26.08.20, 08:40screenshot Youtube - Prawicowy Internet

Anna Fotyga: Nie uznaję wyboru Łukaszenki na prezydenta. Wybory zostały sfałszowane

Podczas wczorajszego spotkania Komisji Spraw Zagranicznych (AFET) odbyła się wymiana poglądów z Swietłaną Ciechanouską. Podczas dyskusji głos zabrała eurodeputowana PiS, Anna Fotyga.

Anna Fotyga mówiła, że PE stoi po stronie obywateli Białorusi, którzy w sposób pokojowy demonstrują walcząc o swoje prawa i o demokrację. „Jak wielu eurodeputowanych, nie uznaję Aleksandra Łukaszenki za wybranego zgodnie z prawem prezydenta Białorusi. Jestem przekonana że wybory zostały sfałszowane” – podkreśliła była szefowa polskiej dyplomacji i zaapelowała, by natychmiast odbyły się negocjacje, które doprowadzą do prawdziwie wolnych wyborów na Białorusi i uznają wolę Białorusinów. „Domagamy się też natychmiastowego zwolnienia więźniów politycznych, zaprzestania i rozliczenia wszystkich aktów przemocy wobec społeczeństwa” – powiedziała.

Europosłanka oceniła sytuację na Białorusi jako bardzo trudną, przekazała, że zatrzymane osoby często są torturowane, a przecież społeczeństwo protestuje w sposób pokojowy. Fotyga zauważyła, że możemy dziś mówić o pełzającej rosyjskiej interwencji na Białorusi. „Łukaszenko zwrócił się do Kremla o pomoc i otrzymał ją, choć jest to pomoc ukryta, która wygląda na działania hybrydowe” – stwierdziła polska polityk.

informacja prasowa - grupa EKR

Komentarze

gość2020.08.31 18:08
Szanowna Pani, a ja uznaję Łukaszenkę jako prezydenta Białorusi :))
antoni.s2020.08.27 15:20
Lukaszenka jaki jest taki jest,ale gdyby białoruscy duchowni gwałcili białoruskie dzieci ,łukaszenka szybko by ich wysłał gmerać w majtkach białym niedzwiedżiom a nie pozwalał przenosić do innej parafii,na pewno nie udawałby jak kaczyński i ziobro że o niczym nie wie,to pewne.
antoni.s2020.08.27 15:03
Hahaha,przygadał kocioł garnkowi,przedni dowcip.
Nie rozumiem2020.08.26 14:20
Co pani do Bialorusi?
Anonim2020.08.26 13:14
Budzsz: Polska dyplomacja sama sobie odbiera możliwość uprawiania polityki zagranicznej ws.Białorusi ........... https://www.youtube.com/watch?v=R54fFRXzuoo
Anonim2020.08.26 11:32
Pani Fotyga, która rzadko pojawia sie w mediach zachowuje się podobnie do naszej opozycji PO. Odważnie stwierdza , że WYBORY ZOSTAŁY SFAŁSZOWANE i ONA ICH nie uznaje. Tak to jest jak się "śpiewa" unijnym chórze nie mając głosu i fałszując dźwięki.
Łagodny2020.08.26 10:48
Anna F.to POSŁANKA ogarnięta MANIĄ RUSOFOBI. Nie uznaje wyboru Łukaszenki? Toż Łukaszenko i Andrzej Duda wygrali wybory dzięki poparciu PROWINCJI. Jak mówi Z.B. to Niewykształcona czerń WYBRAŁA Prezydenta.
ebz2020.08.26 10:47
A co Fotygę obchodzi Białoruś ? To słowiański kraj i słowiański przywódca . Ma stać się niewolnikiem ekonomicznym żydowskiego kapitału zachodniego a później amerykańskiego jak Polska ? Łukaszenka nie chce być również zależnym od Rosji . Pragnie zachować Białoruś dla Białorusinów . Rdzennych mieszkańców tych ziem . Nie wiem czy mu się uda , ale życzę mu zwycięstwa .
DLA PRZYPOMNIENIA2020.08.26 10:13
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka to "człowiek taki ciepły" - oświadczył marszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział Karczewski. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził.
Wojtek Polak2020.08.26 9:46
Sz.p. europoseł a by można było coś mówić o sytuacji na Białorusi to trzeba tam pojechać i się dokładnie przyjrzeć a nie czerpać informacji z telewizji czy z gazet bo to często są lewackie media zakłamane. a z Białorusią to trzeba ostrożnie bo to najbardziej przychylny nam naród w europie a może i w świecie. na Białorusi są kultywowane i rekonstruowane wszystkie historyczne zabytki z czasów unij Polsko-Litewskiej a naród Białoruski odwołuje się do tradycji i kultury Rzecz Pospolitej Polskiej i Litewskiej ( Recz Pospolita Obojga Narodów). to trzeba delikatnie i z rozwagą badać czy aby tam nie zaszkodzić narodowi. pamiętając pomoc i demokrację niesioną przez tz zachód na Ukrainie zamiast tego naród Ukraiński nie dostał ani pomocy ani demokracji oligarchia jak była tak jest i w dalszym ciągu okrada Ukraińców. Polska powinna już dawno zadbać o dobre stosunki z Białorusią ale nasze MSZ ( w dalszym ciągu gieremkowszczyzna) leży na wszystkich frontach. trzeba pomagać Białorusinom ale tak aby nie zaszkodzić. a czy ta demokracja to jedyny słuszny ustrój nie wiem widząc kraje tam gdzie "zachód" ją wprowadzał to przyniosło to tylko nieład i tragedie dla tubylczych narodów.
Elektor2020.08.26 9:50
Ta baba to pisowiec. Więc i pomyślunku w głowie tyle co u przeciętnej czerwonej swołoczy.
Jak to wiejska baba tyle wie co zje2020.08.26 9:44
Fotygowa? A nie wtrącaliśta się w wewnętrzne sprawy Białorusi? Nie finansowaliśta "opozycji"? Co ta kumo u Szydłowej słychać?
czekista2020.08.26 9:16
Nie wiem na jakiej podstawie tak sie twierdzi i sie w to wierzy. Totalna opozycja w Polsce tez tak mowi a nawet kieruje sprawy do rozstrzygniecia w sadzie. A sady, jak to sady, kto u wladzy ten ma sady..... prokurature tez. Ja nie wiem czy byly sfalszowane czy nie, jedni mowia ze tak, inni mowia, ze nie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.26 8:54
ło kürwa! ale refleks u tego PiSowskiego przygłupa!
Jenny2020.08.26 8:52
Pierwszy raz ta kobieta,powiedziala cos sensownego.