Pomagaj z nami samotnym matkom. Przekaż 1,5% Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia! [Materiał promocyjny]
Fot. via Pixabay.com

Pomagaj z nami samotnym matkom. Przekaż 1,5% Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia! [Materiał promocyjny]

Działania na rzecz obrony poczętego życia muszą być wielowymiarowe i obejmować zarówno starania o całkowity zakaz aborcji, jak i opiekę dla samotnych matek. Te ostatnie decydują się na zabójstwo swojego dziecka bardzo często dlatego, że są pozbawione pomocy, czują się opuszczone i mają poczucie, że nie dadzą rady sprostać macierzyństwu.

Aby temu przeciwdziałać Fundacja S.O.S. Obrony Poczętego Życia, założona przez ks. Ryszarda Halwę SAC w 1989 r., prowadzi m.in. dom samotnej matki. Jego utrzymanie jednak kosztuje: są to i opłaty stałe czy konieczność zakupu opału na zimę. Wiadomo, że obecnie wszystkie rachunki poszły znacząco w górę. Stąd ośmielamy się prosić o wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli, którym leży na sercu los potrzebujących. Oni sami sobie nie poradzą.

Fundacja pomaga nie tylko samotnym matkom, ale też prowadzi rozliczne działania informacyjne, które mają zmieniać świadomość dotyczącą świętości ludzkiego życia i znaczenia rodziny w społeczeństwie. Tylko ubiegając się o to, by związki małżeńskie się nie rozpadały, dzieci były wychowywane przez ojca i matkę, odrzucając jednocześnie tzw. homozwiązki, będziemy mogli chronić najmłodszych.

Ksiądz Ryszard Halwa SAC, założyciel Fundacji, podkreśla: „Na tym polu wiele się zmieniło, ale nadal ludziom trzeba uświadamiać, że życie jest wartością, że w momencie kiedy łączą się dwie komórki rozrodcze mamy do czynienia z początkiem nowej istoty ludzkiej. To już w tym momencie w człowieku zakodowane zostają jego płeć, kolor włosów, oczu itd; później następuje tylko rozwój. Trzeba przyznać, że to przeciwnicy zmusili nas do licznych dyskusji i debat w obronie życia. Kiedyś organizowaliśmy wielkie konferencje na Jasnej Górze czy w Niepokalanowie; dziś one są mniej liczne, bo coraz więcej materiałów publikowanych jest w sieci – my robimy to np. za pośrednictwem portalu prawy.pl”.

Dodaje też: „Ważne jest także to, żeby w polityce popierać ludzi pro-life. Mniej istotne są tutaj deklaracje polityczne, bo jeśli ktoś jest prawicowcem, a jest przeciw życiu, to jest złym człowiekiem. Ale do tych, którzy są nam przeciwni trzeba podchodzić z dużą miłością, bo Pan Bóg chce zbawić każdego – każdemu daje szansę na nawrócenie. Istotna jest w tej sprawie oczywiście modlitwa”.

Nie bądźmy obojętni na cierpienie ludzi, którzy często bez własnej winy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Wszyscy borykamy się z trudnościami, ale nawet najmniejsza pomoc może zmienić życie naszych Podopiecznych.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, na którą można wpłacić 1,5% podatku dochodowego.

Podajemy konto, za pomocą którego można udzielić wsparcia:
Fundacja S.O.S.Obrony Poczętego Życia
32 1140 1010 0000 4777 8600 1001.

KRS 0000215438 

Reklamodawca/Reklama - materiał sponsorowany