23.06.15, 10:56

Zgroza. Nastolatkowie z Anglii okradli Muzeum Auschwitz

Do skandalicznej kradzieży doszło podczas zwiedzania Muzeum przez grupę zagranicznych turystów. Brak eksponatów zauważyli pracownicy Muzeum i od razu poinformowali policję.

- W godzinach popołudniowych policjanci zostali powiadomieni przez Straż Muzealną o podejrzeniu kradzieży fragmentu maszynki do włosów, fragmentu łyżeczki, guzików oraz dwóch szkieł mogących pochodzić z terenu Muzeum w Brzezince – relacjonuje Mariusz Ciarka, rzecznik małopolskiej policji.

Przedmioty szybko znaleziono po przeszukaniu zwiedzających. Przedmioty zabrali dwaj obywatele Anglii, 17- i 18-latek. Obaj zostali zatrzymani i przesłuchani w obecności biegłego tłumacza języka angielskiego.

Jak dodaje rzecznik małopolskiej policji, obcokrajowcy właściwie nie zdają sobie sprawy z tego, co zrobili, nie rozumieją powagi sytuacji i nie znają dramatycznej historii związanej z Auschwitz. Natomiast pracownicy Muzeum są szczególnie wyczuleni na tego typu incydenty.

Co grozi młodym Anglikom? Za popełnienie przestępstwa zatrzymanym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, ale w tym przypadku skończy się pewnie na karze w zawieszeniu i grzywnie. Decyzję podejmie wkrótce prokurator. Do tego czasu Anglicy pozostaną w areszcie w Oświęcimiu.

 

MT/Onet.pl 

Komentarze

anonim2015.06.23 12:12
Jak Anglicy nie mają uprzedzeń by karać Polaków na wyspach to także i Polska Prokuratura nie powinna mieć litości do rozkradających Muzeum Zbrodni Niemieckiej na ziemiach Polskich anglików.