22.05.19, 07:26(fot. screen)

A jednak! Andrzej Halicki zapowiada wprowadzenie związków partnerskich. Potem adopcja dzieci przez LGBT?

- Błąd zrobiliśmy, że nie przyjęliśmy takiej ustawy w poprzedniej kadencji, kiedy jeszcze rządziliśmy. Mówię w kontekście Platformy. Nie mam również wątpliwości, że w przyszłej kadencji ten problem ustawowo uregulujemy - zapowiada Andrzej Halicki, odnosząc się do tzw. związków partnerskich 

Polityk Platformy Obywatelskiej i kandydat z Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego odpowiada zgodnie z instrukcją, którą ujawnił na marszu poseł Rafał Grupiński.  Podczas sobotniego marszu "Polska w Europie" w Warszawie został zapytany, co Koalicja Europejska zrobi z postulatem wprowadzenia związków partnerskich.

- My na pewno w tej sprawie będziemy działać progresywnie, ale po dwudziestym którymś października. Po prostu musimy prowincje przyciągnąć do głosowania. (...) Stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał (Trzaskowski) mówił w Warszawie, ale my już tego nie możemy mówić w... czy Świebodzinie. Tam nas ludzie przepędzą. To jest problem- odparł polityk Platformy.

Tym razem Andrzej Halicki, zgodnie już z wytycznymi kierownictwa partii, przekonuje:

– Mamy do czynienia z procesem, w którym każdy z nas też chyba ewoluuje i zmienia świadomość. Mam dosyć mocne poglądy w tej kwestii, ale również dzisiaj, a pewnie paręnaście lat temu nie byłbym tak otwarty na problematykę związków partnerskich, mówiłem o tym parę lat temu. Bardzo otwarcie. Błąd zrobiliśmy, że nie przyjęliśmy takiej ustawy w poprzedniej kadencji, kiedy jeszcze rządziliśmy. Mówię w kontekście Platformy. Nie mam również wątpliwości, że w przyszłej kadencji ten problem ustawowo uregulujemy, natomiast pyta pan o krok dalej, związki jednopłciowe i o tym na pewno nie ma mowy [o adopcji dzieci], natomiast jeżeli mówimy o problemie związków partnerskich, to w 90% dotyczy on związków heteroseksualnych – stwierdził 

– Myślę, że nawet w pierwszych dniach, nie chcę powiedzieć od razu, ale natychmiast w nowej kadencji, kiedy będziemy mieli większość ku temu, takie ustawowe rozwiązania powinny być, myślę, o związkach partnerskich – dodał poseł PO.

 

bz/Polskie Radio

Komentarze

Wojciech2019.05.23 17:48
Trzeba wprowadzić zakaz pedałowania.
izydor2019.05.22 17:01
W przyszłej kadencji. Oni naprawde myślą że wygrają wybory na jesień. No chyba w Burkina - Faso.
anonim2019.05.22 12:15
Według Talmudu chłopcy zawsze mogą być wykorzystywani jako przedmiot sodomii przez dorosłych mężczyzn. Faryzejski podstęp jest tutaj taki, że dopóki dziecko nie osiągnie dojrzałości płciowej, zdolności do współżycia seksualnego, nie zalicza się do osoby, stąd biblijne prawa przeciwko sodomii (pederastii) nie mają zastosowania. W całym Talmudzie „dziewięć lat i jeden dzień „jest fikcyjnym wiekiem męskiej dojrzałości.” ,,Starożytni rabini, zboczeńcy seksualni, zadbali o przepisy dotyczące swoich dewiacyjnych słabości seksualnych. Wielokrotnie zamieścili krystalicznie czyste talmudyczne teksty: 8-letni chłopcy, jak małoletni, nie mogą „rzucać winy” na żydowskich dorosłych, którzy wobec nich są aktywnymi przestępcami. Żydowscy apologeci absurdalnie twierdzą, że te fragmenty, potwierdzające neutralność moralną w sprawie seksu z małymi chłopcami, to wyrażenie niepokoju dla utrzymania niewinności zgwałconego 8-letniego chłopca. Prawda jest taka, że zapewnia to bezkarność pedofilom!"
,,Sataniści prą naprzód"2019.05.22 11:50
,,Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi” <<Według Talmudu chłopcy zawsze mogą być wykorzystywani jako przedmiot sodomii przez dorosłych mężczyzn. Faryzejski podstęp jest tutaj taki, że dopóki dziecko nie osiągnie dojrzałości płciowej, zdolności do współżycia seksualnego, nie zalicza się do osoby, stąd biblijne prawa przeciwko sodomii (pederastii) nie mają zastosowania. W całym Talmudzie „dziewięć lat i jeden dzień „jest fikcyjnym wiekiem męskiej dojrzałości.”>> <<Publicystka Margarita Seidler ostrzega, że od talk-show zaczęło się przyznanie pewnych praw “mniejszościom” a następnie rozpoczęła się legalizacja sodomii i kazirodztwa na Zachodzie. Sataniści prą naprzód i teraz kolej na wprowadzenie nekrofilii i kanibalizmu. Wszystkie te paskudztwa są wprowadzane według technologii ,,okna Overtona”. W sieci możecie znaleźć informacje jak działa ta technologia, właśnie na przykładzie kanibalizmu. Na początku poruszają drażliwy, dla społeczeństwa, temat na poziomie talk-show, wiele o tym mówiąc, nawet z obrzydzeniem. Potem mówią, że zwolennicy jaiejkolwiek obrzydliwości są mniejszością, której praw trzeba bronić. W ostatecznym wyniku ta ,,mniejszość”, z jej obrzydliwością, zostaje zalegalizowana przez prawodawstwo. Tak rzecz się miała z sodomitami, teraz toczy się proces w kwestii legalizacji pedofilii i kazirodztwa.>>
Sariel2019.05.22 19:23
Dla mnie np. złem w czystej postaci jest katolicki fanatyzm, który zabrania kochającym się ludziom tej samej płci wziąć ślub cywilny (chociażby po to, aby łatwiej poruszać się pod względem prawnym). Uważam się za dość dobrego człowieka, na pewno mam dużą empatię do ludzi. Dlatego tak przykro mi jest, kiedy jakaś grupa ludzi w myśl swojej idei ogranicza wolność i podstawowe prawa innych ludzi. Katolicyzm to dla mnie zło i absolutnie niemoralna religia
man woman albo gender2019.05.22 11:39
Kościół Latającego Potwora Spaghetti również zalegalizujecie? Nic z tego, nie dam się nabrać. PIS PO jedno zło
ted2019.05.22 10:40
I co drugi "katolik" głosuje na takich odszczepieńców, albo zboków, a potem idzie do kościoła, a na koniec oczekuje zbawienia. Nie mieści się to w głowie.
Sodomia2019.05.22 10:32
Dlaczego ADL popiera homoseksualizm? ADL zdaje sobie sprawę z tego, że najszybszym sposobem na zniszczenie istniejącego społeczeństwa jest homoseksualizm. Historycznie, żaden naród przesiąknięty przez sodomię nie przetrwał długo. To z tego powodu żydowski bolszewik Bella Kun, po zdobyciu Węgier po rosyjskiej rewolucji w 1917 roku, wymusił by homoseksualizm stał się obowiązkowy w państwowym szkolnictwie, przekształcając węgierską młodzież w degeneratów moralnych. To samo dzieje się obecnie, kiedy ADL promuje homoseksualizm w naszym systemie edukacji, zaczynając nawet od poziomu przedszkola.
stif2019.05.22 10:01
Będzie się Jbał z Nitrasem.Banda sboków.
JR2019.05.22 10:35
Tylko Nitras taki niespokojny i może mieć problem z trafieniem.
Szendzielarz2019.05.22 9:17
"Znam go, jest z sąsiedniej wsi. Cham i debil jakich mało"...
JR2019.05.22 10:33
Tak myślałem stąd moja wypowiedź po tekstem internautki joanny w podobnym tonie. To prymitywny człowiek.
biszkopt2019.05.22 10:50
wiemy o tym od dawna że to imbecyl POpłuczyny partii miłości
ks. rekolekcjonista2019.05.22 9:09
Stara szatańska "ściema": nie bunt przeciw Bogu ale "poznacie dobro i zło", nie gazowanie Żydów ale "sonderaktion", nie Zagłada Żydów - ale "ostateczne rozwiązanie", nie zabijanie dzieci ale aborcja lub prawo do swojego ciała, nie Sodoma i Gomora ale "związki partnerskie". A to z piekła rodem nazewnictwo by zagłuszyć sumienie "wolniej myślących"
joanna2019.05.22 8:57
Panie Halicki, a co na to Pańska żona? Może nie wiedziała, że ma tak "nowoczesnego" męża... A tak poważnie, zastanawiam się, czy jest taka cena, której by p. Halicki i jego współpracownicy z PO, KOD, KE itp.. nie zapłacili za perspektywę kariery politycznej, lansu medialnego, kasy. Jak widać płacą samoośmieszeniem, legitymizowaniem haniebnych projektów, szczuciem na własną Ojczyznę, zwykłymi kłamstwami i spotwarzaniem przeciwników politycznych, promowaniem demoralizacji dzieci itd. Te wszystkie zachowania, poczynania, akcje, moralna degradacja, zaprzaństwo zostaną już na zawsze w annałach polskiej historii. Czy o taką popularność Państwo walczycie? Czy popularność jest warta TAKIEJ ceny?
JR2019.05.22 10:31
Czy Halicki ze swoim rozumem, a właściwie z jego częścią zrozumie Pani wypowiedź? Może skrywa przed żoną swoje upodobania?
Jam2019.05.22 8:53
Nie można sankcjonować związków niezgodnych z ludzką naturą. Jakakolwiek aprobata prawna w tym zakresie prowadzić będzie do nadużyć i wymuszania kolejnych ustępstw dla zboczeńców. Polska rodzina ma pozostać zdrowa. Stanowcze NIE dla relatywizmu moralnego.
marmar2019.05.22 9:19
To co piszesz, jest wewnętrznie sprzeczne. Gdyby coś było sprzeczne z ludzką natura, to by w ogóle nie występowało. A skoro istnieje, to znaczy, że leży w naturze części ludzi.
Jam do marmar2019.05.22 9:52
Oto właśnie chodzi, że zboczenia są sprzeczne z ludzką naturą i należy je eliminować. W ludzkiej naturze, leży chęć posiadania, ale to nie znaczy, że godzi się kraść. Relatywizm moralny, tak modny ostatnio w kręgach lewackich, doprowadził do sytuacji, gdzie celowo zaciera się różnicę pomiędzy dobrem, a złem po to, aby ludźmi manipulować. Wszystko dla nieuczciwych zysków i apanaży.
marmar do Jam2019.05.22 9:55
Powtarzam jeszcze raz: gdyby było sprzeczne z ludzką naturą to by tego nie było. Np. sprzeczne z ludzką naturą jest latanie, a chodzenie nie jest. I LUDZIE CHODZĄ, ALE NIE LATAJĄ. Teraz rozumiesz?
Jam do marmar2019.05.22 10:03
Zboczenia są sprzeczne z ludzką naturą, ponieważ godzą w naturalny porządek rzeczy. Przecież chęć posiadania nie usprawiedliwia kradzieży. Relatywizm moralny, tak bardzo rozpowszechniony w kręgach lewackich służy wyłącznie do manipulowania ludźmi w celu osiągania korzyści. Nieuczciwi ludzie dla władzy, zysków, apanaży gotowi są wyrzec się własnych przekonań
Moja Faja.2019.05.22 8:23
Szok??? A art. 32 pkt 1 konstytucji - Wszyscy są wobec prawa równi.Wszyscy maja prawo do równego traktowania przez.... i pkt 2. Nikt nie może być dyskryminowany z jakiegokolwiek powodu!!!! Przecież w podjudzacie do dyskryminacji. Wy siejecie nienawiść. Kto was poświęcił? Lucyfer?
Szendzielarz2019.05.22 9:17
zatwardziali sodomici idą właśnie do Lucyfera
tow. bolek2019.05.22 10:37
ale w konstytucji jest też napisane, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny