23.01.20, 12:10

ARTYKUŁ SPONSOROWANY Ubezpieczenie dla młodych kierowców – czy musi być drogie?

Ubezpieczenie dla młodych kierowców – czy musi być drogie?

Średni koszt ubezpieczenia komunikacyjnego OC wynosi 686 zł. Nie dotyczy on jednak młodych kierowców, którzy muszą płacić znacznie więcej. To cena, jaką muszą ponieść za brak doświadczenia. Czy to oznacza, że tanie ubezpieczenie w ich przypadku nie istnieje?

Statystyki są nieubłagane – to młodzi kierowcy są najczęściej sprawcami zdarzeń drogowych. Towarzystwa ubezpieczeniowe wiedzą o tym doskonale, dlatego przy szacowaniu składki uwzględniają wiek oraz doświadczenie w prowadzeniu pojazdów. Efekt? OC dla młodych kierowców jest nawet kilkakrotnie droższe w porównaniu ze składką opłacaną przez osoby doświadczone w średnim wieku. Istnieją jednak skuteczne sposoby, które pozwalają na obniżenie wysokości składki.

Jak obniżyć koszt polisy OC?

Jak pokazują statystyki, młodzi kierowcy w wieku 18-25 lat muszą płacić średnio 1360 zł za ubezpieczenie OC. Wysokość składki można obniżyć poprzez ustanowienie współwłasności pojazdu z osobą, która:

  • ma maksymalne zniżki na OC,

  • jest rodzicem i przewozi w samochodzie dzieci.

Ponadto w celu obniżenia wysokości składki na obowiązkowe ubezpieczenie, można pomyśleć o zakupie mniejszego pojazdu z małą pojemnością silnika. Jest to bowiem kolejny parametr, na podstawie którego szacowane jest ryzyko ubezpieczeniowe i wyliczana składka.

Warto także pomyśleć o wykupieniu polisy w tym towarzystwie ubezpieczeniowym, który nie nakłada zbyt wysokich stawek na młodych kierowców. Grono ubezpieczycieli nie jest duże, jednak można znaleźć kilka firm patrzących na takie osoby bardziej przychylnym wzrokiem.

Jak wybrać tanie ubezpieczenie OC?

Wybór obowiązkowej polisy nie może być przypadkowy. Jeśli podejmiesz pochopną decyzję, możesz zapłacić nawet do 50% więcej. Dlatego warto porównać ubezpieczenia auta na Rankomat.pl – jest to proste i szybkie. Wystarczy bowiem wypełnić krótki formularz, odpowiadając na pytania dotyczące ubezpieczającego oraz ubezpieczanego pojazdu. W kilka chwil otrzymasz informację zwrotną na temat wysokości składek proponowanych przez konkretne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Pamiętaj! W przypadku OC możesz kierować się wyłącznie ceną, ponieważ zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są identyczne dla każdego ubezpieczyciela. Nie ma zatem sensu przepłacać, skoro można liczyć na pełne zabezpieczenie interesów w razie nieoczekiwanego zdarzenia losowego na drodze.

Miej świadomość, że wysoką składkę na obowiązkowe ubezpieczenie OC możesz rozłożyć na raty – albo półroczne, albo kwartalne. Rzadkością są natomiast raty miesięczne, a to one stanowiłyby najmniejsze obciążenie domowych finansów.

 

Komentarze

Michał2020.01.24 8:51
Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app