15.11.19, 08:45

Atak diabła. W Irlandii w biały dzień sprofanowano kaplicę

Coraz powszechniejsze są doniesienia o profanacji katolickich kościołów, kaplic i cmentarzy w Europie i na świecie. Tym razem do kolejnego takiego aktu wandalizmu doszło w Irlandii w nadmorskim Malahide koło Dublina, gdzie w biały dzień sprofanowano kaplicę karmelitańskiego klasztoru Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza.

Sprawcy weszli do kaplicy sióstr karmelitanek tuż po godzinie 13.00 w poniedziałek. Zniszczyli kaplicę mażąc po ścianach graffiti, które według jednego z parafian miały prawdopodobnie charakter rasistowski. Chuligani wykrzykiwali też obelgi pod adresem w większości starszych już sióstr zakonnych. O zdarzeniu ze smutkiem poinformował na porannej Mszy św. ks. Jimmy McPartland.

W rezultacie ataku kaplica, która zawsze jest otwarta dla chcących się w niej pomodlić, będzie zamknięta i dostępna dla publiczności jedynie w czasie porannego nabożeństwa. Ci, którzy będą chcieli do niej wejść, muszą poprosić o udostępnienie klucza.

Sprawę skomentował polityk, przedstawiciel lokalnej społeczności w parlamencie irlandzkim, Darragh O’Brien, który powiedział: „Niestety przyzwyczailiśmy się do kradzieży i włamań na tym terenie, ale tego typu zbezczeszczenie klasztoru – profanacja budynku religijnego – jest rzeczą szokującą”. O’Brien podsumował: „Każdy wandalizm jest zły, ale wobec grupy starszych zakonnic jest haniebny”.

To nie pierwsza taka profanacja w Irlandii. Wcześniej w tym roku doszło do zbezczeszczenia kościoła Najświętszego Serca w Ballycare w Irlandii Północnej. 21 kwietnia w Niedzielę Wielkanocną mężczyzna ochlapał ściany kościoła białą farbą. Z kolei 25 lutego tego roku włamano się do krypty kościoła pw. Św. Michana przy ul. Church Street w Dublinie, który należy obecnie do Kościoła Irlandii. W krypcie zniszczono kilka zmumifikowanych szczątków ludzkich i skradziono głowę krzyżowca sprzed 800 lat. W marcu tego roku irlandzka Garda, czyli policja, złapała sprawcę i odzyskała głowę krzyżowca.

jjf/catholicnewsagency.com, irishcatholic.com

Komentarze

Antek z Czerniakowa2020.03.16 16:31
No i właśnie dlatego wirus ten powinien bezlitośnie wydusić takie ludzkie śmiecie...
Piotr2019.11.17 16:29
Tam nad tytułem, to portret pamięciowy sprawcy?
Cenisz dobre dziennikarstwo?2019.11.15 18:13
W nagłówku piszecie że atak Diabła, a w treści, że chuligani. Przecież to się tzw.kupy nie trzyma.
Malleus maleficarum2020.07.13 23:54
Hmm.... a może właśnie się trzyma? Pan tego świata łatwiej i efektywniej działa przez swe wierne sługi, niż gdy objawia się osobiście.
``2019.11.15 17:17
poczytajcie sobie o Trzech Dniach Ciemności.... na wszelki wypadek radzę często do spowiedzi chodzić
Nauka głupcze2019.11.15 18:50
Tak, tak doktorku. Nadleci Superman z planety Melmac i gdzieś pomiędzy Słońcem a Ziemią rozłoży zasłonkę o wielkości akurat takiej by dla ziemskiego obserwatora przykryć tarczę słoneczną. Na mniej więcej siedemdziesiąt dwie ziemskie godziny. Ew. marsjańskie.
wicek2019.11.15 17:00
Tak to jest gdy ludzie dla pieniędzy zostawiają Boga
trzeźwo myślący2019.11.15 15:46
Kim byli ludzie profanujący? Dlaczego brak informacji? Policja zatrzymała, czy nie? Siostry powinny czuwać w kaplicy, a nie zostawiać otwartą dla wszystkich. Najbardziej katolickie kraje: Francja padła, Irlandia pada na kolana przed złem. Zostały Włochy i Polska, która również coraz bardziej odczuwa ataki szaleńców spod znaku Lucyfera. Musimy usilniej się modlić na Różańcu i chronić nasze kościoły i księży, jeśli rząd nie będzie miał na tyle dobrej woli, by zapewnić nam bezpieczeństwo. Polska nie padnie, ale całe zło wyniesie się, chociaż zginie wielu bez ratunku, bo wciąż będą tkwić w złym.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.16 12:49
Na szczęście Włochy i Hiszpania olały katolstwo. Ameryka Południowa też (co wymusiło na Franciszku tak znienawidzony przez katoli w Polsce remont). Jedynie w Polsce ten katolicyzm, w najgorszej, antyludzkiej betonowej wersji, się trzyma niczym zaschnięte gówno na podeszwie.
Monika2019.11.16 17:58
Twoje komentarze to ataki diabła na które musimy być przygotowani, ponieważ Nasz naród ma szczególne zadanie. Pan Jezus do św. siostry Faustyny: ,,Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje.,, (Dz. 1732) Diabeł atakuje Nas jak szalony ale my mamy najpotężniejszą broń na świecie : RÓŻANIEC, który jest ratunkiem dla świata.
ups2019.11.15 15:08
gdzie nie rzucisz kamieniem kosciol...
Antek z Czerniakowa2020.03.16 16:28
A gdzie nie spluniesz to bank albo sklep z wódą...
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.15 15:08
Należało się Kościołowi za to jak skrzywdził Irlandczyków.
ect2019.11.15 15:01
Tylko Bóg w Trójcy Świętej jest jedynym i najwyższym Panem Wszechświata. W Nim jest moc, potęga i chwała. Wszyscy uzurpujący sobie władzę do walki z Bogiem skończą tak jak zbuntowane anioły, choćby nie wiem jak wierzyli w swoją potęgę.
skuter2019.11.15 14:02
Kto niszczy kościół mój tego Ja zniszczę powiedział Pan
Katolik2019.11.15 12:31
Szatan szaleje bo wie że przegrał i jego czas się kończy więc chce na koniec pociągnąć z sobą jak najwięcej dusz na zatracenie. Nie daj się skusić- nie pozwól mu na to i nie podejmuj jego Nienawistnej Gry, pt. Kto Komu Bardziej Dokopie. Nie dziwcie się że księża bywają grzeszni są tylko Ludźmi jak my wszyscy. Apostołowie też grzeszyli a szatan ośmielił się kusić nawet Jezusa, tak było od grzechu pierworodnego. Zło Dobrem Zwyciężając. Z Dobrem zło nie zwycięży ponieważ zło nie jest w stanie czynić prawdziwego dobra bo, musiało by wpierw siebie unicestwić amen. Módlmy się za kapłanów i Kościół Św. do Boga za pośrednictwem Maryi.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.11.15 13:15
Jak sam zauważyłeś wszystko co wyszło spod ręki twego boga jest bardzo niedoskonałe - ludzie (w tym apostołowie). Największa ironia polega na tym, że najdoskonalsi słudzy boscy - aniołowie też wzniecili bunt. Wniosek prosty - z tym tyranem nie da się wytrzymać i lepiej unikać dostania się do nieba.
skuter2019.11.15 13:59
Głupcze Bóg jest doskonały sam w sobie Jeśli tego nie dostrzegasz to twoja zguba
Paweł2019.11.15 15:07
Biedaku pomodlę się za ciebie zaraz, przez wstawiennictwo Maryi i Jana Pawła II Pycha, która jest pierwiastkiem każdego grzechu, im więcej zalet tym łatwiej w nią wpaść. Lucyfer, znaczy uroczy, był najpiękniejszym aniołem i uznał ze jest równie piękny i mądry co sam Bóg i nie będzie mu się kłaniał. Dlatego został strącony a zobaczywszy jaką jest szkaradą w odniesieniu do Boga którego utracił, zapałał zawiścią i nienawiścią co było następstwem wszystkich możliwych grzechów i kuszenia Ewy. Szatan nigdy nie ukorzy się przed Bogiem ponieważ Pycha mu na to nie pozwoli. Szatan niczego nie stworzył i mimo wysiłków niczego nie osiągnął i nie osiągnie jest za to sprawcą całego zła które Bóg w dobro przemienia- jak np. zabicie Jezusa które dało odkupienie świata. Szatan nie tylko oprawców wiódł na zatracenie ale tu sam klęskę poniósł bo przecież chciał wręcz odwrotnie. Szatan nienawidzi wszystkiego co stworzył Bóg i z nienawiści wszystko niszczy- nawet siebie, to jakże ciebie ma oszczędzić biedaku. Podczas egzorcyzmów demon strasznie się rzucał i jęczał, zapytany przez egzorcystę o. Glasa dlaczego to znosi i nie odejdzie do piekła powiedział, bo tam jest jeszcze gorzej, można to znaleźć na youtube.
nikt2019.11.16 20:17
Jeżeli będziesz się modlił do Boga za wstawiennictwem Maryi ......to rozumiem . To przymierze stworzone pomiędzy Niebem a Ziemią . A wyjaśnisz mi jakiego rodzaju Bóg przymierze stworzył pomiędzy Niebem a Wojtyłą ? Obaj pochodzili z Wadowic ?
1232019.11.15 20:57
Kruca fuks widocznie ja jestem jakis lucko-odporny bo lucek mnie jakos nie kusi i nie mam ochoty rypac malych dzieci... Swoja droga czlowiek mysli sobie XXI wiek i potem czyta tutaj komentarze, a tu Sredniowiecze...
alojz2019.11.15 11:21
tak właśnie wygląda tolerancja w wydaniu bezbożnych
Dell2019.11.15 10:41
Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, Synowi swojemu nas oddawaj. Amen
andrzejhahn32019.11.15 10:07
kolejny miodzik dla oczu...........kiedy wy katole skumacie ze na calym swiecie maja was poganskich sekciarzy katolickich po wyzej uszu
Ania2019.11.15 12:50
kiedy ty kundelku zmądrzejesz, chyba nigdy!
andrzejhahn32019.11.15 17:24
a ty suczko ..kiedy
Jan Radziszewski2019.11.16 14:37
nawet jak Andrzejku H... wpadniesz do PIEKŁA dalej będziesz głupim Durakiem żydowskim
Monika2019.11.16 17:50
Polecam książki Piotra Glasa szczególnie: ,,Dzisiaj trzeba wybrać,, i ,,Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu,,. W ogóle warto posłuchać go na youtube. Nawet my ,,katole,, nie do końca wiemy co się dzieje, taki diabeł zamęt wprowadza na świecie. Naprawdę warto posłuchać co ten ksiądz mówi i do czego nawołuje w dzisiejszym świecie prawie całkowicie zdominowanym przez szatana. Jednak Bóg nie zostawił Nas samych sobie. Mamy bardzo bezpieczne schronienie: MARYJĘ, w niej możemy się skryć. To ona na koniec zatriumfuje nad szatanem. Dlatego tak szatan jej nienawidzi . Gdzie jest Maryja zawsze diabeł zostanie zdemaskowany.
Zosia Samosia2019.11.17 8:36
Idąc dalej, proponuje te mądrości artykułować w krajach muzułmańskich. Tu chodzi o coś więcej niż tylko o wiarę. Nienawiść nie jest dobrym przewodnikiem.
Julian2020.03.22 11:37
Mimo że jesteś duży to nic nie kumasz i tylko ci się wydaje, że jest inaczej ha..ha. coś jest z główką nie tak ?
Wierzący2019.11.15 9:52
Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów, Ty, która otrzymałaś od Boga posłannictwo i władzę, by zetrzeć głowę szatana, prosimy Cię pokornie, rozkaż hufcom anielskim, aby ścigały szatanów, stłumiły ich zuchwałość, a zwalczając ich wszędzie, strąciły do piekła. Święci Aniołowie i Archaniołowie, brońcie nas i strzeżcie nas. Amen.
anonim2019.11.15 9:06
DEMONY WYCHODZĄ NA ULICĘ I ATAKUJĄ - Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu zastępów anielskich szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.11.15 12:11
Podobno macie jednego Boga, a wznosicie modły do całego grona bożków: Maryj maści wszelakiej, archaniołów, świętych, stróżów Aniołów itp.. XD
trzeżwo myślący2019.11.15 15:50
Nie wiesz, że Św. Michał Archanioł pokonał szatana?
katolik2019.11.15 9:03
niech Papiez jeszcze dalej coś pokaze, jak wyrzuca się z życia narodów katolickich Jezusa
Katolik2019.11.15 9:02
"Maryja Panna Gwiazda Morza" to taki irlandzki odpowiednik amazońskiej Matki Boskiej Pachamamy?
T2019.11.15 9:06
Pomyśl Kogo zasmucasz takimi wpisami. Matkę, która Cię kocha pomimo twoich niegodziwości i głupoty. Maryja jest Twoją najlepszą Matką, która modli się za Ciebie nieustannie i płacze nad Tobą, a ty jak się za to odwdzięczasz? W momencie przejścia na tamten świat będziesz narażony na zmasowany atak demonów i wówczas Maryja przybędzie Ci z pomocą.
andrzejhahn32019.11.15 10:08
jaka matka .ty co sierota szukajacy matki.........ale wy katole macie zryte berety
des2019.11.15 10:34
Życzę ci aby całe dobro do ciebie wróciło po stokroć dobry człowieku.
Łukasz2019.11.15 9:54
Dlaczego nie nazwiesz sie po prostu głupek? Bo skoro jestes taki tępy i myslisz że prawdziwy katolik mógłby napisać takie brednie i że rozumny człowiek- nawet nie wierzący w to uwierzy to zal mi cię upadły człowiegu pomodlę sie za ciebie teraz.
ups2019.11.15 15:09
modlmy sie.
Maria Nasza Matka Strazniczka przed Chaosem 2019.12.24 18:44
https://www.youtube.com/watch?v=3Q9HkEWWyM4
T2019.11.15 8:57
Oto mamy to, co było powiedziane w Akicie przez Matkę Bożą. Niestety my, którzy teraz żyjemy znaleźliśmy się w najgorszym chyba czasie ale kto kocha Pana Jezusa i się stale nawraca ten szkody żadnej nie poniesie. To straszny czas dla tych, którzy opowiadają się po stronie diabła. Im należy współczuć i modlić się o ich nawrócenie.
serendada2019.11.15 9:04
Dzięki pogłębionej lekturze Pisma Świętego oraz wielogodzinnym próbom medytacji udało mi się nawrócić. Tak! To coś wspaniałego doznać uczucia nawrócenia. Nawrócenia na ateizm.
anonim2019.11.15 9:10
no cóż widocznie SKUTECZNIE ODRZUCASZ DAR WIARY - a prawda jest taka że jak nie chcesz to nikt na siłę tego nie dokona - jesteś wolnym człowiekiem - NAWET BÓG MA ZWIĄZANE RĘCE TWOJĄ WOLNOŚCIĄ !! - TY WYBIERASZ !!! ŻYCIE Z BOGIEM LUB Z SZATANEM !
serendada2019.11.15 12:51
Nie da się uwierzyć jeśli przeczytasz ze zrozumieniem Biblię. Przyczyny mogą być następujące: 1) tłumaczenie nosi błędy (celowe fałszerstwa)? 2) tekst źródłowy jest fałszywy
marek2019.11.16 0:05
Da się dziecko,da. Tylko głupiec i pyszałek nie zrozumie i nie uwierzy.
T2019.11.15 9:16
Normalny człowiek szuka miłości, szczęścia, pokoju - czyli Boga. A Ty widocznie wolisz nienawiść, nieszczęście i wieczną wojnę... Myślę jednak, że nie wiesz jednak co chcesz - wierzę, że jeśli w momencie śmierci Pan Bóg ukaże ci koszmar piekła to zmienisz zdanie. Problem w tym, że za skutki naszych grzechów będziemy musieli odpokutować w czyśćcu, jeśli nie chcemy pokutować tu na Ziemi. A jak mówią ci, co Czyściec widzieli - największe cierpienia na ziemi są relaksem w sanatorium w porównaniu z mękami Częściowymi. Dlatego polecam wszystkim jak najwięcej cierpieć tutaj - to się po prostu opłaca ;)
nikt2019.11.16 20:12
Dziwnie kochasz Boga . Kochasz Go ze strachu przed piekłem czy czyśćcem ? Nie potrafisz Go kochać zwyczajnie , za samo Jego istnienie ? Gdy się kocha "za coś " lub" dlatego " to nie jest to miłość . Miłość jest wtedy , gdy kocha się " za nic " i "pomimo wszystko " .
Dam2019.11.15 9:25
Było przepowiedziane, że księża będą gwałcić dzieci na taką skalę, że ich w końcu pogonią? Wszystko co się tam dzieje jest bezpośrednim następstwem przestępstw popełnianych i ukrywanych przez funkcjonariuszy KK.
1232019.11.15 20:55
No coz ci w obozach smierci podobnie mysleli przynajmniej na poczatku... Potem do nich dotarlo: nikt nie slucha ich modlitw lub/i ma ich gleboko w powazaniu...