Budka, który urodził się w Czeladzi, w przeszłości pełnił mandat radnego Zabrza, a kandydował m.in. na urząd prezydenta Gliwic uważa, że prezes Obajtek powinien ustąpić z pełnionej funkcji, bo Pcim to zbyt słaba rekomendacja dla obejmowania tego typu prestiżowych stanowisk.

Borysowi Budce na jego zaczepki postanowił odpowiedzieć właśnie Daniel Obajtek.

„Dziś ORLEN ogłosił przejęcie udziałów w kolejnych złożach w Norwegii, dzięki czemu nasze wydobycie gazu ziemnego wzrośnie w tym kraju o 1/3” – napisał prezes PKN Orlen w social mediach.

„Natomiast co do Pana wycieczek personalnych, na poniższych liczbach ma Pan porównanie kompetencji "wójta z Pcimia" i "menadżerów z PO". To się samo komentuje” – napisał Obajtek.

Prezes Orlenu zamieścił specjalną grafikę, mówiącą o tym, że zyski koncernu w latach 2016-23 wyniosły 87,51 mld zł w odniesieniu do 2,9 mld zł zysku z lat 2008-15, kiedy to władzę w Polsce sprawowała koalicja PO-PSL.

Natomiast nakłady inwestycyjne wzrosły w tym samym okresie z 24,3 mld zł do 93,69 mld zł.

„I proponuję trochę więcej szacunku do Pcimia, jego mieszkańców i Polski powiatowej” – spuentował swój wpis, skierowany pod adresem Budki, prezes Obajtek.