01.04.16, 10:29(fot. sejm.gov.pl)

Akradiusz Czartoryski o Arturze Górskim: Zawsze stawiał na pierwszym miejscu dobro chrześcijańskiej Ojczyzny

 Jaki był śp. poseł Artur Górski?  Co zostawił nam, Polakom?

Arkadiusz Czartoryski, PiS: Osobiście znałem Artura ponad 20 lat. Obserwowałem jego życie społeczne i polityczne na przestrzeni tego czasu. Od momentu, kiedy był jeszcze publicystą powstających katolickich czasopism, aż do czasu, kiedy został posłem i członkiem mojej komisji spraw wewnętrznych, gdzie bardzo mocno mnie wspierał. Muszę powiedzieć, że był to człowiek, który nigdy w polityce i pracach społecznych nie widział na pierwszym miejscu swojego interesu, lecz zawsze sprawy narodowe i Polskę w perspektywie chrześcijaństwa.

Prezes Jarosław Kaczyński mówił na ropoczęcie dzisiejszego posiedzenia Sejmu, że był to człowiek niezwykle ideowy i sprawę Ojczyzny traktował w pierwszym rzędzie. Jest to pierwsza myśl, kiedy mówimy o Arturze.

Nigdy nie rozpychał się łokciami w budowaniu własnej pozycji politycznej. Zawsze starał się widzieć na pierwszym miejscu dobro chrześcijańskiej Ojczyzny. Dla niego pojmowanie spraw społecznych zawsze łączyło się z chrześcijańskim systemem wartości i głęboką wiarą w Pana Boga. To jest moje wspomnienie o Arturze jako pośle i działaczu społecznym.

Zapewne wiele środowisk ma dzisiaj poczucie straty, ponieważ Artur Górski zajmował się również Polakami za granicą, służbą cywilną, wieloma dziedzinami, w których Państwo polskie wymagało służby i naprawy.

Jeśli miałbym powiedzieć o Arturze jako o przyjacielu, to łączyło mnie z nim szczególne uczuczucie bycia ojcem.  Często rozmawialiśmy o tej niesamowitej więzi, jaką się odczuwa do własnego dziecka. Było to niezwykle wzruszające, jak Artur głęboko kochał swoją rodzinę. Jestem pewny, że będzie się opiekował swoją rodziną z Nieba. 

Not. Karolina Zaremba

Komentarze

anonim2016.04.1 10:36
Cześć Jego Pamięci !!!
anonim2016.04.1 10:53
Parafrazując http://www.fronda.pl/a/polska-feministka-aktywistka-lgbt-nie-zyje,54365.html Niezbadane są wyroki boskie. Prośmy Dobrego Boga by zmiłował się nad duszą Pana Artura i przebaczył mu wszelkie zło jakie wyrządził w swym życiu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie A światłość wiekuista niechaj mu świeci Niech odpoczywa w pokoju wiecznym
anonim2016.04.1 11:07
jaka przyczyna zgonu?
anonim2016.04.1 12:44
RIP
anonim2016.04.1 14:01
20 grudnia 2014 Fronda pisała: "Artur Górski (PiS) wraca już do pełni sił. W walce z białaczką najgorsze ma już za sobą" Niestety remisja była krótkotrwała. Szkoda chłopa, porządny Polak. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.
anonim2016.04.1 15:57
//że był to człowiek niezwykle ideowy i sprawę Ojczyzny traktował w pierwszym rzędzie. Jest to pierwsza myśl, kiedy mówimy o Arturze.// Czy Kaczyński nie wie że dla Górskiego na pierwszym miejscu był Bóg, potem rodzina i na trzecim miejscu Ojczyzna? Katolicy mają porządek kochania.
anonim2016.04.1 18:04
Kolej na resztę pisdziełatwa