01.05.20, 06:12Fot. screenschot: Youtube - Polskie Radio 24

Zbigniew Kuźmiuk: Człowiek, który przeprowadził dwie najgorsze historie, atakuje prezydenta Dudę, który to naprawił

1. W ostatnich dniach kandydat na prezydenta Koalicji Polskiej Władysław Kosiniak-Kamysz, zarówno w publicznych wypowiedziach jak i w spotach wyborczych pokazywanych w telewizji, bezpardonowo atakuje urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę w zasadzie za wszystko.

Jego zdaniem szczególnie w ostatnich tygodniach prezydent Andrzej Duda nie sprawdził się ani walce z pandemią koronawirusa, ani we wspieraniu gospodarki, która odczuwa coraz mocniej jej skutki.

Może nic dziwnego byłoby w tej krytyce, wszak polityk opozycyjny z reguły wypowiada się krytycznie o rządzących, a prezydent jest przecież osobą wywodzącą się z rządzącej Zjednoczonej Prawicy, gdyby nie robił tego człowiek, który ma „sporo na sumieniu”, w związku z pełnieniem ministerialnej funkcji w rządzie PO-PSL.

2. Przypomnijmy, że Władysław Kosiniak -Kamysz to ciągle młody polityk, od 2015 roku prezes PSL-u, doktor nauk medycznych, mający już przecież spore doświadczenie rządowe (w latach 2011-2015 minister pracy i polityki społecznej w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz), ale to właśnie 4-letnie ministrowanie, położyło się głębokim cieniem na jego dalszej karierze.

Większości opinii publicznej pewnie umknęła specyficzna charakterystyka ministra Kosiniaka-Kamysza jaką przeprowadził Paweł Graś w rozmowie z miliarderem Janem Kulczykiem w restauracji „Sowa i przyjaciele”.

Treść tych rozmów ujawnił w październiku 2018 portal TVP Info, podczas jednej z nich ówczesny minister w rządzie Donalda Tuska-Paweł Graś, tak mówił do Jana Kulczyka „jak praktycznie, kurczę, na to popatrzysz spokojnie, to Kosiniak-Kamysz przeprowadził dwie najgorsze historie w wolnej Polsce, podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat i zabranie z OFE ponad 150 mld zł”.

To sformułowanie „dwie najgorsze historie w wolnej Polsce”, będą już zawsze ciążyć na karierze Kosiniaka- Kamysza, bo obydwie bardzo mocno uderzyły w interesy przeciętnego Kowalskiego i to bardzo niespodziewanie, bo w kampanii wyborczej na jesieni 2011 roku zarówno Platforma jak i PSL, zaprzeczały, że mają takie zamiary.

3. Minister Kosiniak- Kamysz, polityk PSL-u prezentujący z trybuny sejmowej projekt ustawy o podwyższeniu wieku emerytalnego kobiet o 7 lat i mężczyzn o 2 lata, a kobiet pracujących w rolnictwie aż o lat 12 i mężczyzn o lat 7, to był naprawdę żałosny widok.

Byłem wtedy posłem do polskiego Sejmu, siedziałem na sali sejmowej, słuchałem wystąpienia ministra i nie mogłem się nadziwić, jak młody człowiek dopiero zaczynający karierę polityka (Kosiniak-Kamysz nie był jeszcze wtedy posłem), jak członek partii, która ponoć miała bronić interesów rolników, jest w stanie uzasadniać zmiany w prawie, wydłużające okres pracy dla rolniczek aż o lat 12, a rolników o lat 7.

Bez żadnych zahamowań jednak to zrobił, tylko dzięki głosom posłów PSL-u, ta ustawa uzyskała większość, wiek emerytalny podniesiono i dopiero zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy i nowy rząd oraz prezydent Andrzej Duda, przywrócili niższy wiek emerytalny.

4. Podobnie było z środkami z Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE), na jesieni 2013 roku, broniąc się przed przekroczeniem przez dług publiczny konstytucyjnego progu 60% PKB, za co groziłby premierowi i ministrowi finansów Trybunał Stanu, rząd PO-PSL zdecydował o przeniesieniu części obligacyjnej z OFE do ZUS (wtedy była to kwota około 153 mld zł).

Oszczędzający w OFE do tej pory są przekonani, że „ukradziono” ich pieniądze z OFE, zresztą ten ruch był ciosem w utworzony reformą 1998 roku dwufilarowy system zabezpieczenia społecznego.

I znowu projekt ustawy w tej sprawie przedstawiał w Sejmie minister Kosiniak- Kamysz, uzasadniając go dobrem ubezpieczonych w OFE, choć wszystkim wiadomo było, że jedynym powodem, jest katastrofalny stan finansów publicznych.

5. Teraz ówczesny minister, który przeprowadził „dwie najgorsze historie w wolnej Polsce” atakuje bezpardonowo prezydenta Andrzeja Dudę, który naprawił tę jego fatalną decyzję dla setek tysięcy Polaków.

To właśnie prezydent Andrzej Duda przedstawił w Sejmie projekt ustawy przywracający poprzedni wiek emerytalny, a rządząca większość Zjednoczonej Prawicy, tę ustawę uchwaliła w Sejmie i w Senacie.

Trzeba mieć niesłychany tupet, trzeba być wręcz bezczelnym, żeby teraz udawać, że tamtych decyzji nie było, a urzędującego prezydenta, który to naprawił, bezpardonowo atakować, wmawiając mu nieudolność.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Kramer2020.05.2 17:01
Kosiniak-Patafil to jeden z tych, którzy zniszczyli ten kraj....A jego kolega Walduś Pawlak następny do golenia.....i cała reszta tej zdradzieckiej partyjki.
Adam2020.05.2 4:31
za po i ludowców moje córki wyjechały do angli morzecie nielubjeć jarosława ale nate łajzy niegłosujcie macie fajnego prezydenta czego chcecie bałkańcy ze stepow
Senior 2020.05.2 4:19
Dlaczego kandydaci totalnej targowicy,zdrajcy Ojczyzny, koderaści i pederaści oprócz chamskich, zakłamanych na PAD nie mają żadnych programów wyborczych? Czy nikogo nie przeraża ich płytkość intelektualna, chamstwo, brak kultury i wychowania? Czy nie zachowują się jak dzicz kałmucka czy menele intelektualne wychowani na melinie a nie w normalnych rodzinach, gdzie jest normalna, szlachetna, mądra matka?
Urszula2020.05.1 17:12
No to ile pieniędzy zostało w OFE? Resztę chyba PiS zajumał, no nie? OFE nie istnieje, zlikwidowane przez podwładnych Jarkacza. Kto nie przeszedł do nowego prywatnego funduszu i nie zabulił za to przejście 15% swoich wkładów to całość zabrał mu ZUS. To dopiero jest złodziejstwo. Czemu, Kużmiuk, ty kłamliwy draniu, nie piszesz prawdy. Przypomnę ci rzecz niewygodną. Te pieniądze, które przejęło PO nie zniknęły, Są zapisane na koncie każdego płacącego składki do ZUS i będą miały wpływ na wysokość przyszłej emerytury. Więc kto tu jest złodziejem i wrednym kłamcą. Zapatrzył się na Morawieckiego i łże bezczelnie.
Huehue2020.05.1 19:56
Dokładnie. Pis niby obniżył wiek emerytalny, ale dorzucił kolejny podatek emerytalny. Chyba każdy widział pisma z zus, i zwiększenie wieku emerytalnego było odpowiedzialnością a nie widzimisię. Poza tym, skoro elektorat pis jest taki patriotyczny, to niech popracuję, a nie tylko bierze kasę.
azotox2020.05.1 12:51
Zielone towarzystwo a gorsze niż stonka ziemniaczana .
suweren2020.05.1 12:48
PSL czyli czerwono - zielona klika .
Walter2020.05.1 10:47
Podsumowanie działalności politycznej Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące artykuły ustawy zasadniczej: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe ? Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotowanie tzw. telewizji "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Obawia się, że za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i jego szanse na reelekcję znacząco zmaleją, dlatego chce zmusić Polaków do wyborów w maju, w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Jeśli zostanie wybrany w pseudowyborach, to będzie przez następne pięć lat łamał konstytucję zgodnie ze wskazówkami Jarosława Kaczyńskiego, a jego mandat będzie kwestionowany w kraju i za granicą.
Senior 2020.05.2 4:21
Czyż to nie są wypociny wielkiego kooonia. Konstytucja RP art. 128 pkt.2 stanowi, kiedy mają odbyć się wybory!!!! Koniec kropka inteligentni inaczej wyznawcy targowicy!!!
Adam2020.05.2 4:34
zimerman coto za nazwisko pplskie
Mirek2020.05.1 10:02
Wygląda na to że ten Kosiniak-Kamasz to jakiś przychlast . Gdyby on rządził to pracowalibyśmy do 100 lat !!! . Szczególnie młodzi ludzie zapomnieli że Kosiniak wyrwał im z kieszeni po kilka tysięcy złotych okradając OFE na 153 miliardy złotych .
Huehue2020.05.1 19:58
Przez pracę Polska się rozwija. To największy patriotyzm jaki można oddać ojczyźnie.
Steinway2020.05.1 9:36
Nie ma przymusu przekształcania funduszu emerytalnego na prywatny -nie ma opłat przymusowych. Nie pieprz 'Stachu' bo aż cuchnie
Urszula2020.05.1 17:17
Oczywiście, ze nie ma, ale wtedy całość zaoszczędzonej kasy zabiera ZUS i nie wiadomo ile z tego otrzyma z powrotem przyszły emeryt. Tak czy siak, Pis dokonało sporego przekrętu, ale jakoś pisdzielcy tego nie widzą. Przecież was też to dotyczy.
Steinway2020.05.1 19:42
Bzdura! Płacisz 15% zamiast 19% normalnie. Ty jesteś przekręt i to deep fake. . Analfabetka ekonomiczna!
Huehue2020.05.1 20:04
Taaa, najdroższy przelew między kontami jaki widziałem. Normalnie promocja. Dlaczego po prostu nie przeleją całości pieniędzy. Przypominam, że każda składa do ofe była pomniejszana do 10 % za obsługę konta.
Steinway2020.05.2 14:08
Dlatego t ę p y imbecylu, że to jest dochód nieopodatkowany -więc należy go opodatkować zgodnie z zasadą równości względem prawa wszystkich obywateli -ciemna maso forumowa- bo inni płacą co miesiąc debilu osłupiały.
demon drugiego rodzaju2020.05.1 9:11
A pobrał od tych 150 mld "opłatę przekształceniową" tak jak zrobiliście wy?
Huehue2020.05.1 20:00
Oni tego nie kumają. Jeszcze te słowa kuzmiuka, że procent malenki. Taaa, kilka mld. Ofe brało do 10 procent przy każdej wpłacie na konto, a teraz jeszcze rzad chce nas okraść biorąc kolejny procent. Mówią aby zbierać na emeryturę. Jak tu zbierać, jak rząd zabiera.
Zmartwiony Polak2020.05.1 8:53
Kosiniak-Kamysz chyba ma dobry wynik w ostatnim sondażu, skoro wszystkie antypolskie pisowskie szczujnie oraz zdrajcy za 60groszy, zaczęły go atakować.
ja22020.05.1 7:48
Panie, Boże Nasz, wspomagaj wszystkich wierzących którzy proszą o ustanie nienawiści w naszej ojczyźnie
Huehue2020.05.1 8:01
Mówisz o tym panie w niebie, których tak bardzo wszystkich kocha, że wysyła ich na wieki do piekła, jeżeli chcą korzystać z wolnej woli, która podobno im dał? Prawdę mówiąc nie znam żadnego rodzica, który życzy takiego losu swojemu dziecku.
Huehue2020.05.1 7:45
Dlaczego kozimiuk oskarża po psl, o to samo co chce zrobić pis. Pis idzie o krok dalej, bo przy likwidacji ofe chcę wziąć spory procent. Co z tego, że Duda obniżył wiek emerytalny, jak kasa i tak musi się zgadzać. Wiec prowadzana ppk. Wiec pytanie sprowadzaj się do tego co lepsze. Dłużej pracować, ale mniejsze składki. Czy krócej pracować, ale płacić większe składki. Poza tym co wy tacy styrani. Niby Polacy, patrioci, a tylko myślenie co kraj wam może dać, i jak najszybciej tyłek na kanapie polozyc. Podobno lenistwo to grzech główny.
Sprytny ninja2020.05.1 10:14
Styrani???? Wytłumacz to górnikowi, hutnikowi, pielęgniarce, salowej, kucharzowi i innym pracującym w ciężkich zawodach. Nie każdy jest lemingiem przerzucającym papierek z kupki na kupkę. Dla lemingów pielęgniarka 67l spokojnie pobierze igłą krew, obmyje pacjenta, itd. ???? Co w głowie trzeba mieć, albo czego nie mieć, aby namawiać salową aby pracowała do 67r. i niech nie udaje styraną i niech nie myśli o odpoczynku na kanapie. Czy ty jesteś jakimś debilm?
Maria Blaszczyk2020.05.1 15:30
Co do górników - to może zamknijmy kopalnie i problem się rozwiąże. Co do innych zawodów - nikt nie mówi, że mają w nich być sami ludzie po 60-tce. Na ogół ludzie pracują jednak w zespołach. Aha, i w Polsce 10 tys. pielęgniarek jest starszych niż te 67 lat. A wiesz dlaczego - bo po 40 latach upiornie ciężkiej zmianowej pracy nie są w stanie wyżyć z tych emerytur. Co zabawne, w całej Europie, z kilkoma wyjątkami takich potęg gospodarczych jak Ukraina i Albania, wiek emerytalny jest wyższy niż w Polsce. Jakoś wszędzie się da. Swoją drogą, nie wiem, co ma wiek 67 lat do pobrania krwi... Niby czemu akurat w tej czynności, wykonywanej często w ogóle na siedząco, taki wiek miałby przeszkadzać?
Huehue2020.05.1 19:53
Jakoś nie widzę tego wsparcia rządu dla starszych pielęgniarek. Z tego co widziałem dano pieniądze resortom siłowym, a lekarzom rząd dał oklaski. Potem wojewoda radziwil zaczął zmuszać pielęgniarki do pracy. Już nie wspomnę słowa posłanki pis. Niech jadą. Doprawdy, pis ma gdzieś kto jak pracuje. Chcą władzy, wiec przekupują 500+, 1200+, 13 emerytura. Kasa rozdawania na prawo i lewo. Zobaczymy jak wyjdziemy z tego kryzysu. Bo razie bnp drukuje pieniądze. A inflacja była już wysoka przed kryzysem.
Sprytny ninja2020.05.1 7:26
Z udziałem Kosiniaka-Kamysza: 1. Podwyższono wiek emerytalny kobiet o 7 lat !!!! 2. "Poszło w p...u" 153 000 000 000 zł z OFE !!!! Gdzie są te pieniądze panie Kosiniak???? 3. Przeproś do cholery !!!!
Huehue2020.05.1 7:41
Kobiety żyją dłużej niż mężczyźni, a korzystają z emerytury dłużej. Gdzie tu sprawiedliwość? Pieniądze poszły do zus. I przepadły. To samo chce zrobić pis, plus wziąć spory procent od tej operacji. Do tego wymyślają ppk, abys i tak dalej płacił na ofe bis, żeby potem znowu zabrać.
Maria Blaszczyk2020.05.1 11:54
" Podwyższono wiek emerytalny kobiet o 7 lat" - to chyba dobrze? Lepiej niż zdychać z głodu, nie sądzisz? "Poszło w p...u" 153 000 000 000 zł z OFE !!!! Gdzie są te pieniądze panie Kosiniak???? Serio nie wiesz, że nic nie "Poszło w p...u", tylko zmieniono zapis księgowy? To tak, jakbyś miał dwa konta i z jednego przelał pieniądze na drugie. W Twoim stanie posiadania się nic w ten sposób nie zmienia, prawda? To jakaś czarna magia dla zwolenników PiS, ale to naprawdę proste. NAwet Ty to ppowinieneś być w stanie pojąć. NIE WYPŁACONO Z TYCH PIENIĘDZY ANI ZŁOTÓWKI. Zresztą, w przeciwieństwie do "opłaty przekształceniowej" PiS. Te pieniądze zostały rzeczywiście wypłacone.
Sprytny ninja2020.05.1 16:28
Sprawdziłem wówczas konto z ZUS i niestety z OFE nic mi nie przelano. Więc głupot nie pisz.
Huehue2020.05.1 19:49
Bo trzeba było pracować i zbierać. Ale elektorat pis to tylko żyje z tego co im pis da. Przepraszam, ukradnie innym. Bo ze swojej kieszeni nie dają.
turkuć podjadek2020.05.1 7:23
a czego można się sPOdziewać Po PrOstytutce sejmowej , tygrysku co to jest wielkości KOtka .....jest jeszcze do tego pufmamą mafii peseelowskiej , która rozmnaża się jak myszy w gumnie .... wypalić "ogniem i mieczem "
ewa2020.05.1 7:22
oddaj złodzieju moje OFE - pisze do tego na zdjęciu
Huehue2020.05.1 7:38
Czyli pis to też zlodzieje, skoro chcą zamknąć ofe i jeszcze suty procent od tego wziąć?
Sprytny ninja2020.05.1 10:02
Poczytaj sobie lemingusiu, co będzie z resztkami OFE w 2020r. i czy pieniądze rozpłyną się jak za PO czy konkretnie trafią na konta Nowaka i Kowalskiego. Pewnie tego nie pojmiesz, ale staraj się, staraj,...
Huehue2020.05.1 19:47
Tak tak. Pamiętamy jak was bolala jedna śmiorniczka i zegarek. A jak tam Pani sadurska z kancelarii prezydenta, która zarobiła 2 mln w Zus. Albo kryształowy banas, żyjący z nierządu? Albo pan z knf, co wyciągał mln od bankowców? Co do ofe. Zarówno pis i po chcą aby pieniądze trafiły na zaksiegowanie do zus, tyle że pis ukradnie od tego procent. Złodzieje.
zielony Sok z Buraka2020.05.1 7:21
szefie - Q##wa do tej pory nie dostałem wytycznych na dziś
nacisnąłem spust w POkibelku - best of Niagara2020.05.1 7:15
po Kidawie - nastała POra na spławieniu Kamyszka
ja22020.05.1 7:08
Do wszystkich wierzących apel: prosimy o dzień postu o chlebie i wodzie - w intencji ojczyzny aby ustała nienawiść rozpętana przez totalnych kłamców i zabójców; o łaskę deszczu, a w tych rejonach kraju gdzie deszczu już trochę doświadczyliśmy : podziękowanie Panu Bogu
Huehue2020.05.1 7:58
Dokładnie, pomodlę się aby komunistyczny, zdradziecki rząd pis, który kłamie, okrada Polskę, głosuję jak złodziej w nocy przpychajac pod płaszczem tarczy, zdradzieckie ustawy przestał rządzić.
lewacka kacapska kretynizacja polski2020.05.1 7:06
Duduś tygrysek to jest buraczany maczo men
JS2020.05.1 6:58
Tacy ludzie jak p. Kosiniak i chyba wszyscy z POKO mają coś nie tak z mózgami. Ktoś im zrobił psychiczną-pamięciową lobotomię. Jeden wniosek nasuwa mi się widząc takie zachowanie, jak przejście przez nich jakiejś diabelskiej operacji mózgu, która pozbawiła ich SUMIENIA. Pozdrawiam
Huehue2020.05.1 7:49
Czy wy potraficie znaleźć jakieś logiczne argumenty oprócz inwektowow. Tak samo ja mogę argumentować, że inteligecja kaczynskiego równa się jego wzrostowi i stanu uzębienia. Tylko, że to nic nie wnosi. Jak już to używajmy argumentów opartych na faktach. No ale ok. Mogę zrozumieć, że łatwiej jest obrażać, bo to wymaga wysiłku umysłu.
zielony Deep Fake2020.05.1 6:45
takiego wałka , kogo chcesz nabrać tygryska ze stajni Budki
trujący Kartofel z sokiem z buraka2020.05.1 6:43
Kamyszka pod Trybunał Stanu - Kosiniaka pod Trybunał Narodowy
Huehue2020.05.1 20:06
Kaczynskiego do dentysty.
I to działa:)2020.05.1 6:40
Owszem, może PiS kradnie, ale PO też kradło więc zamknąć dzioby!!! Teraz nasza kolej napchać swoje kabzy!
PO - polityczny, cuchnący trup w stanie rozkładu!!2020.05.1 6:45
"PIS kradnie". Ale w chorych umysłach redaktorków Wyborczej. A ich wyobraźnia nie ma granic. Za te ich wrednie kłamstwa powinni mieć serię procesów. Ale oczywiście nie w ''sądach" kasty! Bo tam to by ich z miejsca uniewinniono, a skazano pokrzywdzonych.
Huehue2020.05.1 7:35
Pis kradnie dwa razy więcej. Bo o ile po psl wpłaciło ofe na zus. To pis chce dla siebie 18 procent z tego ukraść. Plus wymyslaja ppk, aby znowu wyciągać kasę od ludzi i ukraść jak ofe.
Sprytny ninja2020.05.1 10:06
O! znowu głupoty piszesz! Nie ukraść a pobrać podatek i nie 18% a 15%. Poczytaj sobie czemu podatek państwo weźmie od razu i ile na tym zyska obywatel, bo od każdego OFE, EMERYTURY ustawowo płacisz podatki. Łapisz? Czy za trudne? :)). Czytam twoje wpisy i słaby jesteś, po prostu takie radio Erewań.
Huehue2020.05.1 19:42
To dlaczego PO nie wzięło 15 % podatku przy tej samej operacji likwidacji ofe?
PIS TO POLSKA POZOSTALI TO ROSJA NIEMCY I ZYDKI2020.05.1 7:26
ICEK NIE PODSZYWAJ SIE POD PIS BO TAM TAKICH LAZOW NIE POTRZEBUJA.
M.a2020.05.1 6:38
Niczym nie różni się od Pawlaka, a łączy ich wiele szczególnie to że nic nie zrobili dla Polskich rolników. Układy, układy, układy i kolesiostwo z ludżmi którzy nigdy nie dbali o interesy Polski.
Eureka!2020.05.1 6:36
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY = katolicka kretynizacja polski Po przeniesieniu na lewą stronę: Po 11 NIE BADZ OBOJETNY -- katolicka kretynizacja polski = 0 (słownie: zero)
PO - polityczny, cuchnący trup w stanie rozkładu!!2020.05.1 6:31
Lewakom wszystko wolno. To jest super-kasta. Kradną? - No i co z tego? Ale w jakim stylu! A Kaczyński ma kota! Mocne są tylko w gębie, dranie. Ludzie, do wyborów i dalej praca dla Polski! Hołota pojazgocze, ale to bez znaczenia Będą tak jazgotać, aż wymrą. Bo nic innego nie potrafią. (A "Po 11 NIE BADZ OBOJETNY" i "katolicka kretynizacja" będzie im wtórował.)
klaus2020.05.1 7:21
ale ktoś tą hołotę wybiera, i ta hołota cieszy bardzo dużym poparciem,i jak myśleć o tych wyborcach którym brak konta u Kaczyńskiego,a zamiast konta i kasy ma kota kto to widział taki niezaradny, a ci są zaradni mają konta w rajach podatkowych , kombinują, są zaradni i na takich się głosuje.
PO - polityczny, cuchnący trup w stanie rozkładu!!2020.05.1 7:30
Ta hołota to są potomkowie SB-ków i działaczy PZPR. W PRL-u mieli lepiej, po umowie Jaruzel-Kiszczak-Wałęsa w 1989 r. spadli na 4 łapy, nikt z nich za zbrodnie nie odpowiedział, a teraz ich potomkowie marzą, by wróciło stare. Mają oparcie w niemieckich polskojęzycznych mediach, żydowskiej Wyborczej oraz Targowicy 2, którą donosi na Polskę w Brukseli. Byłem w szoku, gdy mi znajomi z Krakowa powiedzieli, że tam, na Woli Justowskiej (elitarna dzielnica willowa) w ostatnich wyborach wygrała Róża Thun...
Huehue2020.05.1 7:36
Pani sadurska odeszła od kancelarii prezydenta i poszła do zus. 2mln zarobiła. Jak to szło? Ojczyzna dojna?
Huehue2020.05.1 7:57
Weź mnie nie rozśmieszaj. Pawlowicz, piotrowicz, kryze. Śmietanka pzpr w pis. A jest ich więcej.
Grande_Erectus2020.05.1 13:08
potomku komuchów kwiczysz? to kwicz czerwona zarazo