24.02.21, 12:05

Zrekonstruowano postać z Całunu Turyńskiego w 3D. Ewangelia mówi prawdę!

Włoscy naukowcy trójwymiarowo zrekonstruowali postać mężczyzny, którego wizerunek odbił się na Całunie Turyńskim. Badacze z Uniwersytetu w Padwie pod kierunkiem prof. Giulio Fantiego stworzyli model, który odwzorowuje wizerunek mężczyzny z całunu z dokładnością do jednego milimetra.

Naukowcy z uniwersytetu w Padwie trójwymiarowo zrekonstruowali postać mężczyzny, którego wizerunek odbił się na Całunie Turyńskim. Jak wynika z rekonstrukcji, mężczyzna miał 180 cm wzrostu, czyli ok. 15 cm więcej, niż wynosiła średnia wzrostu w czasach ziemskiego życia Jezusa. 

"Z naszych badań wynika, że Jezus był niesłychanie piękny: smukły, a zarazem dobrze zbudowany. Miał metr osiemdziesiąt, podczas gdy w tamtych czasach średni wzrost wynosił około 1 m 65 cm. Miał królewski i dostojny wygląd”- powiedział profesor w rozmowie z tygodnikiem "Chi". Jak dodał, na całunie doliczył się 370 ran zadanych podczas biczowania. Prawe ramię było natomiast zwichnięte, w sposób powodujący uszkodzenie nerwów. 

"Był smukły, a zarazem dobrze zbudowany. (..) Miał królewski i dostojny wygląd - powiedział profesor tygodnikowi "Chi". Dodał, że doliczył się na całunie 370 ran zadanych podczas biczowania. "Do tego trzeba dodać rany boczne, które nie odcisnęły się na płótnie, ponieważ przykrywało ono ciało tylko z przodu i z tyłu. Możemy zatem założyć, że w sumie było przynajmniej 600 uderzeń. Ponadto trójwymiarowa rekonstrukcja wykazała, że w chwili śmierci Mężczyzna z Całunu osunął się na prawo, ponieważ prawe ramię było zwichnięte na tyle poważnie, że doszło do uszkodzenia nerwów”- poinformował naukowiec. 

„Uważamy zatem, że wreszcie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak wyglądał Jezus, kiedy żył na ziemi. Teraz nie będzie już można przedstawiać Go, pomijając to dzieło”- ocenił Fanti. 

Choć Kościół nigdy nie potwierdził urzędowo, że Całun Turyński jest rzeczywiście płótnem grobowym Chrystusa, to istnieją naukowe argumenty, które przemawiają za taką tezą. 

za:Aleteia, Gosc.pl

Komentarze

APEL2021.03.8 17:01
UWAGA!!! Ponieważ ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego), proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentarzy. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot, nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”), oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tęczowy lewak!), będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko rzygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – pedofilię w Kościele.
Grzegorz2021.02.25 22:03
Oryginalny artykuł opublikowany w recenzowanym czasopiśmie naukowym: https://www.peertechzpublications.com/articles/FST-4-110.php
Troll2021.02.25 10:08
Jak na naukowcow, to maja bardzo naukowy opis: "Jezus był niesłychanie piękny", "Miał królewski i dostojny wygląd” to juz wystarczy, zeby nie brac tego na serio
Jan Radziszewski2021.02.25 11:51
za niedługo Prześwietlenie Sumień tzn Sąd Boży ujrzysz Jezusa na własne oczy Ba nie tylko także PIEKŁO
Usta2021.02.25 14:33
Iz 53 On wyrósł przed nami jak młode drzewo i jakby korzeń z wyschniętej ziemi. Nie miał On wdzięku ani też blasku, aby na Niego popatrzeć, ani wyglądu, by się nam podobał. (3) Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi, Mąż boleści, oswojony z cierpieniem, jak ktoś, przed kim się twarze zakrywa, wzgardzony tak, iż mieliśmy Go za nic. (4) Lecz On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści, a myśmy Go za skazańca uznali, chłostanego przez Boga i zdeptanego. Wy i wasze katolickie obrazy. Piękna malowana lale z Jezusa. Wasza wizja Boga.
yhy2021.02.25 9:21
Jaką grupę krwi miał Jezus i jakie DNA? Bo tylko na tej podstawie można stwierdzić czy całun turyński jest autentyczny. Ponadto, jesteście słabej wiary skoro musicie się podpierać jakimiś całunami, wizjami różnych pomylonych zakonnic czyli fałszywych proroków. To co Jezus miał do powiedzenia zawiera Pismo Święte i treści nauk Jezusa są wystarczające.
leszczyna2021.02.25 10:04
Grupa krwi AB, DNA fragmentarycznie uzyskane zarówno ludzkie, jak roślinne. Badania z Całunu z zakresu hematologii i medycyny sądowej https://www.bing.com/videos/search?q=dna+z+ca%c5%82unu&docid=608011943614418884&mid=CE56A4882BCF6E48C0DBCE56A4882BCF6E48C0DB&view=detail&FORM=VIRE,
lllllllll2021.02.25 11:31
Chyba są wierzący, skoro mieli chęć uczestniczyć w tych badaniach. Faktycznie, one niebyłyby potrzebne, gdyby na świecie byli sami ludzie potrafiący wierzyć. Ale takie badania prowadzone są po to, by udowodnić, że nauka nie wyklucza Boga i cudów, jakie uczynił, oraz nie podważa prawdziwości Pisma Świętego. Są prowadzone, by ludzie mogli zobaczyć, że tak było naprawdę. Widziałam kiedyś dokument o odnalezieniu szczątków Arki Noego.
Polak2021.02.25 7:01
No proszę, XV wieczny aryjczyk z Palestyny :) I mimo tak jednoznacznie negatywnego wyniku sekciarze katoliccy dalej próbują opowiadać bajki jakoby Całun Turyński był autentykiem.
Jan Radziszewski2021.02.25 11:56
Parchu udający Polaka + ot nie za długo Krzyż na NIEBIE a potem Sąd Boży ponieważ jesteś żydem to ujrzysz PIEKŁO carstwo cezara żydów /J 19,15)
exxel2021.02.25 5:58
aryjczykami to my jesteśmy ...co za bzdury niektórzy tu w komentarzach dają
Skrzypek na dachu2021.02.24 20:55
Pan Jezus zostawil po sobie prawdziwe relikwie mozna do dzisiaj zobaczyc w kosciele w miescie Calcata niedaleko Rzymu ale udaja ze ktos to ukradl .
ceramik2021.02.24 20:44
15 cm więcej, niż wynosiła średnia wzrostu w czasach ziemskiego życia Jezusa. Bo Jezus jet synem Bożym, a nie mośka.
Mosiek (160 cm)2021.02.24 20:53
Ej ceramik. Mosiek też dziecko Boga ;)
Jan Radziszewski2021.02.25 0:10
muszę cie zmartwić mośków za 3 lata Niet tj NIE BUDIET bo wsio ich u cezara / J 19,15/ na wikcie +++ O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. / Mt 24,30 dzienniczek św. s Faustyna 83 ) Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą silną wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają. … ) Co wtedy, wówczas tj. już wkrótce, będzie z owymi Prawodawcami bezbożnego prawa, prawa GENDER, ect. rządzącymi i oczywiście z owymi jw. zniewolonymi i opętanymi synami i córkami złego?
Lucyfer2021.02.25 10:05
https://www.fronda.pl/a/benedykt-xvi-nie-bojcie-sie-ludzi-bojcie-sie-boga,157748.html
Ojebała bym z połykiem chuja Jezusowi!2021.02.24 19:54
Dużego miał k u t a s a Jezus? Dławiłabym się gdybym mu ciągnęła?
DOOCIEMNIAŁEGO2021.02.24 20:08
Współczuję Ci Twojego marnego żywota. Musisz być bardzo smutną osoba. Przesiąknięcie złem powoduje wielki smutek i nieustający dół...zakrapiany...
skąd?2021.02.25 10:17
Skąd wiesz że jest smutną osobą? Może jest szczęśliwa?
Leo2021.02.24 20:26
Tak naprawdę Twój wpis jest jak błaganie o pomoc...
O..bała...2021.02.24 20:33
Teraz tłumaczenie wpisu na nasze: "błagam, módlcie się za mną, już nie daję rady..."
ja też do ociemniałego2021.02.24 20:36
Jak można takie bagno z siebie wydalać? wzbudzasz obrzydzenie, nawet nie chce mi się dać ci minusa.
Jarosław2021.02.24 18:58
Jezus na całunie turyńskim wygląda jak na średniowecznych ikonach jest tez podobny do postaci z obrazu Jezu ufam Tobie który został sporzadzony według opisu Św. Faustyny. Jednak starożytni żydzi ( A Jezus byl Żydem )nie wygladali jak aryjscy blondyni przedstawieni na tych obrazach i całunie i w tym jest szkopuł. Według Ewangelii Jana Jezus był przed 50 -tką a na całunie to mlody czlowiek . To wszystko niestety daje do myślenia.
Anonim2021.02.24 19:50
Jezus żył 33 lata, kolor włosów nie odbił się na całunie, nikt nie mówi że miał blond włosy, na obrazie Faustyny ma raczej ciemne, Ona opisywała wygląd Jezusa jako bardzo piękną postać
Jarosław2021.02.24 20:40
Ewangelia Jana 8, 48-59 " Rzekli Żydzi do Jezusa 50 lat jeszcze nie masz a Abrahama widziałeś ? Raczej do trzydziestolatka nie mówi sie ,ze nie ma 50 lat ,tylko tak sie mówi do osoby przed piecdziesiatką. Zachćam do czytania Pisma Świętego.
Leo2021.02.24 20:36
Jarek, podaj cytat z Biblii, gdzie jest mowa, że Jezus był przed 50-tką. Jeden z niewierzących badaczy powiedział po latach o całunie: "fałszerstwo byłoby większym cudem, niż sam całun..."
Jarosław2021.02.24 20:41
Ewangelia Jana 8, 48-59 " Rzekli Żydzi do Jezusa 50 lat jeszcze nie masz a Abrahama widziałeś ? Raczej do trzydziestolatka nie mówi sie ,ze nie ma 50 lat ,tylko tak sie mówi do osoby przed piecdziesiatką. Zachćam do czytania Pisma Świętego.
Leo2021.02.24 20:48
Wiek 50 lat oznaczał u żydów większą dojrzałość a nie odniesienie do wieku rozmówcy w tym wypadku Jezusa. Zachęcam do głębszego studiowania. P.S. Wykrzyknik na końcu piszemy łącznie (tak jak i inne znaki zakańczające).
Leo2021.02.24 20:51
oczywiście chodziło o znak zapytania, nie wykrzyknik. Ale tyczy się też wykrzyknika :)
Jarosław2021.02.24 21:01
To samo można powiedzieć o liczbie 33 . Ten wiek mieli Aleksander Wielki, Jezus, Budda ,Kriszna, Dionizos . To liczba oznaczajaca wejscię z młodości w dorosłośc. Natomiast co do pięćdziesieciu lat jako oznaczenia wieku osoby dorosłej wtedy w Izraelu to sie nie zgadzam. W tamtych czasach średnia wieku mężczyzny wynosiła 35 lat. To tak jakby dzisiaj powiedzieć ,ze oosbą dorosła jest jak skończy 100 lat. Ps. Zainteresowanym polecam książki uznanych biblistów Gezy Vermesa, Simona Gibsona, Rudolfa Bultmanna Guilesa Guispela, Elaine Pagels .Ps. Za interpunkcję nie odpowiadam do końca bo klawiatura sprawa rózne psikusy ale wszystkie uwgi przyjmuje z pokora.
Leo2021.02.24 21:32
Sorry, bez urazy za uwagę za interpunkcję. Pokory to ja się muszę uczyć ;). "książki uznanych" - przez kogo uznanych?? Nie uznaję języka nazbyt dywagacyjnego, w którym uwidacznia się zawoalowana forma podważenia pewnych rzeczy. Taki język często przyświeca badaczom, którzy dalej wyznają teorię o wykradzeniu ciała Jezusa. Co do wieku - w tamtych czasach byli też ludzie, którzy dożywali 100 lat. Myślę, że to się tyczyło wyższych warstw, także starszyzny, która się oszczędzała i miała dostęp do "medycyny"
leszczyna2021.02.25 0:19
33 lata jako wiek Jezusa zależą od ram czasowych, jakie się ustali odnośnie dat Jego narodzin i śmierci, a nie jest to nie tylko proste, ale wręcz jedynie z danym prawdopodobieństwem można je określić. Natomiast 50 lat to wiek akme, w Grecji uznawano 40 lat jako czas nie tyle dorosłości, co osiągnięcia pełni dojrzałości życiowej i to w kontekście społecznym, w związku ze znaczeniem i sławą człowieka. Jezus był u progu działalności publicznej, więc do "pełni wieku" było Mu daleko. Tym bardziej zdumiewały Jego słowa o związku z Abrahamem i to takim, że Abraham rozradował się widząc przyjście Jezusa na świat.
Leszek2021.02.24 20:42
odnoszę czasami wrażenie, że jak już nie masz argumentów, to już coś "na siłę" wymyślasz. To Cię Jarek nie męczy?
ceramik2021.02.24 20:48
''Moje królestwo nie jest z tego świata'', bo Jezus jest synem Boga. Gdzie wyczytałeś, że był żydem. On miał obrzydzenie do żydów. Mówił ''plemię żmijowe o posępnych twarzach i kamiennym sercu''.
Leo2021.02.24 20:56
Jezus do nikogo nie miał obrzydzenia, kochał i kocha wszystkich jednakowo (coś czego my nie potrafimy). A rzeczy ("plemię żmijowe") nazywał po imieniu... Równie dobrze te słowa mogą się odnosić do nas... ;)
za cienkie z nich bolki2021.02.25 9:10
Na ziemi był Żydem, urodził się z matki Żydówki. Pismo mówi, że był z pokolenia Dawida; nic nie mówi żeby był z pokolenia... Boga. Żydzi to naród wybrany; z tego narodu pochodzi pomazaniec boży
Grzegorz2021.02.24 21:18
Nie myśl za dużo!
Onemoretime2021.02.24 21:34
z autopsji wiesz, że myślenie boli?
Jan Radziszewski2021.02.25 0:15
głupiś - Ewangelię głosił gdy miał 33 lata a nie gdy 50 przekroczył jak teraz Antychryst Antonio Tajani syn Bp i hebraJSKIEJ ZAKONNICY
Skrzypek na dachu2021.02.24 18:49
Panie Redaktorze dajcie sobie spokuj bo to jest sredniowieczne falszerstwo .
DOOCIEMNIAŁYCH2021.02.24 19:53
Tak, tak, słyszałem, że w średniowieczu była bardzo zaawansowana technologia elektronowa sponsorowana przez axel springer. Stwierdzam, że w dzisiejszych czasach może nie wierzyć już tylko człek bardzo zacofany, nie wierzący w siłę nauki i siłę niezbitych dowodów.
***2021.02.24 20:22
Przestań się ośmieszać...
Anonim2021.02.24 18:48
Wiara to łaska, a łaska nie opiera się na dowodach, wyliczeniach i tabelkach. Bardzo dobrze że to powstało, ale nam - Wierzącym wystarczy WIARA! Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” (J 20, 29)
Wywalić zero2021.02.25 9:15
Ten cytat odnosi się do jednej konkretnej osoby - Jezusa. Można wierzyć w różne kłamstwa.
Anonimie twoja matka to kurwa2021.02.25 10:14
Gdy była więcej niż po jednym i żadna spowiedź tego nie zmieni. Wierzysz mi czy Vox populi vox dei - oni twierdzą że nie mam racji.
Kabaret2021.02.24 18:24
Całun jest dwunastowiecznym płótnem...
DOOCIEMNIAŁYCH2021.02.24 19:54
Tak, tak, słyszałem, że w średniowieczu była bardzo zaawansowana technologia elektronowa sponsorowana przez axel springer. Stwierdzam, że w dzisiejszych czasach może nie wierzyć już tylko człek bardzo zacofany, nie wierzący w siłę nauki i siłę niezbitych dowodów.
Kabaret2021.02.24 23:35
C14 nie kłamie
leszczyna2021.02.25 0:24
Co to znaczy "C 14 nie kłamie"?
Ed2021.02.25 9:54
Możesz zweryfikować "prawdomówność" C14?
***2021.02.24 20:24
...ooo, następny naukowiec.
Jan Radziszewski2021.02.25 0:21
mąDRy INACZEJ. SPRóBóJ DZISIAJ - tJ. PRZY DZISIEJSZEJ TECHNICE WYKONAć FALSYFIKAT
Monika2021.02.24 18:22
Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89
wieści ze stajni :2021.02.24 20:18
To znowu Ty , Margot ?!
+++2021.02.24 17:39
Jezu, ufam Tobie i wiem, że nigdy nie doznam zawodu.
Się2021.02.24 20:32
zdziwisz
Ziomal2021.02.24 17:32
Ciekawe czy pani profesor z Uniwerstetu Medycznego w Białymstoku, która dojrzała tkanki mięśnia sercowego człowieka w trakcie agonii na opłatku zabarwionym na czerwono przez bakterie pałeczki krwawej (Cud w Sokółce) jest w tym samym kółku różańcowym co pan profesor Fanti z Padwy. Pewnie biorą podobne leki, a jak przestają to wydarza się cud.
fil2021.02.24 17:53
Jeśli chodzi o cuda eucharystyczne, to są badania laboratoryjne oceniane przez profesorów medycyny, którzy nie wiedzieli skąd pochodzą próbki, badania powtarzane i wykonywane przez niezależne od siebie osoby w różnych ośrodkach medycznych, w odstępach czasowych. One są jednoznaczne, nie budzą żadnej wątpliwości. A Ty jesteś niedoinformowany.
Niestety2021.02.24 18:15
Jeśli jakieś są jednoznaczne i nie budzą żadnych wątpliwości, to są każdym jednym wypadku jednoznacznie wyjaśnione naturalnie. Wszystkie domniemane cuda natomiast - o których Ty zapewne wspominasz - są wysoce niejednoznaczne, budzą masę wątpliwości i są uważane za autentyczne przez garstkę ekspertów, często dobranych ze względu na wiarę. Wspomniane niezależne badania w wielu ośrodkach to często powtarzane twierdzenie w artykułach i różnych tekstach dziennikarskich, ale nie ma żadnego źródła gdzie takowe rzetelne badania byłyby udokumentowane. Nawet te najbliższe rzetelnej dokumentacji, cytowane przez Kościół, budzą masę wątpliwości co do np. zabezpieczenia próbek i ich pochodzenia. Przykro mi, ale takie są fakty. Jednakowoż przypominam, że wiara, która wymaga dowodów materialnych jest wiarą słabą, a żądanie od Boga materialnych dowodów swojego istnienia jest bluźnierstwem, zatem to wszystko nie powinno mieć dla Ciebie i dla kogokolwiek znaczenia. Bóg jest w Twoim sercu, a nie w próbówce w laboratorium. Trwaj mocny w wierze i nie żądaj dowodów.
Pirx2021.02.24 18:41
Grunt że ty jesteś w tej samej sitwie z miejscówką do piekła w pendolino pierwsza klasa. Będziesz miał tam cieplutko.
Foster2021.02.24 17:10
Nie podobny do Pana Jezusa, przynajmniej do tego z mojego Kościoła.
fcuk piss2021.02.24 16:34
tez widzialem zrekonstruowane zdjecie czlowieka ktory zyl w czasach waszego proroka no coz wygladal jak ci co na pontonach przyplywaja co chyba nie jest dziwne biorac pod uwage gdzie sie urodzil the bille !!!!
fcuk PO2021.02.24 16:51
Weź rozpęd i pier*****j w ścianę.
fcuk piss2021.02.24 17:26
*** to brakujace gwiazdki do twojego wpisu analfabeto
W twoim2021.02.24 18:22
powinny być takie: ***** **
matis892021.02.24 16:19
I co? Jeszua to był wysoki nordyk (1,8 m) z blond włosami i niebieskimi oczami?
Jacek i Placek2021.02.24 16:39
Bo to nie Jeszua był tylko Jens :)
Jan Radziszewski2021.02.25 0:25
NORDYK TO nie ARIA TJ LECHITA POLAK
twoja matka to kurwa2021.02.25 10:23
stul pysk śmieciu
zatrudnię Holendrów2021.02.24 16:17
do czyszczenia latryn
Anonim2021.02.24 18:34
ty jako goownozjad powinieneś sobie dać sam radę
W tamtych czasach2021.02.24 15:04
chrześcijaństwo było jedną z wielu sekt i nikt by sobie nie zawracał głowy przechowywaniem całunu dla potomnych.
Ed2021.02.24 15:50
Czy to, że ktoś przechował tą czy inną rzecz, nie świadczy o autentyczności i sile wiary pierwszych chrześcijan? Bezpośrednich świadków działalności Pana Jezusa?
Argumenty2021.02.24 15:00
nic nie znaczą, muszą być dowody.
Ed2021.02.24 15:46
Co myślisz o dowodach potwierdzających ewolucję.
Głos Rozsądku2021.02.24 15:55
Dla niego Marta Lempart jest brakującym ogniwem ewolucji.
Ed2021.02.24 16:12
Nareszcie przekonujący dowód na prawdziwość teorii Darwina.
matis892021.02.24 14:46
Pan Jezus potwierdził autentyczność Całunu Turyńskiego w Orędziach Ostrzeżenie 19.07.2012r................Moja szczerze umiłowana córko, tworzony jest wielki plan, aby oszukać dzieci Boże, aby zniszczyć dowody Mojego istnienia. Wkrótce wielu wyjdzie w przebraniu Moich świętych, pobożnych sług, aby spróbować zniszczyć wiarę we Mnie, waszego ukochanego Jezusa. Zaczną podważać fakt Moich narodzin, czystości Mojej Matki i okoliczność Mojego Zmartwychwstania. Będą demonizować te wszystkie rzeczy, jakby były fałszywe i przedstawiać rzekome dowody, aby doprowadzić do tego, żeby jak najwięcej chrześcijan miało wątpliwości, co do Mojego Życia na Ziemi. Będą wymyślać kłamstwa na temat Mojego Ukrzyżowania i robić dochodzenia w sprawie Mojej moralności. Wtedy zaczną atakować relikwie, podważać ich autentyczność i starać się przedstawiać je jako nic innego, jak tylko zabobon tkwiący w umysłach Chrześcijan. Wtedy przyjdzie kolej na Całun Turyński, tkaninę, którą owinięto Moje martwe Ciało w grobie. W końcu zaprzeczą, że jest autentyczny i będą propagować kłamstwa. Powiedzą, że Moje ręce są za długie i poddadzą to w wątpliwość. Jednak nie zrozumieją tortur Mojego Ciała, które musiałem znosić w trakcie Mojego Ukrzyżowania. Moje ręce zostały wyrwane ze stawów podczas Mojego Ukrzyżowania tak, jak widać to na wizerunku Całunu Turyńskiego. Następnie będą próbowali udowodnić, że Zmartwychwstanie nigdy nie miało miejsca. Wszystkie kłamstwa przez nich wypowiedziane będą desperackim krokiem do usunięcia wszelkich śladów po Mnie. Później będą próbowali pozbawić Świętych Sakramentów i Pisma Świętego wszystkich tych, którzy nawrócą się podczas Ostrzeżenia. Biblia zostanie zakazana w większości miejsc. Wprowadzą nową fałszywą książkę, która ich zdaniem będzie głosić znaczenie wzajemnej miłości.....Wasz Jezus
No już już nowy adasiu2021.02.25 10:05
https://www.fronda.pl/a/benedykt-xvi-nie-bojcie-sie-ludzi-bojcie-sie-boga,157748.html
Grizzly2021.02.24 14:13
A jak udało się rozwiązać kwestię że tył i przód odbicia postaci na całunie różnią się wzrostem?
Grizzly2021.02.24 14:14
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Grizzly2021.02.24 14:40
nawet ci się zrymowało złodzieju nicków.
Grizzly2021.02.24 17:04
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won tęczowy ....!
AAAtomek2021.02.24 14:26
Fotoszop wszystko przyjmie.
DOOCIEMNIAŁYCH2021.02.24 19:58
Jedni używają kilkudziesięciu warstw (jeśli wiesz w ogóle o co kaman) Photoshopa, inni używają "Fotoszopa" (chyba jakiś nowy rodzaj łopaty)
Po 11 ...2021.02.24 15:04
"A jak udało się rozwiązać kwestię że tył i przód odbicia postaci na całunie różnią się wzrostem?" To już dawno rozwiązano. JEZUS po prostu chodził w szpilkach (takie buty na wysokim obcasie) to uwydatniało jego zgrabne wydepilowane łydki.
Ed2021.02.24 15:42
No właśnie, jak ty to wyjaśnisz. Widać, że spec od byleczego jesteś i na pewno badałeś Całun Turyński. Uwadze naukowców z Padwy i wielu innym, umknął ten problem, to jacyś amatorzy. Sprawdź jeszcze czy prawa strona zgadza się z lewą itp. Powodzenia
ladychapel2021.02.24 14:11
I się okaże, że Jezus nie jest tak przystojny jak ten młodzieniec z długimi, rudymi włosami na ich obrazkach
Lady?2021.02.24 18:32
Chyba Lempart? Nikt nie wie dokładnie, jak wyglądał Jezus.
Anonim2021.02.24 14:10
Katolicy tak bardzo chcą zobaczyć Boga, że ten pseudo artefakt tak jest dla nich ważny? Tak samo jak wszelkiego rodzaju pseudo wizje i omamy...
ks. krakowski2021.02.24 13:25
Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i męką swoją odkupiłeś świat!
Amen2021.02.24 13:59
Amen
Amen2021.02.24 18:27
Amen. Pozdrawiam.
MaxFiend2021.02.24 13:03
Nie istnieją żadne naukowe argumenty, które przemawiają za taką tezą i nie wiadomo jaką techniką wykonano ten obraz. Na pewno nie jest to całun, bo odwzorowanie miałoby zniekształcenie cylindryczne. Posmarujcie sobie czymś kolorowym twarz i owińcie ręcznikiem tak, by się na nim odbił jej "obraz" i sprawdźcie, czy to wygląda jak odbicie z całunu :-D
Jan Radziszewski2021.02.24 13:24
maxiu piesku Lucyfera - Jezus nie był w 100 % żydem bo w 75 % był Lechitą tj Polakiem przodek Iz z Warmii i po Polsku mówili Adam i Ewa tj ludzie przedpotopowi tzn żyjący przed POTOPEM żydowski Język jest dopiero opd pomieszania Jeżyków w czasie Budowy wieży Babel To nowy Adam stąd i wygląd jego na wzór podobieństwa do Pierwszych ludzi anie do żydów wrogów Dziedzica Izraela /J 19,15)
Grizzly2021.02.24 13:57
Radziszewski Ty jesteś nieźle pierd olnięty
Grizzly2021.02.24 14:15
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Jan Radziszewski2021.02.24 14:34
Pouczenia Pan "Ach, to, Panie Jezu wszystko od tego, że Adam i Ewa odstawili dziadostwo i są nieobecni w naszym życiu od narodzin aż do zgonu, a przecież to nasi prarodzicie, protoplaści. - Tak, dziecko, to dlatego, że ich wygląd jest tajemnicą. Adam nieco ponad cztery metry wzrostu. Siła taka, że mógł rozszarpać dorosłego lwa, rozedrzeć go na pół łapiąc za zadnie nogi:). Ewa była trochę słabsza, ale pomniejszą panterę dałaby radę też w ten sposób rozedrzeć. Co ci już, dziecko, chodzi po głowie, mój Ty mały eksperymentatorze:) Zgrzeszyć z taką nadludzką kobietą, że w każdej chwili mogłaby Cię rozerwać na pół jak kurczaka:) Nie wasza potencja dzisiejszych mężczyzn dla dawnych ludzi i nie te siły życiowe. - Przepraszam Panie Jezu.
Anonim2021.02.24 15:39
Jezus Chrystus był Polakiem, twierdza naukowcy z Toruńskiej szkoły Rydzyka . Na dowód podają fragment z Biblii . "I przemówił do nich Jezus z Łodzi"
A twoi,2021.02.24 18:30
na czele z walniętym Hartmanem, mówią, ze Boga nie widzieli. Mało tego, kosmonauci radzieccy nie widzieli także w kosmosie:)))
Jan Radziszewski2021.02.25 0:29
POWIEDZ TO DLACZEGO ZABILI GAGARINA?
leszczyna2021.02.25 0:32
No przecież tego obrazu nie wykonano, od początku mówiło się, że obraz na całunie jest 'acheiropoietos" - nie wykonany ręcznie, tzn. że nikt go nie zrobił, a na całunie wizerunek był. I nadal jest.
MaxFiend2021.02.25 14:15
Nikt nie twierdzi, że został wykonany ręczną techniką malarską. Nie wiadomo jak go wykonano, ale na pewno nie jest to tkanina, którą owinięto trójwymiarowe ciało lub figurę, bo odwzorowanie nie ma zniekształceń sferyczno-cylindrycznych, które zawsze wtedy powstają. Są hipotezy, że użyto wtedy jednej z pierwszych metod fotograficznych, dlatego odwzorowanie nosi cechy negatywu fotograficznego i jest płaskie. Optycy i fotograficy oszacowali nawet, że było to możliwe w XIII w. w południowych Włoszech.
leszczyna2021.02.25 22:25
Bardzo ciekawe rzeczy podajesz. Co to są pierwsze techniki fotograficzne i dlaczego akurat w południowych Włoszech w XIII wieku były znane i chyba stosowane? Bo w północnych Włoszech już nie. Jakie inne wytwory, oprócz rzekomego zrobienia całunu turynskiego, pochodzą z tamtych czasów? Czy też pozytyw jest tam przedstawiony w negatywie? No bo jak - "nie wiadomo, jak go wykonano"? Dla dzisiejszych specjalistów to tajemnica? Nie umieją sami zrobić takiego przedmiotu, za trudne to dla nich? Natomiast jak najbardziej są twierdzący, że całun został ręcznie namalowany. Np. angielski historyk Charles Freeman: "Przepaski biodrowej też już nie widać, ale pozostał po niej ślad. Wielu badaczy zastanawia się nad tym, skąd wzięła się jaśniejsza plama w okolicach pośladków. Moim zdaniem farba, którą nałożono w tym miejscu w XVI w., odpadła i zostawiła właśnie taki biały ślad." (Całun Turyński – najprawdziwszy obraz https://dorzeczy.pl/21794/calun-turynski-najprawdziwszy-obraz.html)
MaxFiend2021.02.26 11:32
Nigdy nie dano całunu do porządnego zbadania i przez to nie udowodniono obecności barwników stosowanych w farbach. Co do "fotograficznej" wersji to nie pamiętam dokładnie, ale jacyś naukowcy robili eksperyment z camera obscura i rzutami obrazu rzeźby przedstawiającej człowieka w skali 1:1. Wystarczająco dużo światła dawało słońce w miesiącach letnich i odpowiednie warunki występowały w południowych Włoszech przy założeniu, że obraz tam właśnie powstał.
leszczyna2021.02.26 13:05
Chyba myślimy o tym samym eksperymencie, opisanym w książce, której niestety nie mam pod ręką. Owszem, uzyskano jakby "rzut fotograficzny" zdaje się odwrócony, ale efekt koncowy był niezgodny z fakturą wizerunku na całunie i samym obrazem postaci. Zatem ta metoda odpada. Czytałam, że barwniki wykryto, ale w śladowej ilości i nie tworzące wizerunku zawartego w powierzchniowej warstwie komórek lnu. Pionowy, dokładnie pod kątem prostym, efekt postaci bez bocznych powierzchni, był analizowany przez fizyków, chodziło o rodzaj energii wywołującej efekt zabarwienia włókien i działającej liniowo, pionowo. Nie wskazano znanej obecnie siły/energii, która dałaby efekt zbieżny z całunem. Bardzo ciekawa polska praca z Wydz. Chemii UW: http://calun.info/wp-content/uploads/2018/04/Datowanie-radiow%C4%99glowe-pdf.pdf
matis892021.02.24 12:58
Coś się tu nie zgadza. Może jeszcze miał włosy blond?
Jan Radziszewski2021.02.24 14:40
Dlaczego tylko biała rasa ma włosy w różnym kolorze a inne mają w jednym. Jezus: Biała rasa pochodzi bezpośrednio od pierwszych ludzi. Jak wiesz z objawień danych Katarzynie Emmerich Adam był blondynem, choć włosy te były bardziej ze światła niż z materii i Ewa ciemnowłosa, o włosach zaplecionych w warkocze. I tak było po upadku. Adam był blondynem, Ewa brunetką. I byli biali oczywiście. Biała rasa jest rasą wiodącą­. I jest tak w nauce, kulturze i religii gdzie najdoskonalsze jej formy wytworzyła biała rasa. Jednak wszystkie rasy to Boże dzieło. I nie należy im okazywać mniejszego szacunku. Jednak jak w rodzinie jest syn pierworodny, tak w rasach jest rasa, której inne rasy winny uszanować prymat, nie czując się gorsze. Bardzo źle, że zwłaszcza młodzi ludzie w Polsce wygalają sobie głowy. Bogu się to nie podoba. Nie jest to dobre. Należy nawet ograniczać się ze strzyżeniem bardzo krótkim jak rekrut. C.P. : Czyli można byłoby powiedzieć primus inter pares (pierwszy między równymi). Jezus: Można tak powiedzieć, dziecko. Komu się jednak najwięcej dało od tego się jednak najwięcej wymaga. Nie można też absolutnie zgodzić się na deprecjonowanie białej rasy w imię żydowskich i masońskich pragnień. Biała rasa jest światłem cywilizacji na przestrzeni wieków a jej szczególnym przejawem jest rasa waszych przodków Ariów. Jak potem Lechitów. Białe rasy na przestrzeni wieków zawsze pragnęły demokracji, nawet jeśli miały królów, lub arystokracji, czyli rządów najlepszych. Nie miały tych pragnień ludy wschodnie. Wasz brak dążenia do okazałości dla wychwalenia władcy obrócił się też przeciwko wam bo teraz nie macie budowli, czy ich szczątków, które byłyby znane od początku chrześcijańskiej Polski, dzięki czemu byłoby trudniej ukryć waszą przeszłość. C.P. : Dziękuję Panie Jezu.
matis892021.02.24 14:54
Piszesz do podszywa nie do mnie.
Albert2021.02.24 12:56
"Choć Kościół nigdy nie potwierdził urzędowo, że Całun Turyński jest rzeczywiście płótnem grobowym Chrystusa, to istnieją naukowe argumenty, które przemawiają za taką tezą. " - to może najpierw ustalcie, kiedy niby Jezusek poginał po świecie, bo Całun powstał około roku 1315.
Jan Radziszewski2021.02.24 13:26
synek diabła nigdy nie uwierzy - bo cezar żydów Lucyfer chce mieś go w PIEKLE:
Jan Radziszewski2021.02.25 10:24
https://www.fronda.pl/a/benedykt-xvi-nie-bojcie-sie-ludzi-bojcie-sie-boga,157748.html
ASTOM2021.02.24 13:58
I pewnie ty żeś go hammeritem namalował
leszczyna2021.02.25 0:35
Całun wtedy nie powstał.
Albert2021.02.25 13:17
To kiedy?
leszczyna2021.02.26 12:41
"Ogłoszone przez Fantiego w 2013r.} wyniki to 752 r. p.n.e.+/-400 lat, skorygowane później po uwzględnieniu efektów pożaru w Chambery w 1532 r. na 300 r. p.n.e. +/-400 lat dla spektroskopii FT-IR, 200 r. p.n.e. +/- 500 lat dla spektroskopii Ramana, 400 r. n.e. +/-400 lat dla analiz mechanicznych. Wszystkie wyniki są podane na 95 % poziomie ufności, po uśrednieniu wyszedł wynik 33 r. p.n.e. +/-250 lat." Skoro całun był użyty jako płótno grobowe Jezusa z Nazaretu, to musiał istnieć przed Jego śmiercią, a ta przypadła na lata 30-te I wieku
chłopka2021.02.24 12:39
Ten całun badają i badają już od kilkudziesięciu lat i ciągle zdania są podzielone . Mnie to niewiele obchodzi . Jak już pisałam.......wiara to stan ducha . Co do Jezusa i Jego Matki też nie miałam nigdy żadnych wątpliwości . Bawi ( gdyż już nie denerwuje ) mnie tylko interpretacja KK na ten temat . Ja mam własną . No i jego , czyli KK kłamstwa i hipokryzja . A z ich teologii od początku drwię . Chrześcijaństwo to nie KK i dlatego tenże mam w głębokim poważaniu .
jack2021.02.24 13:16
Chłopi to mądrzy ludzie a tu czytam wynurzenia jakiegoś podszywającego się pod nich głupka.
chłopka2021.02.24 18:38
To miłe , że uważasz chłopów za ludzi mądrych . Człowiek w miarę kulturalny ( już nie wspomnę o inteligencji ) nie sypnie inwektywami , tylko napisze argument przeciwstawny do czyichś słów . Podziękuj , że się odezwałam . Ale to tylko ze względu na tych chłopów .
CzcijOdciskKalesonówObdarzonychMocąNiezwykłą2021.02.24 12:27
Czyli jednak Jaszczurczy Atlant z Syriusza. Olbrzym między kurduplami. Smukły adonis między spasionymi pokrakami. Mister Universum.
Jan Radziszewski2021.02.24 13:30
parch zawsze źle skończy podobnie jak skończył Annasz i Kajfasz wraz z tzw. Wysoką radą którzy płoną już 2000 lat i cała wieczność przed nimi
Ersatz2021.02.24 18:22
CzcijOdciski... czyli @Jarek, taki jesteś chojrak tchórzliwy pies? Nie ma dla ciebie żadnej świętości:!!! Nawet własną żoną pogardzasz!!! Może zacytujmy twój obleśny bluzg na własną żonę: "Mnie w niedzielę rano żona zawsze budzi wspaniałym lodzikiem, a później jest tylko lepiej....😁" A tak w ogóle to dorośnij chłopie i zdecyduj się na jeden nick, bo i tak wiadomo, że to twoje wypociny: Jアレk SramNaKszysz lady chapel aaa_kotki_dwa mineciarz Mama Pacha lola Daria_Danilczyk Matwiej Łagodny Hak Ci w smark Świecki hetero golden rock Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka Akolita z tybetańskiej misy w połowie napełnionej KiedySitcomZSeminariumPodOpiekąPaetza Dam PachamamoPomóżUpolowaćPacwęPrzedObiadem MordaGłódziaWTęczowychRzygowinach PłakałemZeŚmiechuNaFilmieKlerGdzieGłódźGraŚwinię KleruchyUwięziliDzieckoŻebyPrzyjechałPolicjantZed nie ksiądz PrzepisyNaPieczysteZMisjonarzaSiostryPrukwencji UśmiałemSięWKinieKiedyGłódźRobiłZSiebieŚwinię bogdanus bis DlaForsyGłódźWłożyDresADydyczWlezieNaHulajnogę Dorosły Polak Czege Wara Saki Faki UbraćWStrojeZEpokiPrzypasaćSzpadyDokleićWąsy PaliłoSięWaliłoAPambukDłubałWNosieNaChmurce Qwerty