01.03.21, 18:02fot. tvp info/screen

,,Apelujemy do min. Ziobro'' - Czy będzie komisja śledcza ws. śmierci Jolanty Brzeskiej?

Jak informuje PAP, organizacje lokatorskie zwróciły się do ministra Zbigniewa Ziobro o powołanie komisji śledczej, której celem byłoby wyjaśnienie przyczyn śmierci zmarłej tragicznie 10 lat temu Jolanty Brzeskiej. Sprawa ta wiąże się z tzw. dziką reprywatyzacją w Warszawie.

"Apelujemy do ministra (sprawiedliwości Zbigniewa – PAP) Ziobro oraz wszystkich posłów, aby poprali wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, która zbada naciski polityczne, które doprowadziły do obstrukcji śledztwa dotyczącego śmierci Jolanty Brzeskiej" – powiedział Antoni Wiesztort z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

Wiesztrot zaapelował także do ministra Ziobro, aby "zakazał udziału policjantów w nielegalnych eksmisjach", aby nie "bronili czyścicieli kamienic".

Postawiono także żądanie regulacji spraw dotyczących wysokości czynszów.

W tej sprawie wypowiedziała się także posłanka Lewicy, Magdalena Biejat.

Czas rozliczyć tych, którzy ponoszą polityczną odpowiedzialność za brak sprawiedliwości, za brak uznania praw lokatorskich, jako praw podstawowych" – powiedziała Biejat.

Dodała także, że w poniedziałek posłowie lewicy wystąpili z wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. śmierci Brzeskiej.

Jolanta Brzeska wraz z innymi rodzinami powołała Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów, co było spowodowane ciągłym nękaniem lokatorów przez tzw. czyścicieli kamienic. Prowadziła aktywną działalność na rzecz obrony praw lokatorów.

Jej spalone ciało zostało odnalezione w roku 2011 w Parku Kultury w Powsinie. Po tym jak wyszła z domu 1 marca 2011 r. już jej nigdy nie widziano. Jej tożsamość została potwierdzona przez sekcję zwłok.

Jak dotąd nie ustalono sprawców jej śmierci.

W 2016 r. na polecenie prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro śledztwo w sprawie śmierci Brzeskiej zostało podjęte na nowo. Sprawa trafiła do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku” - czytamy na portalu tysol.pl

 

mp/pap/tysol.pl

Komentarze

Na forum, od rana do nocy taki chuj Po 11...2021.03.1 21:33
I jakikolwiek by nie był temat, wiadomość to on w kółko p i e r doli: pedofilia w KK, prezes, PIS, Rydzyk, .... pedofilia w KK, prezes, PIS, rydzyk, ....pedofilia w KK, prezes, PIS, rydzyk, ....pedofilia w KK, prezes, PIS, rydzyk, .... Byłbym zapomniał "smoleńsk"... ale o tym ten c h u j żydowski nigdy nie zapomina!
AAAtomek2021.03.1 22:44
O Jezusie Chrystusie także mówisz, zacytuję ciebie: "c h u j żydowski" ????
Po 11 ...2021.03.1 21:09
Podkomisja smoleńska ma czas i fundusze. Może jej to zlecić?
A Keller-Krawczyk? JA CHCE ! JA CHCE !2021.03.1 20:31
"Japonia mówi kategoryczne „NIE” chińskim testom analnym na Covid-19"
Monika2021.03.1 19:57
Cześć :) Jestem młodą, wyzwoloną Kobietą, która lubi miło spędzać czas :) Jeśli jesteś Mężczyzną z zasadami, który ceni dyskrecję miło mi będzie Ciebie poznać:) Zależy mi, by nasze spotkanie przebiegło w wyjątkowej, wręcz magicznej atmosferze, dlatego kultura osobista jest istotną sprawą:) Zainteresowany? Napisz do mnie tutaj : http://panieonline.pl/monia26
Klara2021.03.1 18:20
gdańska prokuratura ma fantastyczne osiągnięcia, próbkę możliwości pokazała przy okazji amber gold. Minister Ziobro chyba lepiej nie mógł trafić...
Nie szczekaj2021.03.1 19:36
suko pełowska!!!PO to partia rasowych przestepców nie wiem ile trzeba by powoływac komisji sledczych to bezsens!!
Laki2021.03.2 4:25
Syfie pisowski, PiS nie powoła komisji, bo się Pati na to nie zgadza.