04.04.19, 08:05screenshot Youtube

Zbigniew Kuźmiuk: Wyjątkowa arogancja posłanki PSL-u w debacie o ,,13- stej emeryturze''

1. Wczoraj w Sejmie odbyła się debata nad rządowym projektem ustawy o tzw. 13-stej emeryturze, w której głos zabrali: premier Mateusz Morawiecki, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, a także przedstawiciele wszystkich klubów i kół poselskich.

Niestety wystąpienia posłów „totalnej opozycji” ograniczyły się do, krytyki projektu, a stwierdzenia uwłaczające wszystkim tym, którzy 13-ste świadczenie otrzymają, takie jak „jałmużna”, zasiłek z pomocy społecznej , kupowanie głosów w kampanii wyborczej, czy korupcja polityczna, padały bardzo często.

Jednak wyjątkową arogancją w tej debacie wykazała się poseł Urszula Pasławska, reprezentująca PSL, która rzuciła w stronę premiera Morawieckiego i minister Rafalskiej- „przez 4 lata nic nie zrobiliście dla emerytów” i później pytała z przekąsem „czy nie jest wam wstyd?”.

2. Wystąpienie przedstawicielki PSL w tej debacie, to jednak wyjątkowa arogancja, bo to reprezentantka partii, której minister Władysław Kosiniak-Kamysz przygotował i reprezentował w Sejmie projekt ustawy po podwyższeniu wieku emerytalnego dla kobiet o 7 lat, dla mężczyzn o 2 lata, a w rolnictwie aż o 12 lata dla kobiet i o 7 lat dla mężczyzn.

Wtedy w Sejmie mówił, że znaczące podwyższenie wieku emerytalnego jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ zagwarantuje wyższe świadczenia emerytalne w przyszłości, w sytuacji kiedy w uzasadnieniu projektu pisał, że w odniesieniu do rolników dłuższy okres pracy będzie skutkował wyższym świadczeniem o 3 zł (słownie trzy złote) za każdy rok dodatkowej pracy.

Koalicyjny minister Paweł Graś w podsłuchanej rozmowie w restauracji „Sowa i przyjaciele” z obecnie już nieżyjącym biznesmenem Janem Kulczykiem, określił przeprowadzenie przez Kosiniaka-Kamysza ustawy o podwyższeniu wieku emerytalnego, a także zabranie z OFE ponad 150 mld zł, „dwoma najgorszymi historiami w wolnej Polsce”.

3. Minister Rafalska odpowiadając na to wystąpienie przypomniała, że w ciągu niecałych 4 lat, rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził aż 7 nowych rozwiązań dotyczących środowiska emeryckiego.

Najważniejszą decyzją było obniżenie wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn), co kosztuje rocznie dodatkowo około 10 mld zł, obecnie rząd wprowadza wspomnianą 13-stą emeryturę.

Wprowadził także podwyższenie kwoty wolnej pod podatku z 3 do 8 tysięcy dla osób o najniższym poziomie dochodów (w tym także emerytów), podwyższył najpierw do 1 tys. zł, a od marca tego roku do 1,1 tys. zł najniższe świadczenie emerytalne i rentowe, wprowadził kwotowo-procentowy sposób waloryzacji świadczeń na ten rok (o 70 zł dal świadczeń do 2 tys. zł i o blisko 3% emerytur powyżej tej kwoty).

Weszło już w życie tzw. świadczenie mama - 4 plus dla matek, które urodziły i wychowały przynajmniej 4 dzieci (obejmie ponad 100 tysięcy takich matek, które do tej pory nie miały żadnego świadczenia emerytalnego albo miały świadczenia niepełne).

Rząd realizuje także od 3 lat program leki-75 plus przyznający nieodpłatnie leki osobom powyżej 75 roku życia (w 2018 roku ten program kosztował 0,7 mld zł, w jego ramach wydano seniorom 60 mln opakowań nieodpłatnych leków).

4. W tej sytuacji stwierdzenia przedstawicielki PSL-u, że rząd Prawa i Sprawiedliwości przez blisko 4 lata nie zrobił nic dla emerytów i czy nie jest wam wstyd, to wręcz Himalaje hipokryzji.

Mówi to bowiem przedstawicielka formacji, która przez 8 lat miała swojego ministra pracy i polityki społecznej i tenże minister rekomendował znaczące podwyższenie wieku emerytalnego, a także firmował zabranie z systemu OFE ponad 150 mld zł, którzy ubezpieczeni w tym systemie, uważali za część swoich oszczędności.

Przedstawicielka PSL-u pokazała we wczorajszej sejmowej debacie, że nie ma żadnych granic, których ta partia nie przekroczy, próbując ratować się przed jak się wydaje nieuchronną, nieobecnością w przyszłym Sejmie.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

anonim2019.04.4 20:56
Całe PSL to polityczna ,,prostytutka'', dobrze że pan Kuźmiuk wiele lat temu odszedł - najpierw do PSL Piast, a potem do PiS-u.
anonim2019.04.4 20:54
Nic dodać, nic ująć. Fakty mówią same za siebie.
Aaron2019.04.4 20:29
Ludzie, toż Ona przy tej tłustej Pawłowicz, to wcielenie dobra i dobrych obyczajów sejmowych! O "zdradzieckich mordach" nie wspominam!
Urszula2019.04.4 11:45
A wyjątkowa arogancja Pawłowicz i np. Tarczyńskiego nie razi Kuźmiuka? Takie to wybiórcze morale tego pana. Tacy są najgorsi, fałszywi do kwadratu.
Ol2019.04.4 11:02
Kuzmiuk to były peselowski wazeliniarz,tacy są najgorsi
michu2019.04.4 9:47
Arogancja arogancją a dieta poselska dietą poselską. Dopóki przynosimy do Urzędu Skarbowego kasę na wypłatę dla tej pani z pewnością z jej punktu widzenia nie ma żadnego problemu ;).
Castllnas2019.04.4 9:39
Odnośnie darmowych leków dla emerytów to zapominał Pan, że tylko niektóre leki dla emerytów są darmowe. Faworyzowane są tylko wybrane choroby a listę leków trzeba podzielić na 4 ponieważ znajdują się tam te same leki w różnych opakowaniach lub po różna nazwą.
Sonia2019.04.4 21:09
Nikt nie mówił ,że będą to wszystkie leki za darmo.Lista tych leków z miesiąca na miesiąc rośnie.
Castllnas2019.04.4 9:33
Ma rację pani Urszula Pasławska. Jednorazowa danina to raczej datek. Zwiększenie emerytur na stałe to wyczyn. Zobaczycie jakie będą emerytury ludzi którzy wkrótce przejdą na zasłużony odpoczynek...
klamcy czerwoni2019.04.4 9:39
na emeryture glupcze pracuje sie okolo 40 lat a nie trzy lata szwabskozydokomunistyczna gnido
Sonia2019.04.4 21:07
Nasze dzieci nie będą miały takich emerytur jak my,to już wiemy od dawna.Ten datek jak to nazywasz to ogromne wsparcie plus podwyżki około70 zł.Do tej pory takich datków nie było,owszem PO zaplanowało jednorazowy datek,który PIS wypłacił było to od 400 zl w dół.Przyjdzie czas ,że wejdą emerytury obywatelskie po 800 zł a resztę trzeba będzie odłożyć z pensji.Polski nie stać będzie na takie emerytury jak teraz.
za obietnice wladzy sprzedali wlasna matke polske2019.04.4 9:32
na kolana wy niby pslowcy do czestochowy przed oblicem matki boskiej przepraszac polakow za bycie namiestnikami kiedys rosji a dzis niemiec stancie w prawdzie bo polska wies wstydzi sie za was wy bezbozniki idace pod reke ze zboczencami
lucjanhenryk2019.04.4 9:31
Chłop ze wsi wyjdzie, lecz wieś z chłopa nie.
Krystyna2019.04.4 9:26
Wypowiedz tej poseł to jest szczyt hipokryzji i bezczelności . Jak ona może ludziom patrzeć w oczy. Wstyd i hańba
za obietnice wladzy sprzedali wlasna matke polske2019.04.4 9:35
z tego obecnego pslu to ludzie bez honoru obecnie to najemnicy angeli najwyzszy czas im powiedziec gosc tego oszustwa wynocha do szwabow
ot caly zsl2019.04.4 9:26
ten zsl zdradzal i zdradza dalej polakow od 89 r ciagle wspierali wrogow polski wplywali przez to na ubostwo i upodlenie rodzin chlopskich nawet wspolnie z sld zmniejszyli fundusz pogrzebowy zeby nie mozna bylo tego spracowanego chlopa godnie pochowac. godzili sie na to zeby przed zniwami icek dikman sprowadal zboze z zagranicy by obnizac cene jedynie leper na to sie nie godzil ale i on pozniej zbladzil.
szwabom jeszcze malo2019.04.4 9:11
klaus ty niemiecka gnido przez 8lat zydokomuna rozdawala nie tylko pieniadze ale i polska ziemie polski majatek za grosze szwabskim i zachodnim farmerom a najbardziej zasluzony w rozdawnictwie polskiego majatku wnuczek dziadka zwermahtu ten od charatania w gale zostal wbrew polskiej racji stanu wepchniety na krola eurokolchozu przez angele
to nie psl to czerwona koniczynka2019.04.4 9:02
wczoraj w sejmie ta poslanka z z psl to jakas zaklamana kobieta nie pamieta ze przez 8 lat szkodzili polsce i polakom a teraz nagle otworzyly jej sie oczy ale nie widzi tego co stracila polska przez ta zydokomunistyczna agende.
klaus2019.04.4 8:56
Panie Pośle Kuzmiuk , proszę podać przykład sprawności państwa Polskiego, oprucz rozdawnictwa, przykłady afera AMBERGOLD, komisja WATOWSKA, komisja REPRYWATYZACYJNA, tak możn mnożyć przykłady, efektów zadnych, czekam kiedy Państwo zaczniecie płacić kary, za niesłuszne posadzenia i wydumane wyroki, co robią sady działają bardzo sprawnie, jak trzeba osadzić kogoś z prawicy, tu brak przewlekłosci w postepowaniu, działanie błyskawiczne, wystarczy wzmianka w GW, TVNie skutek natychmiastowy, sprawność aparatu władzy natychmiastowa, a FRONDA, DO RZECZY w SIECI, mogą sobie do woli pisać, a skutek - jaki żaden.Czekam kedy ktoś zostanie osądząny za afery, bo jak na razie wychodzi wielkie halo, za przekręty watowskie zostają wypuszczani,za aferę reprywatyzacyjną już sądy wyrokują,że z naruszeniem prawa działa komisja, główny świadek olewa komisję jak wszyscy, i tu Państwo mówicie o sprawności Państw, kopiemy się do kostek ale powyżej to nie i to widać i w postępowaniu opozycji i rzdzących.
KKK2019.04.4 10:32
Oprócz Klausa wszyscy błazny. :-) Oprócz, oprócz, oprócz, oprócz.
JR2019.04.4 16:59
To jest prawda, tylko za rządów PO i PSL nikt nie słyszał o żadnych aferach. To PIS wyciągnął ich na wierzch. Niestety prawda też jest taka, że (przynajmniej oficjalnie) nic nie słychać aby ktoś został pociągnięty do odpowiedzialności. Premierem był Tusk, a wszystkim wiedział. Belka stwierdził, że wszyscy o tych przekrętach wiedzieli i co z tego? Tyle godzin przesłuchań w komisjach. Ponoć prokuratura bada swoimi torami. Jak na razie Tusk ma się dobrze, Sieńko też, inni też, a zabawa trwa nadal! Wypadałoby się przed wyborami pochwalić jakimiś osiągnięciami! Czekamy z niecierpliwością!
ten zsl jest calkowicie zboczony 2019.04.4 8:46
przed wojna psl reprezentowal wielki patriota chlop witos a dzis zsl zszedl na psy saba dorna wyprowadzila ich na niemieckie pola wiec pytam kogo oni dzis reprezentuja a reprezentuja interesy zydokomuny
ten kalinowski to moze polak2019.04.4 8:37
chlopi gdzie wy jestescie kto was reprezentuje weterynaze czy zboczency a moze poslowie zmiejskich brukow.pogoncie tych oszustow z zydokomuny pracujecie na ich struktury okolo rolnicze niewidzicie tego co slepi jestescie
diki2019.04.4 8:35
PSL ? Gender matolstwo oszustwo... Samiec Alfa PSL miał udawany występ na konwencji a teraz jago przyboczna coś tam kłamie... tak więc drobna uwaga... owszem pamięć ludzka jest (jak zawsze) trochę ulotna... ale w dobie internetu ...czas przeszły odnajduje się w 30 sek. zaledwie.. i dlatego PO była przeciw czy za ? za podpisaniem Acta 2 ... szkoła Bolka : jestem przeciw a nawet za ... czyli plusy ujemne... "matołkologia Bolka ... " tylko o dziwo wielu PO-matołów chce jeszcze głosować na takie zjawisko... druga stronę nazywacie moherami... problem jest taki że tym moherom do pięt nie dorastacie... reprezentujecie intelektualny obraz nędzy i rozpaczy zaledwie... czyli ćwoki bezobjawowe..
ZAMIAST CHLOPOW REPREZENTUJA ZYDOW2019.04.4 8:29
TEN ZSL OD POCZATKU PRZZELOMU SZKODZI POLSCE I POLAKOM Z KOMUNY WESZLI W BUTY CHLOPA PRZYWLASZCZYLI SOBIE NAZWE PSL I CIAGLE WSPIERAJA ZYDOKOMUNE TERAZ NAWET TEZ I ZBOCZENCOW .
ZAMIAST CHLOPOW REPREZENTUJA ZYDOW2019.04.4 8:24
TEN PSL JUZ CALKOWICIE ZZYDZIAL GDY DOLACZYL DO NICH JURNY STEFEK MYSZKIEWICZ ARON.