09.09.18, 18:28Robert Siemaszko, MON.gov.pl

Antoni Macierewicz: ''Musimy przebić blokadę medialną''

"Musimy przebić blokadę medialną, to chamskie trollowanie. Nie mamy innego narzędzia, niż media społecznościowe" - mówił Antoni Macierewicz w trakcie IV Nadzywczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie.

"Nie odbudujemy Polski bez zwycięstwa w wyborach samorządowych. To jest absultnie jasne. Jeśli je wygramy, to później wszystko pójdzie z górki" - stwierdził Macierewicz.

"Liczymy oczywiście na sukcesy naszy kandydatów w miastach, ale mamy świadomość, żę losy tych wyborów zależą od prowincji, od naszego sukcesu w sejmikach. Liczymyna sukcesy takich ludzi, jak Małgosia Wassermann, Patryk Jaki oraz ten wspaniały młody człowiek w Gdańsku, pan Kacper Płażyński. Ale mamy świadomość, że klucz do sukcesu leży na prowincji! Prowincja jest dokładnym przeciwieństwem tego, jak przedstawia ją 'Gazeta Wyborcza'. To na prowincji ludzie posługują się komputerami, operują mediami społecznościowymi. Tam są ludzie medialnie najbardziej dynamiczni i ofensywni" - zauważył wiceprezes PiS.

Były szef Ministerstwa Obrony Narodowej podkreślił również znaczenie nowych mediów w dzisiejszym życiu politycznym.

"To jest chamskie trollowanie, którym zajmują się grupy ludzi, żeby śledzić, jak politycy i dziennikarze niepodległościowi, patriotyczni, się wypowiadają, żeby natychmiast zaatakować i stworzyć negatywne wrażenie" - podsumował Macierewicz.

mor/Gazeta Polska/Fronda.pl