01.03.14, 13:22(fot: sxc hu)

Ziemia pod budowę meczetu za poparcie w wyborach

Portal euroislam.pl powołując się na tekst zamieszczony na Islamic Website in France cytuje:

„Wygląda na to, że Viguier jest pewien zwycięstwa. Już dziś ogłasza swoje priotytety, które ma zamiar wdrożyć w trakcie pierwszych 500 dni swojej kadencji. Wśród nich wymienia również darmową ziemię w korzystnej lokalizacji pod budowę meczetu dla miejscowej wspólnoty muzułmańskiej.

Viguier zdaje sobie sprawę, że muzułmański elektorat jest głęboko rozczarowany rządami socjalistów. Projekty określane jako „islamofobiczne”, ataki na Manuela Vallsa (Ministra Spraw Wewnętznych) oraz wprowadzenie do szkół „genderyzmu”, ochłodziły zapał pochodzących z krajów Maghrebu muzułmanów do głosowania na lewicę, z którą byli tradycyjnie związani.

Jednak na poziomie wyborów lokalnych sprawy wyglądają nieco inaczej. Aby zacząć się liczyć, muzułmanie muszą się zorganizować. Możliwość otrzymania za darmo ziemi pod budowę wielkiego meczetu jest kusząca, co jednak oferują konserwatyści z Unii na rzecz Ruchu Ludowego, UMP ? Politycy zdają sobie sprawę, że muzułmanie nie oddadzą swoich głosów za darmo. Teraz okaże się czy kandydaci są dobrymi strategami”.

W komentarzach muzułmanów pod tekstem czytamy m.in.: „W moim mieście dzieje się to samo – jeden z kandydatów obiecuje budowę meczetu, niektórzy z kandydatów sami są muzułmanami. Z czasem zobaczymy, czy dotrzymają swoich obietnic. Co więcej, mamy już meczet, tylko nie podoba nam się za bardzo, ponieważ jest bardzo „salaf”.

Warto zauważyć, że Beauvais to miasto sławne z jednej z najpiękniejszych katedr francuskiego gotyku, o najwyższym sklepieniu gotyckim na świecie (48 m).

Ab/euroislam.pl

Komentarze

anonim2014.03.1 14:04
No i zaczyna sie dziac to co mowilem - czerwoni koniukturalisci,jak tylko poczujac oddech muzulmanskiej wiekszosci zaczna masowo przechodzic na islam, bo to taka sama ideologia totalitarna jak lewactwo a nie zadna religia. Wspolczuje tylko feministkom,ktore beda we Francji rodzic po 12cioro dzieci,ale z nienawisci do normalnosc [chrzescijanstwa] pewnie i to zniosa. Szkoda gadac, upadek po prostu.
anonim2014.03.1 14:14
Widac, że muzułumanie to już znacząca siła polityczna we Francji. Mnie jednak ciekawi, że mają dośc lewactwa, które przecież ich wspiera. Niedługo system socjalny we Francji zbankrutuje i wtedy dopiero zacznie się rzeż.
anonim2014.03.1 14:29
Ciekawe jak to się ma do zasad osławionego francuskiego państwa laickiego
anonim2014.03.1 14:30
niektórzy matkę by sprzedali za władzę i wpływy - głupi ludzie. Bardzo głeboki komentarz "katedra się nie zawali"... no, ale to apologeta2 :) Lewacka ideologia prowadzi do samozniszczenia i wyobcowania we własnym kraju
anonim2014.03.1 15:10
@Hal9000 - a ja im nie współczuję. Życzę im, żeby musiały chodzić całe zasłonięte, a odzywać się wtedy, gdy im ich pan pozwoli. Wychowania bezstresowego żon też tam się nie praktykuje, a i w skórę daje. Zatęsknią za starym, dobrym chrześcijaństwem. Ale wtedy już będzie po ptokach. Aha, "Manif", "Femenu" też tam nie ma. @Apologeta2 - brzęczyszczykiewicz podsumował Cię za mnie bardzo dobrze.
anonim2014.03.1 15:57
I to też wina muzułmanów, zdaniem Redakcji?
anonim2014.03.1 16:14
Jack_Holborn® - dziwię się, że chrześcijanin chwali akurat FEMEN i ich działania - dzika feminizacja nie jest nauczana przez Kosćiół. A jeśli chodzi o Manif pour tous - cóż, muzułmanie nie popierają ani małżeństw homoseksualnych, ani adopcji dzieci przez takie par, więc komentarz mocno przesadzony.