17.02.20, 08:52

„Zatroskani” z PO oszczędzali na chorych na raka. „Super Express” o Arłukowiczu.

Po uchwaleniu budżetu na TVP „zatroskani” politycy z PO zaczęli składać deklaracje, że te pieniądze lepiej byłoby przeznaczyć na odziały onkologiczne. Posłanka PO Agnieszka Pomaska napisała:

- 5 mld na onkologię na 10 lat. A dla TVP 2 mld złotych rocznie. Czujecie różnicę, czy pazerność oczy przesłania? #KolejneKłamstwaPiS

Jak wiemy, dzisiaj w internecie nic nie ginie, więc jeden z użytkowników TT szybko przypomniał tekst opublikowany przez „Super Express”, w którym była mowa o tym, jak za czasów rządów PO/PSL „Bartosz Arłukowicz oszczędza na lekach na raka”.

Jeden z internautów na TT nappisał:

- Hipokryci z Platformy Oszustów i manipulatorów. Żałośni jesteście w tej waszej cynicznej grze ludźmi chorymi na raka.

Budka i Kidawa-Błońska apelowali o przeznaczenie rekompensaty przeznaczonej dla TVN na służbę zdrowia.

Okazuje się jednak, że po pierwsze obecny rząd od kilku lat zwiększa nakłady na służbę zdrowia. Po drugie kiedy PO/PSL było u władzy podobną kwotę Arłukowicz jako minister zdrowia „zaoszczędził” na lekach dla chorych na raka, przez co chorzy musieli za nie płacić drożej.

Hipokryzja działaczy Platformy Obywatelskiej jest już ponad wszelkie dopuszczalne granice. Co jeszcze bardziej moim zdaniem jest żenujące, to to, że zapewne sprawy te doskonale są pamiętane w tej partii, a jej przedstawiciele najprawdopodobniej świadomie próbują oczerniać innych, aby ukrywać własne zaniedbania, a może nawet przewinienia.

 

mp/se.pl/twitter

Komentarze

lewatywa do wykluczonych w PO2020.02.17 15:33
tylko dorwiemy się do władzy - to kopsniemy natychmiast szpitale, po doposażeniu w drogi sprzęt np od Owsika, do znajomych królika vel po
katolik2020.02.17 13:59
dno PO jest i zostanie dnem , mówi,że zauważyło ... o o.. onkologie? a chce tworzyć polskie obozy śmierci. kretyni. poza tym nagłaśnia się problem onkologii ,a czy ktoś dał zakaz dodawania chemii do zywności . Nie , więc jakie to wszystko ma znaczenie . Błędne koło.
Eh2020.02.17 12:47
OK, czyli: PIS robi źle linia obrony Frondy: TAMCI TEŻ ROBILI ŹLE, CZYLI WSZYSTKO JEST OK
Rozbawiony2020.02.17 12:11
Tylko czopki pisie nie napisali ze w Polsce obowiązuje teraz pisi program TRUMNA PLUS I chorzy na raka jelita pozbawieni są leków na swój problem
AAAtomek2020.02.17 11:40
2 miliardy na tvp, zamiast onkologię. 2 miliardy na tvp, zamiast onkologię. 2 miliardy na tvp, zamiast onkologię. 2 miliardy na tvp, zamiast onkologię. 2 miliardy na tvp, zamiast onkologię. 2 miliardy na tvp, zamiast onkologię. 2 miliardy na tvp, zamiast onkologię. 2 miliardy na tvp, zamiast onkologię. 2 miliardy na tvp, zamiast onkologię. 2 miliardy na tvp, zamiast onkologię. 2 miliardy na tvp, zamiast onkologię. 2 miliardy na tvp, zamiast onkologię. 2 miliardy na tvp, zamiast onkologię. 2 miliardy na tvp, zamiast onkologię. PiS pokazał środkowy palec Polakom.
polak2020.02.17 13:46
pisz ""jestem debil,jestem debil,jestem debil ,jestem debil, jestem debil --i masz racje
kiki2020.02.17 13:48
5mld na onkologie 5 mld na onkologie a PO likwidować szpitale likwidować szpitale zabrać dotacje do leków zabrać dotację do leków Chcesz zakrzyczeć prawdę Ludzie pamiętają jak było choć sa i tacy co lubią być robieni w jajo
AAAtomek2020.02.17 11:39
Od dzisiaj każdego idiotę głosującego na targowicką dojnę zmianę nalezy witać gestem pisowskim. Jesteście złodzieje i idioci!!!!
polak2020.02.17 13:48
jesteś debil ,jesteś debil,jesteś debil, jesteś debil ,jesteś debil i PełOwski trol --działacz K--loacznej O--rganizacji D--ebili
Bogo2020.02.17 11:10
Jak widzę zdrajcę Polski to sam palec mi się wysuwa w tym milczącym międzynarodowym geście, od dziś tym gestem będę pozdrawiał zdrajców. Brawo Pani Lichocka.
Jahu2020.02.17 10:48
Pełowcy, odpowiem wam Vincentem Rostowskim "piniendzy ni ma i nie będzie". Przez 8 lat zamiast dawać mafii vatowskiej 250 mld. mogliście dawać na onkologię.
Lublinianka2020.02.17 11:07
Pasowało by jeszcze podliczyć, ile państwowych przychodni i szpitali sprywatyzowano przez 8 lat rządów tuskowców. Pamiętam, jak wówczas Komorowski bredził o "komercjalizacji szpitali", żeby namieszać ludziom w głowach i wygrać wybory prezydenckie. Trzeba też przypomnieć, że za granicę wyjechało ponad 20 tysięcy lekarzy, których wykształcenie kosztowało budżet Polski 25 miliardów zł i ok. 20 tysięcy pielęgniarek, których pełne wykształcenie trwa kilkanaście lat. Ale o tym POlityczni hiPOkryci mówić nie chcą.
Jahu2020.02.17 11:23
To jeszcze nic, że tego nie chcą mówić, ale jak już mówią to łżą w żywe oczy. Ostatnio niejaka Kidawa, bredziła, że to przez Polaków, którzy bardzo liczni są na wyspach, Anglia wybrała brexit..ale zapomniała, że to przez nich ci Polacy tam wyjechali.
AAAtomek2020.02.17 10:29
Dojna zmiana przekazała 2 miliardy na propagandę PiS, zamiast na onkologię? Dojna władza pokazała środkowy palec Polakom.
Jahu2020.02.17 11:26
Płacisz abonament? Zdradziecka banda peło przekazała 250mld. mafii vatowskiej zamiast na onkologię.
polak2020.02.17 14:15
ale oni płacili 5% haraczu dla mafi PełO-wskiej --i dla tego ten AAA--działacz K--loacznej O----rganizacji D--debili tak pisze --bo mu karzą i płacą
Katolik2020.02.17 9:09
Aborcja+gender=zagłada homo sapiens
JS2020.02.17 9:06
Ten głos przypomina mi głos Judasza, który na widok drogocennego olejka, którym pewna kobieta cudzołożna (Maria Magdalena) obmywała Jezusowi nogi i Go namaszczała, powiedział, że lepiej by było gdyby się go sprzedało i rozdało biednym. Tak można by w skrócie podsumować wszystkie deklaracje członków POKO. NIE WOLNO dać im ponownie władzy w Polsce, bo czeka nas ostateczne rozszabrowanie kraju, włącznie z depopulacją społeczeństwa przez rozwalenie służby zdrowia, sprowadzenia szczepionek z jakimś aktywnym wirusem typu Wuhan. Pozdrawiam
Maria2020.02.17 13:17
Drogocenny olejek wylała Maria z Betanii...
JS2020.02.18 8:55
Dziękuję za podpowiedź. Żona mi podpowiedziała Marię Magdalenę. W takim razie była też i inna bogata kobieta, która poświęciła swój olejek warty dzisiaj 16.000 zł według pewnej strony www. Pozdrawiam
Franek2020.02.17 9:00
No i na potęgę prywatyzowali szpitale. Słuchałem tego nagrania z Arłukowiczem. Po prostu skandal że oni jeszcze mają odwagę komuś zarzucić oszczędności. PiS bardzo poprawił sytuację w służbie zdrowia. I nadal pompuje ogromne środki. Wszyscy pamiętamy działania Tuska i Kopacz likwidujących wszystko co się da.
Katolik2020.02.17 9:13
Bardzo poprawił sytuacje w służbie zdrowia? Serio? W TVP Ci to powiedzieli? Masakra, nie życzę Ci choroby, bo dziś niewielu na to stać. Masz świadomość tego, że chory na białaczkę przewlekła zostawia miesięcznie w aptece około 2 tys.? Wiesz ile oddziałów psychiatrii dzieciecej zlikwidowano przez ostatnie 3 lata? Wiesz, że NFZ refunduje dziecku z wrodzoną wadą obu dłoni operację tylko jednej ręki? Koszt drugiej operacji to jakieś 10 tys. Ja rozumiem uwielbienie dla Partii ale powinny być jakieś granice podyktowane zwykłą przyzwoitoscią.
Lublinianka2020.02.17 10:50
Agniecha już zalogowana na #sokuzburaka i sieje fake newsy 😂😂😂 Oglądanie WSI24 bardzo szkodzi na głowę, jak dowodzi twój przypadek. Chcesz trochę FAKTÓW??? Mój przyjaciel jest lekarzem psychiatrą (dorosłych) - pracuje na kontraktach w szpitalach w Garwolinie i Łukowie i w zakładzie karnym w Opolu Lubelskim. Wiesz jakie wynagrodzenie na zakończenie rezydentury proponowała mu na umowie o pracę ordynator jednego z oddziałów w Neuropsychiatrycznym Szpitalu w Lublinie za czasów ministra Arlukowicza??? 2000 zł na rękę!!! Dlaczego nie dopiszesz manipulatorko, że oddziały psychiatrii dziecięcej są zamykane (przez samorządy, a nie rząd) z powodu BRAKU LEKARZY z tą specjalizacją (piszą o tym od 10 lat nawet dziennikarze Michnika)??? Przyjaciel opowiadał, że koledzy ze studiów nie wybierają tych specjalizacji (podobnie wygląda przecież sprawa z pediatrią) z powodu DRASTYCZENIE NISKICH płac. Za PO-PSL wyjechało z Polski około 30 000 lekarzy - myślisz, ze tak szybko uda się wykształcić kolejnych na ich miejsce??? Nie wiesz ile lat trwa kształcenie lekarza specjalisty?? Studia - 6 lat, staż - 13 miesięcy, rezydentura 4-10 lat (z psychiatrii 5 lat). I jeszcze z innej beczki o służbie zdrowia: za rządów PO-PSL w Lublinie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy Al.Kraśnickiej zadłużono na 350 mln zł i chciano go sprywatyzowac, bo zadłużenie ciągle rosło. Z tego też powodu u mojej siostry na Położnictwie zwolnino połowę zatrudnionych położnych i pielęgniarek, żeby ograniczyć proces zadłużania się szpitala. Myślisz, że łatwo się pracuje 1 położnej na całym oddziale na nocnym dyżurze, gdy ma pod opieką 10 pacjentek po cesarkach + pacjentki po porodach naturalnych??? Ostrzaśnij się, kobieto i nie publikuj POlitycznych frazesów
Sebastian Lorenc2020.02.17 11:19
Fakty mam na co dzień. Stykam się z brutalną rzeczywistością każdego dnia, bo "moje" ośrodkowe dzieci mają chyba wszystkie możliwe wady wrodzone.I właśnie wtedy dowiaduje się, że nie ma pieniędzy na operację dwóch rączek, bo NFZ refunduje jedną. Brakuje lekarzy? To może nie trzeba było robić przestępców, zadymiarzy i resortowe dzieci z rezydentów, tylko zapłacić im więcej niż na kasie w Biedronce? Oddziały psychiatryczne dla dzieci nie mają specjalistów i mają najmniejsze dotacje, ze wszystkich oddziałów i specjalizacji, dlatego dzieci śpią na materacach między łóżkami. Chorzy na nowotwory, jeśli nie mają pieniędzy, nie mają szansy na wyzdrowienie. Bo niestety wiem dokładnie ( a wcale nie chciałabym wiedzieć) ile trzeba wydać w aptece, chcąc leczyć się i funkcjonować przy białaczce przewlekłej. Mogłabym tu elaborat napisać o pracy lekarzy i pielęgniarek, podpierać się jak Ty znajomościami, ale po co? 2 miliardów na propagandę, zamiast na onkologię nie da się obronić. Razem z Lichocką pokazujesz środkowy palec chorym, w imię wierności Partii.
Marian2020.02.17 13:41
Ja uwazam, ze gdyby przy wladzy nadal byli totalsi, to tych 2mld.by nie bylo ani na onkologie ,ani na telewizje.Forse ta zwineli by zlodzieje.
Sebastian Lorenc2020.02.17 15:09
Uważać to sobie można rożne rzeczy, póki co, po 5 latach i prokuraturze w kieszeni Kaczora jakoś nikt nie ma postawionych zarzutów. To albo Ziobro do dooopy, albo żadnych kradzieży raczej nie było.
Marian2020.02.17 15:46
Pieniedzy na nic tez nie bylo.
Sebastian Lorenc2020.02.17 15:54
To znaczy, że teraz też może nie być? Że trzeba olać chorych i wspomóc propagandowe media? Nie broń czegoś, czego nie da się obronić.
Marian2020.02.17 16:05
Znalazlem dzis przypadkowo artykol z jakiejs gazety.Pisza o tym jak to minister zdr.Arlukowicz zaoszczedzil 2mld.zl na onkologii.Jak ten czlowiek smie dzis gardlowac jaki ten PIS zly!
Sebastian Lorenc2020.02.17 16:29
Ja widziałam, jak całą sytuację przedstawił TVPiS. Zamurowało mnie. Myślę, że oni mają was, wiernych Partii za idiotów, że łykniecie wszystko. Czy się nie mylą?
Marian2020.02.18 7:49
Faktem jest, ze on na onkologie nie tylko ze nie dal, to jeszcze zabral.
Sebastian Lorenc2020.02.17 11:32
I jeszcze jedno, jeśli chodzi o polityczne frazesy. Rozumiem, że nie przeszkadza Ci, że TVP, żeby pochwalić rząd, podstawia jakiegoś gościa, podpisuje, że to prof. Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, ten wygłasza mowę pochwalną. Tyle, że Stanisław Góźdź wygląda zupełnie inaczej. Ale to drobiazg, prawda?
Stani2020.02.17 8:59
Zamiast odnieść się do zarzutów argumentują w stylu - a u was biją murzynów.
kiki2020.02.17 13:46
drogi człowieku jesteś elektoratem PO i ci nie przeszkadzało ale przeszkadza ci 5mld tylko na onkologie nie ma w tym logiki chyba ze jak te sepy rzucacie sie ze wszystkim by oczernić przeciwnika a wszystko dla zwycięstwa czyli rządzić sie wam chce ale tego nie potraficie co pokazały wyniki 8 lat szwedzie było echo i pusto wszystko likwidowane zapaść gospodarcza i dbanie o budżety innych państw choć w swoich kieszeniach kasy nie brakowało by żyło sie lepiej wam Ta dziura w kasie państwa miała być zapełniana praca do śmierci za psi grosz