02.07.21, 08:50Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Zmiany w strukturze PiS. Macierewicz: to nie oczyszczenie, ale dobór najlepszych kadr

Nadchodzący kongres Prawa i Sprawiedliwości będzie niósł ze sobą spore zmiany personalne. Antoni Macierewicz w rozmowie z Polskim Radiem wyjaśnił, że nie ma to charakteru "oczyszczenia partii". Wskazał, że celem zmian jest dobór najlepszych kadr do realizacji założeń Polskiego Ładu.

- Jesteśmy formacją rządzącą odpowiadającą za olbrzymie sukcesy Polski. Przed nami wielkie wyzwania, które wymagają istotnych decyzji i zmian wewnętrznych, które musimy przedyskutować - mówił Macierewicz, który pełni funkcję jednego z wiceprezesów PiS.

Jutro będzie miał miejsce statutowo-wyborczy kongres PiS, na którym wybrany zostanie m. in. nowy prezes partii. Dzień później zbierze się natomiast Rada Polityczna, która wybierze wiceprezesów.

W trakcie kongresu mają zostać przyjęte też zmiany w statucie ugrupowania. Przewidują one m.in., że ze struktury organizacyjnej PiS zniknie stanowisko Szefa Komitetu Wykonawczego. Na to miejsce - ponownie - pojawi się funkcja Sekretarza Generalnego partii; stanowisko to funkcjonowało do października 2009 r.; najprawdopodobniej obejmie je obecny szef KW PiS Krzysztof Sobolewski.

Wcześniej mówiło się, że Macierewicza na stanowisku wiceprezesa miałby zastąpić Mateusz Morawiecki. Obecnie jednak więcej wskazuje na to, że w gronie wiceprezesów znajdą się i Macierewicz i Morawiecki.

- Na pewno odbędzie się bardzo poważna dyskusja na temat sytuacji politycznej, także sytuacji, która ma miejsce w Prawie i Sprawiedliwości. Jesteśmy rządzącą formacją, która odpowiada za olbrzymie sukcesy jakie odnosi Polska w ostatnich latach, ale też wielkie wyzwania, które są przed nami i one wymagają istotnych decyzji i zmian wewnętrznych, które musimy przedyskutować - objaśniał Macierewicz.

- To nie jest kwestia oczyszczenia to kwestia takiego przeorganizowania i podjęcia wewnętrznych rozstrzygnięć i decyzji, by to wielkie wyzwanie jakim jest Polski Ład mogło być skutecznie zrealizowane. To wymaga olbrzymiego poświęcenia, determinacji i doboru najlepszych ludzi, dla realizacji tego olbrzymiego wyzwania w aparacie państwowym, w strukturach władz. Miejmy świadomość, że ta olbrzymia pula pieniędzy, których rozdysponowanie, ale przede wszystkim zainwestowanie, przekształcenie w energię społeczną, w siłę narodu polskiego, ich spożytkowanie wymaga bardzo istotnych decyzji wewnętrznych i bardzo istotnego politycznego nastawienia tak, aby sprostać tym zadaniom. Nie jest to kwestia oczyszczenia, to kwestia doboru najlepszej kadry i najlepszych metod działania - dodał.

Macierewicz powiedział także, że zmiany w strukturze partii nie oznaczają w żadnym wypadku rekonstrukcji rządu.

- Tu nie chodzi tylko rząd, może nawet nie najbardziej. Chcę powiedzieć, że rząd Mateusza Morawieckiego odnosi olbrzymie sukcesy wewnętrzne jak i zewnętrzne. Chcę przypomnieć o niebywałym sukcesie jaki miał miejsce 24 czerwca, wtedy, kiedy to dzięki decyzji premiera wraz z innymi państwami Europy Środkowej zablokowaliśmy bardzo groźny dla Europy ruch ze strony władz niemieckich i francuskich, podjęcia działań na rzecz sojuszu z Federacją Rosyjską, resetu z panem Putinem. To byłaby naprawdę groźna sytuacja - stwierdził Macierewicz.

Macierewicz stwierdził także, że "PiS jest jedyną formacją, która jest w stanie bronić polskiej niepodległości i to w wymiarze europejskim, co więcej skupić wokół siebie większość państw UE. Ten potencjał jest olbrzymi".

jkg/polskie radio


Komentarze

Skrzypek na dachu2021.08.1 14:21
PiS klamie bo tylko udaje poboznych patriotow , ale naprawde jest na uslugach bezboznych globalistow banksterow miedzynarodowych i rozkazy dostaje od Pana Klausa Schwaba , World Economic Forum .
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.07.26 18:34
Antoś!!! Jak tam Smoleńsk??? Ruski agent znów wylazł z szafy :)))
Foster2021.07.5 12:23
Antosiu, szefie Kochany - Misiewicza chcą wsadzić - trzeba mu pomóc.
Anonim2021.07.4 1:02
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550552-prof-karski-o-edukacji-domowej-i-ustawie-zakrzewskich
robazek2021.07.2 15:33
ANTOS NASZ KOCHANY!!!!!!!!!!!!!!! ................przepustka na wyjscie z szafy?? ;] ......................oj jak słodko ;] ................ jak tam Smoleńsk ???;] ............. zaczyna brakowac idiotów do badan parówek??? ;]
kefas2021.07.2 15:27
a to mnie Antoni Aviator rozbawił do łez....
Jakub2021.07.2 15:05
Obiecywał pan Raport Podkomisji Smoleńskiej podpisany i oddany do publicznej wiadomości w lipcu br. Czy dotrzyma pan tego terminu? Grzebie się pan jak mucha w smole a dochodzą jeszcze wiadomości, że taka komisja kierowana przez polityka i jej wszelkie dokumenty nie są autorytatywne dla międzynarodowego gremium specjalistów zajmujących się badaniem przyczyn katastrof lotniczych. Jeśli to prawda to mamy 6 lat i cały włożony w badania wysiłek przechlapany mówiąc "alagancko". Jak pan się czuje?!
dosc propagandy sukcesu2021.07.2 13:00
Moga sie tasowac miedzy soba, i tak wiecej nie wygraja lewaki, banksterka pis wyborow, ludzie nie dadza sie nabrac na lewactwo i degradacje Polski.
Monika2021.07.2 12:54
Cześć panowie jestem chętna na spotkanko z miłym dyskretnym panem. Wiek nie gra roli, liczy sie dobre towarzystwo. Na studiach miałam tyle nauki że nie było czasu gdzieś wyjść a jednak trzeba się zabawić trochę w wakacje. Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: https://cutt.ly/monika89profil
Koza2021.07.2 12:53
Czy to dobór pod względem zaburzeń psychicznych? Wtedy Antoni na pierwszym miejscu.
złośliwy2021.07.2 11:53
Dokładnie tym samy językiem komuniści z ZSRR czy PRL opisywali czystki i wojny frakcyjne w partii. Czyli nic się nie zmieniło.
WymianaRolkiPapieruProwadziDoKolejnegoRaportu2021.07.2 11:52
Antek MONcierewicz stale rozprawia o przeczyszczeniu, od kiedy pielęgniarze w psychiatryku na Oddziale Najbardziej Skretyniałych Obłąkańców aplikują Antkowi środki na srakę, żeby miał czym sporządzać kolejne raporty w kabinie WC.
Dam2021.07.2 11:09
Dobór najlepszych kard wg PIS: "nie zatrudniamy ekspertów, bo jak zatrudnialiśmy ekspertów to nie chcieli oni realizować naszego programu"
AAAtomek2021.07.2 10:35
Ten Pan pojawia się mediach, w każdym początku miesiąca w którym robią przelewy?
Po 11 ...2021.07.2 10:08
Hitler o holocauście: To nie czyszczenie Niemiec z Żydów. Celem zmian jest dobór najlepszych kadr do budowania 1000-letniej III Rzeszy ....
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.2 9:35
ZNAMY PRAWDĘ ! ! ! oczywiście przy ogłaszaniu niżej wymienionych PRAWD zawsze to była ta jedyna najprawdziwsza przyczyna "zamachu"! No to zaczynamy : 1. sztuczna mgła, 2. elektromagnes, 3. fałszywe radiolatarnie, 4. fałszywe APM-y, 5. meaconing, 6. bomba paliwowa, 7. zestrzelenie rakietą, 8. lądowanie na ziemi, a następnie wybuch, 9. dobijanie rannych, 10. bezgłośny helikopter podmieniający wrak, 11. sztuczny hel, 12. strącenie bronią EMP, 13. "dwa wstrząsy", 14. pancerna brzoza, 15. maskirowka, 16. wybuchowa farba, 17. bomba termobaryczna, 18. wybuchy wielopunktowe....." 19. nie było półbeczki, 20. była półbeczka po odłączeniu tyłu kadłuba, 21. zdalna blokada lotek, 22. Macierewicz: "samolot został obezwładniony na 15 metrach" 23. Nowaczyk: "samolot rozpadł się na 36 metrach", 24. Rońda: "samolot nie zszedł poniżej 100 metrów" 25. trotyl, 26. nitrogliceryna, 27. wybuch w salonce, 28. dwa wybuchy, 29. trzy wybuchy, 30. pękające parówki w mikrofali oraz miażdżona puszka po piwie "Lech" świadczą że był wybuch, 31. Macierewicz: "ekspertyza czarnych skrzynek potwierdza, że uderzenia w brzozę nie było", 32. ktoś majstrował przy skrzydle przed wylotem, 33. bombę podłożono w Samarze, 34. wybuchowe drzwi, 35. trotyl odkryty na całym samolocie, 36. Macierewicz - bomba taka jakiej używają lewaccy terroryści, 37. błędne naprowadzenie i eksplozja, 38. c.d.n 31 grudnia...
miki2021.07.2 11:57
tu już są nudne te twoje moskiewskie wpisy ... wmyślone przez matołów z Łubianki raport Anodina-Miler sam się przyznaje do wybuchu bo stwierdza że na ciała ofiar zadziałało przeciążenie 100g na to samolot lecący z prędkością 260 - 280 km/h musiał by wyhamować na 3 do 4 metrach a wszyscy widzą że przy kącie przyziemienia ledwie 6 stopni w miękkim błocie nie wyhamował na 6 metrach inio na około 200-300 metrach co by dało ledwie 1,2 do 2 g a w pionie ledwie 4 do 8 g ... u nas w w wsi na 20 letnich BMW wymuszamy wyższe przeciążenie bez większych szkód ...no poza zdzieraniem opon.. co najwyżej możesz nie jakiego "T" "zdrajcę o świecie" pozdrowić co to nie wezwał oferowanej pomocy międzynarodowej do śledztwa a samo śledztwo i dowody oddał stronie postępowania Rosjanom ... a poziomo twoich wpisów jest nawet poniżej intelektu mojego psa... to po co się tym chwalisz.. ? co chcesz zostać masochistą ?
Polak2021.07.2 9:32
Ten pan jeszcze nie na emeryturze?
Rząd Chasydiusza Mordowieckiego2021.07.2 9:28
świadomie lub nie - zabił ponad 100 000 pacjentów - tych niewłaściwie (a tak w ogóle nieleczonych na covid) i tych zdrowych covidowo, a nieleczonych na choroby inne, które wymagały natychmiastowego i nieprzerwanego leczenia.
POdPIS2021.07.2 9:21
Drzewiej też towarzysze byli wybierani najlepsi z najlepszych czyli stale ci sami z ewentualnie niewielką rotacją na krzesłach i też naród wiązał wielkie nadziej z obradami zjazdu i zatwierdzonym kolejnym planem pięcioletnim zwanym dzisiaj polskim ładem.