21.05.21, 21:47Zdjęcie ilustracyjne

Agencje ochrony – jak wybrać tę najlepszą?

Agencje ochrony cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednak mnogość dostępnych opcji na rynku sprawia, że klienci nie wiedzą na czyje usługi warto się zdecydować. Tymczasem jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę.

Czym powinny wyróżniać się agencje ochrony?

W XXI wieku ważne jest umiejętne korzystanie z technologii. Dzięki zdalnemu dozorowi obiekty mogą być chronione w znacznie lepszym stopniu niż podczas korzystania jedynie z ochrony fizycznej. Człowiek nie jest doskonały, w końcu mamy swoje ograniczenia.

Kamery pozwalają na bycie w wielu miejscach jednocześnie, dzięki czemu poziom bezpieczeństwa wzrasta. Z przewagi, jaką daje technologia, zdaje sobie sprawę między innymi Sławomir Jaworski z Alfa Group.

Mimo że rok 2020 upłynął pod znakiem pandemii koronawirusa, oferowane przez nas usługi wysoce zaawansowanej technologicznie ochrony nie ucierpiały. Większość naszych klientów chciała z naszą pomocą zoptymalizować koszty ochrony fizycznej, która z roku na rok systematycznie drożeje. W 2021 r. państwo znowu zafundowało nam podwyżkę płac minimalnych. W tych okolicznościach klienci jeszcze bardziej doceniają możliwości, jakie daje zdalny dozór korespondujący z innymi technologiami, które wpływają na podwyższenie bezpieczeństwa przy znacznej minimalizacji kosztów ochrony – nawet do 70 proc. w stosunku do kosztów związanych z ochroną fizyczną. Mało tego, salony Jaguara, Landrovera, Toyoty, Forda, KIA, Volvo których lokalizacje znajdują się w całej Polsce powierzyły nam nie tylko monitoring wizyjny, który doskonale się sprawdza, lecz także zdalne dostawy i odbiór samochodów. W swojej ofercie mamy m.in. usługę video recepcji oraz zdalne operowanie szlabanami i bramami – tłumaczy ekspert.

Agencje ochrony a grupy interwencyjne

Naturalnie sama technologia to nie wszystko. W sytuacji, gdy zdalny dozór wideo zaobserwuje sytuację wymagającą reakcji, wówczas na miejsce wysyłany jest patrol interwencyjny. Dzięki obrazowi z kamer oraz komunikacji z Centrum Monitorowania Alarmów reagujące osoby dobrze wiedzą, z jakim zagrożeniem mają do czynienia.

W dzisiejszych czasach agencje ochrony starają się poszukiwać jak największych oszczędności, aby móc przedstawić klientowi tanią ofertę. Niestety, niska cena idzie w parze z niską jakością, a więc i niskim poziomem bezpieczeństwa. W przypadku Alfa Group nad bezpieczeństwem obiektów czuwają osoby, które posiadają doświadczenie z pracy w wojsku oraz policji. Tylko odpowiednio przeszkoleni pracownicy będą potrafili w pełni wykorzystać dostępną technologię. W wielu przypadkach może być to kluczowe podczas podejmowania decyzji odnośnie sposobu zażegnania niebezpieczeństwa.

Czynnik ludzki zawsze odgrywa najważniejszą rolę, jednak bywa on zawodny. Z tego powodu należy inwestować w rozwój technologiczny. Wysokiej jakości sprzęt może ograniczyć możliwość popełniania błędów. Z tego powodu najlepsze agencje ochrony starają się wyręczyć człowieka technologią tam, gdzie jest to możliwe. Pracownik ochrony może pracować znacznie wydajniej dzięki odpowiedniemu technologicznemu wsparciu.

Agencje ochrony muszą podążać za trendami

Pandemia sprawiła, że coraz prężniej wchodzimy w świat cyfryzacji. Doświadczyła tego również branża ochroniarska. Z powodu kryzysu coraz więcej firm szukało dodatkowych oszczędności, aby przetrwać koronawirusowy czas. Niewielu przedsiębiorców chciało jednak rezygnować z bezpieczeństwa, dlatego należało znaleźć odpowiednie rozwiązania pomiędzy agencjami ochrony a firmami.

Złotym środkiem często okazywało się przejście na dozór zdalny lub modyfikację usługi w formie hybrydowej, aby obie strony były usatysfakcjonowane. To również sprawiło, że postęp technologiczny był zauważalny gołym okiem. Przede wszystkim udoskonalono analitykę obrazu. Dzięki temu firmy mogą zoptymalizować swoje koszty przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Szukając dobrej agencji ochrony warto przyjrzeć się temu, jakie rozwiązania technologiczne ona oferuje. Na rynku znajduje się wiele firm, które próbują skusić klientów niską ceną, jednak jakość oferowanych przez nie usług pozostawia wiele do życzenia. Dlatego warto związać się z agencją, która posiada zarówno doświadczonych pracowników, jak i wyspecjalizowane rozwiązania technologiczne.


Jan Strychacz

Komentarze

AK472021.05.31 20:20
taką, która jest powiązana z PIS , i którą założył jakiś były esbek albo zomowiec
Sex randka2021.05.27 16:30
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
alfons2021.05.30 17:58
tam znajdziesz ul. Nowogrodzka 84/86, 02-018 Warszawa
robaczek2021.05.27 13:58
POLECAMY TA Z KTOREJ KORZYSTA PIS ................... stabilna finansowo ;] Obajtek pewnie w zarządzie ;]
TW Komornik2021.05.25 9:50
największa agencja ochrony na Podkarpaciu jest załozona przez szefa ZOMO , który strzelał do górników w kopalni Wujek... niejakiego Buniowskiego, który ma się dobrze i trzyma sztamę z pisowskim marszałkiem województwa.
YORK2021.05.25 9:34
Agencje ochrony pod lupe, to sa skupiska agentow naszych dawnych sluzb sp i sa naszpikowane obca agentura.
Zarabiaj w domu Poradnik2021.05.24 18:38
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcointime.com.pl
Grizzly2021.05.24 13:32
Pytanie postawione w artykule należy skierować do Prezesa. Broniony jest skutecznie.
Grizzly2021.05.25 9:10
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
cam2021.05.22 21:37
W kwestii tego jak wybrać agencję ochrony za gruby szmal z kieszeni podatnika to zapytajcie PolskęZbawa - on powinien być ekspertem...
O i cieć2021.05.24 11:35
Ochrona to tylko domownik obiektu nocny - nic poza tym. Jak przyjdą ci jakieś dziwki agenturalne i wysikają pod drzwiami a ty im rozwalisz głowę - przyjadą psy i możesz iść do więzienia.
O i cieć2021.05.24 11:44
mimo iż np. wcześniej po śmieceniu i hałasowaniu byli grzecznie proszeni o opuszczenie obiektu a po wysikaniu się grozili pracownikowi - systemu to nie interesuje. Bo system najpierw dba o swoje dziwki agenturalne - prawda?