28.07.20, 13:43screenshot youtube- jair Bolsonaro

,,Zbrodnia przeciw ludzkości”. Prezydent Brazylii i koronawirus

Brazylijskie związki zawodowe pracowników ochrony zdrowia oskarżyły prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro o ,,zbrodnię przeciw ludzkości”. Zdaniem organizacji, która zresza ponad milion osób, Bolsonaro zlekceważył pandemie koronawirusa. To wszystko doprowadziło do klęski, z którą teraz mierzy się brazylijskie państwo.

Brazylia to kraj najsilniej po USA zaatakowany przez koronawirusa. Teraz państwo przeżyło najgorsze siedem dni pandemii: choroba zaatakowała od 18 do 25 lipca ponad 51 tysięcy osób. W tym czasie  zmarło ponad tysiąc chorych na Covid-19.

W odpowiedz na takie dane Brazylijskie związki zawodowe pracowników ochrony zdrowia oskarżyły prezydenta Jaira Bolsonaro, o popełnienie „zbrodni przeciwko ludzkości”

Organizacja skupia w swoich szerach m.in. lekarzy i pielęgniarki. Jej zdaniem Bolsonaro lekceważył i negował zagrożenie, jakie stanowi pandemia. To wszystko miało dla kraju oznaczać katastrofę.  Konsekwencje działania prezydenta Brazylii widać w postaci całkowitej zapaści systemu szpitalnictwa.  Pozew skierowanym został do trybunału haskiego. W pozwie pojawiają się sformułowanie takie jak pozwu uznane za „zbrodnię przeciwko ludzkości” i „akt ludobójstwa”.

Sam Bolsonero ostatnio po raz pierwszy pojawił się publicznie, gdyż dopiero teraz lekarze uznali, że prezydent Brazylii nie jest już zarażony koronawirusem. Wcześniej był widziany wielokrotnie bez maseczki na twarzy.

Rr, forsal.pl

Komentarze

Szybka Randka2020.07.28 17:15
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie
nielewak2020.07.28 15:18
Zbrodnia?? Ha ha ha. pandemia czy mniemana pandemia. Panika Was zeżre a manipulacja wypali Wam mózgi o ile jeszcze go macie. Ludu , ogarnij się. Jak łatwo się poddaliście, jak tylko z rządzących ktoś pierdnie to wy chowacie się do nory jak szczury.
stan2020.07.28 14:57
A co z tymi., którzy są odpowiedzialni za powstanie i rozprzestrzenienie się wirusa? Człowiek, który nie w porę zareagował na zagrożenie oskarżony o ludobójstwo, a co z tymi, którzy prowadzili i prowadzą wszelkie antyludzkie doświadczenia?
Portofino2020.07.28 14:18
Zapiszą go do SS. Lewactwo już całkowicie oszalało.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.28 14:07
dobrze że szMateusz uratował Polskę przed wirusem! dla całego świata jesteśmy przykładem a zachorowań dziennie mamy tyle co kot napłakał! buhaha... yebane PiSdowate nieudaczniki.
kretynie kazirodku2020.07.28 14:16
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
Na szczęście prezydent USA nie zlekceważył2020.07.28 13:45
Polska jest bezpieczna.