22.10.20, 10:33

Abp Viganò: Wypowiedź Franciszka wpisuje się w dążenia do schizmy

Fragment filmu dokumentalnego Jewgienija Afiniejewskiego pt. „Francesco”, w którym papież Franciszek mówi o osobach homoseksualnych, wywołał rozliczne kontrowersje. Z jednej strony oburzenie ortodoksyjnych komentatorów katolickich, z drugiej strony radość takich prohomoseksualnych duchownych, jak np. o. James Martin SJ. Wśród krytyków wypowiedzi ojca świętego znalazł się abp Carlo Maria Viganò.

Według Catholic News Agency w dokumencie, który ma być pokazany na Festiwalu Filmowym w Rzymie, papież Franciszek miał powiedzieć m.in.: „Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi Boga i mają prawo do rodziny. Nikt nie może być wyrzucony czy unieszczęśliwiony z tego powodu”. Dodać też miał: „Musimy stworzyć prawo dla związków cywilnych. W ten sposób będą one prawnie chronione”.

Komentując te słowa abp Viganò zaznacza, że „nie trzeba być teologiem czy ekspertem od moralności, by wiedzieć, iż takie stwierdzenia są całkowicie heterodoksyjne i stanowią bardzo poważny powód zgorszenia dla wiernych”. Jego zdaniem jest to już „enta prowokacja” ze strony „ultrapostępowców”, a jej celem jest wywołanie schizmy. Wśród innych takich „prowokacji” wymienił kontrowersje wokół Amoris laetitia, kwestię kary śmierci, zgorszenie związane z Pachamamą w czasie Synodu Amazońskiego oraz Deklarację o ludzkim braterstwie z Abu Zabi.

Były nuncjusz Stolicy Apostolskiej uważa, że w takich działaniach chodzi o „podniesienie stawki” i sprowokowanie sprzeciwu „zdrowej części Kościoła” – zarówno świeckich, jak i duchownych – by móc ogłosić ją jako „schizmatycką” oraz „wrogą papieżowi”. Taka „pułapka” miałaby umożliwić stworzenie Kościoła, który tylko „nominalnie” jest katolicki, „ale w rzeczywistości byłby heretycki i schizmatycki”.

Takie dążenia według abp. Viganò mają poparcie „globalistycznych elit, mediów głównego nurtu oraz lobby LGBT”. Gdyby papież dążył do zmiany nauczania Kościoła o homoseksualizmie, to zdaniem hierarchy miałby on wsparcie nie tylko „buntowników” takich, jak o. James Martin SJ, ale również „głębokiego państwa”. Zatem – jak twierdzi dalej abp Viganò – „nie dziwi, że w filmie dokumentalnym znajduje się także aprobata kandydata Demokratów w nadchodzących wyborach prezydenckich w Ameryce” oraz potępienie administracji Trumpa.

„Stąd, choć konserwatywnym biskupom amerykańskim zabrania się ingerowania w debatę polityczną i popierania Trumpa, Watykan pozwala sobie na mimowolne mieszanie się w wybory po stronie jego przeciwnika z Partii Demokratycznej w jedności z mediami społecznościowymi i informacyjnymi, które cenzurują poważne oskarżenia wobec rodziny Bidenów”.

Zdaniem arcybiskupa Viganò ostatnia wypowiedź papieża Franciszka wykazuje, że „ten, który powinien kierować łodzią Piotrową, wybrał stronę nieprzyjaciela po to, aby ją zatopić”.

Tymczasem Katolicka Agencja Informacyjna przytacza oryginał wypowiedzi ojca świętego w języku hiszpańskim. Według KAI użyty tu zwrot „convivencia civil” można by przetłumaczyć jako „wspólne pożycie” i nie odnosi się on do „związków partnerskich”, które w hiszpańskim są określane jako „unión civil”. W związku z tym, kontrowersyjny cytat można by przetłumaczyć jako „To, co musimy stworzyć, to prawo do wspólnego pożycia. One [osoby homoseksualne] mają prawo do tego, by być prawnie chronionymi”.

 

jjf/LifeSiteNews.com, ekai.pl

Komentarze

R2020.11.10 15:56
miłość możemy "robić" z łaski Ducha od Jezusa (bo nie dlatego że jesteśmy tacy OK) o ile prawdziwie ocenimy co jest grzechem dzięki Biblii i rozumowi - kłopot wtedy gdy tak nie jest i to jest przypadek McCarric/Dziwisz/ itd
Andrzej2020.11.4 10:56
Francesco "rżnie głupa", a język hiszpański i jego subtelności zna dobrze.
Jarek2020.10.22 19:39
Papież Franciszek uczy jak współżyć ze wszystkimi ludźmi, tak aby żyli godnie pośród nas katolików. "Będziesz miłował Pana Boga ..., a bliźniego swego, jak siebie samego" Czy to nie jest nauka Chrystusa? Czy chcecie homoseksualistów zamknąć w gettach? Jaka schizma? Pedofilia Wam nie przeszkadza. Marzy Wam się druga Sodoma i Gomora, ale nie wiecie nieuki, że Bóg zapewnił, że takich kar nie będzie. Zawarł przymierze z ludźmi, rozliczenie będzie na sądzie ostatecznym. Lubicie wyręczać Boga. To jest największy przejaw pychy.
P2020.11.7 18:54
To właśnie miłość bliźniego wymusza byśmy troszczyli się o jego duszę i życie wieczne, a nie usprawiedliwiali jego grzechów wołających o pomstę do nieba. Jarek weź się ogarnij....
Randka już teraz, teraz ...2020.10.22 19:29
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Jezus2020.10.22 19:18
Ludzie tracą życia, bliskich, zdrowie, energię, czas na kłótnię na to co nie istnieje. Religia to zło, którę spotkało ludzkość. Gdyby nie ona bylibysmy o 500 lat do przodu. Za towojego zycia się o tym nie przekonasza, ale za jakies 250 lat nie będzie żadnej religii, bo ludzkość osiągnie wiekszy stopień nauki. Dalej się mordujcie głupie małpy.
Mietek2020.10.22 19:09
Franciszek, to jest falszywy prorok, ktory sluzy Bestii. Dokladnie wedlug proroctw.
harry2020.10.22 17:34
lubię facetów.
Współczuję2020.10.22 17:39
Jeśli jest tak, jak mówisz, oznacza to, że cierpisz na straszną chorobę umysłową, zwaną homoseksualizmem. Pomódl się do Świętej Rity, patronki od spraw beznadziejnych lub do Świętego Walentego, patrona osób chorych psychicznie. Wierzę, że modlitwa i żal za grzech sodomski cię uleczą.
bogdanus2020.10.22 17:34
Wszyscy należą do Boga, problem w tym że nie wszyscy uznają Boga i żyją wbrew Bogu. Proste Franciszku prawda.
Polak Teista Dumny Hetero2020.10.22 16:48
Wy, konserwatywna frakcja w Kościele Rzymskokatolickim, musicie zrozumieć jedno, że wszelkie tendencje reformatorsko-modernistyczne w waszym kościele wynikają z bratania się ze zgniłym Zachodem. Lewactwo, Masoni i Lutry są zachwyceni waszym nowym nowym, "postępowym" papieżem. Nie pojmuje, dlaczego tak bardzo boicie się wschodniej ortodoksji, dlaczego tak bardzo jesteście niechętni kulturze rosyjskiej i prawosławiu. Moglibyście uczyć się od nas tradycjonalizmu i konserwatyzmu. Jeśli nie chcecie, żeby w przyszłości na duchownych KK wyświęcano jawnych gejów, jeśli nie chcecie, aby w waszych kościołach wisiały tęczowe flagi, podejmijcie z nami dialog i współpracę. Ekumena z Ortodoksją jest tym, co może uratować waszą zachowawczość i wartości. Chyba że wolicie, żeby Lutry wsączyły jad w wasze wyznanie i zatruły wasze korzenie. jaki będzie wasz kościół za 20-40 lat? To zależy od was.
bogdanus2020.10.22 17:40
Kolego główny ciężar ewangelizacji świata spoczywa na KK a nie na prawosławiu. Po drugie to wy jak i protestanci jesteście odszczepieńcami od KK. Sam Pan Jezus powiedział, "nie każdy kto mi mówi Panie, Panie wejdzie do królestwa". Po trzecie musi się wypełnić Apokalipsa.
Zarabiaj Nawet 200$ dziennie2020.10.22 16:27
Zacznij pracować w domu z Google. To najbardziej opłacalne finansowo, jakie kiedykolwiek zrobiłem. We wtorek dostałem wspaniałe BMW po tym, jak w zeszłym miesiącu zarobiłem 36259 $. Właściwie zacząłem pięć miesięcy / temu i praktycznie od razu zarabiałem co najmniej 96 dolarów za godzinę. odwiedź tę witrynę tutaj. >>>>>>> https://bit.ly/34lh7Vx
Val2020.10.22 14:56
Eh, nie byłoby kłótni gdyby Franciszek wyrażał się prostym jasnym językiem bez udziwnień i ozdobników. A ostatnio wszyscy ważni w Kościele smażą długie zawiłe zdania, KTÓRE KAŻDY ROZUMIE INACZEJ
matis892020.10.22 15:10
Tutaj Bergoglio mówi jasnym językiem. Popiera LZPKNTB, sodomię, cudzołóstwo, grzech, pedofilię. To jest akurat jasno i prosto wyrażone i było wiadome od dawna.
roman2020.10.22 19:56
Pan Jezus często mawiał: mówcie językiem prostym: tak-tak, nie-nie, językiem zawiłym posługuje się człowiek opętany złem.
Biblijnie wierzący2020.10.22 14:53
Moje zdanie jest takie, że w KRK dojdzie do silnego starcia dwóch przeciwstawnych sobie środowisk wewnątrz - to będzie jedna bomba rozsadzająca. Drugi wątek, to taki, o którym wspomina 17 rozdział Apokalipsy - KRK może zostać zniszczony przez te środowiska, które musiały zawsze z Watykanem się liczyć - możni władcy tego świata, którzy przez całe wieki potęgę zgromadzili i osiągnęli potężną władzę właśnie we współpracy z Rzymem. W całym tym zamieszaniu żal będzie zwykłych ludzi, którzy się w tym wszystkim pogubią, ponieważ nie znają Słowa. Kto sięgnie do Biblii, kto odda życie Jezusowi ale na serio, ma szansę być uratowanym. Kto w porę odczyta znaki. W Słowie Bożym jest wezwanie - wyjdź z niego Mój ludu, abyś nie miał udziału w plagach, karach na niego spadających, gdyż jego grzechy sięgnęły aż do nieba. Przetrwa prawdziwy Kościół Jezusa Chrystusa, czyli wspólnota wierzących, wywodzących się z różnych denominacji, ale to będą tacy ludzie, którzy na serio za Bogiem poszli i Jemu oddali swoje życie i wytrwali w ciężkich czasach, nie odpadając od wiary.
matis892020.10.22 15:04
Nie dojdzie do silnego starcia bo Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik i jego masoneria mają pod sobą wszelkie atuty siły, stanowiska, wsparcie polityków i mediów. Po prostu Bergoglio z masonami wypchną katolików z Kościoła i zepchną ich do katakumb, podziemia, na obrzeża. To będzie krótko trwało, ale będzie się wydało że Kościół Jezusa umarł, został zniszczony. Wtedy Bóg swoich podniesie z ucisku i zniszczy Fałszywego Proroka Bergoglio, antychrysta i masonerię.
matis892020.10.22 14:48
Bóg nazywa to złem, przeciwko naturze, grzechem i obrzydliwością, dziełem godnym potępienia, a satanista Bergoglio mówi że to rodzina, dobro, miłość i trzeba to chronić i wspierać. Więc widać wyraźnie że Bergoglio mówi coś całkowicie przeciwnego Bogu, odwrotnego o 180, walczy z Bogiem. Mówi to co szatan odwrotny i przeciwny Bogu..
ladychapel2020.10.22 14:41
Wszelkie rozłamy w kościele brały się z tąd, że KK nie chciał reform i napraw - jak miało to miejsce 500 lat temu - kościół chorował, był żądny władzy, pieniędzy, pełen rozpusty - nie chciał z tego zrezygnować. Reformatorzy natomast nie chcieli rozłamu a napraw, a że tych przeprowadzić nie można było ze względu na niechęć papistów - nastąpił rozłam
matis892020.10.22 14:54
Więc jak Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik popiera gejowską sodomską rozpustę i pedofilię to niech opuści Watykan. Ale pewnie lubi to robić na bogato więc reformator nie opuści swojego stołka.
Beno2020.10.22 18:10
Poczytaj sobie trochę o tych reformatorach, a potem się wypowiadaj. A jak dzisiaj u tych zreformowanych ta jedność i wierność przesłaniu Jezusa wygląda? Kościoły puste. Kryzys większy niż w każdym innym kościele czy wspólnocie chrześcijańskiej, Takie ta reforma ma dzisiaj owoce.
ladychapel2020.10.22 14:38
Papież zapytany o małżeństwa osób tej samej płci wyraźnie nakreślił granicę - małżeństwo jest między mężczyzną i kobietą, a związki osób tej samej płci nazywane są związkami partnerskimi i uznaje, że taka regulacja prawna zapewniłaby niezbędną ochronę. Co was tak rozeźliło???
gość2020.10.22 14:22
Krok po kroku realizują się orędzia z ostrzeżenia,była w nich mowa tym co teraz się dzieje w kościele,o ty że dojdzie do rozłamu w kościele ,będzie podzielony na pół,a ta połowa jeszcze na pół,ale powstanie z niewielkiej ilości wiernych którzy pozostaną wierni starej doktrynie.A także o próbie masowych szczepień na świecie jakie będą próbowali wprowadzić.
Bzdura franiu bo pedał2020.10.22 14:14
żyjący w grzechu, nie jest dzieckiem Boga tylko szatana
Maria Błaszczyk2020.10.22 14:20
No proszę, a mnie uczono, że szatan nie umie stwarzać... Wiedziałam, że ta religia w szkołach przez kilkanascie lat to bzdura.
klara2020.10.22 15:54
A mówi ci coś cytat "wy z ojca diabła jesteście"?
Cool2020.10.22 16:02
Może to dzieci adoptowane? ... nie pomyślało sie ?! ;-))
Aleksandr Dugin to mądry profesor2020.10.22 14:09
Wy, konserwatywna frakcja w Kościele Rzymskokatolickim, musicie zrozumieć jedno, że wszelkie tendencje reformatorsko-modernistyczne w waszym kościele wynikają z bratania się ze zgniłym Zachodem. Lewactwo, Masoni i Lutry są zachwyceni waszym nowym nowym, "postępowym" papieżem. Nie pojmuje, dlaczego tak bardzo boicie się wschodniej ortodoksji, dlaczego tak bardzo jesteście niechętni kulturze rosyjskiej i prawosławiu. Moglibyście uczyć się od nas tradycjonalizmu i konserwatyzmu. Jeśli nie chcecie, żeby w przyszłości na duchownych KK wyświęcano jawnych gejów, jeśli nie chcecie, aby w waszych kościołach wisiały tęczowe flagi, podejmijcie z nami dialog i współpracę. Ekumena z Ortodoksją jest tym, co może uratować waszą zachowawczość i wartości. Chyba że wolicie, żeby Lutry wsączyły jad w wasze wyznanie i zatruły wasze korzenie. jaki będzie wasz kościół za 20-40 lat? To zależy od was.
matis892020.10.22 12:49
Strach pomyśleć co Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik wyprawia na ołtarzu za zamkniętymi drzwiami ze swoją zgrają masonów i satanistów, skoro już oficjalnie się przyznał że popiera sodomię, pedofilską adopcję dzieci przez sodomitów i swojego demona Pachamamę otaczał drewnianymi penisami, a w Rzymskim Koloseum pod nosem Bergoglio postawili demona Molocha. Katolickiego papieża Benedykta uwięzili, a teraz jakiś wyuzdany zbok masoński.
Obywatel2020.10.22 12:37
Do Teresy-To nie zwykli ksieza maja problem z interpretacja, tylko biskupi kreca, bo tez pewnie nie wiedza jak maja sie zachowac wobec papieza. Zwykly ksiadz nawet jak sie nie zgadza, to musi, bo przysiegal posluszenstwo.
Anonim2020.10.22 12:20
Kto to jest Hue ??? Nie używa Polskich znaków ł, ś, ć ż itd. Jest wszędzie , odpowiada błyskawicznie na każdy wpis. Napisz ilu Was jest i skąd pochodzisz ??.
Hue2020.10.22 12:26
Odpowiedz jest bardzo prosta. Pisze na korporacyjnym sprzecie, ktory nie ma polskich liter. Pochlebia mi, ze doceniacie szybkie odpowiedzi :).
Hue2020.10.22 12:29
Pochodze z Polski. Bylem ministrantem. Kiedys myslalem, ze katolicym to milosc blizniego, ale poznalem Fronde :).
Anonim2020.10.22 12:34
Są takie kraje na wschodzie gdzie nie mają Polskiej czcionki.
Hue2020.10.22 12:38
Czyzbym awansowal na ukryta opcje rosyjska :) ? Serio, fajnie, ze w cos wierzycie. Moj tata tez wierzy w Boga. Po prostu czesto atakujecie ludzi, a znam na tyle biblie, aby znalezc jakies kontargumenty. Bo generalnie bardzo lubie ciekawostki biblijne.
Świadomy2020.10.22 12:09
Brawo papież Franciszek! W oczach Boga każdy jest równy. Drogi Franciszku. Czekam aż ogłosisz światu że reinkarnacja istnieje! Tak, reinkarnacja istnieje! Katolicy muszą zostać wyzwoleni z kłamstwa o jednym życiu.
Świadomy2020.10.22 12:17
Szok. Chłopiec z Polski pamiętał swoje poprzednie życie. Ta historia po raz pierwszy została ujawniona w programie "NAUTILUS RADIA ZET". Wstrząsnęła tysiącami ludzi, do redakcji po wyemitowaniu nagrań związanych z tą sprawą ludzie dzwonili tygodniami. Historia Marcina jest jak uderzeniem obuchem w łeb - tak łatwo się tego nie zapomina. Ta historia zaczęła się w momencie, kiedy w rodzinie państwa G. mały Marcinek zaczął mówić. Dwuletnie dziecko co chwilę pytało, dlaczego nikt nie jeździ na koniach i nie nosi zbroi. Początkowo rodzice podejrzewali, że za wszystkim stoi dziecięca fantazja. Bezskutecznie szukali książek, z których Marcin mógł o tym przeczytać. Im dziecko było starsze, tym jednak opowiadana przez niego historia była coraz ciekawsza. Ku przerażeniu najbliższych Marcin oświadczył, że na Ziemi nie jest pierwszy raz. W swoim poprzednim życiu był rycerzem, jeździł na koniu, nosił zbroję i uczestniczył w pojedynkach. Miał rodzinę, żonę i sześcioro dzieci. Mieszkał w zamku i miał własnego króla, choć " nie był bardzo ważnym rycerzem ". Tu zaczyna się część opowieści chłopca, która zapiera dech w piersiach. Marcin pamięta dzień, kiedy przyszło mu stoczyć pojedynek na miecze. Obok niego walczył jego giermek. Chłopiec utrzymuje, że w tym pojedynku został zabity. Jest to o tyle niezwykłe, że kilkuletnie dzieci przeważnie w wymyślanych przez siebie historiach kreują się na bohaterów. Marcin przeciwnie, mówi że przegrał! Wspomnianej audycji można posłuchać na youtube pod nazwą "Nautilus Radia Zet Reinkarnacja".
Świadomy2020.10.22 12:18
Skąd się biorą nasze fobie, hmmmm?? Jedni z nas panicznie boją się ciemności, inni małych pomieszczeń, a inni z kolei latania samolotem. Jeśli nie wydarzyło się w twoim życiu nic, co mogło przyczynić się do ich powstania, to prawdopodobnie te lęki pochodzą z poprzedniego wcielenia. Takie podświadome, ciężkie do wytłumaczenia lęki, bywają często czymś w rodzaju ostrzeżenia od duszy.
Hue2020.10.22 11:31
Biedny katolicy. Zyli sobie spokojnie, wysylajac tych co nie lubia do piekla. Mieli swoje ulubione cytaty z biblii, ktorymi okladali bliznich. I nagle pojawia sie czlowiek, ktory przypomina im o milosci blizniego. Ktos kto zmusza ich do jakiegos wysilku zmiast recytowania wierszy na mszy. Ich reakcja to wyzywanie tej osoby od lewakow i antychrystow, bo tylka im sie nie chce ruszyc ze strefy komfortu.
matis892020.10.22 11:50
To naturalna reakcja na kłamców bo Bergoglio kłamie. Reakcja katolików jest normalna. Za to reakcja lewakoateistów to ewenement w historii świata. Nagle stali się największymi religijnymi włazityłkami Głowy Watykanu swojego Pana i czczą Głowę Watykanu najbardziej ze wszystkich religii.
Anonim2020.10.22 11:52
Hue My nie jesteśmy biedni katolicy . My mamy Boga w Trójcy Świętej i Nas to absolutnie zadowala w przeciwieństwie do was Pogan , gdzie każdy z Was ma innego bożka.
Hue2020.10.22 11:57
Tak tak. Macie jednego boga, ktory przypadkiem ma syna, wiec mamy juz dwoch bogow. Przy okazji czasami identyfikuja sie jako duch swiety. To trzech bogow. Wg katechizmu Bog nie ma plci, ale jest Jezusem, ktory jest mezczyzna. Wiec element gender tez sie znalazl. Do tego modlicie sie do obrazow i relikwi z ludzkiego ciala. No no, bozkow to u was nie brakuje. Bo logiki to na pewno.
Anonim2020.10.22 12:10
Hue żeby zrozumieć Boga w Trójcy Świętej trzeba wznieść się intelektualnie na wyższy stopień filozofii życia. No cóż nie każdy ma ten dar dany od Boga . Współczuję Ci bardzo.
Hue2020.10.22 12:11
Super, skoro masz ten dar to wyjasnij mi co oznacza trojca.
Lolek2020.10.22 12:37
Odnośnie Trójcy Św: Ο Θεός είναι Ένας Τριαδικός, επειδή έχει μία ουσία (φύση), και τρία πρόσωπα (υποστάσεις)
Hue2020.10.22 12:40
To sie kloci z katechizmem, gdzie jest w wprost napisane, ze bog jest duchem.
leszczyna2020.10.22 15:17
Skoro jest duchem, a jest, to właśnie jest "ousia", czyli byt i istnienie. "Deus est ipsum esse subsistens". I to jest prawdziwie wartościowe dziedzictwo islamu w chrześcijaństwie. Nie to, co w Abi Zabi.
Anonim2020.10.22 12:14
Hue A kto ty jesteś ? . Nie używasz Polskich znaków ś, ć ,ę itd, a poza tym jesteś wszędzie na każdym wpisie , w każdej chwili - napisz ilu was jest - ale odpowiem - Cały Legion !!!
Hue2020.10.22 12:17
Alez dlaczego uciekawsz od pytania? Jak sie ma trojca do prawd wiary? "Jest jeden Bóg. Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze."
Anonim2020.10.22 12:44
Zejdę na twój pozom rozumowania. Taki dziecinny , prosty , bo jak można rozmawiać ze ślepym o kolorach Słyszałeś pewnie z algebry o okręgach współistniejących zachodzących na siebie ?? , a słyszałeś z chemii o substancjach które występują w trzech postaciach , itd. Byty duchowe mogą istnieć jeden w drugim itd .
Hue2020.10.22 12:50
Dziekuje za wytlumaczenie. Teraz wiem, ze ci "nasi bozkowie" to po prostu kolejny okrag lub stan skupienia :).
Hue2020.10.22 12:52
Jednak wytlumaczenie jest bardzo proste. W biblii nie ma nic o trojcy, tak samo jak nie ma nic o czyscu. Kosciol mial klopot z "Jest jeden bog", "nie bedziesz mial bogow cudzych przede mna", wiec trojca byla rozwiazaniem tego problemu.
zwykły katolik2020.10.22 14:09
Hue, a H2O może istniec w trzech postaciach: lodu (ciało stałe), wody (substancja ciekła) i pary (substancja lotna).
matis892020.10.22 11:22
Wyjaśniło się to co było wiadomo od dawna. Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik popiera LZPKNTB, sodomię i pedofilię. Jeżeli związki sodomitów nazywa rodziną, więc należy im się adopcja dzieci według Bergoglio. Czyli PEDOFILIA.
Hue2020.10.22 11:36
Pamietaj, ze Jezus wolal towarzystwo grzesznikow. Kiedy Ty ostatnio porozmawiales ze swoim bliznim gejem grzesznikiem? Kiedy ostatno zobaczyles w nim Jezusa, ktory jest w kazdym z nas?
matis892020.10.22 11:42
Jezus potępia grzech, zło sodomskie i mówi nie grzesz więcej. Bergoglio mówi walcie się w tyłki w Sodomie i Gomorze, to dobre, sodomici to rodzina. To mówi szatanista Bergoglio.
Hue2020.10.22 11:45
Bog wcale nie potepia grzechu w Sodomie. Powiedz mi, dlaczego z calej Sodomy uratowal Lota i jego corki, ktore uprawiali sex grupowy z wlasnym ojcem?
matis892020.10.22 11:58
Bóg, Jezus Chrystus, Ojciec Święty, Trójca Św., potępia grzech sodomski czyli gejowski, potępia związki jednopłciowe, nazywa je obrzydliwością, złem i grzechem, przeciw naturze. Grzechem są też związki naturalne hetero żyjące na kocią łapę, jak i seks pozamałżeński. Bóg wszystko potępia, więc jeżeli twierdzisz że Bóg to popiera to swoim bogiem nazywasz Szatana, bo on to popiera.
Hue2020.10.22 12:02
Wiec jeszcze raz zapytam. Dlaczego Bog nie potepil sodomskiego grzechu Lota z jego corkami, ocalajac ich z pogromu?
Hue2020.10.22 12:34
"Więc jeżeli twierdzisz że Bóg to popiera to swoim bogiem nazywasz Szatana, bo on to popiera." Wlasnie nazwales Boga szatanem, bo wychodzi na to, ze ocalil ludzi uprawiajacych kazirodztwo. A wg ciebie powinien ich potepic.
matis892020.10.22 13:01
Tak to jest jak nieuki komentują coś czego nie przeczytali, albo nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Kazirodczy gwałt podstępem córek Lota miał miejsce po ukaraniu przez Boga gejowskiej Sodomy. I to Ty powiedziałeś że jakiś bóg popiera homo sodomię, czyli Szatan, bo Bóg to potępia dobitnie w Biblii. Ja kazirodztwo potępiam, może Ty popierasz tak jak dzisiaj lewactwo.
matis892020.10.22 12:46
Lot nie był homoseksualnym sodomitą. W sodomie geje ruchali się po ulicach, i grupowo gwałcili męskich gości przychodzących do miasta. Natomiast córki Lota działały podstępem, to był kazirodczy gwałt, wykorzystanie ojca działając podstępem. Coś jak pigułka gwałtu. Dzieci które z tego wyszły dały początek narodom upadłym, odrzuconym przez Boga, Moabitom i Ammonitom.
Hue2020.10.22 12:59
Dobrze, niech Lot bedzie tym niewinnym. Ale nadal mamy jego corki, ktore powinny byc dodatkowo potepione za oszukanie ojca. Sam powiedziales, ze Bog potepia sex pozamalzenski, a tu Bog ratuje corki, ktore popelnily dwa duze grzechy? Wiec wg twoich slow Bog jest szatanem, ratujac te dziewczyny zamiast je potepic za dwa ciezkie grzechy. Przypomne, ze ich matka nie popelnila grzechu, a zostala zmieniona w slup.
matis892020.10.22 13:11
Przecież ten grzech mający miejsce po zniszczeniu gejowskiej Sodomy wydał złe owoce. Ich dzieci dały początek ludom odrzuconym przez Boga, a o córkach do końca świata mówi się o ich haniebnym kazirodztwie podstępem i gwałtem. Biblia jednoznacznie potępia córki Lota, jak i kazirodztwo. Jak skończyły tego nie wiemy, a to co wiemy jest przez Boga potępione.
Hue2020.10.22 14:00
Prawie mi sie podoba twoja wersja. Jednakze wrocimy do Lota, ktory nie jest taki niewinny. Zostal uratowany, pomimo, ze zaoferowal, aby jego corki wspolzyly z mieszkancami miasta. Jakby nie patrzec, jest to sex poza malzenski. W nagrode, zostal wyprowadzony z miasta przez aniolow.
matis892020.10.22 14:41
Stanął w trudnej sytuacji gdy gejowscy sodomici napierali na nowych przybyszów w mieście, jego gości by grupowo gwałcić bo geje zobaczyli nowe mięso w mieście. By ratować kogoś musiał kogoś poświęcić. Tak mu się zdawało w tej trudnej sytuacji. Sytuacja trudna, ekstremalna i nie przedstawiająca Lota w złym świetle. Za to pedały z Sodomy jednoznacznie złymi bohaterami, widzimy ich zezwierzęcenie dla hući i rządzy drogą terroru i zła któremu Lot się sprzeciwiał.
leszczyna2020.10.22 15:25
Bo to nie był grzech sodomski, ale pozasodomski. Poza tym stoi jak byk, że Bóg ocalił Lota i jego córki ze względu na prośby Abrahama, a nie zasługi Lota. No i jeszcze Bóg mógł ocalić narzeczonych córek Lota, nie oni nie byli zainteresowani i zginęli.
Ja, Szatan2020.10.22 11:19
ANEKS nr 2 do INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, marionetek Sorosa, które w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „ladychapel”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście moich ostatnich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, mają to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie skompromitowani i nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Natalja Siwiec2020.10.22 11:17
Papież Franciszek reprezentuje Kościół, a Frondokatolicy to taki skrajny odpad skazany na wymarcie.
matis892020.10.22 15:22
Masz rację że Bergoglio skazał katolików na wymarcie i dobicie. Oczwiście Bergoglio reprezentuje Kościół tylko trzeba dodać jaki. Kościół antychysta i Religii Światowej. Stąd to lewakoateiści są obecnie jego największymi wyznawcami bardziej od wszystkich innych religii.
TERESA2020.10.22 11:05
Czy Papież powinien się tak wypowiadac, aby potem cała armia ludzi wraz z duchownymi miała z tym problem jak to zinterpretowac. Przecież sprawy doktrunalne KK są jasne .Teraz "gimnastykują się" już niektórzy jak to powiedziec, aby było dobrze. Juz nie raz tak było. Ja jestem prosty człowiek, więc co mam o tym sądzić????, jeżeli między wysokimi dostojnikami kościelnymi sa tak rozne interpretacje. Wierzę, że Kościół będzie trwał, '"bo bramy piekielne go nie przemogą".Wierzę, bo Chrystus tak powiedział. Chociaz coraz mniej rozumiem z tego co się dzieje w Kosciele. Zawsze myslałam, że inspiracją dla Chrzescijanina jest Chrystus, a okazuje się ,że może byc np. np Ghandi. Boże chroń Swój KOŚCIÓŁ.
Hue2020.10.22 11:38
No straszne rzeczy. Papiez powiedzial abys kochala blizniego, abys widziala w nim Jezusa, ktory jest w kazdym z nas. To smutne, ze katolik widzi w bliznim zaraze.
leszczyna2020.10.22 15:29
Papież nie powiedział tego, od czego powinien zacząć: nie zrobił uczynku miłosierdzia względem duszy i nie upomniał grzeszących gejowskim seksem. Za to popiera wicie dla grzeszników cywilnego gniazdka. Ma więc udział w grzechu cudzym i to jest smutne.
popracuj nad interpunkcją2020.10.22 11:49
daję ci dwa minusy
Hue2020.10.22 12:09
Dziekuje za uwage. Postaram sie zwracac wieksza uwage. Ale teraz wrocimy do wlasciwej dyskusji.
Grigorij Jurij2020.10.22 10:59
Wy, konserwatywna frakcja w Kościele Rzymskokatolickim, musicie zrozumieć jedno, że wszelkie tendencje reformatorsko-modernistyczne w waszym kościele wynikają z bratania się ze zgniłym Zachodem. Lewactwo, Masoni i Lutry są zachwyceni waszym nowym nowym, "postępowym" papieżem. Nie pojmuje, dlaczego tak bardzo boicie się wschodniej ortodoksji, dlaczego tak bardzo jesteście niechętni kulturze rosyjskiej i prawosławiu. Moglibyście uczyć się od nas tradycjonalizmu i konserwatyzmu. Jeśli nie chcecie, żeby w przyszłości na duchownych KK wyświęcano jawnych gejów, jeśli nie chcecie, aby w waszych kościołach wisiały tęczowe flagi, podejmijcie z nami dialog i współpracę. Ekumena z Ortodoksją jest tym, co może uratować waszą zachowawczość i wartości. Chyba że wolicie, żeby Lutry wsączyły jad w wasze wyznanie i zatruły wasze korzenie. jaki będzie wasz kościół za 20-40 lat? To zależy od was.
Beno2020.10.22 10:55
Kto zrobił ten film? Ani niejaki Jewgienij Afiniejewski. Samo nazwisko mówi, że to żaden przyjaciel kościoła, ale ktoś kto jeszcze w ZSRR robił karierę. Więc wyłapuje paplaninę Franciszka, aby rozwalać kościół, choć w sumie winą ponosi Franciszek, że opowiada populistyczne głupoty. Franciszek lepiej niech się zajmie ewangelizacją i modlitwą, bo kościoły na całym świecie pustoszeją. Papieżu nawróćcie się i weźcie się w końcu do roboty, by skończyć ze związkami homoseksulnych księży.
Gość2020.10.22 10:59
Wow, Beno, a jak myślisz, dlaczego kościoły pustoszeją? Bo przecież nie przez to, że KK uważany jest za skostniałą strukturę, zamkniętą na nowoczesność. W dodatku niepotrafiącą poradzić sobie z własnymi problemami, jednocześnie uzurpując sobie prawo do pouczania innych.
Beno2020.10.22 11:25
Jakoś za czasów papieża Jana Pawła II kościoły znowu zaczęły się zapełniać i to młodymi ludźmi. Było widać "wiosnę" kościoła. Wzrosła ilość powołań kapłańskich i zakonnych. Piszę o tym z perspektywy kościoła zachodniej Europy. Więc w swej ocenie bardzo się mylisz. Kościoły w Niemczech, Austrii, Belgii... ciągle eksperymentują, a każdy eksperyment, ta otwartość na nowe - to jeszcze większa porażka. Odnowa kościoła to takie wspólnoty jak Taizee - modlitwa i śpiew oparty na śpiewie gregoriańskim. Ciekawe, że to przyciąga młodych?
Dam2020.10.22 11:42
A potem okazało się, że krył gwałty na dzieciach, czego konsekwencje KK zbiera teraz.
Beno2020.10.22 12:01
Nikogo nie krył. Od przestępstw są sądy cywile. Już za czasów Jana Pawła II księża pedofile siedzieli w więzieniach, a diecezje płaciły ogromne odszkodowania. Papież nigdy nie bronił pedofilii i pedofilia w kościele była dla paieża czymś bardzo bolesnym. Po drugie dlaczego oskarżasz papieża nie mając żadnych dowodów? Ulżyło ci?
Hue2020.10.22 12:08
Poczytaj sobie wiec o Legionach Chrystusa. Jan Pawel 2 wiedzial co sie dzieje i nic z tym nie zrobil.
Dam2020.10.22 12:46
Tak bolesnym, że swojego kolegę, co przez kilkadziesiąt lat gwałcił dzieci (w tym własne) ukrywał w Watykanie aż do jego śmierci. I jeszcze twierdził, że "nic nie wiedział". Cały świat wiedział, ale on nie wiedział.
hue, hue2020.10.22 11:07
„homoseksulni księża” zawsze będą
Beno2020.10.22 11:28
Nigdy nie mów "nigdy". Nigdy nie mów "zawsze". Inaczej jesteś człowiekiem małej wiary i bez nadziei.
hue, hue2020.10.22 11:56
Twój bełkot nic tu NIE zmieni.
Hue2020.10.22 12:11
Jedno jest pewne. Kosciol ma ledwo 2000 lat, a homoseksualizm istnial duzo, duzo wczesniej.
Józek2020.10.22 12:30
Hue- no cóż gej broni swoich homusiów, a pewnie i pedofil. Hue ci w doope.
Duda-Gracz2020.10.22 10:41
W wielu krajach związki osób tej samej płci są już uregulowane prawnie.
Klejnot Nilu2020.10.22 10:48
A co ciekawe, nikt tam nie zalegalizował pedofilii, a ludzie nie kopulują na ulicach.
Maka2020.10.22 11:06
No jasne, że jeszcze nie.... najpierw wprowadzili prawo do adopcji dzieci przez homoseksualistów, potem zakazali krytyki związków homoseksualnych, a potem w ramach walki z dyskryminacją, znieśli w oficjalnych dokumentach istnienie ojców i matek. Zdążą jeszcze z pedofilią i zoofilią, spokojnie...
Klejnot Nilu2020.10.22 11:11
Tak, a tuż po tym polowania na białych mężczyzn, i karanie śmiercią za związek heteroseksualny xD Wy to nieźle macie w tych łbach, serio.
Cool2020.10.22 11:40
https://pl.wikipedia.org/wiki/Francuska_petycja_przeciwko_wiekowi_zgody <<<<< >>>>https://pl.wikipedia.org/wiki/Vereniging_Martijn <<< >>>> https://pl.wikipedia.org/wiki/Frits_Bernard <<<< >>> https://www.wsensie.pl/publicystyka/18-komentarze/33005-tak-walczyli-o-legalizacje-pedofilii ...... mógłbym tak bez końcqa. Swoją drogą ciekawe co WY!!! macie w tych głowach.
Klejnot Nilu2020.10.22 11:49
No i fajnie. Mamy linki do artykułów nt. organizacji/osób działających 30-50 lat temu, delegalizowanych, od których odcięły się wszystkie legalne zrzeszenia osób LGBT. Ale to nie ważne. Powiedz mi, ile z tych dążeń zakończyło się sukcesem?
Cool2020.10.22 12:10
są to osoby z waszego środowiska a kropla drąży skałę ... w Polsce również a Harman nie jest jedyny.
matis892020.10.22 11:38
Adopcja dzieci przez sodomitów to już pedofilia.
nie pierdol, stary2020.10.22 11:53
Cool2020.10.22 14:25
A w najlepszym przepadku, gwałt na psychice tego dziecka.
Cool2020.10.22 11:33
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_iZRMzpDyZS3Ml8NzIVt9tgcHqk2r6bbA.jpg
Klejnot Nilu2020.10.22 11:39
xD
chuj z tanią propagandą, cool2020.10.22 11:40
można też wkleić fotkę heteryków BSDM.
Cool2020.10.22 12:12
Ale kumasz, że "heterycy" nie wypełzają na ulicę.