03.07.20, 09:09Rafał Ziemkiewicz/YT/Telewizja Republika

Ziemkiewicz o wyborcach Konfederacji: Marsz Niepodległości albo Marsz Równości. Taki mają wybór

W wywiadzie dla Telewizji Republika redaktor Rafał Ziemkiewicz mówił m.in. na temat drugiej tury wyborów oraz podziału elektoratów poszczególnych kandydatów, którzy nie zakwalifikowali się do drugiej tury wyborów prezydenckich.

Powiedział:

- Wynik Rafała Trzaskowskiego, tak jak wynik pana Bronisława Komorowskiego w pierwszej turze podpompowany został tym, że już w pierwszej turze skonsumował głosy tradycyjnych koalicjantów Platformy, czyli tych stronnictw sojuszniczych 

Na temat Konfederacji stwierdził:

- Konfederacja ma dość silną identyfikację tożsamościową. Generalnie wiadomo czego ta partia chce, ona nie jest od wczoraj. Ona jest oczywiście nie do końca jednolita, bo ma ten narodowy i ten komponent nazwijmy to korwinowski i jeszcze taki komponent turbokatolicki. Ale generalnie postawieni przed wyborem - Marsz Niepodległości a Marsz Równości, to wyborcy Krzysztofa Bosaka praktycznie nie mają wyboru 

Podsumowując zauważył:

- Nie bardzo wyobrażam sobie kogoś, kto się uważa za ideową prawicę i byłby w stanie zagłosować na Rafała Trzaskowskiego

 

mp/telewizja republika

Komentarze

katolicka deratyzacja Polski2020.07.31 16:00
Ziemkiewicz to stary agent,mason i kumpel Zydomasona Orla z Klubu-Lozy Ronina. Od dawna dazy do podporzadkowania Narodowcow masonerii,co juz zreszta zaszlo we wszystkich krajach Europy ,wlacznie z Ukraina.
Felek2020.07.3 14:56
Czy Marsz Równości musi wykluczać Marsz Niepodległości? Przecież o to walczyli nasi przodkowie czy Armia Krajowa. Mój dziadek był powstańcem i zawsze powtarzał że on i jego bracia w broni chcieli Polski gdzie nikt nie będzie wykluczony, gdzie nie będzie Polski A i Polski B i mimo różnic ludzie będą się do siebie odnosić z szacunkiem. Tego nie ma, jest pieniactwo, krętactwo, populizm i propaganda,a ludzie sobie chcą do gardeł skoczyć a przecież każdy mieszka na tej ziemi i chce być należycie respektowany. Różnica pomiędzy Marszem Równości a Niepodległości, choć to pozornie dwie od siebie odległe manifestacje, jest taka, że ten pierwszy przejęła duża grupa nacjonalistów, którzy chcą aby modelowy Polak był biały, nie był gejem i chodził do kościoła. Inne opcje nie są akceptowalne, zaś druga grupa walczy o zrozumienie i chęć akceptacji w tym p***nym społeczeństwie.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.31 15:54
Oba marsze sa przeciwko Wolnej Polsce,bo endecy walczyli z PANSTWEM Polskim ,tak samo jak komuchy.
PAD ponownie prezydentem2020.07.3 13:50
Doskonale powiedziane przez R. Ziemkiewicza . Esencja !!
Małgorzata2020.07.3 13:15
Szymon Hołownia, przedskoczek Trzaskowskiego, wystarczyło popatrzeć kogo zatrudnił w swoim sztabie, poszedł na rekord jak stracić wyborców w 2 dni po 1szej turze, oj nie będzie stałych zleceń na koncie
Maciej Łagodny2020.07.3 12:08
Krzysztof Bosak----KONFEDERACJA ma Wybór: głos na Trzaskowskiego to UTRATA Elektoratu Narodowo Katolickiego około2-6% poparcia.
Maria Błaszczyk2020.07.3 11:11
Faszyści kontra zwolennicy praw człowieka? Wie pan co, redaktorze... Ja urodziłam się w Warszawie i tam mieszkałam, nie sądziłam, że z Piaseczna perspektywa jest aż tak różna. Ale dobrze, wyjaśnię panu, czemu wolę tych drugich. W imię faszystowskich bredni o wyższości jednej z ludzkich ras nad wszystkimi innymi w tym mieście wymordowano pół miliona ludzi, lekko licząc, co oznacza jakąś połowę. 350 tys. Żydów, i jeszcze połowę tego w Powstaniu. A następnie, dodatkowo, miasto zburzono. Dorastałam chodząc po chodnikach, pod którymi znajduje się najwieksza zbiorowa mogiła w Europie. Dorastałam wśród dorosłych, którzy pamiętali tysiące trupów na ulicach. Którzy potracili wszystkich, bo jak ginie pół miasta, to... Sam pan rozumie... I gdy teraz widzę miłych młodych hajlujących ludzi głoszących hasła o wyższości jednej z ras, obściskujących się z faszystowskimi terrorystami pokroju honorowego gościa tych marszy, pana Fiore - to sobie myślę, że ludzie, którzy chcą równych praw dla wszystkich są fajniejsi od tych, którzy chcą zniknięcia wszystkich poza swoimi... Tak ja to czuję.
Eugeniusz2020.07.3 11:53
Posługuje się Pani terminologią stalinowską ,która każdego nie-komunistę klasyfikowała jako faszystę .Gdzie Pani widziała tych hajlujących ?W TVN na urudzinach Hitlera ?Ja byłem kilka razy na MN i nie widziałem tych scen.Jaka grupa w Polsce w nazwie ma Faszyzm i jest miłośniczką Mussoliniego ?Przypominam że to co było w Niemczech to był Narodowy Socjalizm .Lewicowy jak najbardziej.Zakładali go homoseksualiści niemieccy np .Ernst Rohm.
Eugeniusz2020.07.3 11:55
A co Pani powie na te ubranka homoseksualistów o kroju Gestapo ?Co to ma być
Maria Błaszczyk2020.07.3 16:39
No ja w ogóle nie gustuję w mundurkach, ale akurat nie to jest największy problem z marszami niepodległosci. Zresztą, nie znam się na tym za bardzo, ale wydaje mi się, że raczej są one wzorowane na Hitlerjugend.
Maria Błaszczyk2020.07.3 16:27
No nie. Jeśli ktoś używa faszystowskich haseł jak "Blood and Honour" czy występuje wprost pod sztandarami C88, stosuje faszystowską retorykę typu "'Europa będzie biała albo bezludna' albo "All different all white" - to nie jest terminologia faszystowska tylko proste stwierdzenie faktu. I nie wiem, czy hajlowali na marszu niepodległości akurat, wiem, że istnieją setki zdjęc ludzi związanych z organizacją tego marszu w momencie, jak hajlują. W ogóle hajlują, a niekoniecznie akurat 11 listopada - są to zatem "mili hajlujący ludzie", co nie oznacza, że hajlują w każdej chwili swojego życia. Co do Narodowego Socjalizmu - z socjalizmem, który ze swej natury jest kosmopolityczny, prorobotniczy i prorównościowy nie miał nic wspolnego. Trzeba mieć nie po kolei w głowie, by tego nie widziec, chociażby biorąc pod uwagę, że pierwsze obozy koncentracyjne utowrzono, by pozamykać w nich socjalistów i komunistów, a NSDAP doszło do władzy dzięki Deutschnationale Volkspartei, konserwatywnej i ultraprawicowej partii prowadzonej przed bogatego biznesmena Alfreda Hugenberga. To, że demokracja ludowa miała w nazwie "demokracja" nie czyni jej ani trochę demokratyczną. I tak samo jest z socjalizmem w tym wypadku. No a że w NSDAP był Rohm - no cóż, a znasz jakąś organizację większą niż kilkadziesiąt osób bez homoseksualistów? To jest czysta statystyka. No, może z wyjątkiem kościoła - tam to jeszcze inne czynniki grają rolę. Nie mógł on zresztą "zakładać" NSDAP, bo nikt go nie zakładał - Hitler przejął istniejącą partię, Deutsche Arbeiterpartei, i dopiero wtedy dołączył do niego Rohm. A teraz zdjęcia: C8 na marszu niepodległosci https://images.app.goo.gl/TWxTSggCSrugroPm8 A tu ONRowcy hajlują: https://images.app.goo.gl/du7LQk4m6LuxrPTY7 I tu: https://images.app.goo.gl/ucn7o9ZY1QnZwCFAA I tu:https://images.app.goo.gl/eaCSRLsrUgv68UJC9 Tu pan Bosak, kandydat na prezydenta, w towarzystwie hajlujących kumpli https://images.app.goo.gl/enLkqU2UwpDn2GeG9 Tu Młodzież Wszechpolska zamawia 5 piw, na głowę najwyraźniej https://images.app.goo.gl/QvVWCNHkzuzY9rWR6 Tu Piotr Farfał, swojego czasu szef TVP https://images.app.goo.gl/52u1nGuzTrHrwSSm8 Blood and Honour zaprasza na marsz niepodległosci - dla jasności, ta grafika to nie tylko interenet, pojawiła się też w "Uważam Rze", magazynie militarnym "Komandos" oraz na okładce "Najwyższego czasu". https://images.app.goo.gl/snanLGpt7t6kfsGA9 Musisz bardzo, ale to bardzo się starać, by fakt, że ten marsz organizują ludzie poprzystrajani w faszystowskie symbole - aha, sprawdź sobie definicje "faszyzmu" i "nazizmu", jeśli byłeś chory na tej lekcji w podstawówce, gdzie były definicje - i hajlujący przy byle okazji, wprost odnoszący się do haseł faszyzmu uważać za "niefaszyzm".
mak2020.07.3 15:00
A po cichu wywożonych, maltretowanych w gułagach nie słyszałaś? Było ich więcej, ale rozumiem, że nie chodzi o liczbę istnień tylko o twoje samopoczucie.
Maria Błaszczyk2020.07.3 16:32
A co gułagi mają do rzeczy? Slyszałam o nich, o paru innych rzeczach też, n.p. o krucjatach słyszałam, i o mordowaniu Kurdów przez... no, akurat przez różne reżimy, i o mordowaniu Ormian akurat w znacznej mierze przez Kurdów, i o ludobóojstwie w Rwandzie i o Rojinga - i na każdy z tych tragedii odpowiedzią są prawa człowieka.
Halina Stopa2020.07.3 10:29
od kilku lat uczestniczę w MN i albo ja, albo Trzaskowski
Maria Błaszczyk2020.07.3 11:12
Grozisz?
Halina Stopa2020.07.4 10:18
wyborcy PiS i PAD są ludźmi łagodnymi i nie szukają zwady w przeciwieństwie do Pani formacji i Pani krzyczącej ,,J...ć Dudę" I to nas od was różni, to dobre wychowanie
Maria Błaszczyk2020.07.4 14:24
Nie sądzę, bym kiedykolwiek w zyciu użyła tego słowa. Wiec nie wiem, na jakiej podstawie Pani tak twierdzi. W ogóle, nie przypominam sobie jakiekolwiek wrogiego zachowania przedstawicieli mojej fomacji. Dla wyjaśnienia - głosuję, w zalezności od możliwości, na Unię Pracy albo Partię Razem - może mi Pani przypomnieć, jakie przejawy tego złego wychowania Pani u mnie dostrzegła. Samodoskonalenie to mój cel. A t jeszcze zdjęcia drzwi państwa, co wywiesili banery pana Trzaskowskiego u siebie na balkonach - https://images.app.goo.gl/9AeL1GVsbcXLyf7T6 Rozumiem, ze ma Pani informacje, że to byli wyborcy pana Biedronia albo pana Trzaskowskiego?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.3 9:37
Mieliśmy papieża polaka broniącego pedofilów w kościelnych szeregach i mamy pRezydenta broniącego partyjnych pedofilów! pedofil ułaskawiony przez PADalca to członek PiSu!!!
mac2020.07.3 15:01
Katolicka kretynizacja polski PL to też członek pisu. A na pewno członek.
Wawiak2020.07.3 9:25
Najlepiej żadnych marszów, ale jeśli już to jako warszawiak po tylu latach marszów jakie się nam funduję powiem wam jedno: zdecydowanie nie jest bezpiecznym przebywanie w stolicy podczas marszu niepodległości, bo kostka brukowa lata w powietrzu i można jeszcze dostać racą. W odróżnieniu od tego mną spokojnie przeciąć drogę marszu równości i być spokojnym o swoje bezpieczeństwo.
akso2020.07.3 9:16
POLAKU PARIOTO ZOBACZ FILM „ŚCIEMY TRZASKOWSKIEGO” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!!
aks2020.07.3 9:16
POLAKU PARIOTO ZOBACZ FILM „ŚCIEMY TRZASKOWSKIEGO” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!!