24.11.17, 08:28Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0, edytowane

Ziobro wicepremierem?'To nieprawdziwa informacja'

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro w rozmowie z portalem wPolityce.pl odniósł się do informacji "Super Expressu", z których wynika, że rozmawia z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim na temat objęcia stanowiska wicepremiera po ewentualnej rekonstrukcji rządu. 

"To jest całkowicie nieprawdziwa informacja. Wymyślona i kolportowana z jakichś intencji w różnych mediach"- odpowiedział lider Solidarnej Polski. Jak dodał, "nigdy nie prowadził takich rozmów z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim". Minister sprawiedliwości i prokurator generalny zaznaczył, że jego spotkania z Jarosławem Kaczyńskim dotyczą wyłącznie reformy sądownictwa. 

Polityk dodał, że domyśla się, komu zależy na kolportowaniu tego rodzaju informacji. Zaznaczył również, że gdyby w przyszłości w rządzie miałby być wicepremier również z Solidarnej Polski, "to z całą pewnością nie on byłby kandydatem".

"Jestem ministrem sprawiedliwości; do tego dochodzi właściwie drugie ministerstwo, czyli prokuratura z ogromną ilością działań i nadzorem"- wyjaśnił. Ziobro podkreślił, że odpowiedzialność nie pozwoliłaby mu brać na siebie dodatkowych obowiązków, zależy mu bowiem na reformie sądownictwa oraz na prokuraturze i tym właśnie obowiązkom chciałby poświęcić się całkowicie. Zapewnił, że nawet, gdyby otrzymał taką propozycję, byłby zmuszony odmówić. W ocenie ministra, Solidarna Polska ma inną kandydatkę, kompetentną i doskonale przygotowaną. Taką kandydatką jest, zdaniem Ziobry, obecna szefowa KPRM, Beata Kempa. 

yenn/PAP, Fronda.pl