25.01.19, 09:00

Antoni Macierewicz: W Polsce szaleje nienawiść. Co robić?

,,Najwyższy czas, żeby Polacy byli bronieni przed polityczną nienawiścią rozsiewaną wobec tych, którzy Polski bronią. Wobec tych, którzy bronią Kościoła, religii, patriotyzmu i którzy bronią niepodległego państwa polskiego. To nie znaczy, że w tej obronie wolno sięgać po takie same środki. Tak nie jest i tak mam nadzieję nigdy nie było i nigdy nie będzie, ale to znaczy, że w żadnym wypadku nie wolno nam się przed tą nienawiścią – która zalewa w ostatnich dniach media – cofać. Tego robić nam nie wolno'' - mówi Antoni Macierewicz w felietonie ,,Głos Polski'' na antenie Radia Maryja.

Poseł PiS i były minister obrony narodowej wskazywał, że najnowsza fala nienawiści ma zniszczyć poczucie polskiej jedności narodowej. ,,Ma doprowadzić do tak głębokich podziałów, w których wszystko będzie już możliwe. Ta fala jest w sposób świadomy i celowy organizowana i realizowana'' - powiedział.

Macierewicz przypomniał, że niedawno zamordowano ojca trójki dzieci tylko za to, że był na miesięcznicy smoleńskiej i bronił pochodu przed atakami nienawistników. Poseł zwrócił uwagę, że niedawno Katarzyna Lubnauer przyznała w mediach, że pierwszy raz o tym słyszy. ,,Pani poseł, z partii politycznej, z sojusznika Platformy Obywatelskiej, jakby nie wiedziała, że 28 lutego 2018 roku Sejm potępił ten mord specjalna uchwałą. Ona tego nie zauważyła, wyeliminowała to ze swojej świadomości, bo to był mord, który nie zasługuje na uwagę'' - zaznaczył Macierewicz.

Polityk wskazywał, że nienawiść, którą szerzy się w Polsce, datować należy od czasów sowieckiej okupacji.

,,Ta spirala nienawiści zaczęła się wraz z wejściem do polski armii sowieckiej. Ta spirala nienawiści jest spadkiem po okupacji sowieckiej. Żadna partia, żadna polska formacja nie powinna kontynuować tego dziedzictwa. Warto sobie z tego zdawać sprawę, że piętno sowieckie będzie szło z tymi ludźmi, którzy posługując się nienawiścią chcą osiągnąć swoje cele polityczne, doraźne cele polityczne'' - mówił.

bb/RadioMaryja.pl

Komentarze

KO442019.01.25 19:24
"Antoni Macierewicz: W Polsce szaleje nienawiść." Przecież to ojciec tej nienawiści.
KO442019.01.25 15:58
Emigrować!!!! puki Tramp muru nie zbuduje.
lolek kremówka2019.01.25 15:11
Zacytuję waszego miszcza: SPI... DZIADU!
Mateusz Jegliński2019.01.25 15:34
Niedojedzona kremówka Lolka, to co ty tu jeszcze robisz?
KO442019.01.25 16:06
Zadaję to samo pytanie.
nikt2019.01.25 14:51
Jeszcze odnośnie Radia Maryja . Przecież Krzyżacy to był katolicki Zakon Najświętszej Marii Panny , o czym starają się nie mówić , wyciszać . Analogiczna sytuacja . A teraz trwa walka hybrydowa a nie na miecze .
Olej2019.01.25 14:22
Co robić ? Nie reagować w sposób jakiego oczekują. Odpowiedzią powinny być pełne kościoły, widoczna manifestacja swojej wiary i przekonań, wreszcie mobilizacja społeczna w obronie naszej kultury, wartości, wolności i nade wszystko Boga dzięki, któremu odzyskaliśmy tę wolność. Dlaczego w Warszawie nie pojawi się Polska ze wszystkich miast, miasteczek, wsi i nie pokaże siebie, nie wyjdzie z obrazami Matki Boskiej tak jak wtedy gdy prymas Stefan Wyszyński oddał Polskę i Polaków pod władanie Maryi, dlaczego nie ma nas tylu jak wtedy gdy pod komunistycznym jarzmem św. Jan Paweł II, nasz papież jednoczył ludzi przeciw złu i zniewoleniu ? Dlaczego pozwalamy bluźniercom kalać nasze gniazdo, nasz dom, nie podejmując działań administracyjnych i politycznych ? Bezwładność ,,spolegliwej’’ władzy rozzuchwala łobuzów i rozbestwia zło. Prawo jest fikcją dla wybranej ,,elity’’ która pozostaje od 30 lat bezkarna. Kolejne ekipy polityczne u władzy penalizują coraz większe przestrzenie naszego życia, zwiększa się zasięg fiskalizmu państwowego. Paradoksalnie dziedzictwo władzy komunistycznej pozostało w państwowej mocy nad jednostką zamordyzm polityczny zmieniono na administracyjno-fiskalny. Nie mamy państwa obywatelskiego, zamiast niego mamy partiokrację oligarchiczną. Demokracja jest fasadą dla zmieniających się koterii i klik u władzy, w myśl zasady my nie ruszamy was, a wy nas. Nikt nie został ukarany za afery, za nadużycia i złodziejstwo. Smoleńsk nie został rozliczony. Co robić ? Pyta Pan minister Macierewicz ? Uruchomiś sprawność państwa i prawa ! Nie trzeba będzie wtedy wysłuchiwać jazgotu obłudników z ław parlamentu gdzie nie powinni dawno być. Ich miejsce jest za kratami.
Mateusz Jegliński2019.01.25 14:19
antyprawacki bicz 25.1.19 10:31 buhahahahahahaha Jest takie powiedzenie, po czym poznać głupiego, ano po śmiechu jego. Dotyczy to oczywiście całego lewactwa. A bicz, no cóż lewaki są z 500 lat do tyłu w stosunku do prawicy, bo biczowanie u prawicy było modne 500 lat wstecz. To, że antyprawacki bicz nie jest zbyt mądry, to świadczy o tym jego nick. Już pisałem, że lewactwo, to dzieci diabła, czyli Bożego stworzenia, więc nie maja szans z prawakami, chrześcijanami, czyli, jak się mówiło na początku świętymi dziećmi Boga. To prawactwo, to tylko parafraza lewactwa, bo lewaki nic, jak zwykle nie wymyślą, tylko parafrazują. jakoś tak się dziwnie składa, że wszystko co się z lewakami kojarzy ma negatywny wydźwięk. Dla przykładu podam: bolszewicy, czy czerwoni. Lewactwo, to lewy, lewacki, czyli złodziej, który rozdziela nie swoje i udaje dobroczyńcę wypisz wymaluj świecki święty syn milicjanta biegający w czerwonych gaciach. Prawactwo, czyli prawy uczciwy, dzielący się tym co ma. I jakby lewactwo nie wrzeszczało, taka jest prawda, co potwierdza i historia i współczesność. Bo nigdy lewackie państwo, nie doszło do dobrobytu. I to są fakty, które lewactwo z uporem maniaka próbuje zakrzyczeć. Syzyf ponoć do dzisiaj myśli, że ten głaz wtoczy na górę. Oczywiście Maciarewicz nie ma racji, bo chyba zapomniał, jak narodowcy doprowadzili do zabójstwa prezydenta Narutowicza, albo jak się nienawidzili przywódcy powstania styczniowego Langiewicz i Mirosławski, tak, że weterani jednych i drugich zawsze stali w oddzielnych grupach na uroczystościach w wolnej Polsce. Można też wspomnieć o Piastach, jak dla władzy wzajemnie się wyżynali. Tak, że mordy z nienawiści, to można zacząć od Kaina, który zamordował swojego brata Abla. Co robić? Zamiast bełkotu o pojednaniu, co jest nie możliwe, zwyciężyć i tych, którzy się podporządkują, traktować, jak Polaków a tych którzy będą działać na szkodę Polski przykładnie karać. W sprawy osobiste kończące się na słowach się nie mieszać, chyba, że ktoś udowodni, że oczerniając kogoś uzyskał wymierne korzyści. Np, dwóch chciało sprzedać takie samo auto i jeden ze sprzedawców, nałgał, że tego drugiego auto jest kradzione, w ten sposób wyeliminował konkurencję i więcej zarobił.
nikt2019.01.25 13:23
Widzę tu dużo odniesień do Radia Maryja . Nie znam , nigdy nie słuchałam . Od początku jego istnienia nie podobała mi się ta katolicka enklawa w Toruniu , której założycielem nie jest Słowianin . Pierwsze wrażenie w połączeniu z ( miejsce Objawienia Maryjnego . Wyleciała mi w tej chwili z głowy nazwa tej miejscowości ) tym miejscem tworzy podwaliny pod kolejny Watykan w razie katastrofy . Niejako w sercu Polski . A pierwsze wrażenia jak nauczyło mnie życie są raczej prawidłowe . Biorąc pod uwagę niechlubną historię przeszłą i obecną Watykanu raczej nie życzyłabym sobie takiej enklawy na ziemiach Słowian . Mam historyczne doświadczenie z Malborkiem .
Gwizda2019.01.25 13:37
turbosłowiaństwo - to się leczy
michu2019.01.25 19:34
Tego się nie leczy. To próba spalenia tematu. Może komuś na tym zależy?
adam2019.01.25 13:03
Jak to co robić..? Kolejne ekshumacje..! I trzepać kasiorę póki suweren daje 40% poparcia
KO442019.01.25 16:03
Ale tylko we własnej agencji CBOS.
nikt2019.01.25 12:34
Z reguły ten , który nie wie co robić popada w depresję i strzela sobie w łeb . Tak jest w życiu . Piszę to na wszelki wypadek by mnie nie posądzono o nakłanianie do przemocy . Teraz świat oszalał . Cokolwiek powiesz o czymś co ci się nie podoba ,to : albo siejesz nienawiść , albo jesteś rasistą , albo antysemitą , albo Bóg wie czym ( tych określeń jest za dużo . Nie sposób zapamiętać ) . Jak mnie postawią przed sądem to dopiero się dowiem za co . Pewnie za jakąś rozmowę . A obok będzie przechodził morderca czy złodziej który skrzywdził setki czy tysiące ludzi i będzie się ze mnie śmiał .
Vistula2019.01.25 14:00
Pamietaj, ze nadchodzi "weekend", gminny moze byc zamkniety, zaopatrz sie w baterie do wibratora. Bedziesz miala lepszy nastroj.
Paweł 2019.01.25 11:05
małe polaczki lubią robić hate na Macierewicza. polaczki komu służycie bo nie Polsce ? Jeśli się czujecie Rosjanami lub Niemcami to droga jest otwarta nikt was tu nie trzyma. Kiedyś AK-cy musieli uciekać a wy możecie wyjechać i żyć sobie tam : ) oni przecież tam na was czekają : ) Nie bójcie się tej podróży może zatęsknicie za Polską i wrócicie już jako Polacy, którzy będą budować jej dobrobyt. Dobrego dnia i weekendu polaczki : )
KO442019.01.25 19:27
Mówienie prawdy o Antonim, to żaden hate.
michu2019.01.25 19:32
A o kim mówienie prawdy to hate?
anonim2019.01.25 23:47
"małe polaczki lubią robić hate na Macierewicza". Poniał
Edward I2019.01.25 10:21
trzeba wygrać wybory i w pewnym momencie homosovieticusy pękną jak bańka mydlana i rozejrzą się za uczciwą pracą.
Marek2019.01.25 9:55
Pan Macierewicz tradycyjnie mija się z prawdą. 28 lutego sejm nic nie potępiał specjalną uchwałą. Można to sprawdzić, więc na drugi raz lepiej kłamać tak, by trudniej było sprawdzić.
Waldek2019.01.25 12:35
http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/uchwaly/2009_u.htm
TWBEATA2019.01.25 9:44
Widzisz drzazgę w oku bliźniego, ale nie belkę w swoim...
CzteryJaninyApokalipsy2019.01.25 9:36
Bardzo słuszne wystąpienie, w odpowiednim miejscu. Wystarczy posłuchać ludzi mówiących językiem trwamskim podczas telefonicznych łączeń "na żywo" ze studiem RadioMaRyja. Dysząca nienawistność i żądza mordu w głosie chlustają z głośnika zaraz po wydeklamowaniu religijnej formułki wstępnej. Macierewicz, chociaż chyba wariat, to jednak bez pudła wyłapuje, kto sieje zgorszenie nienawistnym tekstem.
michu2019.01.25 10:33
Jeżeli ktoś kogoś nie lubi to może warto zastanowić się z jakiego powodu?
Janusz2019.01.25 10:55
Co za bzdury. Nigdy czegoś takiego nie słyszałem w głosach słuchaczy. Może czasami ktoś się wypowie bardziej ostro ale w granicach normalnej krytyki
Waldek2019.01.25 12:32
Nie wierzę że słuchasz tego radia.
antyprawacki bicz2019.01.25 9:31
buhahahahahahaha
trucker 2019.01.25 14:31
Po lewatywie tak buhahasz biedaczku?