07.11.20, 14:23Fot. screenshot - YouTube (Katolicka tvRodzina)

Archidiecezja Wrocławska: Przepraszamy za kard. Gulbinowicza

Stolica Apostolska ukarała kardynała Henryka Gulbinowicza, który od tej pory ma m.in. zakaz uczestnictwa w publicznych celebracjach, nie będzie mógł zostać pochowany w katedrze oraz został zobowiązany do wpłacania pieniędzy na rzecz Fundacji św. Józefa. Wobec ukarania hierarchy stanowisko zajęła archidiecezja wrocławska.

Kary nałożone przez Stolicę Apostolska na kard. Henryka Gulbinowicza dot. „czynów z przeszłości”. Purpurat jest oskarżany o molestowanie, akty homoseksualne oraz współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa:

- „Surowość tych sankcji i surowość tego wyroku pozwala nam z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że potwierdziły się zarzuty stawiane kardynałowi dotyczące zarówno wykroczeń przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu - czyli mówiąc kolokwialnie - chodzi o molestowanie seksualne, jak i współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa” – mówi w rozmowie z „Gazetą Wrocławską” ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji wrocławskiej.

Jak relacjonuje duchowny, sprawa wstrząsnęła abp. Józefem Kupnym. Decyzja Stolicy Apostolskiej pokazuje, że w przeszłości w Kościele wrocławskim były krzywdzone osoby. Dlatego po pierwsze archidiecezja chce te osoby przeprosić. Ks. Kowalski zapewnia, że dopilnowane zostanie wykonanie wszystkich kar, które Watykan nałożył na kard. Gulbinowicza.

kak/gazetawrocławska.pl

Komentarze

Radek2020.11.17 1:43
A kiedy będzie przeproszenie i pokuta dla biskupa Rzymu Franciszka za pachamamę w Watykanie, za nieznajomość teologii katolickiej, za pisanie idiotyzmów typu "Fratelli tuti"?
Alojzy Cedzidło2020.11.8 16:15
Daleki jestem od broniemia kogolkwiek . Przestępwo powinno być ukarane Czas nie powinien wpływać na wyrok. Ten przedruk z gazety nic nie mowi o dowodaxch winy . Archidiecezja przeprasza Piszą i cytują te ewentualne przestępstawa A ja mam niedosyt informacji , Bo to świadczy ,żle i o wyroku i o czynach potrzebnych do jego wydania .. Ale tez świadczy o traktowaniu obywatela . Zwykłego Polaka . Sprawa wredna , My katolicy i coś więcej informacji nam się należy . Pedofilia . Czy pogłaskanie dziecka , któremu matka kazała podać na tacę pieniążka , to pedofilia ? Sprawa współpracy . To jakie miał TW... dokumenty chybasą .No i na koniec to PRZEPROSZENIE Teraz ? Po ilu latach ? Albo się bijcie w piersi za tolerancję , albo się przyznajcie do przestępstwa . Wiadomośc o przestępstwie i nie wycągnięci wniosków to też przestęstwo. Trwa wojna z kościolem i mam prawo wątpić w ten wyrok. Bo mam się domyślać winy.
comic2020.11.8 18:35
Można kojarzyć, dlaczego we wrocławskiem UB-owcy w l. 90-tych swobodnie przewalali kasę Kurii .
york2020.11.8 16:06
Nie wiem ile prawdy jest w tych oskarzeniach wobec chierarchow kosciola duzych i malych ale jesli jest grzech to i jest zbrodnia a to bardzo szkodzi wlasnie nam wiernym podwazajac czystosc moralna .Jezeli oni nadal sie ukrywaja posrod kleru musza natychmiast wystapic i isc do tzw cywila a raczej na pustelnie , by modlitwa odpokutowac swoje ciagoty jednoczesnie prosic pokrzywdzonych o wybaczenie , szkody wynagrodzic,Amen.
pani Ania2020.11.8 10:32
serio? jak ktoś kogoś gwałci, molestuje, to jest to wykroczenie przeciwko 6. przykazaniu, "nie cudzołóż"????
RACZEJ PRZECIWKO 5 NIE ZABIJAJ2020.11.8 15:01
ZGWAŁCONE DZIECKO JEST ZAMORDOWANE NA CAŁE żYCIE. TO ZBRODNIA. KOLORATKOWE SKUR,WYSYNY.
gumowa kaczka2020.11.8 10:25
PDW,może zostanie kapelanem w więzieniu
Sebastian2020.11.8 9:49
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maria O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu.
pytajnik2020.11.8 9:38
„…Stolica Apostolska podjęła decyzje dyscyplinarne: zakaz…, zakaz…, pozbawienie…”? Ale czy podała też jakieś uzasadnienie, np. takie jak wydają sądy powszechne „…uznaje zarzut…, oddala zarzut...”? Czy nie byłoby dla wiernych pouczające dowiedzieć się, jakie czyny są niedopuszczalne mimo zasług ratowania opozycjonistów przed więzieniem i funduszy przed defraudacją, mimo wytargowania pozwoleń na budowę świątyń i wspierania innych ważnych dla regionu dzieł, a wszystko w sytuacji osaczenia przez służby totalitarnej władzy, wykorzystujące niezawinione preferencje, w których nigdzie nie można znaleźć pomocy?
Foster2020.11.8 9:18
To jaka ta kara - pochować go nie będą mogli w Katedrze ?. Nas też tam nie pochowają. W zasadzie to ukarany się nie czuję.
Oko2020.11.8 9:08
Duchowym dzieckiem kardynała Gulbinowicza jest abp. Głódź również bp. Janiak z Kalisza. " Po owocach ich poznacie".
Foster2020.11.8 9:23
Wszyscy wyjątkowo dobrze sytuowani. Czy to przypadek ?
ceramik2020.11.8 7:51
Kościele!!! Po 70 ciu latach się dowiedziałeś? Po 70 ciu latach??? Venitas, venitatum, et omnia venitas. Niech księża się żenią, wtedy żona by mu łeb ukręciła za dzieci
Oko2020.11.8 8:41
Kościół przez 70 lat to ukrywał.
Alisa2020.11.8 3:40
💋 Mo­j­a m­ło­d­a ci­pk­a j­es­t ca­ł­a mo­kr­a! Oc­eń z­dj­ęc­ie - W­W­­W­.­E­­­S­1­7­.­­C­L­U­B
sotb2020.11.8 6:50
A probowałaś papieru toaletowego?
ARCY-ZBRODNIARZ LOLEK KREMUFKA2020.11.8 0:39
PATRON WSZYSTKICH KATO-ZBOLI SIEDZI W PIEKLE, PACZY I WYJE Z UCIECHY. TO JEGO WINA I TYLKO JEGO. WYHODOWAŁ SOBIE WSPANIAŁE PEDOFILSKIE KADRY I CHRONIŁ JE. PODŁY KRYMINALISTA ALE DLA POLSKICH KATOLI BYŁ BOSKI I CZYSTY JAK DZIEWICZA ŁZA.
JS2020.11.7 22:36
Zabrakło im odwagi, żeby poznać prawdę, która wyzwala z grzechu, brudu, oczyszcza, wybiela. Zmowy, układy królowały tam i nadal królują. Aż przyjdzie Pan i wtedy ujrzą Prawdę i przejdą Oczyszczenie 1000 razy cięższe od ziemskiego. Panie Jezu przyjdź !
marian kędzior2020.11.7 22:33
wicie rozumicie,do tego stopnia "rozumicie",że jesteście pewni,że Guulbinowicz biskupem i karddynałem zrobił lech/jarosław kaczyńsk. iwiadomo o kogo chodzi,proszę,pisz oględniej,merytorycznie...dzieki temu nie będziesz wył ze strachu w wiadomej godziie.
Dariusz2020.11.7 21:58
Biedacy.To teraz się dopiero dowiedzieli.
Jan Radziszewski2020.11.8 0:09
a czy żydzie wiesz że twoji żydowscy Rabee również są pedofilami I Sodomitami +++ - Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.) + żyd może gwałcić, oszukiwać, i fałszywie przysięgać , ale to musi robić tak aby jego czyn nie wyszły na jaw , i aby Izrael z tego powodu nie ucierpiał ( Schulchan Aruch Jore Dia)
Kazimierz2020.11.7 21:19
To już nic nie da, za późno. Jak słucham wypowiedzi biskupów to mam wrażenie że oni się boją mówić do ludzi, chyba się wstydzą. Środowisko doskonale wie co się wewnątrz działo i wciąż się dzieje. szkoda
Jan Radziszewski2020.11.8 0:14
powiedz mi oświecony żydzie gdzie jest słynny oskarżyciel KK żyd Sekielski czy nie zdechł 10.10 2020 r tj. i nie nakręcił filmu szkalującego Jana Pawła II zgodnie z wyrokiem Boskim Jezusa Chrystusa tzn - martw się żebyś nie trafił jak On do PIEKŁA? !!!
Jan Radziszewski2020.11.8 8:04
A więc żydłaku napiszę ci jak było, gdy Jezus Chrystus odwiedził garbatonosego Sekielskiego. Gdy przybył do niego, ten judeożyser schował się za szafą. Wtedy Nasz Pan wyjął strap-ona Big Ben i dzwonił jajami po brodzie Sekielskiego. Po dwóch godzinach rimmingu (stymulacja oralna odbytu ofiary) Sekielski postanowił naprostować swe życiowe drogi i obiecał nie robić więcej filmów o księżach pedofilach. A Jezus grasuje po okolicy po dziś dzień
Mejer2020.11.7 20:42
Czyściec czas zacząć kardynale - lepiej tu niż tam :). Jakkolwiek społeczeństwo też skorzysta - mniej kazań tonu "chwalę się" bedzie w eterze. :)
katolicka deratyzacja Polski2020.11.7 20:40
Komunisci zawsze ciesza sie z polskich problemow. Won za Don !
kpt ameryka2020.11.7 20:31
a co z tow Skwortzem inni też powinni podać prawdziwe nazwiska tylko Tarnów i Kraków wolny od świń germańskich
gość2020.11.7 19:45
i co się okazało ? że to zwykli chciwcy kochający luksus oraz seksualni maniacy. co z celibatem? dobrze że chociaż przeżywa te upokorzenie i wstyd!
Foster2020.11.7 19:16
Trzeba było przepraszać i reagować jak miał 40 - 50 lat. Teraz to już szambo się rozlało. Aż trudno uwierzyć, że prze całe dziesięciolecia nikt nic o tym nie słyszał. Co na to zawsze pełen frazesów arcybiskup, który bronił tego z Poznania, co na to ten z Torunia, który bronił arc. Wesołowskiego. A My maluczcy słuchaliśmy Was jak apostołów.
Paul2020.11.7 20:56
To było niemożliwe do wykonania aby wtedy reagować bo był inny papież, niestety.
Foster2020.11.8 9:25
To niby ten z Wadowic coś o tym wiedział ?. Nie wierzę.
Anonim2020.11.7 22:30
Ktoś to krył, tuszował akta UB, ukrywał prawdę, zatem świadomie był w zmowie z przestępcami, i działał na szkodę III RP. Czy to nie IPN, i jego prokuratorzy?
Anonim2020.11.7 19:16
A kiedy przeprosiny od antypolskiego IPN za ukrywanie prawdy?
bubu642020.11.7 18:14
Co za menda:(
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.7 18:01
"jest oskarżany o molestowanie, akty homoseksualne oraz współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa" i ten pyerdolon chüj jeszcze nie siedzi???
Nie rozumiem2020.11.7 17:49
Za czasow PRL, jezeli ksiadz musial postawic kosciol, to kontakt z SB, to byl tylko stopien do pozyskania materialow budowlanych. Druga sprawa to, czy Papiez obecny biskup Rzymu jest dobrze poinformowany o dawnych sprawach bpa Gulbinowicza? To potwarz. Czlowiek dobijajacy do setki jest karany za to co zrobil jako mlody czlowiek. KTO JEST BEZ GRZECHU< NIECH PIERWSZY ZUCI KAMIEN. Ja nigdy nie uwierze w takie bzdury wymyslone przez go...rza. Teraz sobie przypomnial, a pewnie korzystal.
Współpraca z SB2020.11.7 17:57
nie była jedyną winą tego wieprza
kwiiiii kwiiiiiii kwiiiiiiiii2020.11.7 17:48
chrum! chrum! chrum! chrum! chrum! chrum!
A co mnie obchodzi jakaś "stolica apostolska" ?2020.11.7 17:46
Gwałcił? Wykorzystywał? Powinien iść siedzieć dziadyga.
Kiki2020.11.7 17:30
Ciekawe: Artykul warty wielokrotnej powtorki. Tzw. dialog kontrolowany.
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2020.11.7 17:29
a przepraszam czy NIEDOROZWÓJ intelektualno-duchowo-osobowościowy pochodzący z diec katowickiej też będzie , bojący sie własnego cienia EUNUCH konsekrowany, = pan KUPNY, udawał zaskoczonego ze SKWORC to pederasta, tchórz, SBek, bydle które doprowadziło do samobójstw kilku księży, kapuś itp it
Dominiq2020.11.7 17:02
– O możliwości nabycia działek na Oporowie dowiedziałem się od księdza kardynała Henryka Gulbinowicza – zeznaje premier Morawiecki – Moja rodzina od wielu lat dobrze zna księdza kardynała i z tego powodu ja czasami bywam u niego w gościnie. https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24804013,jak-morawiecki-uwlaszczyl-sie-na-gruntach-koscielnych-sledztwo.html
kolejne potwierdzenie2020.11.7 16:52
gej i TW = brak moralności, bardzo źle się stało że po 89r nie było oczyszczenia kościoła, urzędów, sądów, uczelni, polityki, wojska z byłych TW, na Bolu skończywszy, do dzisiaj szkodzą na każdym polu, oni i ich potomkowie
ZERRO2020.11.7 16:40
Gdyby zmarł parę dni wcześniej to byłby pochowali w katedrze. Ma pecha, że tak długo żyje.
Bianka2020.11.7 16:20
Przykre bardzo, nie znałam ks kardynała, ale wygląda na osobę, której chciałoby się zaufać, tym bardziej teraz, jako osoba starsza...smutne wiadomości...dla mnie to jednak jest ogromna porażka KK w Polsce, że księża sami nie mają wewnętrznego poczucia przyznania się do winy, zadośćuczynienia, rezygnacji z pełnionych funkcji...choć mam wiarę, to ogromny niesmak pozostaje...i brak zaufania do hierarchów...
Wygląda jak Napoleon2020.11.7 16:27
z "Folwarku zwierzęcego".
Anonim2020.11.7 18:54
Bo te klechy, to bardzo dobrzy aktorzy !!!!!!!!!!
Anonim2020.11.7 18:56
Przepraszam, zapomniałem o super aktorze JPII !!!!!!!!!
Klara2020.11.7 15:58
Czasem jest tak diecezjo wrocławska, że na przeprosiny jest za późno, nie mówiąc o innych działaniach
Kama2020.11.7 15:49
Dolnośląska Platforma nabrała wody w usta. Ani słowa o geju Gulbinowiczu . Prezydent Wrocławia przyjaciel Gulbinowicza milczy jak zaklęty !
Ben2020.11.7 15:46
To by tłumaczyło dlaczego abp. Jędraszewski z taką zaciekłością atakuje osoby LGBT. W ten sposób chce odwrócić uwagę od sodomitów i pedofilów kościelnych.
Klara2020.11.7 16:01
ot analityczny umysł - zdiagnozował.
Jan Radziszewski2020.11.8 0:05
a powiedz mi czym są żydowscy tj świeccy sodomici LGBT może także nie Sodomitami -? oskarżający Sodomito i bezbożniku który także w PIELE BUDIET
matka2020.11.7 15:45
Archidiecezja przeprasza? a za co? Cisza ze strony prezydenta Wrocławia i PO , oraz Wyborczej dowodzi, że Gulbinowicz sprzyjał opozycji !!! I śmiech na sali ...
Maciej Płatov2020.11.7 15:41
DOPÓKI w Kościele Katolickim Będzie CELIBAT ,takie ZBOCZENIA,będą na porządku bytu Kościelnego.Ale Zniesienie CELIBATU ,to Mniej KASY w WATYKANIE.
Yulka2020.11.7 15:46
A co ma wspólnego Gulbinowicz gej popierany przez prezydenta Wrocławia z celibatem " he ...
Maciej Płatov2020.11.7 17:05
@Yulka--DUŻO> bo gdyby miał przed oczyma WAGINĘ ,a nie Męską SRAIDĘ.To niewiadomo Co By Wybrał.Bucha,cha,ha.
Surowość tych sankcji2020.11.7 15:23
To ma być jakiś dowcip? Że zabrali mu złotą trumnę i waciki? A wpłata na rzecz kościelnej fundacji to takie przełożenie kościelnych pieniędzy z kieszeni spodni do kieszeni kamizelki. Kpina, pycha i pogarda dla ofiar.
Jak dotąd2020.11.7 15:21
Kościół uchylał się od zbiorowej odpowiedzialności a tu nagle taka zmiana. Czy odszkodowania też chcą płacić za byłego kardynała? A czy sam winny nie powinien przepraszać? Co się tak wyrywają, no chyba, że się też uważają za winnych.
Decyzja Stolicy Apostolskiej pokazuje2020.11.7 15:21
A bez tej decyzji nikt nie widział, że w Kościele wrocławskim były krzywdzone osoby? Biedny wstrząśnięty Kupny tego nie wiedział? Pieprzeni hipokryci i kłamcy.
Ciekawa mowa pana rzecznika2020.11.7 15:17
Mówiąc kolokwialnie - molestowanie seksualne. A mówiąc po kościelnemu? Takie żarty?
AAAtomek2020.11.7 15:14
Gulbinowicz jest święty i niewinny, ma krzyż na piersiach. Atak na niego to atak na święty kościół katolicki. Gdzie jest straż narodowa?????????? Powinni go chronić!
leszczyna2020.11.7 20:28
Jednym słowem, człowiek LGBT. Właśnie przed takimi trzeba bronić Kościoła i nie tylko.
KleroMordaTypuSemkaWyruchanyPrzezDziwisza2020.11.7 15:05
Jak z taką mordą nadętą łojem można myśleć o kobiecie, nawet niewidomej? Trzeba brać się za ministrantów i kleryków.
Archidiecezja Wrocławska:2020.11.7 14:59
Przepraszamy za kard. Gulbinowicza Stolica Apostolska ukarała kardynała Henryka Gulbinowicza, który od tej pory ma m.in. zakaz uczestnictwa w publicznych celebracjach, nie będzie mógł zostać pochowany w katedrze oraz został zobowiązany do wpłacania pieniędzy na rzecz Fundacji św. Józefa. Wobec ukarania hierarchy stanowisko zajęła archidiecezja wrocławska. Kary nałożone przez Stolicę Apostolska na kard. Henryka Gulbinowicza dot. „czynów z przeszłości”. Purpurat jest oskarżany o molestowanie, akty homoseksualne oraz współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa: - „Surowość tych sankcji i surowość tego wyroku pozwala nam z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że potwierdziły się zarzuty stawiane kardynałowi dotyczące zarówno wykroczeń przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu - czyli mówiąc kolokwialnie - chodzi o molestowanie seksualne, jak i współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa” – mówi w rozmowie z „Gazetą Wrocławską” ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji wrocławskiej. Jak relacjonuje duchowny, sprawa wstrząsnęła abp. Józefem Kupnym. Decyzja Stolicy Apostolskiej pokazuje, że w przeszłości w Kościele wrocławskim były krzywdzone osoby. Dlatego po pierwsze archidiecezja chce te osoby przeprosić. Ks. Kowalski zapewnia, że dopilnowane zostanie wykonanie wszystkich kar, które Watykan nałożył na kard. Gulbinowicza.
Archidiecezja Wrocławska:2020.11.7 14:59
Przepraszamy za kard. Gulbinowicza Stolica Apostolska ukarała kardynała Henryka Gulbinowicza, który od tej pory ma m.in. zakaz uczestnictwa w publicznych celebracjach, nie będzie mógł zostać pochowany w katedrze oraz został zobowiązany do wpłacania pieniędzy na rzecz Fundacji św. Józefa. Wobec ukarania hierarchy stanowisko zajęła archidiecezja wrocławska. Kary nałożone przez Stolicę Apostolska na kard. Henryka Gulbinowicza dot. „czynów z przeszłości”. Purpurat jest oskarżany o molestowanie, akty homoseksualne oraz współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa: - „Surowość tych sankcji i surowość tego wyroku pozwala nam z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że potwierdziły się zarzuty stawiane kardynałowi dotyczące zarówno wykroczeń przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu - czyli mówiąc kolokwialnie - chodzi o molestowanie seksualne, jak i współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa” – mówi w rozmowie z „Gazetą Wrocławską” ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji wrocławskiej. Jak relacjonuje duchowny, sprawa wstrząsnęła abp. Józefem Kupnym. Decyzja Stolicy Apostolskiej pokazuje, że w przeszłości w Kościele wrocławskim były krzywdzone osoby. Dlatego po pierwsze archidiecezja chce te osoby przeprosić. Ks. Kowalski zapewnia, że dopilnowane zostanie wykonanie wszystkich kar, które Watykan nałożył na kard. Gulbinowicza.
Precz z czarno-purpurową zarazą!2020.11.7 14:57
Zboczeniec na zboczeńcu i zboczeńcem pogania. Sodoma i Gomora. Ohyda spustoszenia.
Archidiecezja Wrocławska:2020.11.7 14:50
Przepraszamy za kard. Gulbinowicza Stolica Apostolska ukarała kardynała Henryka Gulbinowicza, który od tej pory ma m.in. zakaz uczestnictwa w publicznych celebracjach, nie będzie mógł zostać pochowany w katedrze oraz został zobowiązany do wpłacania pieniędzy na rzecz Fundacji św. Józefa. Wobec ukarania hierarchy stanowisko zajęła archidiecezja wrocławska. Kary nałożone przez Stolicę Apostolska na kard. Henryka Gulbinowicza dot. „czynów z przeszłości”. Purpurat jest oskarżany o molestowanie, akty homoseksualne oraz współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa: - „Surowość tych sankcji i surowość tego wyroku pozwala nam z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że potwierdziły się zarzuty stawiane kardynałowi dotyczące zarówno wykroczeń przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu - czyli mówiąc kolokwialnie - chodzi o molestowanie seksualne, jak i współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa” – mówi w rozmowie z „Gazetą Wrocławską” ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji wrocławskiej. Jak relacjonuje duchowny, sprawa wstrząsnęła abp. Józefem Kupnym. Decyzja Stolicy Apostolskiej pokazuje, że w przeszłości w Kościele wrocławskim były krzywdzone osoby. Dlatego po pierwsze archidiecezja chce te osoby przeprosić. Ks. Kowalski zapewnia, że dopilnowane zostanie wykonanie wszystkich kar, które Watykan nałożył na kard. Gulbinowicza.
Archidiecezja Wrocławska:2020.11.7 14:50
Przepraszamy za kard. Gulbinowicza Stolica Apostolska ukarała kardynała Henryka Gulbinowicza, który od tej pory ma m.in. zakaz uczestnictwa w publicznych celebracjach, nie będzie mógł zostać pochowany w katedrze oraz został zobowiązany do wpłacania pieniędzy na rzecz Fundacji św. Józefa. Wobec ukarania hierarchy stanowisko zajęła archidiecezja wrocławska. Kary nałożone przez Stolicę Apostolska na kard. Henryka Gulbinowicza dot. „czynów z przeszłości”. Purpurat jest oskarżany o molestowanie, akty homoseksualne oraz współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa: - „Surowość tych sankcji i surowość tego wyroku pozwala nam z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że potwierdziły się zarzuty stawiane kardynałowi dotyczące zarówno wykroczeń przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu - czyli mówiąc kolokwialnie - chodzi o molestowanie seksualne, jak i współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa” – mówi w rozmowie z „Gazetą Wrocławską” ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji wrocławskiej. Jak relacjonuje duchowny, sprawa wstrząsnęła abp. Józefem Kupnym. Decyzja Stolicy Apostolskiej pokazuje, że w przeszłości w Kościele wrocławskim były krzywdzone osoby. Dlatego po pierwsze archidiecezja chce te osoby przeprosić. Ks. Kowalski zapewnia, że dopilnowane zostanie wykonanie wszystkich kar, które Watykan nałożył na kard. Gulbinowicza.
Gulbinowicz Santo Subito2020.11.7 14:49
Temu zboczonemu dziadowi powinni zabrać ten śmieszny czerwony berecik! A Bóg patrzy podobno z nieba na tę polską stajnię augiasza i nic nie może zrobić chociaż jest opiekunem tego kościelnego syfu .
hhgg2020.11.7 15:15
skończyła mu się szarańcza to zesłał na Polskę Kościół i Pis
Anonim2020.11.7 19:03
Nie jest opiekunem, tylko pracodawcą.
Księża WYPIERDALAĆ z Polski!2020.11.7 14:44
W dudzie mamy wasze obłudne przeprosiny!
Jan Radziszewski2020.11.7 23:58
ty duraku i żydzie leć do Izraela budować Trzecią świątynię dla żyda nev Mesjasza tj Antychrysta mówiąc wprost
Win z religia2020.11.7 14:41
Kolejny katolicki pedofil - nic nowego. Kler katolickim przyzwyczaił nas do pedofilii w kościele katolickim.
STAN2020.11.7 14:37
Kto doprowadził Ks. Kardynała tak wysoko. Kogo Ks. Kardynał prowadził wysoko?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.7 14:37
rzygać się chce patrząc na tego spasionego jak świnia, pyerdolonego zboczeńca! ale takie właśnie są PiSowskie elyty...: pedofile, złodzieje, szumowiny, ubecy, komuchy, stare, zjełczałe baby, agentura sowiecka i na czele tego wszystkiego zaszczany żoliborski dziad i nadpapież rydzyk!
Anonim2020.11.7 14:32
ZERWAĆ KONKORDAT!!!
Katolicka deratyzacja Polski2020.11.7 20:38
Komunisci won za Don z katolickiej Polski !
Jarek2020.11.7 14:32
Jak czytam, lub słyszę wypowiedzi hierarchów polskiego KK kiedy insynuują, że nic nie wiedzieli, to szlag trafia. Róbcie tak dalej, tylko wy i echo będzie w katedrach i kościołach. Pluje się w twarz, a oni mówią że deszcz pada. Skworc, Jędraszewski, wdowa po Lolku Dziwisz, Głódź, Paetz, i wielu innych - myślę, że za rok lub dwa Watykan ukaże i tych