- Przy okazji ataków na sędziego S. Marciniaka, konto znane z szerzenia prorosyjskich tez kolportowało kłamstwa atakując i oczerniając Polską Policję. Kłamstwa sugerowały, że Policja dotuje radykalne stowarzyszenie, które zaczęło nagonkę na polskiego sędziego – napisał na Twitterze Żaryn.

Chodzi o udział Szymona Marciniaka w konferencji zorganizowanej przez lidera partii KORWiN Sławomira Mentzena. To zdecydowanie nie spodobało się stowarzyszeniu „Nigdy więcej”, które – jak się reklamuje – rzekomo walczy z „treściami rasistowskimi i ksenofobicznymi w piłce nożnej”.

Na plakatach, którymi reklamowano tę imprezę, był wizerunek sędziego w stroju z finału Mistrzostw Świata. To było ewidentne nadużycie, może nawet manipulacja dokonana na wizerunku Marciniaka – oświadczył w rozmowie z Markiem Wawrzynowskim Rafał Pankowski z „Nigdy Więcej”.

Polski sędzia piłkarski został ostatecznie oczyszczony przez UEFA i poprowadzi mecz finału Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się Manchester City oraz Inter Mediolan.

Nikt z naszej strony nie kierował donosów, pism, skarg do UEFA. To nie jest nasza rola, my jedynie publicznie wyraziliśmy swoją krytyczną opinię i apelowaliśmy do Marciniaka, żeby publicznie odciął się od poglądów skrajnie prawicowych. Marciniak to zrobił i chwała mu za to – mówił Pankowski.


Fałszywe powiązanie stowarzyszenia z Policją to próba wzbudzenia negatywnych emocji wobec funkcjonariuszy oraz samej instytucji. Deprecjonowanie Policji, instytucji kluczowej dla bezpieczeństwa RP, może rodzić negatywne skutki dla bezpieczeństwa Polski i Polaków” – napisał też Stanisław Żaryn.