07.11.19, 08:45

Abp Vigano: Obrzydliwość bałwochwalczych obrzędów weszła do świątyni Bożej!

Arcybiskup Carlo Maria Vigano w niezwykle stanowczych słowach wypowiedział się na temat umieszczenia w Watykanie, w Bazylice św. Piotra, figurek pachamamy. Jak stwierdził – konieczna jest konsekacja świątyni Santa Maria in Transpontina oraz Bazyliki „[…] w związku z przerażającymi bałwochwalczymi profanacjami, które zostały w nich dokonane”.

W wywiadzie dla Life Site News, abp Vigano powiedział także:

Obrzydliwość bałwochwalczych obrzędów weszła do świątyni Bożej i dała początek nowej formie apostazji, której nasiona, aktywne od dłuższego czasu, wzrastają z nową energią i skutecznością”.

Od kilku dziesięcioleci jesteśmy świadkami procesu „wewnętrznej mutacji wiary”, która obecna jest w Kościele i doczekała się wraz z ostatnim Synodem „dramatycznego przyspieszenia w kierunku ustanowienia nowego wyznania, streszczającego się w nowym rodzaju kultu”.

Jak dodał:

W imię inkulturacji pogańskie żywioły atakują Boży kult, aby przekształcić go w kult bałwochwalczy”.

Hierarcha powiedział jednoznacznie, że nie wolno nam obojętnie przyglądać się „przejawom bałwochwalstwa, którego byliśmy świadkami”. Wzywa do modlitwy, zadośćuczynienia, pokuty, postu, ale przede wszystkim do modlitwy i adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

dam/Life Site News,pch24.pl

Komentarze

Ewa2019.11.10 20:02
A polscy biskupi siedzą cichutko jak mysz pod miotłą. Brak wiary czy brak odwagi?
Ara2019.11.11 22:55
Biedzą się nad tym, jak wiernych skuteczniej omamić, bo coś bardziej swoje dzieci zaczęli pilnować.
Adir2019.11.8 13:46
Habemus papam To jest nowy i prawdziwy papiez a nie jak heretyk Franc
andrzejhahn32019.11.7 16:21
obrzydliwy to jest zbrodniczy kosciol katolicki
ersatz2019.11.7 11:32
Świetna rozmowa ze "złodziejem" figurek Pachamamy https://youtu.be/xg9ssMv6KO0 Piękne, że młodzi, charyzmatyczni katolicy się budzą! Chwała Ci Panie Boże!!!
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.11.7 14:25
Matka Boska Pachamama - jeśli jesteś Katolikiem to woje dzieci będą się do niej modlić
Przeciw kretynom2019.11.7 15:10
O ile zdążyłem się zorientować, to jesteś za głupi, żeby trafnie wyprorokować swoje marzenia. Nie masz żadnych mocy sprawczych. Jedynie głupie słowa, słowa, słowa... Śmieszny i żałosny du.pek :)
Wojtek Polak2019.11.7 11:08
hierarchowie ŚKK zaczynają układać się z tym światem a my nie jesteśmy z tego świata. nasz dom jest u Ojca w niebie. wprowadzają jakiś tolerancionizm i ekumenizm ze wszystkimi. jedni twierdzą że nie wiadomo co powiedział Pan Jezus bo przecież nie było dyktafonów drugi twierdzi że żadna religia nie może rościć sobie prawa do jedynej prawdy {słowa samego Chrystusa- Ja jestem drogą,prawdą i zmartwychwstaniem...} papież całuje muzułmanów po nogach i wprowadza ''kult'' bałwanów i ekologizmu. kościół jest wraz ze swoimi wyznawcami prześladowany szykanowany a świątynie i przedmioty kultu są profanowane.kardynał Nycz zakazuje mszy podczas obchodów niepodległości. zastanawiam się czy co nie którzy kapłani powariowali czy może stracili wiarę.BOŻE w TRÓJCY JEDYNY zmiłuj się nad nami grzesznymi i broń nas przed złym duchem i ludzmi których on zwiódł.dziękujemy Bogu z abp Vigano abp Jędraszewskiego i wszystkich kapłanów jeszcze wierzących i ufających Panu Bogu którzy maję odwagę mówić prawdę.
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.11.7 10:18
„W imię inkulturacji pogańskie żywioły atakują Boży kult, aby przekształcić go w kult bałwochwalczy”. Ciekawe, w imie inkulturacji, chrzescijanstwo zabilo bardzo duzo ludzi, bo nie chcieli wierzyc w chrzescijanstwo, niszczylo tez objekty innych kultow przez wieki i na calym swiecie. A samo balwochwalstwo istnieje w kk, inaczej nie mozna nazwac ubieranie obrazow i innych figurek. Osobiscie bardzo podobaja mi sie swiecace matki boskie jakie mozna znalezc w Lourdes... Mozna wiec sparafrazowac, bo bardzo pasuje: " W imie inkulturacji katolicki zywiol atakuje kulty boze, zeby przeksztalcic je w kulty balwochwalcze"
AB2019.11.7 10:28
Życzę ci, żebyś uwierzył w Chrystusa, zamiast żałośnie bełkotać na temat chrześcijaństwa. Należałoby się też dokształcić na temat innych kultów i sprawowanych w nich krwawych ofiar, szczególnie w Amazonii. Dopiero chrześcijaństwo zniosło tam krwawe ofiary z ludzi i zwierząt; naprawdę nie ma czego żałować.
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.11.7 10:38
Dziekuje za zyczenia, ale nie potrzebuje niewidzialnych przyjaciol. Tak wychodzi, ze akurat znam sie na religiach... to, ze niektore skladaly ofiary z ludzi i zwierzat wcale nie zmienia tego co napisalem. Poza tym, jest wiele religii w ktorych zadnych ofiar sie nie sklada. Crzescijanstwo co prawda niekdy nie skladalo krwawych ofiar, ale mnostwo ludzi zginelo z powodu chrzescijanstwa.
san2019.11.7 11:42
@Jarek vel - vanitas vanitatum et omnia vanitas - od tego, że po raz kolejny to samo piszesz, nie przybywa argumentów – bo ich nie masz! Twoje "parafrazowanie" to jeden wielki błąd! Zwodzisz ludzi, a sam pogrążasz się w coraz większej herezji!
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.11.7 12:39
Jarek? Chyba mnie z kims mylisz... A co do herezji, to nie moge, bo takowa jest zwiazana z wiara, ktorej nie mam
san2019.11.7 20:58
Każdy w coś wierzy i trzeba rzeczywiście mieć niezwykle silną wiarę, żeby być ateistą! W Biblii czytamy: • „Głupi [już] z natury są wszyscy ludzie, którzy nie poznali Boga: z dóbr widzialnych nie zdołali poznać Tego, który jest, patrząc na dzieła, nie poznali Twórcy. (…) Bo z wielkości i piękna stworzeń poznaje się przez podobieństwo ich Stwórcę” (Mdr 13,1.5). • „To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty – wiekuista Jego potęga oraz bóstwo – stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy” (Rz 1,19-20). • Kto? Ci, „którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta” (Rz 1,18).
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.11.8 8:20
A rzeczywiscie, kazdy w cos wierzy, umysl ludzki i jest pelen rozncyh wierzen, ale niekoniecznie w niewidzialnych przyjaciol. Biblia jest bardza ciekawa ksiazka, pelna paradoksow, niektore czesci sa nawte bardzo dobrze napisane. A co do cytatow z niej, to sa one prawdziwe tylko dla tych, ktorzy wierza, ze jest to cos wiecej niz literatura.
Katolik2019.11.7 12:16
Chciałeś napisać mnóstwo sekt w których krwawych ofiar się nie składa. i mimo że taki znawca jesteś to żadnej nie wymieniłeś. Jeśli zaś chodzi o ludzi ginących w wojnach religijnych to powinieneś znawco wiedzieć że obecnie na świecie ginie ok. 200000 chrześcijan rocznie a tyle ofiar nie przyniosły wszystkie krucjaty przez 2 tyś lat. Co do obrazów i rzeźb to ileż można Wam tłumaczyć- przedstawiają realne postacie: Jezusa, Maryję, świętych itp. które ubogacają wiarę i upiększają świątynię dla chwały Bożej, nie są jednak martwymi ( jak bóstwa egipskie) świętymi bożkami do których się modlimy, ponieważ wierzymy i modlimy się do Żywego Jednego Boga. Przeczytaj Katechizm Kościoła Katolickiego to się dowiesz, możesz też tu w necie znaleść w co wierzy i komu oddaje cześć Chrześcijanin- nawet, jeśli klęka przed ścianą ozdobioną obrazem. Poczytaj zamiast powielać nieoryginalne zmyślone bzdury. Pierwsze przykazanie nie zakazuje posiadania , ozdabiania obrazem czy rzeźbą, zakazuje oddawania czci bożkom- również ich przedstawiającym. Z Twoim rozumowaniem to nie powinieneś mieć nawet zdjęcia w dowodzie, największym zaś bożkiem obecnych czasów jest PIENIĄDZ i wcale nie dlatego że go posiadamy a dlatego że stawiamy go na pierwszym miejscu- nawet przed Bogiem. Rano jak otwierasz oczy wpierw oddajesz cześć Bogu czy czy kiełbasie i mamonie? "Kiedy Bóg będzie na pierwszym miejscu wszystko inne będzie na właściwym miejscu" zostań z Bogiem
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.11.7 12:50
1. Z naukowego punktu widzenia nie ma roznicy, miedzy sekta a religia. Skoro chcesz przykladow religii, w ktorych nie sklada sie krwawych ofiar, to prosze: buddyzm, hinduizm, konfucjanizm, taoizm, niektore animizmy. A co do chrzescijanstwa, to jakby na to nie patrzec, eucharystia jest symbolizacja krwawej ofiary. 2. Prosze o zdrodla liczby ginacych chrzescijan rocznie i powodow ich giniecia. Prosze rowniez o zrodla liczby ludzi, ktorzy zgineli z powodu chrzescijanstwa (i nie chodzi tu tylko o krucjaty). Wtedy bedziemy mogli porownywac. 3. Nie musisz mi tlumaczyc, doskonale rozumie roznice miedzy reprezentacja i tym co ona reprezentuje. Na Dekalog sie nie powolywalem, ale polecam przyjrzec sie kiedy i dlaczego kosciol zezwolil na produkowanie reprezentacji (bo na poczatku nie pozwalal). Natomiast, jak sie koronuje obrazy, ubiera w sukieni i slini nogi posagow to nie mozna powiedziec, ze ciagle jest to reprezentacja, wtedy wlasnie wchodzi na scene balwochwalstwo. 4. Jesli pytanie bylo osobiste, jak sie rano budze, to nie oddaje czci nikomu ani niczemu. Po prostu ciesze sie, ze zyje.
Katolik2019.11.7 15:08
"Z naukowego punktu widzenia" hoho, takie nauki to tylko z Moskwy mogą pochodzić. Masz złe podejście i choć byś miał 10 fakultetów błądzisz bo zamiast szukać prawdy to wiercisz dziurę w całym i musiałbym nowele napisać żeby ci to wyłożyć a nie jestem tak wysoko kształcony jak ty. Jeśli jesteś znawcą religii to nie porównuj Chrześcijaństwa które jest monoteistyczną religią miłości do wschodnich religii oswajających, wykorzystywanych i wykorzystujących oraz czczących demony, diabła i inne gusła a nawet siebie samego jak Boga, zobacz jakie miejsce zajmuje tam przeciętny człowiek i co komu i z nim wolno, to wszystko jak też źródła i liczby znajdziesz tu w necie, postaraj się troszkę a powód prześladowań chrześcijan był i jest jeden "Wiara w Boga który Syna Swego Jednorodzonego dał na odkupienie wielu". Czczenie świętych już prawie łapiesz, uwierz że całując relikwie Boga samego chwalimy i jemu dziękczynienie składamy, zauważ że to sam Bóg ich wybrał posłał by uzdrawiali i nauczali wszystkie narody. Kto jak kto ale znawca religii powinien wiedzieć że czczenie Syna Bożego- Jezusa na krzyżu i Maryi jego Matki którą sam Bóg co zapisane jest już w starym testamencie wybrał a bez tego nie istniało by Chrześcijaństwo, to podstawy naszej wiary, więc po co podważać Słowo Wcielone którego się nie rozumie, nie uznaje i nie ma się na nie mniejszego wpływu. Znasz modlitwę "Zdrowaś Maryjo", są tam słowa módl się za nami grzesznymi, jak myślisz do kogo Maryja Matka Ludzkości ma się za nami modlić i czy wolno nam ja o to prosić? Czy po twoich bliskich są zdjęcia, pamiątki lub mogiły z kwiatami, bo tak rozumując trudno wspominać, może wolisz jak sukienkę zakłada się chłopczykowi. Eucharystię wyjaśniałem ale dla ciebie zrobię to poniżej. Boga trudno ci pojąć bo masz nieodpowiednie i niekompletne fakultety które mącą ci tylko w głowie a wystarczyłoby wychowanie lub życiowa mądrość i miałbyś wiarę która może nie góry ale ciebie do raju by kiedyś przeniosła. Czy Twoje życie pochodzi od Boga, czy od małpy a jej kto dał? "Bez Boga ani do proga" Szczęść Boże
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.11.7 15:22
akurat moje nauki nie pochodza z Moskwy. To, ze Ci nie odpowiadaja, nie znaczy ze mozesz je podczepiac pod ideologie, ktore ci sie nie podobaja. To co piszesz o chrzescijanstwie jest czysto etnocentryczne nie ma nic nic wspolnego z podejsciem naukowym. Boskie wcielenia w hinduizmie nie sa bardziej ani mnie demonami i diablami niz w panteonie chrzescijanskim. Mowisz przez swoja wiare, do czego masz zupelnie prawo, ale jest to prawda tylko w tym kadrze. Nie mowilem o relikwiach, ale o reprezentacjach. A zupelnie nie zalapalem o co chodzi w tych sukienkach dla chlopczykow i co to ma wspolnego z cala reszta. A co do mojego zycia, to pochodzi po prostu z materii.
moni2019.11.7 20:22
@venitas...- Ci, którzy wierzą w to, że pochodzą od nieświadomej siebie materii będą zawsze zaniepokojeni obecnością tych, dla których jest oczywiste, że jesteśmy dziećmi Miłości, czyli Boga, który nas rozumie, kocha i uczy kochać. I jeszcze jedno - ateizm od strony intelektualnej jest najbardziej naiwnym systemem wiary, jaki można sobie wyobrazić. Zarzucacie osobom wierzącym brak racjonalności, a sami wbrew zasadzie przyczynowości wierzycie w to, że pochodzicie od czegoś mniejszego od siebie, czyli że jako osoby, które potrafią myśleć i decydować, pochodzicie od materii, która jest nieświadoma siebie i zdeterminowana.` Nauka jako zdolność poznania i obiektywizowania prawdy, a także rozum – to są dary Boga. One nie są i nie mogą być traktowane jako opozycyjne względem Stwórcy. To, co budzi mój sprzeciw, to zideologizowana pseudo-nauka i rozum ograniczony do wąskiego wymiaru poznawczego. Taki przykurcz myślenia. A prawda o Bogu jest poznawalna i dostępna dla każdego człowieka, ponieważ Bóg nas takich stworzył. Zasiał w naszym sercu chęć poszukiwania Tego, który uprzyczynowił ten niezwykły, widzialny dla nas wszystkich Wszechświat. Dlatego przez wieki, ludzie rozmaitych cywilizacji, dawnych i współczesnych, przeczuwają istnienie Boga, stąd kształtowały się różne tzw. religie naturalne – właśnie jako wynik namysłu ludzkiego ducha nad rzeczywistością. Św.Tomasz z Akwinu wskazywał pięć argumentów wskazujących na istnienie Boga: * jeśli istnieje ruch, to istnieje Pierwszy Poruszyciel. * jeśli każda rzecz ma swą przyczynę, istnieje pierwsza przyczyna sprawcza. * jeśli byty przygodne nie istnieją w sposób konieczny (pojawiają się na świecie i przemijają), musi istnieć byt konieczny. * jeśli rzeczy wykazują różną doskonałość, to istnieje byt najdoskonalszy. * jeśli celowe działanie jest oznaką rozumności, to ład i porządek w działaniu bytów nieożywionych, lub pozbawionych poznania, świadczą o istnieniu Boga, kierującego światem nieożywionym.
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.11.8 8:29
Nie jestem akurat zaniepokojony Twoja wiara w obecnosc niematerialnych istot. Nie narzucam Ci tez braku racjonalnosci, tylko podkreslam, i zrobie to jeszcze raz, ze Twoja racjonalnosc jest wazna tylko w kadrze Twoich wierzen. Przez wieki ludzi przeczuwali istnienie boga? Albo po prostu probowali sobie wytlumaczyc pojeciem zaswiatow, to czego nie mogli zrozumiec inaczej? Polecam S. Atran In Gods We Trust: The Evolutionary Landscape of Religion, Oxford University Press, 2002. A co do Tomasza z Akwinu, to zapewne ma on racje, ale tu tez tylko w kadrze swojej chrzescijanskiej filozofii. Samo istnienie ruchu w niczym nie zaklada istnienia poruszyciela, itp.
moni2019.11.8 12:04
@venitas...- Brak przekonania co do przesłanek za istnieniem Boga nie oznacza z automatu, że takie przesłanki nie występują. Co najwyżej może to świadczyć, że te przesłanki Ciebie nie przekonują. A to już coś zupełnie innego. Brak dowodu nie jest dowodem na brak i nie da się tego przeskoczyć. Tak po prostu. Nie wiem jak ciebie, ale mnie interesuje wyłącznie Prawda i całe moje życie jest po to, żeby poznać właśnie Prawdę. Widzisz, to jest tak, że tylko w rozumie (nie za pomocą uczuć), na płaszczyźnie prawdy, człowiek spotka się z drugim człowiekiem. I nawet jakby każdy z nas poznał prawdę o całym stworzonym bycie, o każdym człowieku, zwierzęciu, roślinie itd., to i tak rozum ludzki postawi pytanie o Najwyższą Prawdę, o Najwyższą Mądrość – po to, żeby poznać rzeczywistość ze względu na jej Najwyższego Sprawcę i Poruszyciela. Czyli spyta: Kto jest tego autorem, kto to wszystko uprzyczynowił? I właśnie w chrześcijaństwie otrzymujemy od Boga Ojca odpowiedź na to pytanie, otrzymujemy DAR – Syna Bożego – Wiekuistą Prawdę. To właśnie Jezus wypowiada następujące słowa: „po to narodziłem się i przyszedłem na świat, ażeby dać świadectwo PRAWDZIE” oraz „Ja Jestem Prawdą, Drogą i Życiem” Syn Boży - który tak jak Bóg Ojciec jest odwieczną Prawdą - On mówi nam (do naszego rozumu), że On jest Prawdą. A Jestem Prawdą może powiedzieć tylko taki byt, który jest Wieczny - który istnieje sam ze siebie i którego nikt nie stworzył. Żaden człowiek, nie może w absolutnym tego słowa znaczeniu powiedzieć, że on jest prawdą. Dlaczego? Ponieważ trzeba by było być bytem wiecznym i trzeba nie mieć początku, dla swojego bycia Prawdą, żeby takie słowa wypowiedzieć. Jestem Prawdą – to absolutna tożsamość istnienia Boskiego i Jego rozumu Boskiego - to jest tylko raz – czyli tylko w Bogu ma to miejsce.
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.11.8 8:31
a jeszcze dodam: "Chrześcijaństwa które jest monoteistyczną religią miłości", o czym swiadcza wpisy tutaj, ktore bardzo czesto sa raczej wyrazem nienawisci, a pochodza od ludzi deklarujacych sie katolikami.
Katolik2019.11.7 15:14
Eucharystia- „Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy: to jest bowiem ciało moje, które za was będzie wydane, bierzcie i pijcie z niego wszyscy to jest bowiem kielich krwi mojej, nowego i wiecznego przymierza, która za was i za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów, to czyńcie na moją pamiątkę” (Mt 26, 26). Tymi słowami Pan Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił Najświętszy Sakrament. Jest on najbardziej święty ze wszystkich sakramentów, bo w nim Jezus Chrystus jest obecny rzeczywiście i prawdziwie. Obrzędem tego sakramentu jest liturgia Mszy Świętej, w której sam Chrystus staje się pokarmem, który daje życie. Mam nadzieję że twoje wykształcenie nie pozwoli porównywać Ofiarowania się Jezusa dla odkupienia świata z mordami rytualnymi.
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.11.7 15:26
nawet z Twojego tlumaczenia wychodzi, ze jest to porownywalne. Roznica w tym, ze wedlug Twoich wierzen, Jezus sam sie dal na ofiare (mozna ciagnac dalej i pomyslec, ze to jakis rodzaj samobojstwa), a w niektorych innych religiach, to ofiary zostaly ofiarami niekoniecznie tego chcac.
Pawlak2019.11.7 16:02
Ot i satanista sie w naszym narodzie ostał a w dodatku przyglupawy jakiś i skletotyczny bo nic nie kuma chocby mu do ucha trąbil i nie pamieta co sam o ubieraniu obrazów pisal. Tyle nauka kosztowala a on ciemny jak tabaka nic nie paniał i na co sie te twoje nauki zdali. E marność to wszystko nad marnosciami, a ksiedza zostawi w spokoju jak nie chce zeby krewniak jaki byl jego reprezentantem i tlumaczyc sie musial pozniej za czarną owcę w rodzinie.
vanitas vanitatum et omnia vanitas !2019.11.7 18:33
a cos merytorycznie poza bredzeniem?
lady chapel2019.11.7 9:59
Po reportażu „Czarno na białym” TVN24, w którym księża oskarżają abp. Głódzia o mobbing, wierni zorganizowali protest pod gdańską kurią. Protestujących natychmiast „zdemaskowała” TVP. „Abp Głódź jest siłą konserwatywną i propolską w Gdańsku, która bardzo przeszkadza wielu interesom zarówno władz miasta Gdańska, jak i interesom niemieckim”
boom2019.11.7 12:46
"lody chlapał" zejdź już ze sceny
rybak2019.11.7 19:23
Lady, idź się powiesić...
celina2019.11.7 9:58
czy to nie przesada ???? Przyszły jakieś bidne dzikie, wiedziały że w miejsce święte idą, to przytargały co tam miały najświętszego, żeby ich wielka bogini mogła się spotkać z Bogiem białego człowieka, a tu biały człowiek wyrzucił ich bidną pachamamę doo rzeki no i zaprzepaszczone szanse na nawrócenie wyznawców pachamamy
Przeciw kretynom2019.11.7 15:00
Ty czytasz, co piszesz?
Ryszard Olejniczak2019.11.7 9:54
Świat opanowała garstka bandyckiej finansjery, która aby przejąć nad nim absolutną władzę doprowadza do destrukcji: chrześcijaństwa (kościoła katolickiego ze szczególną nienawiścią), państw, nauki, uczciwych partii politycznych i organizacji społecznych.Wszystkie te struktury łącznie mają nie zniszczalną siłę, dlatego kasowane są pojedynczo. Wyniszczą wszystkich, którzy nie podporządkują się jedynej narzuconej przez nich, wizji świata. To skrajny światowy faszyzm
ersatz2019.11.7 11:47
@Ryszard Olejniczak - pełna zgoda. Warto posłuchać wczorajszego komentarza red. Witolda Gadowskiego pt. Tajemnica Benedykta XVI, który rozwija Twoją myśl. Oto link: https://youtu.be/KzfBkjqfi3s
Ryszard Olejniczak2019.11.7 21:45
Dziękuję - odsłuchałem. Przypomniało mi to, że JP II odszedł z następującymi słowami na ustach - "co wyście ze mną zrobili". Benedykt XVI abdykował nie długo po tym jak napisał (w książce Jezus z Nazaretu): "Świat wpadł w ręce zbójców" a zaraz potem nie został wpuszczony na Uniwersytet Rzymski.
ersatz2019.11.7 22:34
@Ryszard Olejniczak - zachęcam do wysłuchania krótkiego fragmentu wypowiedzi ks.prof. Tadeusza Guza na temat przyczyn abdykacji Benedykta XVI: https://youtu.be/XvEUNFcjOeY?t=2426 Pozdrawiam :)
Michal2019.11.7 9:36
Na szczęście jeszcze dobrze i szeroko funkcjonuje chwalebność obrzędów pedofilskich. Wśród tzw. wiernych świetnie się również ma tzw. bałwanochwalstwo czyli bicie pokłonów bałwanom w kieckach.
Wera2019.11.7 9:33
Powoli dociera do mnie ze papiez Franciszek jest koniem trojanskim w Kosciele Katolickim .
BiegunkaProrocza2019.11.7 9:37
Na razie to bardzo szybko luźny kał dotarł do twojego mózgu.
Przeciw kretynom2019.11.7 14:58
Żryj węgiel. Najlepiej kamienny.
Katolik2019.11.7 9:40
Papież Franciszek próbuje nieść ratunek upadającemu Kościołowi na świecie. Czy wy jesteście ślepi? Gdzie wasza pokora wobec świętości?
Przeciw kretynom2019.11.7 14:55
Dobrze by jeszcze było, gdyby Bergoglio miał choć trochę pokory wobec świętości. Nawet przed Najświętszym Sakramentem nie klęka. Wilk w owczej skórze. Nie znamy jego głosu i nie pójdziemy za nim.
rybak2019.11.7 19:19
Upadający Kościół? Raczej świat upada, szczególnie na zachodzie.
XXX2019.11.7 9:27
Czy ten Papież zdaje sobie sprawę z tego co robi? Utożsamianie indiańskich bożków z Królową Niebios to jakiś obłęd. Czu w Polsce nie ma ani jednego odważnego biskupa, który by temu się przeciwstawił?
Kolit2019.11.7 9:19
Wymrą stare pokolenia niereformowalnych kapłanów, a Pachamama na stałe wejdzie do panteonu Matek Boskich na całym świecie. Nowi, młodzi Katolicy będą ją czcić tak samo jak wszystkie pozostałe.
Wera2019.11.7 9:25
idz debilu lewacki
Katolik2019.11.7 9:29
Wiele wskazuje, że niestety możesz mieć rację.
Bebik2019.11.7 9:18
Dobrze, że ktoś z hierarchów zauważył. Same gadanie jednak nie wystarczy. Trzeba coś z tym zrobić.
zypcio kapen2019.11.7 9:18
Bo teraz widać jak na dłoni. Ale gdy się wyczuwało i analogiami posługiwało to "brednie", "stare bajki", "romantyzmy podpadające pod tfu", a rozpaczliwe tłumaczenia - "obrzydliwe tfu" i rechot...
Andrzej 2019.11.7 9:17
Dobrze że są jeszcze w naszym Kościele odważni biskupi, którzy w sposób prosty i jasny postrzegają naszą wiarę. Nie można tolerować jakiś bożków, nawet jeżeli mają one poparcie w Papieżu, co jest w tym momencie smutne.
Jana2019.11.7 17:43
Jest ich wielu,ale papież nie ma zamiaru ich słucha.
Ks. prof. Czekoladowe Oko2019.11.7 9:14
Bunt?! Jej Bohu!
kt2019.11.7 9:11
Nareszcie ktoś coś powiedział po ludzku. Straszne jest, że tylko jeden.
T2019.11.7 9:10
Wszystko to zmierza do tego aby zaprzestać (docelowo na całym świecie) sprawowania Najświętszej Ofiary. Ma to trwać coś koło 3,5 roku i to już będzie koniec świata. Ohyda spustoszenia.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.11.7 9:28
To wspaniała wiadomość, a jeszcze wspanialsza, że to wszystko nastąpi za naszego życia :D
T2019.11.7 10:10
Gdybyś wiedział co może cię spotkać w piekle to byś padł na kolana i żebrał o ratunek. Ale aby to zrobić musiałbyś być mądry. A mądrość pochodzi od Boga i jest darem. Jeśli o nią nie poprosisz, to wedle twojej wolnej woli - nie dostaniesz.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.11.7 11:22
Odpiszę cytatem: Gdybyś kochał mnie choć trochę.......Hej!
Antek z Czerniakowa2019.11.7 16:26
To że cię napomina jest właśnie miłością bliźniego...
boom2019.11.7 12:42
Jesteś taki pewny, że za twojego życia? Nie znasz dnia ani godziny człowieczku -pisane z małej literki.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.11.7 14:24
Żywię taką głęboką nadzieję
Przeciw kretynom2019.11.7 14:51
Wygląda, że już jesteś martwy, a martwi nie mają nadziei.
Hania2019.11.7 22:16
Akurat spłacę dwa kredyty.Pasuje.