01.12.18, 19:15screenshot Youtube - Radio Maryja

Abp Andrzej Dzięga w Toruniu: Zabijanie polskich serc – serc dzieci – to zabijanie Polski

Bardzo mocną homilię wygłosił dziś w trakcie dziękczynnej Mszy świętej z okazji 27. rocznicy powstania Radia Maryja abp Andrzej Dzięga. Jak podkreślał: "Zabijanie polskich serc- serc dzieci to zabijanie Polski".

Metropolita szczecińsko-kamieński mówił dziś w Toruniu, że czystości serca uczyć się musimy od Maryi.

Uczcijcie więc tajemnicę jej serca, nawracajcie się, wchodźcie na Bożą drogę”

- mówił hierarcha.

Jak dodał – świat stoi dziś na granicy szaleństwa, a co więcej – w wielu aspektach zdążył ją przekroczyć. „Świat został postawiony na granicy szaleństwa przez nielicznych, ale mocarnych” - dodał abp Dzięga.

Podkreślał też, że to Bóg jest autorem koncepcji narodu i to ona potrafi scalić wiele serc w jedno. Dalej padły z ust arcybiskupa naprawdę mocne słowa:

O Polsko, co Ty robisz z sercem otrzymanym od Chrystusa? Czemu zabijasz serce? Nie zabijajcie serc. Także tych maleńkich pod sercem matki, one mają prawo żyć pod tym sercem. Maleńki człowiek najpierw cały jest sercem”.

Zaapelował też do polityków:

Słyszycie to politycy Polscy? Państwo, które świadomie pozwala na zabijanie własnych dzieci jest państwem bez przyszłości. Gdy serce woła, to zawsze woła, o dziś, o już. Kochani politycy Polscy nie patrzcie na daleki świat, który stoi na granicy szaleństwa. Miejcie serce”.

dam/PAP,Fronda.pl