03.05.20, 07:45Fot. Presidencia de la República Mexicana via Flickr, CC BY 2.0 / Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

Zbigniew Kuźmiuk: Ponoć ciemnogród reprezentuje Duda, a wykształconych i nowoczesnych Kidawa-Błońska?

1. Od zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich i Zjednoczonej Prawicy w wyborach parlamentarnych w 2015, propaganda III RP (politycy, media, celebryci), utrzymują, że to słabiej wykształceni i kupieni „za socjal” dali tą wygraną, podczas gdy ci lepiej wykształceni i nowocześniejsi, głosowali na Platformę i jej koalicjantów.

Wprawdzie liczne badania i to renomowanych placówek naukowych takiej diagnozie przeczą ale utrzymuje się ona już od blisko 5 lat w przestrzeni publicznej, także teraz w kampanii prezydenckiej jest ciągle wykorzystywana.

Bardzo mocno jest ona także obecna na portalach internetowych, ci opowiadający się za szeroko rozumianą opozycją są oczywiście generalnie „lepsi” pod każdym względem, od tych którzy chcą głosować na Andrzeja Dudę i Zjednoczoną Prawicę.

2. Już poprzednia kampania prezydencka Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy dawała sporo do myślenia. Jak to się stało, że startujący z kilkuprocentowym poparciem kandydat na prezydenta, pokonał urzędującego prezydenta, który w rankingach miał ponad 70% zaufania?

Jak to w ogóle było możliwe, że nobliwy, stateczny z hrabiowskim sygnetem na palcu, urzędujący prezydent, przegrał z obecnym zaledwie od paru lat w polityce kandydatem, Andrzejem Dudą?

Ta porażka była wręcz niemożliwa a najdobitniejszym tego wyrazem było stwierdzenie Adama Michnika (guru środowiska III RP), który w styczniu 2015 roku w programie Tomasza Lisa w TVP „Lis na żywo”, powiedział ,że Komorowski mógłby przegrać wybory jedynie wtedy gdyby „pijany na pasach przejechał zakonnicę w ciąży”.

A jednak przegrał i to bardzo wyraźnie. Nie pomogły ani ogromne pieniądze wydane przez Platformę na kampanię Komorowskiego, nie pomogło wsparcie większości mediów, w tym wszystkich mediów elektronicznych z publicznym radiem i telewizją włącznie, nie pomogły rzesze celebrytów w komitecie honorowym i poza nim.

3. Do tych wyborów prezydenckich środowisko III RP wystawiło wydawało się mocniejszego kandydata, kobietę, prawnuczkę znanych osobistości II RP Władysława Grabskiego i Stanisława Wojciechowskiego, piastującą od kilkunastu już lat ważne funkcje sejmowe i rządowe (poseł, marszałek, minister, rzecznik prasowy rządu Donalda Tuska).

Gdy startowała kampania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ,miała ona 29% poparcia, Platforma do tej pory wydała na nią już co najmniej kilka milionów złotych i ostatnie badania pokazują 3% a nawet tylko 2% poparcia.

A więc katastrofa do której przyczyniły się nie tylko liczne błędy sztabu wyborczego ale także codzienne „wpadki” samej kandydatki, która w wypowiedziach publicznych wręcz „potykała się o własne słowa”.

III RP widząc ,że nie ma innego wyjścia, platforma zobaczyła ostatnią szansę w przesunięciu terminu wyborów prezydenckich ,żeby pod jakimś pretekstem wymienić kandydatkę na kogoś innego, może nawet samego Donalda Tuska, który teraz już chyba nie dałby się prosić.

Od kilku tygodni staje ona wręcz na głowie, żeby do tego doprowadzić, używa różnych argumentów od straszenia śmiercią wszystkich tych którzy wezmą udział w wyborach korespondencyjnych, po próby wyciągnięcia ze Zjednoczonej Prawicy grupy posłów związanych z Jarosławem Gowinem.

4. Niezależnie od tego jak to swoiste „przeciąganie liny” w sprawie wyborów prezydenckich się skończy, warto się jednak zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, jak to jest , że ciemnogród o którym ciągle mówi III RP, reprezentuje ktoś taki jak urzędujący prezydent Andrzej Duda, a wykształconych i nowoczesnych, ktoś taki jak Małgorzata Kidawa-Błońska.

Ta wątpliwość jeszcze bardziej powinna zacząć nurtować nas wszystkich, po tym jak Andrzej Duda w ponad 2,5 godzinnym wystąpieniu zaprezentował z głowy bardzo merytorycznie i bezbłędnie swój program na najbliższe 5 lat, a gdyby coś takiego przyszło zrobić jego kontrkandydatce Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, najprawdopodobniej nie dałaby rady przeczytać go bez błędów nawet z kartki czy z promptera.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Molly2020.05.5 10:29
Kocham ten Polski ciemnogròd i chce sie zaliczać do niego. Cechy tej przynależności to bezwzględne i naiwne kochanie polskiej ziemi, polskich katolickich tradycji oraz duma bycia polakiem. Obojętnie gdzie sie na ziemi jest. Natomiast wykształcona, nowoczesna inteligencja powinna opuścić polske natychmiast i szukać azylu w Brukseli lub jeszcze dalej. PS: W którym europejskim kraju Prezydent kleczy w kaplicy przed najświętszym obrazem? A jest takich miejsc dosyć. Czy we Francji Lourdes w Portugali Fatima, Italia i wiele innych. Dlatego Europa tak wyglada jak jej przywòdcy. Bòg Honor Ojczyzna
Starzec2020.05.3 21:33
Halo Panie Leszku!widzę ,że jest Pan etatowym hejteropodobnym komentatorem.Gdzie nie spojrzeć to przy kazdym pozytywnym artykule o PIS -natychmiast się pojawia wroga,złosliwa,pełna jadu wypowiedź.Kim Pan jest?Robi Pan to za darmo?Taki dziś świąteczny dzień-nie beszcześć go.
Metodyczny Metodysta2020.05.3 15:13
Bez promptera to ona mogłaby powiedzieć "Czołem żołnierze", oczywiście pod warunkiem, że Budka jej powie, kiedy.
skarb2020.05.3 12:24
DLA komunistow lenin tez lepszy od BOGA ,ONI ZAWSZE ROZUMIEJA WSZYSTKO NA ODWROT TO ich DOMENA PODJUDZANIE,SZCZUCIE,WMAWIANIE ZE DOBRO TO ZLO GLUPI TO MADRY itd.ktoz tego nie wie tylko nierozumni wyborcy totalnej zjednoczonej partii obywatelskiej innaczej.KTO W TO WIERZY!!!!!!!
Fronda-portal poświęcony katolickiej nienawiści2020.05.3 10:33
Dziś niedziela katolicka,wiec zgodnie z katolicką tradycja nie może zabraknąć katolickiej nienawiści w tym świątecznym dniu.Tak trzymać,katolicy.Wiara w Boga i Jezusa wymaga wojny i wrogów,bez tego wiara traci znaczenie. Świetny przykład to katolickie wpisy na temat tej pani.
Mieczyslawa2020.05.3 10:02
na jakim kierunku studiow Pani Kidawa tak dlugo studiowala? Konczac studia miala 26 lat?? Pan Prezydent konczac studia miał 23 lata !!
Iza2020.05.3 10:42
Kidawa to zwykła kre ty nka!!Ona w swoim gronie jest znana przede wszystkim z ocięzałosci umysłowej
kulawa kidawa2020.05.3 11:00
To co ona sobą reprezentuje, mimo szkolenia przez speców od PRu, pozwala wątpić czy studiowała, no ale podaje, że studiowała ....... ponoć w trybie zaocznym na wydziale socjologii.
Jahu2020.05.3 9:03
Panie Kuźmiuk dlatego tak jest bo oni są nadzwyczajną kastą z tych nadzwyczajnych kast i dlatego mają taką nadzwyczajną kandydatkę:):):)
anonim2020.05.3 8:57
Obecna władza to nic tylko demolowanie kraju i okradanie Polaków na każdym kroku... tylko koryto i nepotyzm ich interesuje.
Jahu2020.05.3 9:10
Tusku nie p.erdol
WEDLE PRAWDY2020.05.3 9:15
Ciagle macie ochote na nie swoje pieniadze, zlodzieje
anonim2020.05.3 8:55
Alkoholik Kuźmiuk znowu bredzi... no, ale nie kąsa się PiSowskiej ręki, która karmi takich klakierów.
Erectus2020.05.3 9:11
przestań bredzić ćpunie
Fergal2020.05.3 8:52
Duda to wyjątkowo nieudolnypr ezydent zaprzysięgający komuchów, podpisujący każdy bubel... jedyne, co umie to wygłupiać się na tik-toku.
anonim2020.05.3 8:49
Ta ich "nowoczesność"ma się tak do naszego"ciemnogrodu", jak gnoza i jej pochodne, ma się do prawdziwej religii, wielkiej filozofii, rzetelnej nauki i wielkiej, bo będącej zwierciadłem rzeczywistości sztuki!
kulawa kidawa2020.05.3 8:32
nowoczesna, to ona chciala być i nawet nowoczesne - porcelanowe zęby pożyczyła od Schetyny, a tu bach! zostala jej tylko "nowoczesność" ...... 2 procentowa!
Dominika2020.05.3 8:32
Jachira sie wkurzyła ! I mówi: Jako opozycja jesteśmy beznadziejni ! Na każdym kroku słyszę, jaka ta opozycja jest zła i słaba. Ok. Jesteśmy beznadziejni. Biorę za to odpowiedzialność. Ale to w końcu Wy nas wybraliście i jakby nie było politycy odzwierciedlają społeczeństwo. Jeśli jesteście na kogoś bardzo źli, to za 3,5 roku go po prostu nie wybierajcie. Nie mówcie tylko, że jesteśmy źli, dajcie nam jakieś wskazówki, powiedzcie czego od nas oczekujecie, co zrobić żebyśmy byli lepsi. Koniec z narzekaniem Pobiegłem szybko na miasto i popytałem, jak ci z SB Bolka popytywali, zwolenników PO. Niemal wszyscy odpowiedali mi, żeby politycy PO wyprowadzili sztandar i zniknęli z życia publicznego, bo do niczego się nie nadają i jak powiedziała Jachira są beznadziejni !
Fergal2020.05.3 8:54
Co za bełkot.
Zyg2020.05.3 8:31
Popatrzcie Polacy, co władza, a właściwie jej brak, robi z ludzi. Nie mają nam nic do zaoferowania, żadnego programu wyborczego – poza kłamstwami, że teraz to oni zrobią wszystko lepiej niż PIS. Oni są sfrustrowani Polską i opętani korytem, a demokrację zamienili w bezpardonową walkę, demontaż paćstwa i nienawiść do innej opcji politycznej i jej zwolenników. Polacy, pokażmy im czerwoną kartkę !!!
PePe2020.05.3 8:30
Opozycja chce przesunięcia wyborów – no to przesuńmy je z 10 na 17 lub 23 maja ! Idźmy im trochę na rękę. Być może potrzebują jeszcze trochę czasu, by Kidawa i Biedroń dojechali do O% poparcia !
Bizon2020.05.3 8:29
My Polacy mamy już dość postkomunizmu i bandy lewackich, antypolskich oszustów politycznych, siejących niezgodę i nienawiść do naszej wspólnoty. Spotykam wiele pomysłów dla ich izolacji od społeczeństwa, bo po 30 latach III RP okazuje się, że wspólne budowanie z nimi polskiej wspólnoty jest po prostu niemożliwe ! Nie wierzę, żeby przynajmniej część z nich opuściła naszą Ojczyznę, dlatego proponuję Polakom inne rozwiązanie. Frekwencja wyborcza w Polsce wynosi średnio 50%, a uprawnionych do głosowania jest 30 MLN obywateli. 10% niezdecydowanych to 3 MLN ludzi i około 11.5 MLN ludzi, którzy biorą udział w wyborach od czasu do czasu, lub wogóle nie brali dotąd udziału. Załużmy, że o połowie z nich możemy zapomnieć, to 5-6 MLN ludzi plus 3 MLN daje ponad 8 MLN i właśnie tym ludziom należy pomóc gdzie szukać prawdy, która jest przecież oczywista i namacalna, tłumaczyć różnice między dobrem a złem, i pokazać im jaka przyszłość ich czeka pod różnymi opcjami politycznymi. W przeciwnym razie, albo zrezygnują z głosowania, albo wybiorą fałszywą opcję ! Tutaj nie wystarczy powiedzieć: „ idźcie na wybory” ! Tych ludzi trzeba przekonać, zabrać ich ze sobą do punktu wyborczego i pomóc im zagłosować ! Jesteśmy Polakami, a więc mamy obowiązki polskie !!! Jeśli każdy z nas pomoże przyjajmniej 1 osobie, to zamiast 8 MLN głosujących (w 2019 roku) będzie nas 16 MLN głosujących na naszego Prezydenta Andrzeja Dudę !!! Taką siłą wyborców zepchniemy lewactwo na margines polityczny i wyeleminujemy z życia publicznego !!! Jeśli parlament przyjmie projekt poselski PIS w sprawie głosowania korespondencyjnego dla wszystkich, będzie to znaczne ułatwienie udziału w wyborach i tutaj możemy pomóc wielu osobom w głosowaniu.
Sauron2020.05.3 8:29
Ot i największe osiągnięcie naszego wspaniałego prezydenta - potrafi przemawiać bez kartki.
Erectus2020.05.3 9:08
ty nawet z kartki nie potrafisz czytać matole
Elektor2020.05.3 8:28
15 dni do wyborów prezydenckich ! Obowiązkiem każdego patrioty jest aktywne włączenie się w kampanię prezydencką ! Zwolennikami bandy czworga opozycyjnych ugrupowań nie ma sensu się zajmować. To zajoby, którym TVN wyprał mózgi bezpowrotnie ! Naszym celem w uświadamianiu prawdy powinne być dwie grupy ludzi. Pierwszą z nich, to niezdecydowani. W niemal każdym sondażu, grupa ok. 10% ankietowanych to niezdecydowani, i właśnie tym ludziom należy pomóc gdzie szukać prawdy która jest przecież oczywista i namacalna, tłumaczyć różnice między dobrem a złem, i pokazać im jaka przyszłość ich czeka pod różnymi opcjami politycznymi. W przeciwnym razie, albo zrezygnują z głosowania, albo wybiorą fałszywą opcję ! W Polsce jest 30 MLN obywateli uprawnionych do głosowania, to 10% z tej liczby daje 3 MLN ludzi niezdecydowanych – to sporo ! Drugą grupą potancjalnych wyborców to około 11.5 MLN ludzi, którzy biorą udział w wyborach od czasu do czasu, lub wogóle nie brali dotąd udziału. Załużmy, że o połowie z nich możemy zapomnieć, to o 5-6 MLN ludzi trzeba się bić ! Tutaj nie wystarczy powiedzieć: „Nie świrujcie – idźcie na wybory !” Jesteśmy Polakami, a więc mamy obowiązki polskie !!! Naszym celem jest minimum 50 % + 1 głosów na obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę w I turze majowych wyborów 2020 ! Co możemy zatem zrobić, żeby wygrać wybory ? Możemy przekonać niezdecydowanych i możemy namówić tych, którzy nie planują głosować, zabrać ich ze sobą do punktu wyborczego i pomóc im zagłosować. Jeśli każdy z nas namówi lub zabierze ze sobą przyjajmniej 1 osobę, to zamiast 8 MLN głosujących będzie nas 16 MLN głosujących na naszego Prezydenta Andrzeja Dudę !!! Mając na uwadze pandemię, do sejmu wpłynął projekt poselski PIS w sprawie głosowania korespondencyjnego dla wszystkich. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach i tutaj możemy pomóc wielu osobom w głosowaniu.
Michał Jan2020.05.3 8:36
Bandą czterech koncesjonowanych ugrupowań nie warto się zajmować. Każde z nich już pokazało, jak świetnie potrafią rządzić (wyjątki: obniżenie CIT przez Leszka Millera i gospodarka za śp. Zytę Gilowską). Polska gospodarka urosła MIMO ich rządów, a nie dzięki. Prezydent właściwy, to p. Marek Jakubiak. Bezwzględny w interesach, więc właściwy do wzięcia w garść tę rozmemłaną bandę politykierów.
Iza2020.05.3 10:38
Towarzyszu a wy swoje !!!Jakubiak to se może strzelic ku pe w portki
Michał Jan2020.05.3 8:38
I nie 15 dni, tylko 7. Tak zostało uchwalone, więc kto tego nie wypełni - Trybunał Stanu.
Stalker2020.05.3 8:27
Głosowanie korespondencyjne rozumiane jest jako możliwość udziału w głosowaniu bez konieczności osobistego i bezpośredniego stawiennictwa w obwodowej komisji wyborczej. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach. Jeśli ktoś chce oddać głos drogą korespondencyjną powinien zgłosić powyższy zamiar w urzędzie gminy odpowiednio wcześniej, do 21 dnia przed dniem wyborów. Forma zgłoszenia nie ma znaczenia. Można go dokonać ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Swoją treścią zgłoszenie obejmować powinno: nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL. Wyborca umieszczany jest w spisie wyborców. Otrzymuje on specjalny pakiet wyborczy. Powinno to nastąpić nie później niż na 7 dni przed głosowaniem. W jego skład wchodzą: karta do głosowania, dwie koperty (koperta zwrotna oraz koperta na kartę do głosowania), oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu oraz instrukcja obsługi. Nowe przepisy umożliwiają głosowanie korespondencyjne lub przez pełnomocnika. Z głosowania korespondencyjnego nie będą mogli skorzystać Polacy przebywający za granicą oraz na statkach morskich.
2 procentowy POstęp!hihihi2020.05.3 8:26
Kwasniewski ma więcej w wydychanym powietrzu, niż ta "nowoczesna" kandydatka kulawa-kodawa.
Stefa2020.05.3 8:26
To już nawet nie pogrom, ale lekceważenie kandydatki PO !!! Butka podczas wewnętrznych wyborów PO powiedział, że wie jak wygrać wybory. Prof. Śpiewak powiedział zaś, że jeśli PO przegra wybory prezydenckie, a ma na to 90 proc. szans, to trzeba będzie sztandary wyprowadzić !!!
Metodyczny Metodysta2020.05.3 15:14
Przegra to frajer. Co innego przegrać w finale, a co innego nie wyjść z grupy.
Mirek2020.05.3 8:26
Właściwie to tu nie ma co deklarować na kogo zagłosuję ! To jest tak oczywiste jak to, że na imię mam Mirek ! Ciekawym jest jednak to, co mają do powiedzenia ci, którzy nie chcą głosować na A. Dudę ?! Co im imponuje w programach wyborczych innych kandydatów (o ile takie programy mają), jak motywują swój wybór, jaki jest dla nich wzór głowy państwa, zwierzchnika sił zbrojnych i reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej. Według mnie, żaden z 5 kandydatów nie może sobie nawet stanąć przy naszym Prezydencie. Taka jest prawda - więc dlaczego tak dużo ludzi w Polsce wybiera kłamstwo ?!!!
Michał Jan2020.05.3 8:31
To Pan Prezydent ma jakiś program? Poza ew. obiecywaniem ochłapów z tego, co się w podatkach odebrało? Zapoznałeś się z programami p.p. Jakubiaka, Bosaka, Piotrowskiego, Żółtka? Znasz już "tezy konstytucyjne" K. Bosaka i uważasz je za niewarte zachodu?
Iza2020.05.3 10:35
Michale Janie nie kompromitujcie sie towarzyszu!!
Iza2020.05.3 8:25
Z konwencji programowej Andrzeja Dudy wynika, że on ma pomysł na Polskę, że ma wizję dla Polski, i czuje Polskę !!! Pozostali kandydaci negują wszystko ! Ale, w skrócie, są za ścisłą współpracą z Rosją, całkowitą podległością do UE, są za likwidacją wszystkich programów rodzinnych i pomocowych, oraz pozostawienie gospodarki samej sobie. Katastrofa !
anonim2020.05.3 8:59
Idioci twojego pokroju wszystko kupią... niestety tacy zawsze stanowią większość.
Otto2020.05.3 8:23
Nie bierzmy pod uwagę tego co mówią „politycy” PO. Ignorujmy te wypowiedzi i nie komentujmy ich. To nie ma sensu, oni są niereformowalni. Oni kłamali, kłamią i będą kłamać a w dodatku kraść i zdradzać naszą ojczyznę ! Oni nie mają nam nic do powiedzenia – a jeśli już coś mówią to kłamią !!!
Piotr Nowak2020.05.3 8:23
Pani Małgorzato Błońska, niech pani zbierze wystarczająco odwagi do podjęcia decyzji, i odejdzie z PO !!! Po co to pani ? Przecież pani i tak nie nadaje się do polityki ! Czy pani jest tak śpieszno do samokompromitacji ? Nie tylko pani sama się ośmiesza na własne życzenie, ale ośmieszyją panią koledzy partyjni. A to co robią Budka, Szetyna i Jachira przekracza wstelkie granice !!! Czy pani nie ma co jeść, że musi pani pracować ? Ma pani przystojnego męża, więc zajmijcie się czymś innym . i odpoczywajcie !!!
Gabriela 2020.05.3 8:14
Widać nowoczesność do pięt nie dorasta ciemnogrodowi!!!!! Dlatego dziękujemy nowoczesności i wybieramy ciemnogród.
Marian2020.05.3 8:18
Zawsze Ciebie wysłucham, gdy to powiesz.
anonim2020.05.3 8:58
Barany, komuchy i złodzieje na pewno...
.2020.05.3 16:15
To co robisz w internecie? Do kuchni kobieto, tam było miejsce kobiety w ciemnogrodzie.
Leszek2020.05.3 8:04
Panie Zbigniewie, po co tak kłamać. 1. Wśród wyborców z podstawowym wykształceniem Komorowski miał 27% poparcia, Duda natomiast ponad 50%. Wśród wyborców z wyższym to poparcie Komorowskiego było o 50% wyższe niż Dudy. 2. Pieniądze na kampanie 5 lat temu były bardzo podobne dla wszystkich kandydatów. To w tym roku urzędujący prezydent dorzucił 10 mld na propagandę. 3. Problemem Kidawy jest przede wszystkim to, że nie prowadziła kampanii w warunkach pandemii, gdy jej główny konkurent miał miliardy i prawo za nic. 4. Pierwszy prezydent Rzeczpospolitej Polski po wojnie - Bierut, też lubił długie przemówienia, był bezkonkurencyjny, a opozycja też oddawała głosy nieważne. I też był socjalistą.
Eustachy2020.05.3 8:12
Uśmiałem się serdecznie... Pisz więcej swoich przemyśleń, to Polacy będą mieć ubaw.
Michał Jan2020.05.3 8:28
Ad 3. Niestety dla niej, prowadziła, a bez pandemii pogrążyłaby się całkowicie.
ktoś tam2020.05.3 8:28
Ile to więcej procent wyborców z wyższym wykształceniem głosowało na "szoguna"? 50... No i to mówi wszystko o jakości tego wykształcenia. A potem różni "analitycy" się dziwią, że uczelnie w Polsce są na ostatnich miejscach w światowych rankingach. Kto to tam uczy na tych uczelniach? "Marcowi docenci" i ich następcy, czyż nie? No to nie ma co marzyć aby absolwenci owych uczelni posługiwali się tzw. trzeźwym osądem sytuacji.
Andrzej J.2020.05.3 9:25
Drobna pomyłka, było to raczej 30% większe poparcie wśród osób z wyższym wykształceniem (36% Komorowski vs 29% Duda).
ktoś tam2020.05.3 8:32
Uważasz (pkt 4), że Duda jest Bierutem? Ale, ale... o ile mi wiadomo to interes radziecki reprezentują Konfederaci. A poza tym czy Ty sugerujesz, że Duda ma odbyć jakąś "wycieczkę na Krym"? Smoleńsk już mieliśmy. Jakiś riplej?
ktoś tam2020.05.3 8:38
Errata Nie: "wycieczka na Krym" tylko „zjadł ciastko z Kremlem”.
Andrzej J.2020.05.3 9:28
Putin przecież doprowadził PiS do władzy i cały czas PiS wspiera przy pomocy tzw. "rosyjskich trolli". Wycieczek na Krym nie musi odbywać, inaczej się odwdzięcza mocodawcy.
Andrzej2020.05.3 18:30
tak i sprowadził ten PIS Amerykanów ,aby przypodobać się Putinowi.Zanim napiszesz pomyśl.
czekista2020.05.3 8:39
Bezkonkurencyjny to byl Gomolka. Potrafij bredzic przez osiem godzi.
Andrzej J.2020.05.3 9:29
Jeszcze trochę Dudzie brakuje. Poza tym Gomułka nie był prezydentem, opozycja nie bojkotowała wyborów itp. Zdecydowanie bliżej Dudzie do Bieruta.
Ali Baba2020.05.3 12:27
Co za porównanie ? Ruskiego bandyty Bieruta do A. Dudy, tylko dlatego, że przemawiał tak długo... czytając z kartki ! Opamiętaj się człowieku ! Szastasz miliardami, jak PO kiedy chce przegłosować obietnice PiS-u?! Ha! ha! ha!
Andrzej J.2020.05.3 13:33
Dudę z Bierutem więcej łączy niż dzieli. Począwszy od katolickiego wychowania. Myślę, że za jakiś czas na lekcjach historii ich nazwiska będą wymieniane jednym tchem obok innych zdrajców.
Ali Baba2020.05.3 17:11
Skoro Bieruta, ruskiego enkawudzistę z A. Dudą, który szastał wyrokami śmierci na najlepszych synów mojej Ojczyzny, to gratuluję ci znajomości historii a zwłaszcza "trafnego" porównania - bandyty z wielkim patriotą, pomijając np. prawdziwego zdrajcę, parobka Merkel, niejakiego Tuska !
MT(*)2020.05.3 7:59
Ta Kidawa to wszystko co najlepsze PO mogła desygnować do ubiegania się o urząd prezydenta RP. Chyba to nie pozostawia miejsca na wątpliwości. Tymi, którzy ją desygnowali była sama "elyta elyt" PO czyli jej najwyższe władze. Tu też nie można się mylić, że tak było. No to jaki poziom mają partyjne doły PO?
Eustachy2020.05.3 16:32
Jeżeli jakiś ciemniak mówi, że ciemnogród reprezentuje Duda a wybitnie inteligentnych pani Kidawa, to ja umieram ze śmiechu.