19.06.18, 16:20

Zmieni się godło Polski - tak, jak zmienia się cała Polska

Wkrótce zmieniąsię godło i flaga Polski. Prawo i Sprawiedliwość pracuje już nad projektem retuszu polskich symboli narodowych. Chodzi o ich odnowienie i usunięcie pewnych elementów, na przykład półcieni z godła.

I trzeba przyznać, że to, co stanie się z naszymi symbolami narodowymi, dzięki PiS dzieje się z całą Polską. Nasza Ojczyzna wychodzi z półcienia systemu III RP i staje się wreszcie naprawdę sprawnym i silnym krajem. Przed nami jeszcze długa droga, to fakt, ale Prawo i Sprawiedliwość ruszyło we właściwą stronę z wielką werwą, zrywając z polityką podległości, quasi-mafijnymi układami i postkomunistyczną siecią zależności.

Dzisiaj flaga Polska ma niejednolitą barwę; różne urzędy nadają jej różnego rodzaju czerwień. Dzięki ustawie PiS to się zmieni; flaga Polska w całym kraju będzie identyczna. Eksperci rozważają jeszcze jaka będzie to dokładnie czerwień: cynobrowa, karmazynowa czy amarantowa. Dodatkowo pewnym ulepszeniom ulegnie też biel polskiej flagi. Wreszcie zaostrzone mają zostać kontury polskiego orła w godle, usunięte będą półcienie.

Byłoby też wspaniale, gdyby na koronę orła powrócił krzyż. Można rzec - tak jak po PRL orzeł otrzymał na powrót samą koronę, tak po III RP należałoby dodać do niej krzyż, aby podkreślić prawdziwą niezależność Polski i Polaków, narodu, który kłania się tylko przed Bogiem i pozostaje wierny Jego prawom. 

mod/rzeczpospolita, fronda.pl