Jak działają sklepy Prestashop

Prestashop to system e-commerce, który umożliwia prostą konfigurację, zarządzanie produktami, płatnościami, oraz dostawą. Działa na silniku indywidualnym, co gwarantuje stabilność i płynną pracę sklepu. Czym jednak jest samo Prestashop - jest to silnik w modelu SAAS, który umożliwia łatwe i szybkie założenie sklepu internetowego, który nie wymaga olbrzymich umiejętności z zakresu informatyki i programowania.

Czy potrzebujemy sklepu internetowego do rozwoju biznesu?

W dobie cyfrowej transformacji, posiadanie sklepu internetowego stało się nieodzownością dla przedsiębiorców. Sklep online otwiera drzwi do globalnego rynku, umożliwiając dotarcie do nowych klientów i zwiększenie sprzedaży.

Bez sklepu internetowego praktycznie nie istniejemy na rynku, bo sklepy stacjonarne powoli odchodzą w niepamięć i coraz mniej osób korzysta z ich usług. Po co płacić za wynajem i zatowarowanie, gdy Prestashop daje nam możliwość stworzenia sklepu, który będzie obsługiwał klientów z całego świata, a nie tylko z danego regionu? Otrzymujemy dostęp do w pełni funkcjonalnego sklepu online, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i oczywiście funkcjonalności jakie oferuje silnik Prestashop (ale ciężko dobić do tej granicy.

Sprawdź, by dowiedzieć się więcej: sklepy internetowe Prestashop

Dlaczego warto zainwestować w sklep internetowy

Sklepy Prestashop oferują pełni responsywne witryny, dostosowane do różnych urządzeń mobilnych. Dzięki temu, klient może swobodnie przeglądać ofertę i dokonywać zakupów bez względu na używane urządzenie. Dodatkowo nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy, bo cały silnik opracowany jest zgodnie z zasadami UX, a kolejne ulepszenia są wprowadzane na bieżąco

Prestashop umożliwia dowolną modyfikację kodu źródłowego, co pozwala dostosować sklep do indywidualnych potrzeb biznesowych. To ważna cecha dla przedsiębiorców, którzy chcą w pełni kontrolować wygląd i funkcjonalność swojego sklepu. Na platformie Prestashop w sklepie internetowym możemy również rozwijać firmę poprzez dywersyfikację kanałów sprzedaży co czyni ten model jedną z najpopularniejszych platform e commerce.

Platforma Prestashop jest przyjazna dla użytkownika i umożliwia szybkie tworzenie sklepów internetowych. Prosty interfejs panelu administracyjnego pozwala na skuteczne zarządzanie wszystkimi aspektami e-commerce w jednym miejscu. Mamy też łatwy dostęp do kanałów sprzedaży produktów i nie musimy się martwić tym czy sklep działał poprawnie, gdy my zajmujemy się czymś innym. Prowadzenie sklepu internetowego w przypadku Prestashop, to czysta przyjemność.