Dziennikarze portalu tvp.info przepytało nowych posłów na temat prac parlamentu. Chyba nieco przerosiło to ich oczekiwania. Okazuje się bowiem, że nowi parlamentarzyści niczego nie nauczyli się po tym, jak przed kilkoma laty ówczesny poseł, dziś europarlamentarzysta, Robert Biedroń zbłaźnił się, nie umiejąc odpowiedzieć na pytanie, czym jest Konwent Seniorów. 

Jak się okazuje, niektórzy nowo wybrani posłowie, którzy odbywali dziś szkolenie, nie wiedzieli nawet, ilu posłów zasiada w izbie niższej parlamentu. TVP Info zapytało również, czym jest prezydium Sejmu. Franciszek Sterczewski, który wszedł do Parlamentu z list Platformy Obywatelskiej uciekał przed dziennikarzem, mówiąc, że chciałby dokończyć kawę.

Przyszła posłanka Razem, Daria Gosek-Popiołek nie była w stanie odpowiedzieć na pytanie o liczbę posłów zasiadających w Sejmie. 

"Nie wiem, nie pamiętam, przepraszam. Naprawdę zapomniałam"-powiedziała Gosek-Popiołek. Z kolei Konrad Berkowicz z Konfederacji, swoją niewiedzę na temat tego, kto zasiada w prezydium Sejmu, tłumaczył tym, że "nie jest biurokratą"

"Przede wszystkim zasiadają w nim marszałkowie, ale pewnie też Prezes Rady Ministrów. Ja nie jestem biurokratą"-podkreślił. Rzeczniczka SLD, Anna Maria Żykowska unikała odpowiedzi na jakiekolwiek pytania. 

"Na wszystkie znam odpowiedź. Ja również panu mogę zadać pytania egzaminacyjne dotyczące historii Polski na przykład"-odpowiadała. 

Na szczęście, nie wszyscy posłowie mieli problemy z elementarną wiedzą na temat instytucji, w której będą wkrótce pracować. Z pytaniami poradziła sobie Klaudia Jachira z KO, na każde udzielając poprawnej odpowiedzi. Również Filip Kaczyński i Jan Kanthak z Prawa i Sprawiedliwości poradzili sobie dobrze.

yenn/TVP Info, Fronda.pl