23.03.15, 15:45

Zwolennik kazirodztwa prof. Hartman oburzony nagrodą dla prof. Chazana

 

„Chazan symbolizuje anarchizm w Kościele, który uderza w państwo polskie i porządek prawny zapisany w ustawach i konstytucji” - podkreśla filozof.

Hartman uważa, że prof. Chazan odmawiając wykonywania aborcji w kierowanym przez siebie szpitalu wzywał do łamania prawa, a także  swoim zachowaniem stwarzał atmosferę przyzwalania do niestosowania się do niego.

„Jego przekonania muszą być oddzielone od uprawnień pacjenta, który musi być dostatecznie szybko poinformowany o przekonaniach swojego lekarza” - komentuje.

Prof. Hartman jest zmartwiony decyzją przyznania wyróżnienia dla byłego dyrektora szpitala im. św. Rodziny. Twiedzi, że nagradzając prof. Chazana, KUL wpisuje się w naganny nurt anarchistyczny.

„Nie sądzę, żeby robili to świadomie. Chcą być trochę liberalni, by potem znowu pokazać, że mocniej przykręcają śrubę”

Zwolennik dyskusji o kazirodztwie, były poseł Twojego Ruchu pozwala sobie na krytykę nagrodzenia obrońcy życia poczętego. Niebywałe!

KZ

Komentarze

anonim2015.03.23 15:53
Ja na zawsze zapamiętam Chazana jako tego, który twierdził, że rokowania dla tego dziecka nie są takie złe i proponował matce pomoc wolontariuszy z hospicjum. Powinien mieć dyscyplinarkę. Nie za poglądy, ale za bezdenną ignorancję. W XXI wieku bez umiejętności interpretowania obrazu USG nie da się być dobrym ginekologiem położnikiem. Dodam raz jeszcze, że jego poglądy mi nie przeszkadzają i uważam, że należy je uszanować.
anonim2015.03.23 16:01
Czy Jasiu H. o to że Polacy ratowali Żydów też ma pretensje? Gdyby Polacy przestrzegali prawa a nie kierowali się sumieniem to wielu rodaków Jasia H. nie przeżyłoby wojny.
anonim2015.03.23 16:06
Jahu A może ty mi wytłumaczysz, o co profesorowi chodziło z tymi " nie tak złymi rokowaniami". Co jakiego jego zwolennika o to pytam, co natychmiast nabiera wody w usta? Co profesor Ch. rozumiał przez " nie takie złe rokowania"?
anonim2015.03.23 16:23
@J_Adamcz ...a jakie to ma znaczenie, jakie były rokowania? Kto, kto wam powiedział, że wasze życie ma większą wartość niż życie tego dziecka?
anonim2015.03.23 17:12
Nagroda za znęcanie się nad matką i dzieckiem.
anonim2015.03.23 17:46
Moja babcia była niepoprawna jak prof. Chazan. Wbrew obowiązującemu prawu ukrywała trzy Żydówki i swoim zachowaniem stwarzała w swoim najbliższym otoczeniu atmosferę przyzwalającą na łamanie tegoż prawa. Kobiety (całkiem wbrew prawu podobnych Hartmanowi nadludzi) przeżyły. I Bogu chwała!
anonim2015.03.23 18:53
Ja
anonim2015.03.23 19:02
Hartman to stary zboczeniec pewnie babcie swą bzykał
anonim2015.03.23 20:55
Jahu Dlatego, że podstawowym prawem pacjenta (a tu również jego ustawowego przedstawiciela) jest prawo do pełnej informacji. Moja znajoma dowiedziała się właśnie, że dziecko które urodzi ma tak poważną wadę serca, że będzie musiało być operowane zaraz po narodzinach i jest duże ryzyko, że nie przeżyje. Ale wie. Może się przygotować, może przygotować rodzinę. Każdy normalny człowiek to rozumie. Walka z aborcą odbiera wam rozum. Wydaje się wam, że trzeba taić przed kobietą prawdę, bo jeszcze przerwie. Ale prawdziwy lekarz tak nie robi.
anonim2015.03.23 21:23
@J_Adamcz No i w czym masz problem? po pierwsze usg nie zawsze daje jednoznaczny obraz. po drugie dr Chazan nie ukrywał, że dziecko będzie chore i że po urodzeniu prawdopodobnie w nieokreślonym czasie umrze. Chyba logiczne jest, że proponując tej kobiecie opiekę w hospicjum przygotowywał ją do tego, że dziecko raczej będzie w ciężkim stanie.
anonim2015.03.24 11:08
Mam wrazenie, ze tytul profesorski jest zdobyc w Polsce niezwykle latwo.
anonim2015.03.24 12:40
"Jeśli kazirodztwo jest między dwojgiem dorosłych i za obopólną zgoda...." jeśli morderstwo za obopulną zgodą, kradzież za obopulną zgodą, gwałt za obopulną zgodą nie jest zbrodniąTo: Rosja wysyłała na Sybir za obopulną zgodą: władzy i konwojentów; Niemcy mordowali Polaków za obopólną zgodą: władzy i administracji; Żydzi zabierają Palestyńczyką ziemię za obopulną zgodą : państwa i obywateli.....