1. Naturalne olejki eteryczne

2. Dyfuzory, świece i zawieszki

3. Jaki zapach wybrać?

Tylko olejki eteryczne

Przyjemny aromat w domu poprawia nastrój domownikom, może też działać leczniczo. Wybierz więc odpowiedni zapach do domu , aby stworzyć w nim milą atmosferę i zniwelować nieprzyjemne zapachy, które czasem mogą się pojawić. Na rynku znajdziesz wiele służących do tego produktów - kominków zapachowych, świec, dyfuzorów i zawieszek. Najważniejsze jest jednak to, aby do ich produkcji były wykorzystywane naturalne olejki eteryczne. Ich tańsze, sztuczne zamienniki przynoszą krótkotrwały efekt, mogą być także szkodliwe dla zdrowia.

Dyfuzory, świece i zawieszki

Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się dyfuzory, które mogą stać się także dekoracją mieszkania. Taki naturalny odświeżacz powietrza składa się z estetycznej buteleczki z olejkiem zapachowym. Dołączone są do nich patyczki, przeważnie bambusowe, które należy włożyć do otwartego flakonika. To dzięki nim, zapach będzie unosił się w powietrzu i wypełni pomieszczenie pięknym aromatem na długi czas. 

Innym rozwiązaniem mogą być świece zapachowe. Do produkcji tych najwyższej jakości, wykorzystuje się wosk sojowy i olej kokosowy. Zawierają też olejki eteryczne lub ich mieszanki, co sprawia, że wnętrze wypełnione jest kompozycją zapachów. Zapalone świece sprawią, że nastrój w twoim mieszkaniu stanie się ciepły i przytulny.

Możesz też wybrać zawieszki nasączone przyjemnymi aromatami. Te jednak polecane są do szaf. Twoja garderoba będzie pięknie pachnieć i dodatkowo zabezpieczy ją to przed szkodnikami.

Dostępne są też odświeżacze w atomizerach, które można rozpylić we wnętrzu, ale też spryskać pościel lub zasłony.

Jaki zapach wybrać?

To zależy od tego, w jaki nastrój chcesz się wprowadzić. Aromaty owoców cytrusowych działają pobudzająco, natomiast zapachy kwiatów, np. lawendy - uspokajająco. Zapach jaśminu, piwonii lub bawełny zapewnia świeżość powietrza przez długi czas. Zdarzają się także nieoczywiste kompozycje zapachowe, np. skóry, ziół, żurawiny i egzotycznych przypraw. W czasie poprzedzającym Boże Narodzenie dużą popularnością cieszą się zapachy wanilii, cynamonu, imbiru oraz drzew iglastych. Świeca zapachowa lub dyfuzor w ładnym opakowaniu, może być doskonałym prezentem pod choinkę dla bliskiej osoby.