06.12.13, 15:54fot. Wikipedia

Poseł PiS Artur Górski dla Fronda.pl o projekcie dot. uzgadniania płci: Sejm w ogóle nie powinien się nim zajmować!

Ustawa drastycznie zmienia definicję płci, wprowadzając nowe pojęcie tożsamości płciowej, o której będzie determinowało odczuwanie własnej płciowości w sensie psychologicznym. To znaczy, że determinantem w podejmowaniu decyzji przy samookreśleniu tożsamości płci będzie brak akceptacji przez osobę dla własnej tożsamości biologicznej, czyli mający swoje źródło w zaburzeniach psychologicznych. Zatem zaburzenie staje się normą w sensie prawnym i medycznym.
 
Niedopuszczalna jest propozycja zawarta w projekcie ustawy, która umożliwia wyrażenie zgody na nieodwracalne zmiany medyczne w sensie biologicznym u osób, które skończyły 13. rok życia. Pamiętajmy, że osoby w tak młodym wieku nie tylko mają ograniczoną zdolność do czynności prawnych, a zatem nie mogą podejmować tak ważnych życiowych decyzji z całkowitym pominięciem rodziców, ale przede wszystkim nie są dojrzałe psychicznie do świadomego decydowania o zmianie płci. A zatem wnioskodawcy projektu chcą zrobić tym dzieciom wielką, nieodwracalną krzywdę.
 
Opinie takich instytucji jak np. Sąd Najwyższy, Prokurator Generalny, Krajowa Rada Sądownictwa, Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa są miażdżące dla tego projektu, z powodu rażących błędów prawnych, przede wszystkim wskazując na jego ewidentną niekonstytucyjność. Ponieważ projekt ma charakter ideologiczny, zaś jego wnioskodawcy nie liczą się z kwestiami prawnymi, a jedynie chcą osiągnąć efekt medialny, nie dziwi, że forsują na na siłę, za wszelką cenę. Dziwi natomiast, że posłowie z PO widzą jedynie potrzebę doprecyzowania zapisów i uwzględnienia w ustawie "złożoności problemu", a nie dostrzegają faktu, że narusza Konstytucję RP, w tym narusza prawa dzieci do ochrony ich bezpieczeństwa, ale jest też niezwykle kontrowersyjny kulturowo i etycznie. 
 
Not. MBW

 

Komentarze

anonim2013.12.6 16:01
Projekt powinien byc w smietniku. Projekt skazuje dzieci na bezplciowosc do np 13-18 roku zycia. To takie lasowanie mozgu od urodzenia. No ale Grodzki dalej bedzie myslec ze jest "normalny"....
anonim2013.12.6 16:24
Niedługo szpitale psychiatryczne będzie można zamknąć bo wszystko co nienormalne stanie się "normalne" a przez to będziemy żyć w jednym wielkim psychiatryku, tylko nikt nie będzie nikogo leczył, bo po co, jeśli wszystko jest "normalne".
anonim2013.12.6 16:43
Grodzka jako wzorzec normalności? Co wy jecie albo pijecie, że tak wam odwala? Zmieńcie dietę czym prędzej bo za chwilę może być po ptakach.
anonim2013.12.6 16:53
Jakie na tym portalu wszystko jest proste: aborcja - zło, invitro -zło, gender - zło, zmiana płci - zło. system zero jedynkowy. Tylko do rzeczywistości troche nie pasuje.
anonim2013.12.6 16:59
A co ma ustawa o uzgodnienie płci do zanieczyszczonego środowiska?? Pan Bryś z pewnością nie jest wege, bo to takie antykatolickie;) Ja nie zauważyłam żeby na frondzie ktoś się troszczył o środowisko, raczej zagląda się tu ludziom między nogi
anonim2013.12.6 18:06
Panie Stefanie, takich dzieci rodzi się między 50 a 100 rocznie.Prawda- niewiele. Tyle tylko że dla nich i dla najbliższych to jest cały kosmos.Omawiana ustawa nie przynosi żadnych skutków finansowych.Pozwala wpisać w dokumenty trzecią płeć i zakazuje ingerencji skalpelem do 13 roku życia dziecka. Wystarczy trochę empatii,trochę miłości......i nie będzie problemu.
anonim2013.12.6 19:08
Jeżeli genderowe farmazony ma obowiązkowo przyjąć cały świat, to ta ustawa nie jest do niczego potrzebna, bo w niedalekiej przyszłości i tak nie będzie wiadomo kto jest kobietą, a kto mężczyzną.
anonim2013.12.7 1:39
I tak to na bzdurach Sejm spędza czas do coraz bliższych wyborów. A kraj tonie w długach .Danse Macabre http://elultimomonodelplanetadelosimios.wordpress.com/2012/09/28/danse-macabre-henri-cazalis/