09.05.20, 08:40Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

Zbigniew Kuźmiuk: Opozycja już otwartym tekstem- im gorzej w Polsce, tym dla nas lepiej

1. W związku z porozumieniem jakie podpisali Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin i w konsekwencji odrzuceniem przez Sejm weta Senatu do ustawy o wyborach korespondencyjnych, najpierw opozycja sprawiała wrażenie kompletnie zdezorientowanej, by następnie wrócić do ataków na rząd, tym razem za to, że nie będzie wyborów prezydenckich w maju.

Atakują się także partie opozycyjne nawzajem, przewodniczący Lewicy Włodzimierz Czarzasty przy okazji krytyki przywódcy Platformy Borysa Budki za to że dał się oszukać w rozmowach Jarosławem Gowinem, wręcz wykrzyczał, że przecież miał być „rozwalony” rząd Mateusza Morawieckiego, a nic z tego nie wyszło.

Atakowany jest także szef Porozumienia Jarosław Gowin, za to że ponoć obiecał zostać marszałkiem Sejmu przy wsparciu całej opozycji od Lewicy, poprzez Platformę, PSL, aż do Konfederacji i w ten sposób stworzyć nową większość w Sejmie ale się z tego nie wywiązał.

Czołowi politycy opozycji już w zasadzie otwartym tekstem mówią, że chodziło im o to aby wybory prezydenckie przesunąć możliwie jak najdalej od wyznaczonego majowego termin, a wtedy w gospodarce będzie tak źle, że wybory prezydenckie wygra jej kandydat.

Podobne poglądy otwarcie na antenie TVN24 zaprezentował redaktor Andrzej Morozowski, który mówił o zorganizowaniu wyborów prezydenckich późną jesienią, wtedy sytuacja w Polsce na tyle się pogorszy, że jak to ujął „wygra nasz kandydat”.

2. Do niedawna jeszcze szczególnie podczas prac sejmowych nad kolejnymi wersjami Tarczy antykryzysowej, posłowie opozycji z mównicy sejmowej, przejawiali głęboką troskę o ludzi tracących pracę, o przedsiębiorców, którzy ich zdaniem masowo likwidują albo zawieszają swoją działalność.

Ulubioną metodą tego roztkliwiania się nad ich losem było, wywoływanie po imieniu jakiegoś (najprawdopodobniej wymyślonego) przedsiębiorcy z takiej bądź innej branży, który przysłał do posła mejla jak to ze łzami w oczach musiał zwalniać swoich pracowników, z którymi się zżył przez lata wspólnej pracy albo też jak to z ciężkim sercem zaledwie po miesiącu kryzysu, zlikwidował własną firmę.

Ich zdaniem już w marcu i kwietniu, bezrobocie miało się zwiększać o setki tysięcy zwalnianych masowo pracowników, a z rejestrów miały być wykreślane dziesiątki tysięcy przedsiębiorstw.

Szczęśliwie, ani dane dotyczące rejestrowanego bezrobocia w marcu i kwietniu, nie są aż tak alarmujące (w kwietniu przybyło 50 tysięcy zarejestrowanych bezrobotnych), ani dane o wyrejestrowaniu firm mają się nijak do tych katastroficznych wizji polityków opozycji (w kwietniu tego roku wyrejestrowano mniej firm niż w kwietniu 2019 roku).

3. Teraz jest już jasne, że te wszystkie „sejmowe płacze” były udawane, politycy opozycyjni wręcz marzą o tym, żeby w Polsce w związku z pandemią koronawirusa, było coraz gorzej, bo wtedy wygra ich kandydat.

Bo jakże inaczej odebrać opozycyjne apele o rozwalenie rządu, czy też dążenie do stworzenia w sejmie wręcz egzotycznej większości jaka miałaby tworzyć Lewica, Platforma, PSL Porozumienie i Konfederacja.

Czy rząd mniejszościowy albo wręcz rząd w stanie dymisji w środku pandemii, byłby w stanie efektywnie pomagać przedsiębiorcom dotkniętym skutkami pandemii albo pracownikom tracącym pracę?

Czy tak egzotyczna większość sejmowa byłaby w stanie wyłonić z siebie rząd, który z marszu zająłby się problemami w ochronie zdrowia, problemami gospodarczymi, społecznymi i problematyką międzynarodową?

4.Na te pytania znamy odpowiedzi, są one oczywiście negatywne, ale przecież opozycji nie chodzi ani o los przedsiębiorców ani o los pracowników, oni wyznają filozofię im gorzej w Polsce tym dla nich lepiej, wtedy ich kandydat w wyborach prezydenckich wygra.

Wcześniej jeszcze z takimi poglądami się kryli, teraz wygłaszają je coraz częściej publicznie, wspierają ich dziennikarze otwarcie zaangażowani po stronie opozycji, którzy mówią „wygra nasz kandydat”.

Wybory prezydenckie powinny się więc odbyć w możliwie jak najszybszym terminie, żeby ten taniec opozycyjny maksymalnie szybko został przerwany, bo Polska to zbyt ważna sprawa, aby opozycja mogła się nią tak „nieodpowiedzialnie zabawiać”.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

skarb2020.05.10 8:29
NIEDZIWCIE SIE CZEGOZ MOGA CHCIEC POgomulkowskie ludziki?????,tylko wojny Polsko Polskiej oslabienie KRAJU POMIESZANIA POLAKOM W GLOWACH,napuszczania jednego przeciwko drugiemu ,jak to komunisci kolaburujacy w czasie 2 Wojny Swiatowej I W OBECNYCH CZASACH z naszymi odwiecznyni wrogami,szczucie na ludnosc zydowska przez ustawki przeciwko nim tak aby Polacy zobaczyli jacy zydzi niedobrzy.tak sie dzieje od wieku z mala przerwa ,A PO ODSUNIECIU BEZPOSREDNIM OD WLADZY MAJAC POza wladza wszystko w swoich rekach,tak zmasowaneJ komunistycznej zacieklej walki nie bylo,jezeli RZAD NIE POdejmnie srodkow zaradczych,nie zlikwiduje komunistyczny totalny nielad w POLSCE TO DOJDZIE DO KRWAWEGO PRZEWROTU,DOSYC TEGO MECZENIA POLAKOW!!!!!!
Walter2020.05.10 2:12
Przeprowadzenie wyborów odebrano Państwowej Komisji Wyborczej, a powierzono Jackowi Sasinowi, gdyż mają zostać masowo sfałszowane. Zamówiono o 3 mln kart wyborczych więcej niż ilość osób uprawnionych, w celu ich podmiany. Karty wyborcze zakreślone na kandydatów opozycyjnych maja być masowo podmieniane na Andrzeja Dudę. Nawet nie przewidują przeprowadzenia drugiej tury, gdyż nie ma na nich kart wyborczych. Samorządowcy nie powinni przekazywać danych osobowych Jackowi Sasinowi przed dniem 23 maja 2020 r.
anonim2020.05.9 17:52
BORYS T0 RABULISTA PROFAN
Toni 2020.05.9 17:24
To nie jest polska opozycja to niemiecka i ruska zaraza, którą po sobie pozostawili ci co na Polskę napadali. Tożołnierze sowieccy i niemieccy ich przodków ze strony kobiet zapładniali i ich potomkowie teraz są w opozycji antypolskiej. Bo prawdziwy Polak by tak nie mógł niszczyć własnej ojczyzny i robić wszystko by Polska przestała istnieć jak to dzis robi opozycja.
z Polski2020.05.9 16:31
Jedyny cel PO, PeeZel-Kukiz, Lewica - odebrać poza parlamentarnie Prawicy władzę, WYBORY? PiS prze do wyborów - niezgodne z prawem, PiS nie chce wyborów - niezgodne z prawem, no to będą wybory - niezgodne z prawem. Jeżeli jakaś część mieszkańców (tak, tylko) Polski jeszcze wspiera ten antypolski szczep, dla którego Polskość i Polska to frazes i tylko "ten kraj", to lepiej żebyście zamilkli.
jestem2020.05.9 16:06
im wiecej psiocza tym PiS lepszy w sondazach tituszki zajmijcie sie kakakolwiek praca
anonim2020.05.9 15:58
Opozycja już otwartym tekstem- im gorzej w Polsce, tym dla nas lepiej, bo to świadczy o nieudolności rządów PiSu. Gdyby było lepiej, to podkreślałoby dobre posunięcia rządu PiSu. Przecież to prawda.
@2020.05.9 15:30
Opozycja to ANTYPOLSKIE UJE
andre2020.05.9 13:55
Oni się z niczym nie kryli .Mówili wprost " po trupach do władzy "
charyzmatyczny Budka za Kidawę2020.05.9 13:05
prędzej budce z MPO TOI TOI kaktus bez igieł na czerwonej tylnicy wyrośnie i mały fajfusek na czole niż POplatfa będzie miała w sondażach 6 %
Pat2020.05.9 12:36
Totalna opozycja jest w trakcie castingu na nowego naczelnego niemieckiego agenta do niszczenia Polski na miejsce "zgranego" już Tuska.
JS2020.05.9 12:09
Odebrać im Polskie obywatelstwo ! Natychmiast ! Pozdrawiam
Gdzie nie zajrzysz, tam…2020.05.9 12:50
Tej, Jaśku, w 1968 Gomułka odbierał obywatelstwo dając dokument podróży w jedną stronę.
z Polski2020.05.9 16:36
Jestem ZA, działania na szkodę Polski i Narodu, przy współpracy z obcymi mocarstwami to zdrada i podlega karze, to żadna wolność, czy szpiegostwo to też wolność? Pozbawienie Obywatelstwa Polskiego plus do mamra, tyle się należy zdrajcom.
M.a zwolennik PiS przeciwnikPO, TVN i lewicy 2020.05.9 12:08
Miałam kiedyś dom z widokiem na morze. Ale musiałam sprzedać z powodu tego przebrzydłego PO. https://www.youtube.com/watch?v=bn1LBFYgVvk
vivi2020.05.9 11:54
Popatrzcie Polacy, co władza, a właściwie jej brak, robi z ludzi. Nie mają nam nic do zaoferowania, żadnego programu wyborczego – poza kłamstwami, że teraz to oni zrobią wszystko lepiej niż PIS. Oni są sfrustrowani Polską i opętani korytem, a demokrację zamienili w bezpardonową walkę, demontaż paćstwa i nienawiść do innej opcji politycznej i jej zwolenników. Polacy, pokażmy im czerwoną kartkę !!!
Zyg2020.05.9 11:53
Czy ci zajoby z PO nie pojmują, że kogokolwiek wystawiliby na kandydata to ten osiągnąłby ten sam wynik jak Małgosia ! Zrozumcie durnowaci z PO, że Polacy was nie chcą. Polacy wami gardzą, bo wy jesteście zdrajcami naszej Ojczyzny !!! Najpierw wykurzymy was z parlamentu, a następnie z samorządów. To stanie się szybciej niż myślicie PO-myleńcy !!!
Reytan2020.05.9 11:52
Szaleńcy ! Nie mają programu i nic do zaoferowania Polakom, ale chcą rządzić Polską – chcą być przy korycie ! Wyborów nie potrafią wygrać w sposób demokratyczny, to wypowiedzieli wojnę polityczną przeciwko wybranemu rządowi, sejmowi i przeciwko zwolennikom ZP. Do EP wysłali zdrajców, którzy jłtrzą permanentnie i domagają się sankcji przeciwko Polsce i karania Polski. Organizują bojówki, farmy troli, nienawistne portale lub strony internetowe. Mają swoje media GW, TVN, Onet, i bluzgają jadem, sieją nienawiść, niepokój, strach i dezinformacje. Kłamią i manipulują, destabilizują Państwo, blokują wybory bo ich kandydatka ma jedynie 2 % poparcia. Polacy, nie zapraszajmy tych wrogów, sabotażystów i zdrajców do dyskusji w programach telewizyjnych, nie pozwólmy im wybierać swoich do parlamentu i usuwajmy ich z życia publicznego !!!
Maria Blaszczyk2020.05.9 14:32
Jeden wódz. Jeden naród. Jedna partia.
lewacka kretynizacja świata2020.05.9 17:19
Ależ zapraszajmy! Jak inaczej takie Blaszczyki zrozumieją, że to pajace.
Stalker2020.05.9 11:51
To, że jesteście pośmiewiskiem świata i najgłupszą opozycją na świecie - to pewne !!! Ale ponadto wy jesteście opozycją hańby, pasożytami żerującymi na naszej Ojczyźnie, obłąkanymi degeneratami, profesjonalnymi kłamcami, zajobami, przygłupami, histerykami, antypolakami, PO-myleńcami, sabotażystami, patologicznymi nienawistnikami do PIS - po prostu: Czerwone potworki !!! My Polacy będziemy was sukcesywnie usuwać z życia politycznego i publicznego !!!
Piotr Nowak2020.05.9 11:50
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub ZLew musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
abc1232020.05.9 11:41
On jest brzydszy od Gomułki, choć też Gnom,
MementoMori2020.05.9 11:38
https://veritasliberabitvos.info/apel/ APEL DO KOŚCIOŁA I DO ŚWIATA do wiernych Katolików i ludzi dobrej woli
Bogo2020.05.9 11:13
Wnuczek, kupse blaszkę i p....nij se w czaszkę.
obs.2020.05.9 10:44
"Opozycja" która obecnie jest w Sejmie i Senacie to nic innego jak MAFIA, widać to po ich mowie i działaniu, im zależny na zniszczeniu Polski i przejęciu władzy by być usłużnym lennikiem i poddanym finansjerze międzynarodowej a także Brukseli, Berlinowi, Moskwie, ci ludzie to psy trzymane na smyczy i pociągani za sznurki kiedy maja szczekać, określić ich jako hieny to mało powiedziane, brak właściwego określenia na te zdehumanizowane gnidy anty polskie i anty społeczne ,są mniej warci jak śmieci które podlegają utylizacji.
sorry2020.05.9 10:23
morozowski udowodnił że tvn to tuba targowicy tak jak tvp jest tuba rządu. gdyby nie TVP to 90% mediów gnoiło by rząd od rana do wieczora i wielu naiwnych by wierzyło w propagande.
Mirek2020.05.9 9:52
W II Rzeczpospolitej też lewica chciała zrobić ogólnokrajową zadymę . Sęk w tym że wówczas był Marszałek Piłsudski i całe to lewackie towarzystwo zapędził do Berezy Kartuskiej i było po zawodach . Dzisiejsze lewactwo straciło poparcie Moskwy ale znalazło sobie w Brukseli i w Berlinie . Jak na razie Jarosław Kaczyński i PiS dobrze steruje krajem ale zobaczymy jak sprawy potoczą się dalej .
jula2020.05.9 9:48
Zaprzańcy, są jak zombi zawołania: Polska nie rządem stoi. Skąd się wzięli, z salonu warszawskiego III części Dziadów? Z piekła rodem. Z dna den anty Polski.
Zatroskany2020.05.9 11:18
O kogo ci chodzi ? Twoje słowa można przypisać każdemu...wajdeloto.
anonim2020.05.9 9:45
Nie tyle opozycja co jej protektorzy i sponsorzy, tylko w sytuacji beznadziejnej ludzie pozwalają się prowadzić jak owce w niewolę, bądź na rzeź. Szkodnicy i tyle, pora abyśmy sobie to jasno uświadomili!
M.a zwolennik PiS przeciwnikPO, TVN i lewicy2020.05.9 9:41
Odsunięto ich od koryta, a mieli je wypasione różnymi układami, to teraz zrobią wszystko aby do tych ukaładów i układzików wrócić. Dlatego hasło wszystkie ręce na pokład jest wciąż aktualne.
Laura2020.05.9 9:26
Z opozycja nie ma co w ogole rozmawiać.To sa zwykli gangsterzy a nie politycy.Przyjdzie czas ze za wszystko odpowiedzą karnie.Natomiast jest sprawa Konfederacji na którą głosowało 1250000 wyborców którzy ordynarnie zostali wprowadzeni w błąd.
Gula2020.05.9 14:11
Przyjdzie czas, że za wszystko odpowiedzą karnie.... To coś jak mantra jak modlitwa u was, życzenia itp.
rower bez pedałów2020.05.9 9:25
panie Zbyszku, kiedy weźmiecie sie za to bydło na poważnie? Część z nich juz dawno winna siedzieć za kratami.
Gregor2020.05.9 9:41
Najpierw trzeba zrobic porzadek w sądach potem zdjac im immunitety postawić zarzuty karne sad musi ich skazać a potem do celi. A to jest bardzo długa droga i
Pat2020.05.9 9:24
Polski rząd powinien otwarcie zażądać od Niemiec zaprzestania siania zamętu w Polsce i prób destabilizacji polskiego państwa
jle_ffm2020.05.9 9:20
Pan Kuźmiuk sam będący najpierw w ZSL, potem PSL po przyłączeniu do Pis, który to będąc w opozycji był najbardziej destrukcyjną partią głoszącą kłamstwo o Polscę w ruinie, teraz poucza innych i oskarża opozycję a nie widzi tej całej hipokryzji partii władzy? No to ale czego oczekiwać od tego oportunisty .
katolicka kretynizacja polski2020.05.9 9:10
Rząd powierzył organizowanie wyborów samozwańczemu jednoosobowemu komitetowi wyborczemu"Sasin". Ten sam komitet W 2010 roku organizował lot prezydenta do Smoleńska - katastrofa, w tym roku "lot do wyborów" katastrofa. Czemu PiSdzielstwo czego się nie dotknie to zaraz spyerdoli!?
xxx2020.05.9 9:54
..........rząd niech robi swoje,nie ma co zwracać uwagi na opozycję.Społeczeństwo w większości popiera PIS i prezydenta i to jest najważniejsze.Do przodu Polsko,damy radę.
katolicka kretynizacja polski2020.05.9 10:10
30% to nie jest większość Polaków, dzbanie!
riti2020.05.9 17:13
To może zbyt abstrakcyjne ale tak się złożyło, że 30% to większość w Sejmie. Nie będę ci tego tłumaczył.
kali2020.05.9 11:10
Katolicki kretynie - czy to Sasin zestrzelił samolot ?
Maria Blaszczyk2020.05.9 14:30
Ależ skąd. W żadnym wypadku. Nikt nie zestrzelił samolotu. To był controlled flight into terrain - wszyscy słyszelismy to urządzenie. co o tym uprzedzało, pamiętasz? "Terrain ahead, pull up" A potem to już tylko: "Pull up, pull up"
Dell2020.05.9 22:42
Zostałaś ekspertem lotniczym, Mario? :) Jak Blumsztajn?
Justyna S2020.05.9 9:09
No szkoda że nie widzicie tego że rząd mają proste rozwiązania, korzysta z najgorszych możliwych. Ciagle tutaj słysze że Kaczynski jest arcymistrzem, to cieżko nim nie być gdy ktoś nagina reguły albo wrecz je łamie.
turkuć podjadek2020.05.9 9:37
justynko , najlepiej będzie gdy będzie PIS rządził , ale wprowadzał ustawy pisane przez POrąb...nych POpierd...ńców ? mam PrOPOzycje ..... zostaw fora , POlitykę , do garów babo ....
Iza2020.05.9 9:49
To tylko propaganda, stan klęski nie jest ani prostym ani dobrym rozwiązaniem. Gdyby było inaczej to już dawno byłby wprowadzony, to chyba logiczne. Uważasz że rządzący są analfabetami i że uwielbiają mieć kłopoty?
riti2020.05.9 17:10
Zawsze tak było, że to Mistrz spisuje reguły.
riti2020.05.9 8:55
O co im chodzi? Najpierw triumfowali, że Kidawa powstrzymała wybory 10 maja, a teraz jęczą, że Jarkowie powstrzymali te same wybory. Ludzie wy sie musicie zdrowo piep.ąć w łeb bo inaczej to wam sie nie poprawi juz nigdy!
Realista2020.05.9 13:48
Zacznij myslec pismatole. Pretensje opozycji dotyczą tylko skandalicznego trybu w jakim zmiana terminu następuje. Juz chyba na Białorusi sa wieksze pozory przestrzegania przez władze prawa.
Olin2020.05.9 14:20
tvn tak ci mały mózgu wytłumaczyło??? buhahah leming
riti2020.05.9 17:08
Takie czasy nastały, że my matoły rządzimy takimi pożal się realistami.
ryszard2020.05.9 8:52
Wszystko to (kasowanie Polski) za pieniądze globalnej finansjery. Tej samej, która rozprzestrzeniła wirusa pandemii po świecie, bo potrzebna jest gorsza rasa neoniewolników.
anonim2020.05.9 16:05
Zgodnie z życzeniem premiera Morawieckiego, aby ludzie (Polacy) zap...rdalali za miskę ryżu.