Jedna z rannych osób, z poważnymi poparzeniami, została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznego szpitala w Łęcznej. Druga osoba, z lżejszymi obrażeniami, została opatrzona na miejscu i przewieziona do szpitala w Puławach.

Na miejscu zdarzenia interweniowała zakładowa straż pożarna. Ze wstępnych oględzin wynika, że aparatura na instalacji nie została uszkodzona. Zakłady Azotowe w Puławach, będące częścią Grupy Azoty od 2013 roku, specjalizują się w wielkotonażowej produkcji nawozów azotowych i są jednym z największych na świecie producentów melaminy.

Seria Pożarów w Polsce

To już kolejny wypadek w polskim przemyśle chemicznym w ostatnich dniach. Niedawno pożar wybuchł w zakładzie chemicznym Synthos w Oświęcimiu, gdzie konieczna była interwencja plutonu ratownictwa chemicznego. Poszkodowana została jedna osoba.

Polska zmaga się – czytamy - z serią pożarów, w tym w centrum handlowym Marywilska 44 w Warszawie oraz w wieżowcu na Woli. W wyniku tych zdarzeń zginęły dwie osoby. Pożary wybuchły również w liceum w Grodzisku Mazowieckim, zmuszając uczniów do przerwania egzaminów maturalnych, oraz w zajezdni autobusowej w Bytomiu, gdzie spłonęło 10 autobusów.