28.11.18, 17:30

Zapraszamy na spotkanie. Polityka wobec zmian klimatu

Fundacja Instytut Globalizacji zaprasza na otwarte spotkanie dla mieszkańców Śląska poświęcone polityce wobec zmian klimatu. Debata pt. „Jaka polityka klimatyczna dla Polski?” odbędzie się w środę 12 grudnia w Centrum im. św. Jana Pawła II o godz. 17.00.

W grudniu, już po raz trzeci w Polsce, a po raz pierwszy w Katowicach, odbędzie się doroczny Szczyt Klimatyczny Organizacji Narodów Zjednoczonych COP-24, poświecony problemowi zmian klimatu i polityce wobec środowiska naturalnego.

 Ponieważ w obradach mogą brać udział tylko politycy, urzędnicy, wyselekcjonowani eksperci i media, chcemy dać możliwość zapoznania się z problematyką wszystkim zainteresowanym. Dlatego zaprosiliśmy do Gliwic gości ze Stanów Zjednoczonych, dziennikarzy oraz przedstawicieli przemysłu oraz władz, aby na żywo móc dyskutować o tych ważnych problemach dla Polski i dla Śląska.

 

W spotkaniu wezmą udział m.in:

  • Craig Rucker - prezydent organizacji CFACT, Waszyngton, USA

  • Marc Morano - CFACT, były polityk Partii Republikańskiej i autor książek

  • red. Stanisław Michalkiewicz, Radio Maryja

  • dr Tomasz Teluk, prezes Instytut Globalizacji

  • prof. Jan Szyszko, były Minister Ochrony Środowiska (w trakcie potwierdzania)

 

W trakcie debaty połączymy się także bezpośrednio z dr. Walt Cunningham, fizykiem z NASA, astronautą, uczestnikiem misji Apollo 7, który skomentuje obecne badania naukowe nad problemem globalnego ocieplenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału i współpracy przy tym wydarzeniu. Organizatorami są Fundacja Instytut Globalizacji wraz Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach.

Wstęp wolny.