18.08.21, 08:46Fot. Rafał Zambrzycki SEJM RP via Flickr, CC BY 2.0 / P. Tracz (KPRM) via Flickr, CC 0

Ziobro dostał zielone światło w sprawie kolejnej reformy?

Serwis Interia donosi, że Zbigniew Ziobro miał otrzymać od Jarosława Kaczyńskiego zielone światło w sprawie kolejnej reformy sądów. Reforma miałaby się odbyć jesienią.

"Wrześniowo-październikowe posiedzenia Sejmu mogą mieć równie burzliwy przebieg, co ostatnie obrady zakończone reasumpcją jednego z głosowań. Prawo i Sprawiedliwość chce wejść bowiem w nową fazę politycznej przepychanki, która na kolejne miesiące może nakreślić oś narracyjną, upływającą pod znakiem reformy sądownictwa" - czytamy w serwisie Interia.

Po odejściu Jarosława Gowina ze Zjednoczonej Prawicy Ziobro ma podjąć próbę wykorzystania swojej silniejszej pozycji. Minister sprawiedliwości ma rozpocząć kolejną już reformę sądownictwa.

Interia twierdzi, że zapowiedź zmian, które spróbuje przeforsować Ziobro, była widoczna już w odpowiedzi polskiego rządu na pismo Komisji Europejskiej w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN.

Po wakacjach reforma sądownictwa ma być przedmiotem dyskusji wewnątrz Zjednocznej Prawicy.

"Podczas tych rozmów powinien też pojawić się pomysł zredefiniowania koncepcji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego" - donosi Interia.

Warto zauważyć jednak, że Polska zapowiedziała już likwidację Izby Dyscyplinarnej w jej obecnym kształcie.

jkg/interia

Komentarze

Anonim2021.08.18 16:40
JK dał min. Ziobrze zajęcie aby nie wpieprzał się do nowego żydowskiego ładu?
heniek2021.08.18 12:13
matis 89 to lekki przygłup
cam2021.08.18 12:32
Nie taki znowu lekki.
matis89 ist Scheissejude Anstifter!2021.08.18 11:58
Alle Juden raus aus Europa!
robaczek2021.08.18 14:35
każdy nacjonalista, ksenofob, homofob, pato-patriota............................................... TO ZYCIOWY NIEUDACZNIK ...................................................................... jedyny jego sykces to przynależnośc do narodu ........................................ dlatego bedzie tak wszystkich dookola atakowal ;] ........................ to jest jedyne jego osiagniecie. .................................. dodaj jeszcze brak szkoly i durnote, pogubienie w nowoczesnym swiecie.............. i masz .............. ZAPLUTEGO WSCIEKLEGO PISOWCA !!!! .............................. taki sam mechanizm jest wśród kiboli ......... jedyny ich sukces to przynaleznosc do wiekszej grupy ;]
matis892021.08.18 11:45
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
matis89 ist Scheissejude Anstifter!2021.08.18 11:57
Alle Juden raus aus Europa!
cam2021.08.18 11:14
Czy kolejna reforma będzie równie udana jak dotychczasowe? Przypominam, że w latach 2015-2020 średni czas postępowania sądowego wydłużył się o... 67%.
Artur2021.08.18 10:58
Popieram ministra Ziobrę. Nie uleczymy Polski do końca bez uzdrowienia wymiaru sprawiedliwości. Ten bezczelny wyrok w sprawie Engelking i Grabowskiego to tylko jeden z wielu przykładów. Teraz mamy sędziów którzy mogą wypróżnić się na prawdę, sprawiedliwość i na naszą godność i dumę narodową. I to robią bez żadnej żenady za nasze pieniądze. Zdrowy wymiar sprawiedliwości to najważniejsza rzecz. Wielu członków wymiaru sprawiedliwości korzystało z tych nadzwyczajnych przywilejów jakie nadał sądownictwu Monteskiusz. A dlaczego? Pamiętajmy, że Monteskiusz (Charles Louis de Secondat, baron de La Brède et de Montesquieu) był pierwszej wody masonem co może sprawdzić np.w Wikipedii każdy kto chce. Jeśli zainteresujecie się tematem to zauważycie rolę paryskiej Sorbony w integracji tego środowiska - przecież obecnie to Francja jest głównym siedliskiem masonerii. W Francji każdy społeczny projekt jest oceniany przez lokalną lożę masońską które działają na poziomie samorządów. Sądownictwo stara się utrzymać swój wpływ na poszczególne kraje właśnie za pomocą sądownictwa, stąd tak ogromny opór i aroganckie działanie europejskich aktywistów nawet przeciwko demokratycznym rozwiązaniom. Pamiętajmy też że jednym z masońskich organów, założonych przez Polaka jest klub Bilderberga, polskiego Żyda do którego należą lub należeli współpracownicy Tyska jak Rostowski, Sikorski, Palikot czy Olechowski.
Dell2021.08.20 14:57
"założonych przez Polaka jest klub Bilderberga, polskiego Żyda". Józef Retinger nie Bilderberg. Bilderberg to nazwa hotelu w Oosterbeek gdzie odbyło się pierwsze spotkanie tego Klubu Bilderberg.
Agnieszka2021.08.18 10:32
Zweryfikujcie czytelnicy tą informację, bo jej autorem jest jkg, więc każdej nierzetelności od takich pseudodziennikarzy można się spodziewać. Przypominam, że jkg (obok kak i mp) lubi na frondzie łżeć na korzyść interesów firm farmaceutycznych oczerniając, niszcząc ludzi - którzy protestują, przeciwstawiają się przymusowi do masowych, nieuczciwych, niebezpiecznych eksperymentów genetycznych na ludziach - nazywając ich "antyszczepionkowcami" a te eksperymentalne, niesprawdzone preparaty "szczepionkami" (oczywiście według nich bezpieczne i skuteczne)
ad vocem2021.08.18 9:40
Czyli czeka nas kolejny etap "reasumpcji" komuny w sadownictwie.
Może komuś z nich się udało2021.08.18 9:32
Niestety ale dla równości kobiet z mężczyznami wszyscy mężczyźni z elity cywilizacji ŁACIŃSKIEJ są gwałceni w imię wybaczania kobietom - i nazywają to oczyszczeniem. Próbują ci wmówić wstyd kiedy nie pracujesz i mieszkach u starych a sami wszyscy dawali d u p y - niestety każdy najtwardszy telewizyjny, wojskowy,polityczny prawicowiec jest po akcie męskiego gwałtu. A każda małą ładna dziewczynka od szkoły podstawowej jest zapisywana do agentury "lawendowego płomienia"
ReformaStrumieniaUrzędowejForsyDlaRydzyka2021.08.18 9:21
Pewnie chodzi o utworzenie drugiego, a może i trzech następnych Funduszów Sprawiedliwości. Żeby Zero nadal mógł państwowymi pieniędzmi opłacać Rydzyka za tłoczenie nachalnej prorządowej propagandy w spróchniałe mózgi radiomaryjnych jędz i gazetopolskich dewotów.
APEL2021.08.18 9:19
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II lub papieża Franciszka. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
robaczek2021.08.18 9:18
CZEKAMY CO TYM RAZEM SPIERDZIELA NIEUDACZNICY ;] ............................ ;]
RNA wirus2021.08.18 9:12
Na granicy polsko-białoruskiej emigranci z Iraku i Afganistanu za friko pilnują żeby dziki nie łaziły w te i nazad i ASF nam nie przenosiły . Pogranicznicy Polski i Białorusi celują do nich z broni żeby entuzjazm ich do tej roboty nie opuścił .Czy to jest zgodne z prawem ?
Anonim2021.08.18 9:00
Miekiszon właśnie jedną reformę spier..dolił do imentu (Izby Dyscyplinarne), to wspaniały moment i człowiek, żeby zabrać się za drugą.😁😁😁😁