22.12.19, 10:40Fot. Piotr Mahhonin via Wikipedia, CC 4.0

Ambasador USA w Niemczech: Sankcje przeciw Nord Stream 2 są proeuropejskie

W piątek prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę o budżecie Pentagonu na rok 2020, w którym zawarto między innymi sankcje wobec firm, które budując gazociąg Nord Stream 2. Teraz amerykański ambasador w Niemczech broni decyzji prezydenta i podkreśla, że są one dla Europy korzystne.

Richard Grenell podkreślił, że wątpliwości dotyczące Nord Stream 2 zgłaszało aż 15 europejskich krajów, a partnerzy USA wielokrotnie podkreślali, że Stany Zjednoczone powinny ich wspierać w tej kwestii. W rozmowie z „Bild am Sonntag” zaznaczył, że wprowadzenie sankcji to decyzja proeuropejska.

Dodał, że stanowisko Stanów Zjednoczonych jest tutaj stałe i było reprezentowane także przez prezydenta Barracka Obamę. Zaznaczył:

[…] celem zawsze było zabieganie o dywersyfikację europejskich źródeł energii i zapobieganie sytuacji, w której jeden kraj, czy jedno źródło buduje w Europie zbyt silne wpływy za pośrednictwem energii”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

polak2019.12.22 17:17
teraz niemcy i rosjanie ,będą naciskać nasz kraj ,by się oburzał na USA ,bo zaczną timermansem i tuSSkiem wmawiać Polakom ,że rurociąg gazowy leży w naszej niezbędnej potrzebie --
kalif2019.12.22 11:36
„Niemcy powinno się bombardować co 50 lat, profilaktycznie, bez podania przyczyny” Winston Churchill
Elektor2019.12.22 11:33
No cóż. Amerykanie boją się, że największy europejski rynek, Niemcy, będą mieli tani ruski gaz. I jeszcze będą mogli go sprzedawać innym i na tym dodatkowo zarabiać. Cóż wtedy z amerykańskim skroplonym? Polska wiadomo kupi, bo musi, jeszcze Ukraińcom będzie przesyłać w geście przyjaźni, ale co więcej?
Wyborca pis2019.12.22 11:01
PiS przez lata kwiczał, nikt sobie z tego nic nie robił. Ale kiedy interesy USA zostały zagrożone i nie jest to kompletnie związane z Polską, to od razu wstrzymali pracę. To pokazuje jak bardzo liczy się dzięki PiS polska w świecie, czyli ani trochę. Głosujcie dalej na nacjonalistyczne ultrakatolickie partie to będzie jeszcze gorzej.
Marian2019.12.22 10:51
Wszystko co jest antyniemieckie i antyrosyjskie jest proeuropejskie.