05.02.14, 10:31Fot. Piotr Drabik/Wikipedia

Artur Balazs wraca do polityki. Będzie wspierał Gowina

Jak informuje "Rzeczpospolita" Stronnictwo Konserwatywno-Liberalne oficjalnie zostało wchłonięte do Polski Razem. Tym samym Jarosław Gowin nabył kolejną prawicową partyjkę. Były szef SKL Artur Balazs oficjalnie nie wstąpił w szeregi Polski Razem, ale będzie wspierał Gowina.

Artur Balazs mówi "Rz": "Jestem gotów wesprzeć inicjatywę polityczną, która stworzy alternatywę dla układu PiS i PO. Do polityki trzeba wpuścić trochę tlenu, by obywatele mieli możliwość prawdziwego wyboru, a nie byli skazani na partie, które podtrzymują swój konflikt po to, by utrzymać monopol na scenie politycznej. Potrzebna jest po prawej stronie od centrum nowa partia, która umożliwi 
w polityce wymianę pokoleniową".

Szef Polski Razem Jarosław Gowin nie kryje zadowolenia z poparcia Balazsa. – To dla mnie ważne, bo uchodzi on za wytrawnego polityka. Fakt, że dostrzega szansę w Polsce Razem, to kolejny sygnał, że nasza inicjatywa jest dobrym projektem – mówi „Rz".

Wsparcie od byłego ministra rolnictwa Artura Balazsa dla działań Gowina to polityczny plus. Tym samym Polska Razem jawi się opinii publicznej jako byt polityczny o pluralistycznym obliczu. Samo wzmosnienie partii Gowina SKLem to jasny sygnał dla Polaków: dla każdego jest miejsce w naszych szeregach. "To ważne środowisko, związani z nim kiedyś byli tacy politycy jak Bronisław Komorowski czy Jan Rokita – mówi Gowin. – Dziś stronnictwo to setki działaczy zajmujących się sprawami rolnictwa i problematyką gospodarczą. Wielu z nich ma pozycję w swoich środowiskach, są aktywni w licznych samorządach".

– To prawda, rozwiązujemy struktury SKL i wstępujemy do Polski Razem – potwierdza informacje „Rz" Marek Zagórski, prezes SKL.

Ciekawe czy Polska Razem będzie realnym zagrożeniem dla PiS w roku wyborów parlamentarnych?

mod/Rzeczpospolita

Komentarze

anonim2014.02.5 10:48
Chciałbym przestrzec przed Jarosławem Gowinem z racji jego zapędów do udostępnienia do sprzedaży środków aborcyjnych aktualnie w Polsce zabronionych. Pigułki wczesnoporonne, przerywające ciąże są u nas zabronione a ich użycie jest przestępstwem! Jaroslaw_Gowin: Jestem za klauzulą sumienia dla aptekarzy, aby mogli odmawiać sprzedaży środków wczesnoporonnych. Zobacz więcej na: http://www.wykop.pl/link/1602301/jaroslaw-gowin-zapytaj-mnie
anonim2014.02.5 11:22
morula - wez naucz sie czytac - gdzie tam pisze ze gowin jest za udostepnianiem takich srodkow? lestes lemingiem, czy slaborekim tuska?
anonim2014.02.5 12:05
@zyga123: Skąd tyle agresji w Twoich słowach? Przeczytaj uważnie jeszcze raz to co powiedział pan Gowin i zakwestionuj proste wnioski jakie z nich płyną. - w aptekach będą dostępne środki aborcyjne/wczesnoporonne czyli analogi RU-486 bo innych nie ma - ich dostępność będzie zależeć od sumienia aptekarza proszę wskaż, który z wymienionych punktów jest nieprawdziwy. Dziękuję i pozdrawiam:)
anonim2014.02.5 12:31
@Morula i gdzie ten gowin ma zapedy do sprzedazy takich srodkow? wishful thinking, wiesz co to? :D
anonim2014.02.5 12:43
@zyga123: Proszę, odnieś się w końcu do wypowiedzi Gowina zamiast na siłę amerykanizować banalne stwierdzenia, próbując im dodać powagi:) To może działało kiedyś kiedy polska po upadku komuny się kompromitowała swoją nieodwzajemnioną miłością do wujka sama i dawno przestało być modne, co więcej od jakiegoś czasu zaczęło być żałosne:)
anonim2014.02.5 12:48
@morula gowin POWIEDZIAL: "Jestem za klauzulą sumienia dla aptekarzy, aby mogli odmawiać sprzedaży środków wczesnoporonnych." GDZIE TAM SA ZAPEDY DO SPRZEDAZY ? :D
anonim2014.02.5 13:33
Gowin szuka znanych twarzy do swojej partii.Potrzebna jest jakaś partia dla tych co nie maja na scenie politycznej na kogo głosować.Dobrze żeby ten polityk odciął się wyraźnie od PO. Ponieważ ludzie pamiętają że były już takie manewry w sejmie gdzie Płażyński odciął się od Unii Wolności stworzył PO .Gowin żeby być wiarygodny musi to uczynić.Inaczej ma marne szanse na sukces.A mógłby dostać kredyt zaufania od tych wyborców co nie maja swoich wielbicieli w obecnym sejmie.
anonim2014.02.5 19:45
@zyga123: Żeby je móc sprzedawać, a farmaceuci mogli odmawiać to najpierw trzeba je dopuścić do sprzedaży. Koń by zrozumiał a Ty nie możesz:)
anonim2014.02.6 16:32
No cóż szkoda, że Gowin "szumowiny" gromadzi. Wielki powrót do PiS? Balazs: Kaczyński musi być przywódcą szerokiego obozu prawicy "Jarosław Kaczyński nie ma wyjścia - musi zrobić absolutnie wszystko, by sprawę rozstrzygnąć w wyborach. Ruch jest jeden: otwarcie się na tych, którzy odeszli. Trzeba zapomnieć o urazach i pretensjach. Środowiska PJN i Przemysława Wiplera to dobry kierunek, na tych ludzi PiS powinno się otworzyć. Kaczyński musi być przywódcą szerokiego obozu prawicy" - mówi w rozmowie z tygodnikiem "wSieci" Artur Balazs. Artur Balazs Artur Balazs Foto: Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta Były minister rolnictwa zaznacza jednak, że mimo dobrych wyników sondaży, Prawo i Sprawiedliwość nie jest obecnie w łatwej sytuacji. "Nie ma wielu chętnych do koalicji z jego prezesem. Jednak do wyborów jeszcze trochę czasu zostało, różne rzeczy mogą się dziać" - mówi. Polityk przekonuje, że prezes Kaczyński powienien teraz otworzyć się na środowiska, które przed laty tworzyły m.in. AWS. Wśród polityków, którzy powinni wkrótce pojawić się w obozie PiS, widzi on także Jarosława Gowina. Balazs ocenia, że jego czas w Platformie Obywatelskiej właśnie dobiega końca. - Także jemu PiS powinno złożyć poważną ofertę. Kaczyński musi być przywódcą szerokiego obozu prawicy - dodaje. Inaczej natomiast, zdaniem byłego posła, wygląda sytuacja ze Zbigniewem Ziobrą i jego ugrupowaniem. Były minister jest zdania, że Solidarna Polska próbuje budować swoją pozycję na scenie politycznej na krytyce PiS, a nie Platformy. - Z tego Jarosław Kaczyński musi wyciągnąć wnioski - przestrzega. - Projekt polityczny pod nazwą Platforma Obywatelska wyczerpał się. Dobiegł końca. Jeszcze rok temu bym tego nie powiedział. Platforma szła do wyborów z hasłem niesłychanie wyśrubowanych standardów. A tymczasem poziom zawłaszczania państwa i demolki zasad sięgnął dna - ocenia w rozmowie z braćmi Karnowskimi politykę partii Donalda Tuska. Balazs jest przekonany, że kluczowe dla przyszłości polskiej sceny politycznej będą zaplanowane na przyszły rok wybory samorządowe oraz do Parlamentu Europejskiego. Były polityk AWS prognozuje, że sondaże będą wtedy pokazywały, iż PO całkowicie straciła społeczny mandat do rządzenia. - Platforma będzie groźna, zwłaszcza gdy realnie poczuje bliskość utraty władzy. Zrobi wszystko, by do tego nie dopuścić. Dziś ta ekipa ma zapewnioną bezkarność. Można spodziewać się różnych rzeczy. Czeka nas niezwykle brutalna kampania wyborcza. To będzie trudny okres dla Polski. Ważne, by Jarosław Kaczyński nie dał się sprowokować - ostrzega.