19.08.14, 12:15"W marcu 2014 r. dwa okręty Floty Bałtyckiej przybyły na Krym" (fot.media)

Zespół rosyjskiej floty wojennej zagra pod patronatem PO

23 i 24 sierpnia odbędzie się w Mrągowie VIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Wystąpi na nim zespół Pieśni i Tańca Floty Bałtyckiej, która niedawno przeprowadziła potężne manewry w obwodzie kaliningradzkim. Honorowy patronat nad koncertem obejmie marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas z Platformy Obywatelskiej. Festiwal jest współfinansowany ze środków samorządu województwa.

Cele imprezy to "integracja środowiska kombatanckiego po stronie polskiej i rosyjskiej" oraz "rozwijanie dobrosąsiedzkiej współpracy na niwie kulturalnej i turystycznej obu narodowości" – informują organizatorzy festiwalu. ,

Po uroczystym otwarciu odbędzie się koncert laureata ubiegłorocznej edycji festiwalu, która miała miejsce w Swietłogorsku. Na wieczór zaplanowana jest "impreza integracyjna przy ognisku" pod hasłem "Współpraca łączy".

Drugiego dnia imprezy na scenie ma wystąpić Zespół Pieśni i Tańca Floty Bałtyckiej. Przypomnijmy, że ta sama flota,w czerwcu 2014 r. przeprowadziła potężne manewry w obwodzie kaliningradzkim i ma swój udział w zwalczaniu "ukraińskiego faszyzmu". W marcu 2014 r. dwa okręty Floty Bałtyckiej przybyły na Krym, do Sewastopola, godząc w suwerenność terytorialną Ukrainy. Tego dnia "premier" tzw. Republiki Autonomicznej Krymu Siergiej Aksionow zwrócił się z oficjalną prośbą do rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o "zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańcom Krymu".

ed/Niezalezna.plKomentarze

anonim2014.08.19 12:51
No i... ?
anonim2014.08.19 15:06
Rosyjski eksport kultury : balet teatru Bolshoi do Europy Zachodniej, "artyści w mundurach" na odcinek bliskiej zagranicy. I jeszcze dopłacamy do tego.
anonim2014.08.19 15:13
a w pierwszym rzędzie poeta z markiem 22 ale widownia !
anonim2014.08.19 17:41
"integracja środowiska kombatanckiego po stronie polskiej i rosyjskiej" Przeciez polskie srodowisko kombatanckie zwalczalo obecnych sowieckich kombatantow. Nu jak tu integrowac?! Chiba, ze chodzi o platnych zdrajcow, pacholkow Sowietow... Ale ci juz sa zintegrowani...
anonim2014.08.19 17:57
Komuszki komuszkom.