30.11.21, 17:23fot. yt/tvp1/screen

Andrea Bocelli: Kocham Polskę, kraj Papieża Jana Pawła II

Kocham Polskę, kraj Papieża Jana Pawła II, kocham wrażliwość jego mieszkańców, kocham wielkich artystów, których dał światu, pomniki i kościoły, które górują nad wieloma jego miastami.

Pewnego wieczoru w Katowicach byłem szczęśliwy i wdzięczny, że mogłem po raz kolejny oddać swój głos Polsce na koncercie pamięci poległych górników Wujek z 1981 roku i upamiętnić ofiary stanu wojennego.

Stosownie, złożyłem hołd własnym „Ave Maria”, podążając za świecką modlitwą Leonarda Cohena „Alleluja”, w imieniu wszystkich tych, którzy walczyli z totalitarnymi reżimami na całym świecie i starali się odzyskać najcenniejszy skarb, jaki można znaleźć gdziekolwiek: wolność.

mp/fb/andrea bocelli

 

Komentarze

#muremzamejzą2021.12.1 11:56
"Gdzie ty widzisz kobietę, ja widzę kawał szmaty" - to jeden z wielu komentarzy, jakie posłanka PO Marta Wcisło otrzymuje od hejterów. Polityczka przyznaje, że wiele tego typu skandalicznych wiadomości dociera do niej kiedy jest gościnią w programach TVP Info. - Szczególnie dużo było ich po moim wystąpieniu z posłem Łukaszem Mejzą, kiedy były protesty po śmierci pani Izabeli z Pszczyny. W trakcie moich wypowiedzi na wizji na moją pocztę, Facebooka, Twittera, Messengera i WhatsApp'a przychodzi fala uderzeniowa obrzydliwego hejtu. Moi pracownicy nie nadążają blokować tych najbardziej wulgarnych - wyjaśniła w rozmowie z Onet.pl Marta Wcisło.
JakiŚlepyTakiGłupiDoPokazywaniaWKurwizji2021.11.30 19:16
Jest niewidomy, dlatego wychwala przestrzeń publiczną zagnojoną pomniczydłami JanaPapyBisa, żarliwego obrońcy kleropedofilskich bestii. Na szczęście dobrze widzący młodzi Polacy wypinają się masowo na kleruchów i ich bzdetne oszustwa. Następne pokolenie w rok obali wszystkie te kiczydła papieżucha i materiały odzyskane wykorzysta w społecznie użytecznym celu.
Ślepota Bocelliego o złym nie świadczy!2021.11.30 21:24
W przeciwieństwie do ciebie, Andrea ma piękną żonę i dzieci! Ma sławę i szacunek na cały Świat! Zazdrościsz, prawda?! Ty nic nie masz! Wolałeś wybrać "homo-niewiadomo", zamiast rodziny! A TY, CÓŻ, MASZ OCZY, WIDZISZ I PISZESZ ! ---- I CO Z TEGO? Ty jak widać jesteś "ślepy" umysłowo, a także ślepy na krzywdę ludzką, którą robiłeś innym dzieciom! Poza tym jesteś ślepy dla siebie, ciągle się sam ośmieszasz! Czy ci to przyjemność sprawia? Jesteś już bez celu staruszkiem! Nie musisz nawet pisać nicku! Jesteś znany po swoim słownictwie i widać, że to są wszystkie twoje wpisy! Ten sam styl i obelgi!
Jozek2021.12.1 0:20
Ty ślepy nie jesteś, ale "mądry inaczej" już tak :D
🖕🏿🖕🏿🖕🏿🖕🏿🖕🏿………..🖕🏿🖕🏿🖕🏿2021.11.30 17:57
A srakerow tez???
Anonim2021.11.30 17:38
Widać, że ma coś z oczami nie tak, skoro mu się katotaliban podoba.😁😁😁
Anonim2021.11.30 20:42
Idiota.
Tak "anonimie"..!2021.11.30 21:29
Właściwie się nazwałeś.! Od dawna to widać jak siebie sam wyzywasz! Zapomniałeś teraz nicku zmienić! Czyli "anonim" odpowiada "anonimowi"! A tylko ty masz taki nick! Prawda L.Kellerze? Dlatego każdy z nas brzydzi się tego nicku i uważa, aby się tak nie nazwać!
Po 11 ...2021.11.30 17:33
Co on gada? Chyba jest ślepy.
Mam nadzieję, że ty żydzie - skurwysynie2021.11.30 17:39
zostaniesz, ŚLEPY!
Po 11 ...2021.11.30 18:36
Na wszelki wypadek już się uczę alfabetu Braille'a. Będą pisał na frendzlu, nawet po omacku :)
To nie my mordowaliśmy Żydów! To Niemcy!2021.12.1 11:57
"Główna brama wiodąca do krakowskiego getta znajdowała się na Rynku Podgórskim, pozostałe na placu Zgody, przy ulicy Lwowskiej oraz – dwie – przy ulicy Limanowskiego. Przy wszystkich wartę pełniła granatowa policja. „Na bramie ghetta stoi polski policjant, który ma polecenie odbierać żywność powracającym Żydom z pracy. W tym wypadku muszę nadmienić, że byli polscy policjanci ludzie wyrozumiali i litościwi, ale byli i tacy, którzy odbierali powracającym Żydom żywność spełniając służbę gorliwie, ale do swojej kieszeni. [...] Dużo łez wylało się przy tych bramach na tych gorliwych granatowych, którzy w imię durnoty swojej i chytrości dokuczali ludziom” „Chytrość” policjantów miała solidne podstawy – za wpuszczenie do getta transportu mięsa granatowi otrzymywali po dwieście– trzysta złotych, czyli ekwiwalent miesięcznej pensji szeregowego funkcjonariusza. Próby niesienia pomocy Żydom, przymykania oczu na przemyt do i z getta lub inne formy niezbyt gorliwego wypełniania obowiązków wartowniczych spotykały się groźbami „jednostek zgangrenowanych w korpusie policji” – jak to określił Banaś. Jednym z tych „zgangrenowanych” był niejaki Kaczyński, który wydał Banasia w ręce Schupo. „Mały moment a byłbym rozstrzelany” – zeznał po wojnie przed Żydowską Komisją Historyczną. W opublikowanych kilkadziesiąt lat później wspomnieniach Banaś rozwinął ten temat: „Raz powiedziałem na wartowni do młodych policjantów, do gówniarzy, aby nie przyczyniali się do cierpień ludzkich, dodając, że polskiemu policjantowi nie wolno strzelać do Żydów. Niech to sobie robią Niemcy, jeżeli chcą zniszczyć Żydów. Nam Polakom nie wolno przykładać do tego ręki. Jeden gówniarz odpowiedział: »Panie Banaś, nie wiedziałem, że pan jest wujek żydowski i staje w ich obronie«” "Na Posterunku" str.126
JESTEM ZADOWOLONY2021.11.30 17:32
bo odkąd rządzi PZPR (Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej) żyje mi się z roku na rok lepiej. Nie odczuwam wzrostu cen bo moje wynagrodzenie wzrasta szybciej niż one, rząd dba o szarych, zwykłych obywateli, których z roku na rok stać na więcej. Starszych ludzi w końcu stać na leki i opłaty mieszkaniowe oraz wczasy i sanatorium a młodzi mogą już na starcie mieszkać w swoich mieszkaniach. Kocham mój kraj
Krakus2021.11.30 18:24
No i cały świat nas po prostu kocha! :D :D :D
Mylisz się! Nie znasz skrótu???2021.11.30 22:17
Przecież to twoja Partia, tam pracowałeś, jako SB-k! To jest Polska Zjednoczona Partia Robotnicza! Czyż nie!??? Aj, waj!
Laki2021.12.1 6:09
Dzisiaj PZPR to jest PiS.