Materiał zatytułowano "Nie dajcie się nabrać na bajki Donalda Tuska". Lektor wymienia jedynie nieliczne, ale te najbardziej w ostatnim czasie chwytliwe manipulacje lidera Platformy Obywatelskiej. Przytoczono m.in. archiwalną wypowiedź Tuska mówiącego, że "Polska i Rosja mogą naprawdę dużo razem zrobić i zarobić”.

"O wojnie i pandemii Tusk oczywiście zapomniał. A także o tym, że dzięki działaniom rządu ceny energii w Polsce są dziś jednymi z najniższych w Europie" – mówi dalej lektor.

Tusk "załamuje ręce nad cenami energii, ale to jego fatalna polityka wobec Rosji jest jedną z głównych przyczyn dzisiejszego kryzysu, a jego polityka klimatyczna wobec Unii Europejskiej, to długa lista katastrofalnych błędów i bolesnych porażek, za które Polska płaci do dzisiaj" – słuszymy.

"Nie potrafił zablokować projektu Nord Stream, który jest główną osią obecnych problemów w całej Europie. Może dlatego, że prosiła go o to jego najlepsza koleżanka?" - pyta lektor, a w tle można zobaczyć zdjęcie Tuska z b. kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Liderowi Platformy Obywatelskiej wytknięto także wypowiedzi dotyczących „prorosyjskości PiS”.

"To sprawdźmy. Rząd Tuska próbował przedłużyć umowę gazową z Rosjanami do 2037 roku. Umorzył Gazpromowi ogromny dług 1 miliarda 200 mln złotych. Zaprosił Rosjan do prywatyzacji Lotosu i nie chciał budować Baltic Pipe" - wylicza w nagraniu lektor.

Odnosząc się do wspólnych zarobków Polski w kontaktach z Rosją, jak się jednak okazuje „zarabiali głównie Rosjanie”, ponieważ to za rządów Donalda Tuska z Rosji importowano „ponad 90 proc. ropy naftowej”.

"My ze swojej strony z premierem Putinem przypilnujemy, aby nikt piachu w tryby nie sypał" – mówi Tusk na kolejnym archiwalnym nagraniu.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny element działalności, a właściwie kolejnych pustych obietnic Donalda Tuska. Otóż zadeklarował on pierwszą elektrownię atomową w Polsce do 2020 roku.

Ale nie byłby sobą, gdyby i to nie okazało się bajką" – puentuje lektor.