04.11.15, 12:49

Ależ miłość i solidarność w opozycji. PO popiera PSL

Rafał Grupiński w dzisiejszym wywiadzie dla TVN24 przyznał, że jego partia nie zgadza się na to, by PSL było pozbawione w nowym sejmie wicemarszałka sejmu, co zapowiadał dziś oficjalnie Mariusz Błaszczak z PiS.

"To sytuacja nie do zaakceptowania, ale rozumiemy, że większość ma PiS. Mam nadzieję, że kluby parlamentarne jeszcze się porozumieją w tej sprawie. Mamy nadzieję, że zasady demokracji zostaną zachowane w parlamencie. Naszej zgody na to, żeby PSL nie miało wicermarszałka, nie będzie.. Ale to będzie decyzja nowych władz klubu" – mówił dziś w wywiadzie Rafał Grupiński, odnosząc się do pomysłów PiS, by – zachowując proporcje w Prezydium Sejmu – pozbawić PSL stanowiska wicemarszałka Sejmu.

Grupiński był też pytany o sytuację wewnątrz PO. Jak mówił o Sławomirze Neumannie, jako ewentualnym przyszłym szefie klubu:

„To człowiek odpowiedni na trudne czasy. Rywalizacja o przywództwo w klubie może także pokazać, na ile chcemy zmienić sposób działania partii po przegranych wyborach. Jeśli nie zaczniemy pokazywać pewnych zmian, nie będziemy odświeżać swoich władz, to wyborcy będą pokazywać nam dalej czerwoną kartkę”

Jak dodawał obecny szef klubu PO:

„Platforma potrzebuje odświeżenia przywództwa i powrotu do drużynowego prowadzenia PO. Tego zabrakło w ostatnich latach. Sądzę, że tym przypadku będzie zgoda w Platformie, co do formuły zmiany zarządzania partią”

emde/300polityka.pl

Komentarze

anonim2015.11.4 14:42
@Tren- Uczą się od ,,wyborowej" i ,Newsweeka".