"Pusty jak bęben i w dodatku zakochany w sobie"- w taki sposób Rafał Ziemkiewicz opisał byłego szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. 

Ziemkiewicz w swoim programie na antenie Telewizji Republika podzielił się refleksją na temat nowej książki byłego premiera RP, zatytułowanej "Szczerze". Zdaniem publicysty, każdy powinien przeczytać "pamiętnik" Tuska. Oto, dlaczego.

"Zacząłem czytać książkę Donalda Tuska! On zawsze był sprytny, a tu takie rzeczy. (…) Ten wielki umysł rządził UE"-ironizował.

"Każdy powinien to przeczytać! Ta kukła rządziła Polską przez wiele lat. Przez 8 lat mieliśmy premiera, który jest pusty jak bęben i w dodatku zakochany w sobie, jak to mówią Amerykanie – przepraszam, że tak wulgarnie – że mu staje do środka"-dodał dziennikarz. 

Rafał Ziemkiewicz skomentował w swoim programie także sytuację wokół sądów. Zdaniem publicysty, część sędziów "przekroczyła granicę".

"Są sitwą i środowiska sędziowskie bronią się – to jeszcze normlane, bo sitwy były zawsze w wielu środowiskach. Ale, że ta sitwa polazła do Brukseli i tam się skarży to przekroczenie pewnych granic!"- ocenił Ziemkiewicz. 

Dziennikarz podkreślił, że taka postawa jest niebezpieczna, gdyż "trzęsąca się w posadach UE stara się zawłaszczyć kompetencje, których nie ma w traktacie". Innymi słowy, zagraża to suwerenności Polski. 

"Polska musi wyraźnie powiedzieć, że oni nie mają prawa wyrokować w tych kwestiach"-dodał prowadzący program w Telewizji Republika. 

Ziemkiewicz zwrócił uwagę, że Konstytucja RP zabrania sędziom uczestnictwa w demonstracjach. 

"Sędziowie, którzy noszą orła na piersi – nie logo z Timmermansem! Ludzie, którzy w imieniu RP wydają wyroki wychodzą na ulicę i demonstrują politycznie, mimo że konstytucja im tego zabrania. Mało tego! Oni wychodzą i mówią „jesteśmy sędziami europejskimi”-zauważył publicysta, po czym zaapelował do sędziów:

"To idźcie do tej Brukseli i zdejmijcie z piersi naszego orła". 

Dziennikarz ocenił także, że żal jest mu ludzi protestujących w obronie "wolnych sądów". 

"Żal mi tych lemingów. Najlepsze, że oni ciągle dają się nabierać i wierzą w te brednie"-stwierdził Rafał Ziemkiewicz.

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl