22.01.15, 19:01Andrzej Duda (fot. TV Republika)

Andrzej Duda: Atak Rosji na Polskę jest możliwy

W programie RMF FM „Kontrwywiad” Andrzej Duda powiedział, że nie można na sto procent wykluczyć rosyjskiej napaści na Polskę. Wobec tego należy podjąć odpowiednie przygotowania, które polegałyby przede wszystkim na rozwijaniu obronnej funkcji armii. Należy zadbać o możliwie najlepsze wyposażenie polskiego wojska.

Duda był też pytany, czy Polska powinna wysłać swoje wojska, by wesprzeć Ukrainę w wojnie z Federacją Rosyjską. Odparł, że jako członek Paktu Północnoatlantyckiego musimy przestrzegać ustaleń naszych sojuszników. Duda powiedział, że Polska mogłaby wprawdzie udzielić pomocy militarnej Ukrainie poza NATO, ale taka decyzja wymagałaby niezwykle poważnych analiz.

pac/rzeczpospolita.pl

Komentarze

anonim2015.01.22 19:17
PiS to naprawdę dziwna partia
anonim2015.01.22 20:00
Ten Duda, to okazuje się większym wariatem, niż jego pryncypał, który wykrzykiwał na Majdanie banderowskie hasła.
anonim2015.01.22 20:03
Nie będę myślał, że ten pan to człowiek mądry, po co Rosja miałby tracić energię i pieniądze na atak militarny na Polskę? Wystarczy rosyjskie embargo na żywność polską, aby Polacy płakali, że im się żywność psuje i doprowadza ich to do bankructwa. Na razie działania Putina są jasne, Polska ma na kolanach błagać cara o przebaczenie, wówczas car pokarze światu miłosierdzie i może coś za ruble kupi coś od Polaków, ale na pewno nie wszystko. Putin jest zbyt mądry, Polski nie zaatakuje, jego obchodzą kraje arabskie, więc mu potrzebne są krymskie porty, a nie bałtyckie. Polskę inaczej Putin upokorzy. Z UE, a właściwie Angelą już się dogaduje. Krym to już przeżytek, ważne są teraz interesy, aby podreperować gospodarkę.
anonim2015.01.22 20:29
Poczytajcie sobie oszołoma, byłego ministra obrony USA a nie pacjenta psychiatryka. http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6336#.VMFQMSwR9qC
anonim2015.01.22 21:01
@marekwu, ta książeczka to zapewne niezła fantastyka, która nas połechce, bo jesteśmy tam zauważeni. Ważne jest, żeby nie mieć Putina za debila, który napadnie militarnie na Polskę. Widział on tłumy Polaków 10.04.2010r., a zatem wie doskonale, że nam wystarczy iskra; wie również że mamy świetną propagandę w postaci spuścizny literacko-kulturalnej i z tego tytułu, pomimo braku dobrej armii, z nami nie będzie miał tak lekko jak z tzw. rosyjskojęzyczną Ukrainą z prorosyjskimi separatystami w tle. Poza tym, chociaż może się wydawać to absurdalne, wie również, że Watykan stanie po naszej stronie i będzie naciskał na wiernych Zachodu, aby nie pozostawali obojętni w naszej sprawie. Jest naprawdę tyle rzeczy o których Putin wie, że się nie ośmieli napaść na Polskę militarnie, jemu się nie opłaca tracić na nas pieniędzy i czasu, kiedy Amerykanie pragną większych wpływów w krajach arabskich. Putin z Polakami miałby ciągły problem, lepiej mu skupić się teraz na podreperowaniu gospodarki, utrzymaniu tego co ma i na krajach arabskich. Zresztą wielu zauważa, że przyszłość jest w Afryce. Nawet Brazylia zauważa, że warto ścigać się o afrykańskie surowce, a Sikorski zlikwidował ambasadę w Tanzanii, ciekawe na czyje politycznie poprawne zlecenie? Jest mi żal, że otaczają nas tacy politycy jak Duda i Sikorski, bo w ogóle nie wierzę, że oni potrafią walczyć o interes Polski, raczej wierzę, że ważne są dla nich tylko wygodne stołki na których się nie napracują tylko ich doradcy.
anonim2015.01.22 21:11
To trudne pytanie, ale jak Europa odgradza się od Rosji , to wiadomo że zmusza Putina do innych koalicji w świecie , to może być Turcja , Kraje wschodu .Każdy kto poprze jego politykę która jest odmienna od Europy.I to dopiero może się skończyć katastrofą. I nad losem europejczyków czuwa podobno nowy król europy.Już on potrafi , wiemy
anonim2015.01.24 9:10
@tia "Tłumy" Polaków zostały umiejętnie rozbrojone w zaledwie tydzień...Szczekaczki Kraśko, Żakowski, Paradowska et consortes, dostały zlecenie.