Jak ustalono w toku postępowania, pokrzywdzony Piotr W. zatrudniony był w hurtowni od kwietnia 1998 roku jako magazynier. Wykonywał prace związane z załadunkiem i rozładunkiem przywożonego towaru. Mieszkał w jednym z mieszczących się na terenie hurtowni baraków.

Pomimo szeregu czynności wykonanych podczas toczącego się wówczas śledztwa, nie zdołano ustalić sprawcy zabójstwa, a postępowanie przygotowawcze zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy.

Po latach do sprawy powrócili pracownicy Wydziału Przestępstw Niewykrytych Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy został gruntownie przeanalizowany, w wyniku czego przekazano do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady i dowody rzeczowe celem ponowienia badań kryminalistycznych.

Na podstawie wyników wykonanych ekspertyz powiązano pozostawione przez sprawcę ślady DNA z osobą 49-letniego Michała Z., ówczesnego mieszkańca powiatu wyszkowskiego. W toku dalszych czynności ustalono, iż wymieniony obecnie zamieszkuje na terenie Warszawy. W chwili popełnienia zabójstwa miał 23 lata i był pracownikiem sąsiedniej firmy.

12 marca 2024 roku Michał Z. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec podejrzanego.

W tej sprawie śledztwo trwa nadal i wykonywane są dalsze czynności procesowe.

Wydział Przestępstw Niewykrytych utworzono 15 maja 2023 r. w strukturze Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Został przekształcony z dotychczasowego Zespołu ds. Przestępstw Niewykrytych funkcjonującego w ramach Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Biura Kryminalnego KGP. Do jego zadań należy m.in. typowanie i ponowna analiza spraw umorzonych z powodu niewykrycia sprawców, dotyczących najpoważniejszych przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz spraw poszukiwawczych dotyczących zaginięć osób, które prowadzone były na terenie całego kraju, a także współpraca z instytucjami i ośrodkami badawczymi oraz specjalistami z różnych dziedzin nauki, pomocnymi w wykrywaniu sprawców przestępstw.