02.02.20, 10:05fot. Itto Ogami, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Zobacz, jaki tekst św. Jan Paweł II nosił na sercu

Dzięki uprzejmości ks. Kardynała Stanisława Dziwisza krakowscy jezuici mogą zaprezentować ten nigdy nie publikowany dokument – akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu  Sercu Jezusowemu bł. Jana Pawła II.

Błogosławiony Jan Paweł II akt ten nosił  na sobie w relikwiarzyku św. Teresy od Dzieciątka Jezus przez większość swojego życia aż do śmierci.

 

Ja, Karol Wojtyła  oddaję i poświęcam Najświętsze­mu Sercu Pana naszego Jezusa Chrystusa moją osobę i moje życie, moje uczynki, troski i cierpienia, nie chcąc odtąd uży­wać żadnej cząstki mego jestestwa, jeno aby czcić, miłować i wielbić to Serce. Mam niezłomną wolę całkowicie należeć do Niego i czynić wszystko z miłości ku Niemu, wyrzekając się z całego serca tego wszystkiego co by Mu się mogło nie podobać.Obieram więc Ciebie, Najświętsze Serce, za jedyny przedmiot mojej miłości, za Opiekuna mojego życia, za rękojmię mojego zbawienia, za lekarstwo na moje ułomności i niestałość, za naprawienie wszystkich błędów mojego życia i zapewne schronienie w godzinę mej śmier­ci. Bądź więc, o Serce pełne dobroci, mo­im przebaczeniem wobec Boga Ojca i od­wróć ode mnie strzały Jego sprawiedli­wego gniewu. O Serce pełne miłości, w Tobie pokładam całą ufność, gdyż wszystkiego się obawiam po mojej słaboś­ci i złości, natomiast – spodziewam się wszystkiego po Twej dobroci.Zniszcz więc we mnie wszystko, cokol­wiek może Ci się nie podobać albo sprze­ciwiać. Niech Boska Twa miłość tak głęboko wniknie w me serce, bym nigdy nie mógł zapomnieć o Tobie, ani się od Ciebie odłączyć. Błagam Cię przez nieskończoną Twą dobroć, niech imię moje będzie zapisane w Tobie, gdyż pragnę by całym mym szczęściem i najwyższą mą chwałą było żyć i umierać jak Twój wier­ny sługa. Amen.   Wszystko dla Ciebie Najsłodsze Serce Jezusa

zobacz zdjęcia TUTAJ

 

poniżej fragment artykułu ks. Józefa Gawła   Jan Paweł II czciciel i apostoł Bożego Serca opublikowany w miesięczniku "Czas Serca":

[...] Uczył, że „Teologia Boskiego Serca jest równocześnie programem życia. To jest program stary jak chrześcijaństwo. Teologia Boskiego Serca jest pewnym programem życia wiarą”. Ten program życia streścił aktem osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Kardynał Stanisław Dziwisz potwierdził, że „zachował się własnoręcznie napisany – drobnymi literami na bardzo pożółkłym papierze – akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa, zakończony słowami: «Wszystko dla Ciebie, Najświętsze Serce Jezusa».

Ten akt, złożony w formie szkaplerza, nosił stale ze sobą”. Wydaje się, że tu jest sekret siły i mocy Karola Wojtyły w bardzo trudnych latach dzieciństwa i młodości związanych ze śmiercią rodziców, brata oraz w czasie II wojny światowej. Ten akt poświęcenia się był wyrazem jego zaufania i zawierzenia Bożemu Sercu.W 1986 roku odwiedził Paray-le-Monial, gdzie modlił się przy grobie św. Małgorzaty Marii: „aby w tym duchu, który ona zapoczątkowała w Kościele, oddawano wytrwale kult Najświętszemu Sercu.

Ponieważ przy Sercu Jezusowym serce człowieka uczy się poznawać, jaki jest prawdziwy i jedyny sens jego życia i jego przeznaczenia; przy Sercu Jezusowym serce człowieka nabiera zdolności miłowania”.  Oby ta jego modlitwa wydała owoce, byśmy wszyscy pielęgnowali ten kult i żyli nabożeństwem do Bożego Serca.

Obyśmy mogli z radością czerpać ze zdrojów Zbawiciela i być budowniczymi cywilizacji miłości. Niech wzór bł. Jan Pawła II – jako czciciela i apostoła Bożego Serca – będzie dla nas zachętą, abyśmy również starali się być gorliwymi czcicielami Serca Pana Jezusa i Jego apostołami. Oby wszędzie coraz bardziej było kochane i czczone Najświętsze Serce Jezusa...

Komentarze

Katolik2020.02.3 10:53
Choouj z tym, co nosił w sercu. Ważne że chronił pedofilów i przestępców. Nich się smaży w piekle ta katolicka kreatura.
JESZCZE JAK !2020.02.14 23:38
HE HE
Grzegorz z Domaradza2020.02.3 7:01
Po tych bluzgach na JP2 utwierdzam się że jest On naszym niezawodnym orędownikiem u Boga. Dlatego tak diabeł atakuje Go przez kalumnie i obelgi wypisywane przez godnych pożałowania troli. Odbiorą oni to co sami dają, takie jest życie.
Małgorzata2020.02.2 19:57
Jakie to SENTYMENTALNE wspomnienie i to jeszcze dzięki uprzejmości ks. Kardynała Stanisława Dziwisza . Jednakże dziś doświadczamy realnych OWOCÓW REFORM wprowadzanych przez papieża J.P.II. Dlatego szukamy wyjaśnień jak to się stało , że mamy KRYZYS / ROZŁAM i nie ma już Kościoła Katolickiego a następcy p. J.P.II budują Nowy Ekumeniczny Kościół Chrześcijan zupełnie INNY niż Kościół Katolicki. Rzeczą oburzającą jest i niegodną Pasterzy Kościoła Polskiego aby FAKT odejścia od DOKTRYNY i TARDYCJI K.K. UKRYWAĆ przed wiernymi i dopuszczać do MANIPULACJI W PRZEKAZIE INFORMACJI o prawdziwej sytuacji Kościoła. Poświadcza to ekspert medialny Kościoła Prof. Kobyliński UKW , który w wywiadzie dla rp.pl/Plus-Minus informuje o UKRYWANIU PRAWDY w Kościele posoborowym i konieczności przyspieszenia REFORM w zdewociałym Kościele polskim. Wobec powyższego roztropniej jest się trzymać TRADYCJI K.K. i nabożeństwa wg wskazań Św. Małgorzaty Marii Alacoque.
kacpi2020.02.2 19:01
Jego pontyfikat to ,,caly twoj Maryjo,,
stan2020.02.2 17:01
c.d. "W tych czasach wielkiej ciemności Papież daje wszystkim światłość Chrystusa. Ze stanowczością utwierdza Kościół w prawdziwej wierze w tych czasach wielkiego odstępstwa. Zaprasza do kroczenia drogą miłości i pokoju w tych czasach przemocy, nienawiści, niezgody i wojny. Moje Niepokalane Serce jest zranione, widząc, jak wokół niego rozszerza się pustka i obojętność, pełna pychy opozycja wobec jego nauczania, kontestacja ze strony niektórych Moich biednych synów Biskupów, Kapłanów, osób duchownych i wiernych. Z tego powodu Mój Kościół jest dziś dotknięty głębokim podziałem, zagrożony utratą wiary, przeszyty niewiernością, która staje się coraz większa. Kiedy Papież wypełni zadanie powierzone mu przez Jezusa i kiedy zstąpię z Nieba, aby przyjąć jego ofiarę, wszystkich was ogarnie gęsta ciemność odstępstwa, które stanie się wtedy powszechne". /Do kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej - ks. Stefano Gobbi, orędzia MB/ Uważam, że każdy katolik powinien sięgać do nauczania Papieża, czytać jego homilie - przesłania dla nas, by nie dać się pogrążyć tej ciemności i zachować zdrowy osąd i pozostać wiernym Panu Jezusowi. Czas chyba już niedługi.
Dam2020.02.2 18:51
Ukrywać gwałcicieli dzieci przed sprawiedliwością? https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcial_Maciel
stan2020.02.2 16:47
"Czujcie się mocno zjednoczeni duchowo z Moim Papieżem, Janem Pawłem II, który jest drogocennym darem, udzielonym wam przez Moje Niepokalane Serce. Ojciec Święty w tym momencie znajduje się w Cova da Iria na modlitwie [bilokacja?], aby podziękować Mi za macierzyńską i nadzwyczajną opiekę, której mu udzieliłam, ratując mu życie w chwili krwawego zamachu przed dziesięciu laty na Placu św. Piotra. Dziś oznajmiam wam, że jest to Papież Mojej Tajemnicy - Papież, o którym mówiły dzieci otrzymujące objawienia. Papież Mojej miłości i Mojego bólu. Z bardzo wielką odwagą i nadludzką siłą idzie on we wszystkie strony świata - nie zważając na zmęczenie i liczne zagrożenia - aby cały świat utwierdzić w wierze i wypełnić w ten sposób swa apostolska posługę Następcy Piotra, Wikariusza Chrystusa, powszechnego Pasterza Świętego Kościoła Katolickiego, zbudowanego na skale przez Mojego Syna Jezusa". /Do kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej - ks. Stefano Gobbi, orędzia MB/
Jim2020.02.2 15:08
Jan Paweł II jest jednym z najpiękniejszych ludzi jakich poznałem
andrzejhahn32020.02.2 15:35
wojtyla to parszywa kreatura koscielna...................SRAM NA TEGO BYDLAKA
To dlaczego nie masz dzieci keller-hahn?2020.02.2 14:57
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? @Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Przyznaj się, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
stan2020.02.2 16:29
" Ja p..., nie rodzę" - to było hasło żyda Seweryna Blumsztajna na pochodzie KOD. To ich styl i nie należy z nimi dyskutować.
andrzejhahn32020.02.2 14:35
bedziecie gnili w piekle katolickie parchy............... wszak w nie wierzycie.................one dla was jest jedynie kloaki katolickie
Prawy2020.02.2 14:13
Kościół wraz z JPII namawiał do niestosowania prezerwatyw nawet w momencie, gdy jedna osoba z małżeństwa miała wirusa HIV. O moralności i prawości takich ludzi wspominać nie trzeba. W piekle musi być niezła zgraja klechów.
andrzejhahn32020.02.2 14:16
i dlatego sram na nich
aaa2020.02.2 21:23
na biegunkę są sposoby... poczytaj...
anna2020.02.2 14:05
za tych którzy mają oczy i uszy zamknięte - który za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
andrzejhahn32020.02.2 14:16
ten jezusek ma na was katolickie parchy wyj............ebane
GabaGaba2020.02.2 13:39
Skad ta gnojowka w czaszkach tych troli? Kto im to zrobil?
Jim2020.02.2 15:07
Zły
stan2020.02.2 16:26
Ten, któremu służą, czyli ojciec kłamstwa, diabeł.
andrzejhahn32020.02.2 12:16
wojtyla ...........gnij w piekle parszywy gnoju
andrzejhahn32020.02.2 12:15
wojtyla to parszywa kreatura koscielna i .......dlatego SRAM NA TEGO PASTUCHA koscielnego
Jim2020.02.2 15:04
Ulżyj sobie nieszczęśniku, tyle ci zostało
andrzejhahn32020.02.2 15:34
ja i wscieklosc................ja mam wielki ubaw z was katolickie kloaki
xodek2020.02.2 19:19
Karol Wojtyła Wielki Polak -
po pierwsze nie wielki2020.02.14 23:36
tylko mały a po drugie nie polak tylko żyd
Antyklerykał 2020.02.2 10:36
[ziewniecie] Przywoływanie slow tego człowieka o bardzo wątłym autorytecie robi się już zwyczajnie nudne. Stary dziad pisał sobie jakies bzdury i teraz wszyscy się tym jaraja. Pewnie pisał to będąc pod wpływem mszalnego wina Haha. Prawda jest taka, ze te jego słowa nijak się maja do czynów, które dobitnie świadczą o tym człowieku. A mówię tu o kryciu pedofili w kościele a tym samym umożliwianie katolickim księża wielokrotne gwalty na dzieciach. Jeśli takie autorytety ma kościół, to wróżę by rychły upadek.
FRAJER2020.02.2 10:23
"A jako wzorce osobowe do naśladowania - zalecam wam umiłowani bracia i siostry - moich najszlachetniejszych przyjaciół - Maciela Degollado, McCricka, Wesołowskiego, Jankowskiego i częściowo Poetza."
sazyt2020.02.2 19:17
naprawdę jesteś FRAJER chociaż tobie tego nie życzę
FRAJER2020.02.2 22:03
A poszperaj trochę. Dowiedz się - co to słowo oznacza - podpowiadam, że wywodzi się z Czech.
i Gila !2020.02.14 23:34
zapomniałeś dodać. A Frajer po niemiecku znaczy wolny. brawo!
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.2 10:16
Dziwisz zwany też Draculą (od spuszczonej juchy JPII którą rozdaje na prawo i lewo) zamiast wypełnić ostatnią wole Wojtyły i zniszczyć prywatne zapiski listy itp. to puścił klocka na to co chciał JPII na łożu śmierci i zachował te bzdury dla siebie i upublicznia to teraz wszystkim w koło!
Jim2020.02.2 15:02
Oj wściekają się Twoje demony na relację Jana Pawła II z Jezusem Chrystusem
andrzejhahn32020.02.2 15:33
jakie relacje katolicki parchu...ogarnij sie katolicka kloako .jest 21 wiek
Grzegorz z Domaradza2020.02.2 10:13
Świety Janie Pawle 2 módl się za nami.
andrzejhahn32020.02.2 15:01
SRAM NA TEGO PARSZYWEGO BYDLAKA ,,,wojtyle
ktoś tam2020.02.2 19:59
Myślisz, że nie odpowiesz za to co czynisz, nawet jeśli żaden sąd czy człowiek Cię nie pociągnie do odpowiedzialności? Bo co, bo jesteś anonimowy, bo masz układy, stosunki, poparcie jakiejś władzy? Lata życia szybko mijają.
aaa2020.02.2 21:19
rób co chcesz... Twoja sprawa, ale nie obrażaj!!!