26.03.15, 19:40Kard. Vincent Nichols (fot. media)

500 księży odważnie i głośno w obronie Tradycji!

Księża wzywają w swoim liście Watykan do potwierdzenia niezmiennego moralnego nauczania na temat małżeństwa i do zdecydowanego odrzucenia pomysłów dopuszczenia rozwodników w nowych związkach do Komunii. List podpisany przez 461 kapłanów został opublikowany na łamach „Catholic Herald”. Inicjatywa wyszła z kręgu 12 kapłanów, którzy list napisali i rozsyłali go następnie do parafii w kraju, prosząc o poparcie.

Księża wyrażają w swoim piśmie wierność kościelnej doktrynie dotyczącej małżeństwa i seksualności. Piszą też, że podczas ostatniego synodu, ze względu na medialne reportaże, doszło do prawdziwego zamieszania, w wyniku którego niektórzy sądzą, jakoby nauczanie moralne Kościoła mogło ulec zmianie.

Jeden z księży, który chciał pozostać anonimowy, powiedział dla „Catholic Herald”, że na kapłanów wywierano presję, by listu nie podpisywali.

Wkrótce po jego publikacji głos zabrał kard. Vincent Nichols, twierdząc, że księża postąpili niewłaściwe, bo media nie są miejscem na dyskusję w tej sprawie. Dodał, że choć wszyscy kapłani w Anglii i Walii zostali zaproszeni do udziału w debacie na temat spraw, którymi zajmuje się synod, to nie można ona przybierać takiej formy. Takie postawienie sprawy przez kardynała nie może dziwić. W przeszłości stwierdził on bowiem, że rozwodnicy w nowych związkach mogliby pod pewnymi warunkami zostać dopuszczeni do Komunii świętej.

pac/the tablet/catholic herald

Komentarze

anonim2015.03.26 20:22
Kosciol Katolicki od samego poczatku wiernie zachowuje nauke Pana Jezusa i tak musi zostac,nie wolno zmieniac i przeinaczac czy unowoczesniac tego ,co powiedzial Pan,a o malzenstwie wyrazil sie chyba wystarczajaco jasno.
anonim2015.03.26 20:31
po co zmieniać coś co jest święte...zabawy w Pana Boga są debilne
anonim2015.03.26 21:07
"Skrytykował ich za to kardynał" Powinien stracić robotę i na bezrobocie. Bedzie czas na długie przemyślenia przy piwku, co mu w życiu nie wyszło...
anonim2015.03.27 8:33
Ja się zastanawiam jakim cudem w ogóle się dyskutuje m.in. o tym co Bóg dał na kamiennych tablicach DO WYPEŁNIANIA??? I to duchowni zamiast strzec depozytu wiary, to im się on nie podoba, koniec świata już blisko? Do czego to doszło, żeby część duchownych pisała petycję w takiej sprawie? Dlaczego papież NIC n9ie reaguje????
anonim2015.03.27 10:57
Chodzi o tradycję, czy Ewangelię? Bowiem o Ewangelii się tu jakoś nie wspomina. Tradycja jakaś pozaewangeliczna? O co ta wojna!