28.11.13, 15:07Andrzej Jaworski (fot. jaworski.info)

Andrzej Jaworski dla Fronda.pl o wyroku Sądu Najwyższego: Zaciemnienie umysłu może także spotkać sędziów

W tej sytuacji na usta ciśnie się tylko jeden komentarz – zaciemnienie umysłu może także spotkać sędziów Sądu Najwyższego. Tu właśnie mamy do czynienia z taką sytuacją. Są pewne elementy, które z natury logiki można uznawać za absurdalne.

Jeżeli dana osoba wymaga jakiejkolwiek opieki, lekarskiej czy pomocy duszpasterskiej, to ta pomoc jest mu udzielana z natury rzeczy. Jest to robione w dobrej wierze, nie można więc kogokolwiek za to skazać. Działanie podejmowane w dobrej wierze, z dobrą intencją nie może być karane. Totalny absurd.

Not. Beb  

Piekielnie niebezpieczny wyrok. Kiedy zaczną się pozwy za chrzest dzieci?

Komentarze

anonim2013.11.28 15:15
Andrzej Jaworski jak zwykle nic nie rozumie. Nie mogliście zapytać o zdanie kogoś mądzejszego ? Tak żeby przynajmniej wypowiedź miała ręce i nogi.
anonim2013.11.28 15:54
Sędzie też ma widocznie prawo być idiotą, a powinni tego zakazać. A bycie idiota nie zwalnia z ponoszenia konsekwencji idiotyzmu. Trzeba było zapytać chłopa ze wsi albo Matthiolę lingpetala. Oni wiedzą wszystko.
anonim2013.11.28 16:19
Naprawdę chciałbym przeczytać uzasadnienie wyroku. Bo jeśli by się tak zastanowić, to właściwie wszystko, w zależności od interpretacji, ogranicza wolność. Udzielenie dajmy na to pomocy leżącemu człowiekowi brutalnie gwałci jego prawo do śmierci na chodniku. I tak dalej. Pytanie więc, jakie furtki ten wyrok otworzył, czy na przykład nie zaczną się pozwy od rozbisurmanionych nastolatków skierowane przeciwko rodzicom za chrzest. Może ludzie powinni zacząć nosić przy sobie takie kartki, coś podobnego do karty dawcy, z oświadczeniem, czy w razie utraty przytomności należy takiej osobie udzielać sakramentów bądź nie?
anonim2013.11.28 16:38
Idąc dalej tą drogą, trzeba się zastanowić czy nie pozwać np. państwa za zmuszanie mnie do nauki, co bardzo ograniczyło moją wolność dysponowania czasem, tym bardziej, że musiałem uczyć się bzdur, które nigdy mi się nie przydały
anonim2013.11.28 16:55
AirWolf - owszem masz rację. Jednak ta wypowiedź Jaworskiego jest skarajnie absurdalna.
anonim2013.11.28 18:26
@Chłopie z Radomia - ile razy mam tłumaczyć że w języku polskim nie ma słowa 'prawacki'. Jest tylko słowo 'lewacki' o zdecydowanie pejoratywnym charakterze. Słowo utworzone na zasadzie skojarzeń - lewactwo= robactwo. Dlatego nie mam ochoty zniżać się do poziomu robactwa, pardon - lewactwa i komentować ich kretyńskie wpisy. A w ogóle to portal fronda jest katolicki. co wy tu właściwie robice ? Nie pomyliliście adresu ? Lewackie portale są w innym miejscu...
anonim2013.11.28 19:59
Niedługo będą karać lekarzy za udzielenie pomocy. Polska Tuska.
anonim2013.11.29 9:51
Proponuję poczekać, aż będzie dostępne uzasadnienie wyroku SN. Na razie nie podano nawet sygnatury akt, więc trudno ustalić, co właściwie powiedział sąd. Jest to o tyle dziwne, że nawet poważne serwisy prawnicze (np. "Rzeczpospolita") nie podają sygnatury. Zatem - poczekajmy!
anonim2013.11.29 17:03
Co za idiotyczna opinia pana Jaworskiego: "Działanie podejmowane w dobrej wierze, z dobrą intencją nie może być karane." Czyli rozumiem, że łamanie czyichś praw nie powinno być karane, gdy robi się to w dobrej wierze? Co za debilizm. Człowiek czyta taką głupotę, by po chwili sobie uświadomić, że ten człowiek uchwala prawo w Polsce. Mój kraj Taki piękny