24.04.18, 10:30zdj. screen TVP Info

Afera reprywatyzacyjna: Są kolejne zatrzymania!

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik, dziś rano na polecenie prokuratora policja zatrzymała dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji. 

Chodzi o nieruchomość położoną przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie. Zatrzymano Tomasza W., który w 2015 r. uzyskał prawo do wieczystego użytkowania budynku, a także radcę prawnego, Przemysława S., kuratora rzekomo nieobecnych osób. Trwają przeszukania mieszkań zatrzymanych mężczyzn. 

Jak poinformowała prok. Bialik, po doprowadzeniu zatrzymanych do siedziby Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, usłyszą oni zarzuty dotyczące oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości przy reprywatyzacji nieruchomości położonej przy ulicy Skaryszewskiej 11 w Warszawie. Łączna szkoda, jaką Skarb Państwa oraz spadkobiercy ponieśli na skutek oszustwa, wyniosła ponad 745 tysięcy złotych.

Podejrzanym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolnośc. Rzeczniczka zapowiedziała, że bardziej szczegółowe informacje na temat tego postępowania i zarzutów stawianych podejrzanym zostaną przedstawione w godzinach późniejszych, po wykonaniu czynności procesowych z ich udziałem.

Pod koniec stycznia bieżącego roku sprawą kamienicy przy Skaryszewskiej 11 zajmowała się Komisja Weryfikacyjna. Ratusz, decyzją z końca 2015 r.,  ustanowił prawo użytkowania wieczystego do tej nieruchomości na rzecz nowego właściciela. Po jej odzyskaniu, nowy właściciel sprzedał nieruchomość prywatnej firmie.

yenn/Onet.pl, Fronda.pl